Olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by storm » 08 Jul 2016, 20:07

BiH će imati 10 predstavnika na Olimpijadi: Bh. plivači Kajtaz i Čeprkalo pozvani u Rio

Image
FENA

Bosanskohercegovački plivači Amina Kajtaz i Mihajlo Čeprkalo pridružit će se reprezentaciji Bosne i Hercegovine koja će ovog ljeta učestvovati na Olimpijskim igrama u brazilskom Rio de Janeiru, saopćeno je iz Olimpijskog komitata BiH (OK BiH).
BiH će imati 10 predstavnika na Olimpijadi: Bh. plivači Kajtaz i Čeprkalo pozvani u Rio
Amina Kajtaz u društvu trenera
Svjetska plivačka organizacija (FINA) obavijestila je danas OK BiH da su Kajtaz i Čeprkalo ostvarili učešće na olimpijadi kroz poziv ''Universality Places''.

Članica Plivačkog kluba Velež iz Mostara Amina Kajtaz (1996) se takmiči u disciplini 100m delfin, a član Plivačkog kluba 22. april iz Banja Luke Mihajlo Čeprkalo (1999) u disciplini 1.500m slobodno.

Bosnu i Hercegovinu u Rio de Janeiru predstavljat će atletičari Amel Tuka, Hamza Alić, Kemal Mešić, Mesud Pezer i Lucia Kimani, teniser Damir Džumhur, judistkinja Larisa Cerić, streljačica Tatjana Đekanović, te plivači Amina Kajtaz i Mihajlo Čeprkalo.

Prezentacija bh. olimpijskog tima će biti održana 26. jula u Olimpijskom komitetu BiH.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by storm » 10 Jul 2016, 09:23

:sok izbacili i Grčku pa potom i Italiju :lupa


KOŠARKAŠI IDU U RIO Junačka pobjeda nakon drame u produžetku
Finale kvalifikacijskog turnira za OI u Riju:
Hrvatska - Italija 84:78

Piše: A. V.
Image
Foto: HKS/Montaža: Index

HRVATSKA košarkaška reprezentacija nakon dramatičnog produžetka pobijedila je Italiju 84:78 i izborila plasman na Olimpijske igre u Rio. Za četvrti nastup na OI, nakon Barcelone 1992., Atlante 1996. i Pekinga 2008., najzaslužniji su bili Bojan Bogdanović sa 26 koševa, Krunoslav Simon sa 21 poenom i igrač utakmice Dario Šarić sa 18 ubačaja i 13 skokova. Za Italiju je Marco Belinelli ubacio 18 koševa.

Pobjedom u Torinu Hrvatska je postala 11. putnik za Rio, nakon Brazila, SAD-a, Španjolske, Litve, Kine, Argentine, Venezuele, Nigerije, Australije i Srbije, dok će posljednji sudionik OI biti bolji iz ogleda Kanada - Francuska koji će se igrati u nedjelju u Manili.


Hrvatska vodila od samog početka, briljirao Darko Planinić

Košarkaši Ace Petrovića bili su bolji od samog početka, iako je na startu utakmice bilo puno nervoze. Simon je otvorio tricom, Talijani odgovorili s dva koša, ali potom su obje reprezentacije upale u crnu rupu i promašile idućih pet šuteva.

Ipak, Hrvatska je ranije uhvatila ritam i počela stvarati prednost, a ključan trenutak prvog poluvremena bio je ulazak Darka Planinića. Miro Bilan ponovno je bio blijed protiv Talijana, kao u prvoj utakmici, a nakon brutalne blokade Cusina, Aco je uveo sjajnog Planinića, koji je utakmicu završio s 13 koševa.

Čak devet zabio je u prvom poluvremenu i jedan je od najzaslužnijih što će hrvatski košarkaši vidjeti svoje četvrte IGre, ofenzivno je odigrao daleko najbolju utakmicu za reprezentaciju, možda uopće u karijeri, i početkom druge četvrtine odveo Hrvatsku na plus 11.

No Talijani su se do poluvremena nošeni Belinellijem, Gallinarijem i Datomeom vratili na samo minus pet i naznačili što bi se moglo dogoditi u nastavku.



Talijani progirali nakon pauze

Pauza je više odgovarala Talijanima, koji su u drugi dio ušli puno bolje, ali Kruno Simon bio je šuterski izuzetno raspoložen i tricama je držao Hrvatsku u igri, pa se u posljednju četvrtinu ušlo u egalu, no tad je eksplodirao Dario Šarić.


Image


Najbolji igrač susreta u prvom poluvremenu uzeo je čak 10 od svojih 13 skokova, ali u nastavku je morao pričekati svoj trenutak sve do posljednje dionice. Kroz cijelu treću četvrtinu nije zabio ni jedan, ali proradio je kad je bilo najvažnije i s nekoliko uzastopnih koševa preko Bargnanija vratio inicijativu na stranu Hrvatske.

Činilo se kako su Talijani konačno pukli, ali pri rezultatu 65:59 Planinić je promašio dva slobodna bacanja, u idućem napadu Belinelli je zabio važnu tricu kojom su se Azzuri ponovno vratili u igru. Do konca regularnog dijela obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu da bi uoči posljednjeg napada Hrvatske na semaforu stajalo 70:70. Posljednji šut za pobjedu imao je Bojan Bogdanović, no bio je prekratak i utakmica je otišla u produžetke.





Boganović tricom pogodio za Rio

Što je promašio na kraju regularnog dijela, Bogdanović je pogodio u nastavku, njegova trica za 80:74 minutu do kraja zabila je nož u srce Talijanima i odvela Hrvatsku prema Riju. U posljednjih 60-ak sekundi Azzuri nisu imali snage za novi povratak i hrvatski košarkaši izborili su svoj četvrti nastup na Olimpijskim igrama.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by Hannibal » 10 Jul 2016, 09:25

Koja je igracina saric ocm... sa onom visinom imat onako znanje je blago. On je u omladinskim kategorijama igro sve pozocije u kosarci jednostavno je mogo. Prevede loptu pa napravi blok hahaha
🐽

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by Nole » 10 Jul 2016, 09:27

Image

(FOTO) SLIKA GOVORI VIŠE OD REČI: Košarkašice i košarkaši Srbije zajedno proslavili plasman na OI

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by storm » 10 Jul 2016, 09:27

Hannibal Lecter wrote:Koja je igracina saric ocm... sa onom visinom imat onako znanje je blago. On je u omladinskim kategorijama igro sve pozocije u kosarci jednostavno je mogo. Prevede loptu pa napravi blok hahaha
MVP kvalifikacijskog turnira

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by Nole » 10 Jul 2016, 09:29

OVACIJE EVROPSKOJ ŠAMPIONKI: Zlatna Ivana Španović stigla u Srbiju

Image

Leteća Ivana takođe u RIU!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by Krokodil Behko » 10 Jul 2016, 10:12

Ove olimpijade slabo ko i gleda :hihi
Još malo pa će biit kao Eurosong.
Kad se završi neka disciplina, e onda počne glasanje iz svih zemalja svijeta :bravo
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by storm » 10 Jul 2016, 10:14

Krokodil Behko wrote:Ove olimpijade slabo ko i gleda :hihi
Još malo pa će biit kao Eurosong.
Kad se završi neka disciplina, e onda počne glasanje iz svih zemalja svijeta :bravo
Meni je jedino atletika zanimljiva na olimpijskim.....ostali sportovi su mi onako....draže mi ih gledati na tematskim prvenstvima.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by Nole » 10 Jul 2016, 10:17

storm wrote:
Krokodil Behko wrote:Ove olimpijade slabo ko i gleda :hihi
Još malo pa će biit kao Eurosong.
Kad se završi neka disciplina, e onda počne glasanje iz svih zemalja svijeta :bravo
Meni je jedino atletika zanimljiva na olimpijskim.....ostali sportovi su mi onako....draže mi ih gledati na tematskim prvenstvima.
A ni reči za Ivanu Španović koja je pre par dana osvojila zlatnu medalju u skoku u dalj na EP.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by storm » 10 Jul 2016, 10:23

Šta ja imam sa Ivanom :misli

isto kao sa Rutherfordom (GB) ...

čestitke oboma kad sam već tu :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by Tokmak » 10 Jul 2016, 15:34

storm wrote::sok izbacili i Grčku pa potom i Italiju :lupa


KOŠARKAŠI IDU U RIO Junačka pobjeda nakon drame u produžetku
Finale kvalifikacijskog turnira za OI u Riju:
Hrvatska - Italija 84:78

Piše: A. V.
Image
Foto: HKS/Montaža: Index

HRVATSKA košarkaška reprezentacija nakon dramatičnog produžetka pobijedila je Italiju 84:78 i izborila plasman na Olimpijske igre u Rio. Za četvrti nastup na OI, nakon Barcelone 1992., Atlante 1996. i Pekinga 2008., najzaslužniji su bili Bojan Bogdanović sa 26 koševa, Krunoslav Simon sa 21 poenom i igrač utakmice Dario Šarić sa 18 ubačaja i 13 skokova. Za Italiju je Marco Belinelli ubacio 18 koševa.

Pobjedom u Torinu Hrvatska je postala 11. putnik za Rio, nakon Brazila, SAD-a, Španjolske, Litve, Kine, Argentine, Venezuele, Nigerije, Australije i Srbije, dok će posljednji sudionik OI biti bolji iz ogleda Kanada - Francuska koji će se igrati u nedjelju u Manili.


Hrvatska vodila od samog početka, briljirao Darko Planinić

Košarkaši Ace Petrovića bili su bolji od samog početka, iako je na startu utakmice bilo puno nervoze. Simon je otvorio tricom, Talijani odgovorili s dva koša, ali potom su obje reprezentacije upale u crnu rupu i promašile idućih pet šuteva.

Ipak, Hrvatska je ranije uhvatila ritam i počela stvarati prednost, a ključan trenutak prvog poluvremena bio je ulazak Darka Planinića. Miro Bilan ponovno je bio blijed protiv Talijana, kao u prvoj utakmici, a nakon brutalne blokade Cusina, Aco je uveo sjajnog Planinića, koji je utakmicu završio s 13 koševa.

Čak devet zabio je u prvom poluvremenu i jedan je od najzaslužnijih što će hrvatski košarkaši vidjeti svoje četvrte IGre, ofenzivno je odigrao daleko najbolju utakmicu za reprezentaciju, možda uopće u karijeri, i početkom druge četvrtine odveo Hrvatsku na plus 11.




Image



.
to je to care... :ok
ovo su pravi ratnici i Ivan Perišić sa kačketom u publici... :respekt
nema jebenog heštegovanja po fejsbuku
nema navijačkih statusa
nema Antonije Blaće
nema RTL televizije,nisu ni vijest objavili da se igra turnir
nema bojenja ajfelobog tornja u kockice
nema Kolinde i njene priče o zajedništvu
nema prijenosa na HTV-u

samo mi košarkaški romantičari koji pratimo ovu reprezentaciju zadnjih 20 godina i čekamo...
teški mazohisti koji joj se vraćamo kao ženi koja nas vara,a mi joj uvijek praštamo,opet i opet... :ooo
dočekali i mi svojih 5 minuta... :hop
vidimo se u Riu... :pusi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by storm » 10 Jul 2016, 19:03

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by Čupava » 11 Jul 2016, 20:09

EP, pa OI, pa Tour de France, šta je sljedece ... :123
.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by Sibila » 11 Jul 2016, 21:43

Čupava wrote:EP, pa OI, pa Tour de France, šta je sljedece ... :123

ma samo sport ba,........nesh vise ni filma moci pogledati na tv. dakle imacemo vijesti, jebene turske serije i sport. :jutarnja

dodje mi da se pocnem ozbiljnije baviti nekim sportom .....ko zna :perezube

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by storm » 11 Jul 2016, 22:28

Tigris wrote:
Čupava wrote:EP, pa OI, pa Tour de France, šta je sljedece ... :123

ma samo sport ba,........nesh vise ni filma moci pogledati na tv. dakle imacemo vijesti, jebene turske serije i sport. :jutarnja

dodje mi da se pocnem ozbiljnije baviti nekim sportom .....ko zna :perezube
Odmah nakon svih ljetnjih manifestacija idu kvale za svjetsko prvenstvo u Rusiji....zahuktava se liga prvaka....

aj biće koji dan da nema ništa (skoro ništa ) :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by Sibila » 11 Jul 2016, 22:39

:plavi :plavi :plavi


nista, pocinjem ici u kladionice :plavi

kako stignete sve pratiti...... :plavi

mislim da to pretjerivanje na neki nacin steti samom sportu........na nos ce vam poceti izlaziti i utakmice...i bicikla....i lopte....i reketi.....i skije....i diskovi........ :o :ooo

kad tad cete izgubiti interes..........zar ne vididite da vas zapljuskuju sve vise.........radi svojih dzepova.... :ooo ili tako to meni izgleda...... :roll

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by storm » 13 Jul 2016, 19:08

Tigris wrote::plavi :plavi :plavi


nista, pocinjem ici u kladionice :plavi

kako stignete sve pratiti...... :plavi

mislim da to pretjerivanje na neki nacin steti samom sportu........na nos ce vam poceti izlaziti i utakmice...i bicikla....i lopte....i reketi.....i skije....i diskovi........ :o :ooo

kad tad cete izgubiti interes..........zar ne vididite da vas zapljuskuju sve vise.........radi svojih dzepova.... :ooo ili tako to meni izgleda...... :roll
Ma pratim samo da zakeljim tu poneki članak...iskreno me više malo koji sportski događaj može "galvanizirati" :oo

Nit' se kladim, nit' više idem na tekme......a cijelu svoju ljubav u sportu svedem na:

http://www.youtube.com/watch?v=y7U3dSSulXc

ostalo je sve prolazno, kratkog vremena ili intenziteta :love
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11326 times
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by spacebound » 13 Jul 2016, 19:39

Tigris wrote::plavi :plavi :plavi


nista, pocinjem ici u kladionice :plavi

kako stignete sve pratiti...... :plavi

mislim da to pretjerivanje na neki nacin steti samom sportu........na nos ce vam poceti izlaziti i utakmice...i bicikla....i lopte....i reketi.....i skije....i diskovi........ :o :ooo

kad tad cete izgubiti interes..........zar ne vididite da vas zapljuskuju sve vise.........radi svojih dzepova.... :ooo ili tako to meni izgleda...... :roll
Pa ne prati svako svaki sport.Mene zanima fudbal i tenis, nekad sam sa ocem gledala Formulu jedan i atletiku.Nekad dok je bila na obn-u NBA i to pratila.Neko voli borilacke sportove, neko skijanje, neko rukomet, neko umjetnicko klizanje, gimnastiku, odbojku....I to pratis.Neces samo sjedit i saltat, mozak bi otupio, oci ispale :oo

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by Sibila » 13 Jul 2016, 20:43

gledala sam i ja ....od tajsona...princa onog blesavog.....sumo hrvanje......svasta neta..........skijanje - zbog padova najvise :oo ......itd......klizanje isto zbog toga :oo .............uvijek neiizvjesnot kad radi onaj skok......ma znas na sta mislim....joj tu su najvise grijesili padali po onom ledu......atletiku - trcanje dugo kratko.....hokej zbog marisane..to je cool sprot......ragbi ista stvar....vidis koliko sporta ima.....
tenis....ali kad su se nervirali...
joj :plavi sjecate li se onih...igr ebez granica........tu je bilo svega :plavi ono treba vratiti...da se sljudi smiju :plavi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ljetnje olimpijske igre- Rio de Janeiro 2016

Post by storm » 22 Jul 2016, 17:56

OI RIO DE JANEIRO
KONAČNA ODLUKA Svi ruski atletičari izbačeni s Olimpijskih igara

Bez ruskih atletičara na Igrama
Piše: Hina/A.Ha.

Image

Foto: Ilustracija/FAH

SUD za sportsku arbitražu (CAS) sa sjedištem u Lausannei odbio je žalbu Ruskog olimpijskog odbora i 68 ruskih atletičara te potvrdio zabranu nastupa na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, koju im je izrekla Međunarodna atletska federacija (IAAF) zbog sustavnog dopingiranja.

Isinbajeva: Sahranili ste atletiku

Suci su saslušali argumente obje strane i presudili da je suspenzija koju je izrekao IAAF čvrsto utemeljena na činjenicama.

Jelena Isinbajeva, slavna ruska atletičarka i dvostruka olimpijska pobjednica, ovu odluku je nazvala katastrofalnom te poručila CAS-u da je sahranio atletiku.

Bez svih ruskih sportaša u Riju?

Ovakav rasplet ovog slučaja mogao bi dovesti do zabrane nastupa svim ruskim sportašima u Rio de Janeiru koju bi mogao izreći Međunarodni olimpijski odbor (MOO). Naime, nakon što je u istrazi nezavisnog istražnog povjerenstva predvođenog kanadskim profesorom prava Richardom McLarenom nepobitno dokazano da su ruske državne institucije sudjelovale u manipuliranju uzorcima ruskih sportašica i sportaša na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju i na Svjetskom atletskom prvenstvu u Moskvi, čime je prikriveno korištenje nedopuštenih stimulativnih sredstava, Međunarodni olimpijski odbor donio je odluku o suspenziji pojedinih ruskih sportskih dužnosnika te najavio moguću sankciju izbacivanja svih ruskih sportaša s Olimpijskih igara u Brazilu.

MOO je najavio da će prije donošenja ove odluke pričekati rasplet slučaja ruskih atletičara na Sudu za sportsku arbitražu. Kako je CAS podržao izrečenu zabranu nastupa, lako je moguće da će Igre u Rio de Janeiru proći bez sudjelovanja ruskih sportaša. To se posljednji put dogodilo 1984. godine, kad je najveći dio zemalja Varšavskog pakta predvođenih SSSR-om bojkotirao nastup na Igrama u Los Angelesu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests