Damir Beljo

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120133
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6877 times
Been thanked: 7757 times
Status: Online

Damir Beljo

Post by Krokodil Behko » 17 Oct 2015, 08:45

Naš bokser Damir Beljo zaustavio zvižduke na himnu BiH i odbranio titulu evropskog prvaka
Image
U dvorani Pecara u Širokom Brijegu večeras je naš bokser Damir Beljo pobijedio protivnika Mohammada Rasulia i tako odbranio pojas evropskog prvaka.

Beljo je osvojio titulu u kategoriji po WBO verziji, jednoglasnom odlukom sudija.

Rasulia je prije ovog meča u svojoj profesionalnoj karijeri zabilježio 16 pobjeda, četiri poraza i četiri neriješena mača.

Beljo je bio bolji bokser tokom 12 rundi i zasluženo je odbranio titulu. Uskoro bi naš bokser mogao da se bori i za titulu svjetskog prvaka.

Titulu najboljeg boksera svijeta drži Poljak Krzysztof Głowacki.

Bombarderu iz Mostara ovo je bio 21. profesionalni meč te 21. pobjeda, uz 17 nokauta.

- Nakon ove pobjede nadam da će bh. zastava zavijoriti u Las Vegasu, gdje ću se boriti za svjetski naslov - istakao je Beljo, koji je u ring u Širokom ušao ogrnut zastavom Bosne i Hercegovine.

Tokom predstavljanja boksera širokobriježanska publika pokušala je izviždati himnu Bosne i Hercegovine.

Ipak, pokušaj je zaustavio mostarski bokser.

U narednom video snimku pogledajte kako je to izgledalo OVDJE
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by carobnjak N » 17 Oct 2015, 10:00

čestitke na pobjedi i na pameti
šta imaš žviždati koju pm , a himna nema ni texta niti bilo kakvog antihrvatskog obilježja, osim što je državna himna
a nećeš na međunarodnim takmičenjima nikad i nikako nastupiti osim pod državnim obilježjima
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by storm » 17 Oct 2015, 10:05

Čestitke Damiru :ok i puno uspjeha....


jebeni idioti :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by greeneyes » 17 Oct 2015, 10:11

Momak ostvario dvije pobjede sinoć. Onu u ringu i onu "van" ringa kad je ušutkao ove seronje. Čestitke majstore. :aplauzz :bih3
Samo sabura

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by carobnjak N » 17 Oct 2015, 10:27

u svim bošnjačkim portalima su naslovi "bravo Damire" , kao što su neki dan bili "bravo Milane"
i niko ne želi da njih sad nešto prefarba u bošnjake , nego u Bosance što mi najrealnije svi i jesmo
iako svako normalno ima svoju nacionalnost . Međutim svi valjda želimo isto
Dobro jesti u miru spavati i jebavati , a nema toga dok se ne pomirimo s tom realnošću
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by lisko » 17 Oct 2015, 11:20

KOJE SERONJE BRACO MILA covjek pobijedio borio se i oni bi da zvizde na himnu umjesto da to isprate kako dolikuje ljudski .. Zivotinje
Image

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by Lavlje_srce » 17 Oct 2015, 12:47

Ovaj drugi umire u ringu. :o

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by Hannibal » 17 Oct 2015, 12:51

Lavlje_srce wrote:Ovaj drugi umire u ringu. :o
Eh da je naletio na mene skratio bi mu ja muke
🐽

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by Mala_Mu » 17 Oct 2015, 14:49

Alal vera majstore :aplauz

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by Podrinjac » 17 Oct 2015, 15:35

Nije lahko se ponasati medju okorjelim fasistima.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3767 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by Veca » 17 Oct 2015, 16:04

...svaka cast,Damireeeee! :klanja
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120133
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6877 times
Been thanked: 7757 times
Status: Online

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by Krokodil Behko » 17 Oct 2015, 17:56

Šok i nevjerica, Damir Beljo, uopće nije Bošnjak nego Hrvat.

Mene je zeznulo to međunarodno ime - Damir, a prezime ionako ne miriše ni tam ni vam. :plavi

A baš sam se pitao, otkud mu one crvene kockice na šorcu, na videu :D.

Nemojte mi samo reći, da ste svi vi to već znali :sok


DAMIR BELJO U "AVAZU": Nastupam pod zastavom BiH jer je to zemlja u kojoj sam rođen!

Image

Bokser Damir Beljo posjetio je redakciju "Dnevnog avaza" nakon sinoćnje pobjede u dvorani "Pecara" u Širokom Brijegu nad Nijemcom afganistanskih korijena Mohammadom Rasulijem. Ovom pobjedom Beljo je odbranio odbranio pojas evropskog prvaka u kruzer kategoriji po WBO verziji.

U intervjuu koji je s njim radio Almir Sokolović, urednik sportske rubrike "Dnevnog avaza", govorio je o sinoćnjoj borbi, budućim planovima, ali i incidentu kada su tokom predstavljanja boksera pojedinci iz publike pokušali izviždati himnu Bosne i Hercegovine.

Beljo je u intervjuu naglasio da je Hrvat iz Bosne i Hercegovine i da je ponosan na to. Dodao je da je imao poziv da boksuje za Hrvatsku reprezentaciju, ali je odbio zbog želje da predstavlja zemlju u kojoj je rođen.

Čitav intervju možete poslušati u videu:

[ytube][/ytube]

Sokolović je razgovorao i sa Daliborom Banom, Beljinim menadžerom.

Poslušajte šta je on kazao o Belji i sinoćnjem meču:

[ytube][/ytube]
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by storm » 17 Oct 2015, 18:00

I ja sam išao to guglat.....ali mi je bilo jasno već prije, samom lokacijom meča.... neka im je zavalio pljusku...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120133
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6877 times
Been thanked: 7757 times
Status: Online

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by Krokodil Behko » 18 Oct 2015, 23:18

Nije valjda da ovo više nije zanimljivo, jer je Damir Hrvat? :D.

Za razliku od nogomoteša Milana Đurića, kojeg su se skoro svi Srbi na facebooku odrekli, Damir na fejsu uživa veliku podršku svojih sunarodnjaka.

Inače, veoma elokventan, pametan momak. Poslušajte intervju na FACE

[ytube][/ytube]
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by greeneyes » 18 Oct 2015, 23:22

Ja sam znao da je Hrvat, stoga mi je njegova gesta još i veća u očima. :ble
Samo sabura

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mostarac Damir Beljo prvak Evrope po WBO verziji

Post by Zagorka » 19 Oct 2015, 15:35

Krokodil Behko wrote:Nije valjda da ovo više nije zanimljivo, jer je Damir Hrvat? :D.

Za razliku od nogomoteša Milana Đurića, kojeg su se skoro svi Srbi na facebooku odrekli, Damir na fejsu uživa veliku podršku svojih sunarodnjaka.

Inače, veoma elokventan, pametan momak. Poslušajte intervju na FACE

[ytube][/ytube]

Pa,ovo svasta govori. Nije da ga nece prezreti oni "zvizdatori",ali dok nisu u vecini,dobro je.


(Citam carobnjaka nurudina,neko mu provalio na profil izgleda,nije ono ovaj momak od prije 2 godine :oo )
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120133
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6877 times
Been thanked: 7757 times
Status: Online

Re: Damir Beljo

Post by Krokodil Behko » 26 Oct 2015, 09:10

Damir Beljo otvorio dušu: 'Nisam izdajica svoga naroda! Evo zašto sam usred Širokog Brijega zaustavio zvižduke himni BiH'

Image
Izvor: Jutarnji.hr

"Mislim da je Bosna i Hercegovina jednako moja kao i čovjeka iz Sarajeva, Zenice i Širokog Brijega. Ti zvižduci navijača iz Širokog Brijega nisu bili za Bosnu i Hercegovinu. I oni isto vole tu zemlju i to je njihova zemlja. Samo možda nisu zadovoljni statusom Hrvata u Bosni i Hercegovini. No, ja nisam kompetentna osoba da pričam o tome jer, uistinu, nisam dovoljno upućen u te stvari. Ne bavim se politikom niti se želim baviti politikom”, priča Damir Beljo, evropski prvak u boksu po WBO-u, koji je nakon meča za odbranu titulu prvaka, zaogrnut zastavom Bosne i Hercegovine, zastavom Hrvata iz Bosne i Hercegovine, ali i ramskom zastavom, stao pred svoje navijače dok je svirala himna Bosne i Hercegovine. Mladić iz Mostara, po nacionalnosti Hrvat, kao i mladići iz Širokog Brijega, držao je te zastave, iscrpljen od borbe, a kada je počela himna, krenuli su zvižduci. Beljo, ne želeći pokvariti sportski događaj, podigao je ruku i navijači su ušutjeli, a himna je odsvirana do kraja.

“Želim da se razdvoji sport od politike. Pogodilo me kada sam pročitao komentare o tome da sam izdao svoj narod. Naravno da me zaboli. Uvijek isto radim. Boksao sam u Banjoj Luci i napravio isto. Ne mogu mrziti nikoga jer nisam tako odgojen. Ne želim generalizirati ljude. Ponosno nosim zastavu Bosne i Hercegovine jer sam ja tamo rođen. WBO je prvi put bio u Bosni i Hercegovini i, naravno, ja predstavljam Bosnu i Hercegovinu i naravno da će himna te države svirati”, objašnjava Damir, kojem je žao što je incident s himnom zasjenio jedan lijepi sportski događaj, ali i njegovu odbranu titule evropskog prvaka.

“Mislim da sam jedini sportaš iz Bosne i Hercegovine koji nosi zastavu Hrvata iz Bosne i Hercegovine. Ponosno govorim, ja sam prvo katolik, Hrvat iz Bosne i Hercegovine, rođen u Mostaru. Nosim i ramsku zastavu, jer je moj otac iz Rame i to poštujem. Izlazim uz pjesmu ‘Hercegovina u srcu’. Isto sam radio dok sam izlazio u Beogradu. Isto sam radio kada sam izlazio na svaki meč i nisam vidio razlog zašto to ne bih ponovio u Širokom Brijegu”, nastavlja Beljo o razvoju situacije na meču na kojem je odbranio titulu evropskog prvaka te napominje kako će i kada bude boksao za titulu svjetskog prvaka, što mu je životni san, gdje god da se održi meč, izaći s te tri zastave uz pjesmu “Hercegovina u srcu”.

“Obožavam svoje, poštujem sve. Katolik sam i Hrvat iz Bosne i Hercegovine. Ne mislim da je neko veći Hrvat ako je iz Zagreba. Volim sav narod u Bosni i Hercegovini. Mene su roditelji odgojili i danas živim u svijetu u kojem postoje samo ljudi i dobri ljudi. Tako karakteriziram ljude”.

Bokseru je uspjelo nešto što mnogima nije. Nekoliko puta su zabilježeni zvižduci na himnu Bosne i Hercegovine u Hercegovini, no prvi put su navijači na jedan potez sportaša prestali zviždati.

“Hvala svim tim ljudima što su me ispoštovali i prestali zviždati. Mislim da bi to uradili svakome. Nisam napravio ništa posebno. Nije mene u tom trenu, ne daj Bože, naživcirala publika, ta publika me i nosila. Meč ne bi bio takav da navijači nisu bili odlični. Hvala im od srca što su me tako nosili. Niko nije rekao kako su gromoglasnim pljeskom pozdravili boksera Adnana Ćatića. Zato mislim da su zvižduci bili namijenjeni nekom drugom, a ne Bosni i Hercegovini”, napominje Damir.

Evropski je prvak u teškoj kategoriji prema WBO-u. Jedan je od najuspješnijih boksera na našim prostorima. Do sada je neporažen, a u ovim trenucima nalazi se u Americi gdje se želi približiti životnom snu. Boksom se počeo baviti sasvim spontano i nije ni sanjao da će jednog dana biti jedan od najuspješnijih boksera u Bosni i Hercegovini. Rodio se u Mostaru 6. oktobra 1984. godine. Kao dijete bio je živahan, no imao je mnogo zdravstvenih problema te je dobio potvrdu od liječnika da se ne smije baviti nikakvim sportom ni ići na časove tjelesne kulture.
Image
“Majka se uvijek jako brinula za mene. Kao dijete imao sam refluks II stupnja, popucale su mu kapilare po cijelom tijelu. Imao sam mnogo zdravstvenih poteškoća koje su, hvala Bogu, potpuno nestale u pubertetu”, govori Damir dok priča svoju impresivnu životnu priču. Boksom se počeo baviti slučajno, prvi sport koji je trenirao bio je nogomet. Deset godina trenirao je nogomet, no sam kaže da nikada nije bio kapacitet da bi mogao postati odličan nogometaš.

“Trenirao sam nogomet jer je većina dečki, mojih prijatelja, trenirala nogomet. No, bio sam strašno uporan i u klubu Zrinjski, za koji sam igrao, dogodio se period kada sam malo popustio u školi. Bio sam vrlo dobar učenik u školi pa mi je majka zabranila da treniram nogomet kako bih mogao popraviti ocjene u školi”, govori nam sa smiješkom Beljo, čija je bokserska priča počela upravo kada je odustao od nogometa. Tada se upisao u teretanu. Svaki dan išao je u teretanu na drugi kraj grada isključivo iz razloga što si je samo članarinu za tu teretanu mogao priuštiti.

“Bili smo u teškoj financijskoj situaciji i nisam imao novca da uplatim članarinu. Ta je teretana tada koštala 20 maraka, a mjesečno sam skupljao po marku, dvije, koje sam dobivao od tetki, ujaka, stričeva, i onda bih to donio u teretanu i platio članarinu”, priča Damir, koji se sjeća svakog detalja iz svojih bokserskih početaka. U teretani je bila jedna bokserska vreća za udaranje, koju bi Beljo izvadio i udarao. To mu je bilo čisto iz gušta. Ljudi u teretani govorili su mu da ima dobar udarac i to mu je imponiralo. Tada je upoznao jednog od svojih kumova, Dalibora Buhača, koji je bio jako reprezentativan bokser u Mostaru i svi su znali za njega.

“Udarao sam u vreću, on mi je prišao i rekao da imam dosta snage i upitao me bi li volio boksati. Odmah sam pristao i on me odveo do bokserskog kluba ‘Tihomir Mišić’ gdje je htio testirati moju hrabrost, na što sam mu se pokazao dosta hrabrim".

Tada nije znao kako će roditeljima, s kojima je uvijek imao iskren odnos, reći da trenira boks.
[ytube][/ytube]
Majka nas je uvijek odgajala u kršćanskom duhu. Bez obzira na sve poteškoće koje smo imali, naročito financijske kada je otac poslije rata ostao bez posla, uvijek smo imali zajedničku molitvu i svi smo bili baš prijatelji. Bilo mi je nezgodno lagati majci, no znao sam koliko je ona protivnica borilačkih sportova. Bio sam primoran lagati i rekao sam joj da ću samo rekreativno udarati. Pokušavala me na sve načine spriječiti, a danas je moj navijač”, kaže i naglašava kako je i sam dugo mislio da se boksom bavi samo rekreativno. Majka mu je ipak saznala da se boksom ne bavi samo rekreativno, jer je na televiziji vidjela njegov prvi meč.

“Godine 2003. odradio sam svoje prve mečeve za BK Mostar. Odveo me Darko Hrkač u prostorije tog kluba jer su prostorije ‘Tihomira Mišića’ bile devastirane. Prvi meč je bio uistinu zanimljiv jer sam slagao majci da idem gledati upravo Darka Hrkača. Tada sam boksao svoj prvi meč. Imao sam veliku tremu iako su mi svi govorili da se ne trebam sekirati jer kad pustim desnu, meč je gotov. Bio sam lakši od protivnika. Ne sjećam se tog nokauta. Meč je trajao devet sekundi i u jednom trenutku sam vidio da protivnik leži. Tada se desilo da je majka slučajno prebacila na program gdje su bile vijesti, kada su rekli da je Damir Beljo boksao najkraći meč u Bosni i Hercegovini. Mjesec dana nije razgovarala sa mnom”, prisjeća se Damir, koji će uskoro postati otac te razumije da ga je majka htjela smo zaštititi. Tek kada je otišao u Milano boksati u svjetskoj ligi majka je prihvatila da joj je sin profesionalni bokser. A tada je i sam Beljo uvidio da je boks njegova karijera, a ne rekreacija. A to je bilo kada je već sedam puta bio prvak Bosne i Hercegovine te kapetan reprezentacije u amaterskom boksu.

“Ponosan sam što sam boksao za reprezentaciju sedam godina”, govori i napominje kako nikada nije htio previše opterećivati svoje roditelje, a kao mladić htio je izlaziti s društvom te je sa 16 godina počeo raditi kao redar po lokalima. Kasnije je i devet godina radio kao redar u Eurohercu i na tu tvrtku i danas gleda kao na svoju. Prije godinu i pol prešao je u Službu za zapošljavanje i dobio olakšice jer se profesionalno bavi sportom.

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)
online

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by vila » 26 Oct 2015, 13:38

Glup je svatko tko kaze da je izdao svoj narod,,,a navijaci su zaustavili zvizduke jer ga postuju
On zna tko je i to ne skriva
Drugi par rukava je sto su mediji( zna se koji) potrcali ovo prikazati kao neki posebno patriotski cin i pokazivanje hrabrosti pred "divljacima"
Himna cesto svira po hercegovini,onoliko koliko mora,ne dozivljavamo je svojom niti cemo tako skoro
To je cinjenica!
@storm

Cudi me tvoja reakcija,,,zar ne razumjes zasto se zvizdi?
Na jednoj strani podrzavas bojkot repke koja isto igra pod himnom,a ovdje su divljaci?
I to ti je bunt,,,nema ultras bez politike,nikad nije bilo niti ce biti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by storm » 26 Oct 2015, 13:41

vila wrote:Glup je svatko tko kaze da je izdao svoj narod,,,a navijaci su zaustavili zvizduke jer ga postuju
On zna tko je i to ne skriva
Drugi par rukava je sto su mediji( zna se koji) potrcali ovo prikazati kao neki posebno patriotski cin i pokazivanje hrabrosti pred "divljacima"
Himna cesto svira po hercegovini,onoliko koliko mora,ne dozivljavamo je svojom niti cemo tako skoro
To je cinjenica!
@storm

Cudi me tvoja reakcija,,,zar ne razumjes zasto se zvizdi?
Na jednoj strani podrzavas bojkot repke koja isto igra pod himnom,a ovdje su divljaci?
I to ti je bunt,,,nema ultras bez politike,nikad nije bilo niti ce biti
Jel ja bojkotiram hrvatsku državu ili mamića ( i njegovu prčiju trenutno)?

koji dio ti ne razumiješ?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by vila » 26 Oct 2015, 13:43

I ne napadam te,,,samo usporedujem
Zasto?
Svi su ovdje nahvalili damira a garantiram ti da je postavljena fotka sa nasom zastavom,popljuvali bi ga
Zato se zvizdi,,,uz jos par razloga
edit
Bojkotiras hrv.repku zbog tebi opravdanog razloga
Jesi li divljak?

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests