Damir Beljo

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: Damir Beljo

Post by Krokodil Behko » 26 Oct 2015, 16:41

Beljo je rekao da je Adnan Ćatić dobio gromoglasan aplauz, a ja ni ne znam da je bio tamo.
Ima tu i toga, da su naši mediji malo pretjerali, te će oni na ovaj način, stvarno napraviti izdajnika od Belje, jer šti više raspale, više će biti ogorčenja.

Inače, sve što je rekao, u redu mi je. Budi Hrvat koliko god želiš, moli se bogu svaki dan kod kuće ili u crkvi, ali zemlja i narodi između sebe, malo poštovanja dobro bi došlo.
Jednostavno.

Ne bi bilo loše, da počnemo razmišljati o ljiljansko-šahovsko-eseseses zastavi..


Sad žurim :D
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by KOMESAR » 26 Oct 2015, 20:51

Slobodan Dukić



“Srbi! Jebemo vam majku balijsku!”


Možda bi i za ovaj fašistički podmladak trebalo otvoriti zajedničko obdanište. Za rano odvikavanje od zločina. Da ih nateramo da gladni sednu za zajedničku trpezu. Pogledaju jedni drugima u oči. I kažu bolje da smo vodili ljubav, a ne rat.

Fašistička mladež u Mostaru snabdevena detektorima za otkrivanje balija nije se te večeri vratila u bazu neobavljena posla. Kad nema balija da se namiri dnevna doza mržnje dobri su i Srbi. Dvojica mladih Beograđana, gosti “brejk dens” festivala pobegli su kući, glavom bez obzira, ispred mostarske arijevske armade, pošto je jednom od njih polomljena vilica, izbijeni zubi, a drugi sav u krvi i glave otečene od udaraca.
Evo kako su beogradski mediji preneli izjavu Anđelka Pavlovića o brutalnom napadu kojem su bili izloženi on i njegov prijatelj Stefan Filipović: Bili smo u Mostaru na plesnom takmičenju, nakon čega je organizator napravio proslavu za igrače. Kratko smo se zadržali, jer smo zbog obaveza, morali da se vratimo u Beograd. Sa Stefanom i još trojicom prijatelja krenuo sam ka našem automobilu, kaže za Kurir Anđelko Pavlović i dodaje: Dok smo prolazili kroz mračni prolaz između zgrada, začuo sam neke glasove… Kad sam se okrenuo video sam desetak mladića koji su išli iza nas.

Pavlović kaže da su mu delovali kao drogirani ili pijani. Povikali su: Dajte pare! Mladići iz Beograda nisu odgovarali na ova dobacivanja, pa su nasilnici počeli da govore Engleski. Objasnili smo im da smo igrači. To ih je još više razbesnelo. Okružili su nas, uzvikujući: Gde ste balije, jebemo vam majku balijsku… Mislili su da smo muslimani. Kad smo rekli da smo iz Beograda još više su se razbesneli. Jedan od njih prišao je Stefanu i snažno ga udario flašom u glavu. Onda su nas napali, priseća se Pavlović.

Njega i Stefana udarali su krvnički. Pesnicama. Šutirali ih. Sve je to trajalo tri-četiri minuta. Psovali su im majku srpsku. Uzvikivali: Znate li vi gde ste došli, gotovi ste…! Anđelko je potom dobio snažan udarac u glavu. Uspeo je da se nekako izvuče ispod napadača. Počeo je da beži. Pomislio je da su svi pobegli. Onda je video da nema Stefana.


Našli su ga kako krvavog. Sedeo je na stepeništu. Pronašli ga prolaznici. Obavestili su Hitnu pomoć. Na mestu tuče, kaže Pavlović, kratko su se pojavili policajci. Obojica su zatim prebačena u bolnicu. Lekari su predložili da Stefan ostane na lečenju, pošto mu je glava bila jako natečena. Mladići su to odbili. Uplašeni, krenuli su za Srbiju. Anđelku su doktori rekli, nije ti ništa. Samo ti je slomljen zub. Kad je došao u Urgentni centar u Beograd, konstatovan mu je prelom vilice. Izbijeno mu je nekoliko zuba. Bio je teško povređen.

Organizatori takmičenja su ih ispratili na izlasku iz Mostara, strahujući za njihovu bezbednost. Anđelko Pavlović veli da će ovu traumu nositi celog života. On i ostali plesači putovali su po celom regionu. Imaju mnogo prijatelja koji su im pružili punu podršku, čuvši za brutalno prebijanje. Pretučeni mladić dodaje da su ih mnogi odgovarali da ne idu u Mostar. Nisam ih poslušao, ali sad znam da se nikad neću vratiti tamo, veli Anđelko Pavlović.

Priča o naci plesu mostarskih vampira sišla je sa novinskih stubaca na beogradske ulice. Dobrodošla za ovdašnji nacionalistički podmladak koji traži revanš. Jeste li čuli? Da jesmo jebemo im majku ustašku. Doćiće oni kod nas. Dobiće po pizdi hrvatskoj. Oštre se revanšisti. Ko će se sad iz hercegovačke prestonice usuditi mirna srca i prijateljskih namera da sedne u auto i zaputi se ka Beogradu, Srbiji? Ko će sad iz navijačkog gnezda delija i grobara poslušati Ivicu Osima ikonu jugo fudbala koji kaže bolje je da pričamo o fudbalu, nego o osvetama. Novi rat stalno, preti. Visi u zraku, tužno zbori nogometaška legenda.

Čini se da je ovakva situacija nerešiva. Nalik na kvadraturu kruga. U potaji, akcijama “hitlerjugenda”, raduju se njihovi sponzori i učitelji. Zagovornici etnički čistih gradova čiju atmosferu neće zagadjivati “balije i četnici”. Koliko veliki trebaju da budu haški zatvori da bi se u njih potrpala sva ta baraberija koja nas tera da se ponovo uhvatimo u krvavo kolo. Paradoksalno zvuči ali haški osuđenici kad dospeju do ćelija druže se u kantini kao dobre komšije. Pozivaju jedni druge na rođendane. Igraju mice, tabliće… Možda bi i za ovaj fašistički podmladak trebalo otvoriti zajedničko obdanište. Za rano odvikavanje od zločina. Da ih nateramo da gladni sednu za zajedničku trpezu. Pogledaju jedni drugima u oči. I kažu bolje da smo vodili ljubav, a ne rat.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by dobre.vibracije » 27 Oct 2015, 01:12

a analogija naziva teme i zadnjeg posta je u biti koja?
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by storm » 27 Oct 2015, 06:55

Znam što je Komesar htjeo reći, ali tom postu konkretno, nije mjesto tu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by KOMESAR » 27 Oct 2015, 07:46

dobre.vibracije wrote:a analogija naziva teme i zadnjeg posta je u biti koja?
Po meni ima!
U uvodnom postu je navedeno kako je zaustavio zviždanje himni BiH,a ja ovim postom kažem da za njega ima još dosta posla u pomahnitalom hrvatskom mladom naraštaju.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by vila » 27 Oct 2015, 08:58

Tekst je huskacki i krajnje uvrijedljiv!
Na osnovu jednog slucaja ili ako vec hoces grada stigmatizira se cijeli narod
Ili da krenem ja izvlaciti slicne slucajeve kad polupijani huligani svoje divljastvo potkrijepe ustasama i cetnicima?

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by KOMESAR » 27 Oct 2015, 09:21

vila wrote:Tekst je huskacki i krajnje uvrijedljiv!
Na osnovu jednog slucaja ili ako vec hoces grada stigmatizira se cijeli narod
Ili da krenem ja izvlaciti slicne slucajeve kad polupijani huligani svoje divljastvo potkrijepe ustasama i cetnicima?
Draga vilo ne se sekirati!
Tekst je tekst.Ako prebiješ jednog kao da si prebio sve.Moja primjedba nije na ovaj slučaj niti se radi o samo jednom slučaju,nego uopšteno na ideologiju na kojoj se odgaja mladi naraštaj,na bilo kojoj strani.

p.s.
Mnogo si me razočarala.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by vila » 27 Oct 2015, 09:26

Malo ti treba za razocaranje :(
Navikla sam
Tekst je ljigav
To ti je otprilike kao da sve muslimane zoves dzihadistima
Za ideologije se slazem,,,ali ne generalizirati druze komesaru

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by Pasaga » 27 Oct 2015, 09:30

vila wrote:Malo ti treba za razocaranje :(
Navikla sam
Tekst je ljigav
To ti je otprilike kao da sve muslimane zoves dzihadistima
Za ideologije se slazem,,,ali ne generalizirati druze komesaru
...nisam uopste citao tekst...niti cu...
ako ima imalo otrova u njemu.....sram bilo i autora i aktera.....
...umori me to.....tesko je to....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by KOMESAR » 27 Oct 2015, 09:44

vila wrote:Malo ti treba za razocaranje :(
Navikla sam
Tekst je ljigav
To ti je otprilike kao da sve muslimane zoves dzihadistima
Za ideologije se slazem,,,ali ne generalizirati druze komesaru
Opet si me razočaral!
Ipak su stradala nečija djeca i to je za osudu,a ne tekst?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: Damir Beljo

Post by Krokodil Behko » 27 Oct 2015, 09:50

Vala Komesare, neobično mi je da doneseš dugačak tekst, koji je tuđi komentar na neki događaj i da ga u cjelosti potpišeš. Istina, ima svega po Hercegovini, ima i onaj mali Anto iz Mostara, ali eto, iz istog tog grada je i veliki Beljo.

Nego, zar nije u pitanju bila pljačka, kako razumjeh? Neko je tražio pare?
Pa čuj, od kriminalaca se svemu možeš nadati, pa i "nacionalnim psovkama"
Ja čak i kad igram svoju omiljenu igru (curling online), psujem nekom turčinu mater tursku, jer mi je protivnik, potom jenkiju jenkijevsku, a nekom frenčeru, mamu pedersku itd. Očito mi fali malo kulture i tolerancije :ha
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by carobnjak N » 27 Oct 2015, 10:11

vili ćemo nametnuti da prihvati vartu i to odlukom visokog predstavnika !! :tooo
:oo
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by storm » 27 Oct 2015, 10:13

Poslati ću joj ja svoju... Od mene će uzet valjda :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by vila » 27 Oct 2015, 12:19

KOMESAR wrote:
vila wrote:Malo ti treba za razocaranje :(
Navikla sam
Tekst je ljigav
To ti je otprilike kao da sve muslimane zoves dzihadistima
Za ideologije se slazem,,,ali ne generalizirati druze komesaru
Opet si me razočaral!
Ipak su stradala nečija djeca i to je za osudu,a ne tekst?
Kad se oporavis od razocarenja ,shvatit ces da je i tekst za osudu

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by vila » 27 Oct 2015, 12:24

carobnjak N wrote:vili ćemo nametnuti da prihvati vartu i to odlukom visokog predstavnika !! :tooo
:oo
Inace taj visoki predstvanik koji napamet zna cetiri recenice i te iste ponavlja godinama ,je najveca posast koja se dogodila bih !
Sto se tice zastave,,,,privacena kao drzavna zastava,,ni vise ni manje od nametnutog
Na desno rame trobojka a ova na drzavne institucije!

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by dobre.vibracije » 27 Oct 2015, 14:56

storm wrote:Znam što je Komesar htjeo reći, ali tom postu konkretno, nije mjesto tu.
shvatio sam i ja sta je htio reci, ali postavit tekst sadrzaja gdje huligani, kriminalci u ime ove ili one ideologije (a ovakvih slucajeva ima nezanemariv broj na svakoj strani) na temu ovog mladog sportasa, ali i velikog covjeka, je u krajnju ruku degutantno, da ne kazem perfidno.
ovo je sto je komesar htio reci svakako nije za zanemariti, ali to je zasebna tema i nije u redu kvariti puno ljepsu i pozitivniju pricu takvom retorikom.
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by Krokodil Behko » 06 Mar 2016, 16:40

Image
Damir Beljo, jedan od naših najboljih boksera, večeras će se za titulu evropskog prvaka boriti protiv Nijemca Maika Kurzweila.

Bombarder sa Neretve borit će se na borilačkom spektaklu koji se održava njemačkom gradu Greifswaldu, a njegov meč trebao bi početi oko 21:30 sati. Pred ovaj meč karijere Damir Beljo se oglasio na svom profilu na Facebooku.

"Hvala vam svima na podršci,a najvise hvala dragom Bogu što me ljubi i što mi je dao ovu priliku. Hvala mu što mi je dao da mogu reći i da me moj narod može čuti. Ja dolazim iz jedne male kućice u Cimu od mojih skromnih roditelja i imam brata preko kojeg je Bog dokazao da postoje anđeli na zemlji. Ta je kuća puna Bozijeg blagoslova i stvarno, kad vratim svoj život, shvatim koliko me Bog ljubi i dokle me doveo.

Prvak sam Evrope i jedan od glavnih izazivača za svjetsku titulu, a još važnije prvak sam u srcu, jer sam presretan i ubrzo će mi moja voljena žena roditi sina... Bože hvala ti! A sad ovo drugo, pored zahvala Bogu, hvala i svim mojim sponzorima ,narocito SIK-u i 'Antonnio commercu', 'Eurohercu', hvala gradonačelniku Ljubi Bešliću, Denisu Lasiću, Miri Ćoriću i prijatelju Vladi Čuljku na podršci koju mi daju...

Veliko hvala svim mojim prijateljima, svim Hercegovcima, Bosancima, Ramcima i posebno hvala mojim trenerima i mojim hrabrim sparing partnerima.. Želim čestitati godišnjicu udruženju 'ZAJEDNO ZA NAŠ GRAD' na čelu sa Nerminom Mehićem koji čini velike stvari, humanitarne akcije za naš grad. Ovaj meč posvećujem svom kondicijskom treneru Damiru Zubcu, koji je bio uz mene stalno. Nažalost sada mora napustiti naš grad i mene, jer ovdje nema mjesta za njega. Iako je doktor znanosti, prvi u svojoj generaciji i najbolji student koji je doktorirao na Splitskom sveučilištu, objavio šest znanstvenih radova, prisiljen je da napusti grad i državu kako bi mogao da živi...

Ovo sam namjerno rekao ne samo radi mog gubitka, nego gubitka svih nas, koliko je samo takvih kao Damir... Nadam se da će se i u tom smislu promjeniti politika, da će doći sposobni ljudi na mjesta gdje trebaju biti i da će nam ići na bolje! Ja cu se Damire večeras boriti kao sto se i ti boriš. Sve ću dati za pobjedu! I večeras uz mene ide zastava Hrvata iz Bosne i Hercegovine, Ramska zastava (jer je moj otac iz Rame i to je moja djedovina) i naravno zastava naše zemlje Bosne i Hercegovine. Nadam se da će se uskoro zastava Bosne i Hercegovine vijoriti u borbi za svjetski naslov! Hvala vam svima i Bog vas blagoslovio!", napisao je Damir Beljo.

(Klix)
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14246 times
Been thanked: 3773 times
Status: Online

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by Veca » 06 Mar 2016, 20:38

...odoh ukljuciti tv...Damire,sve najbolje,a osjecam da ces pobjediti! :)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by mehaning » 06 Mar 2016, 20:41

Ne volim nikako gledati boks... :grana

A trenirao sam ga na faksu dvije godine... :hm

Samo je ta disciplina bila u zgradi fakulteta, a nije mi se odlazilo u sportski centar... :123

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14246 times
Been thanked: 3773 times
Status: Online

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by Veca » 06 Mar 2016, 21:43

...ama,kako cu gledati? ...nigdje ne mogu naci! :ljut
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests