Hrvati u NBA

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Hrvati u NBA

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 06:11

.zaslužuje temu ovi osamnestogodišnji čapljinac..već sam ga spominja na ovim temama i odlično je debitira na prvoj utakmici za phoneix..tip koji će vratiti hrvatsku u vrh svjetske košarke..https://youtu.be/fdNqG__Skjo

http://www.youtube.com/watch?v=fdNqG__S ... e=youtu.be

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: bender novi kukoč..

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 06:13

Dragan Bender (18) sjajno je iskoristio minutažu u debiju u NBA ligi. Dok je bio na parketu Phoenix Sunsi su izgledali najbolje i napravili su 10 poena prednosti protiv Sacramento Kingsa

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 06:18

Sjajno je iskoristio minutažu i Phoenix Sunsi su s njim u sastavu u 12 minuta izgledali najbolje. Napravili su 10 poena prednosti, a mladi 18-godišnji centar u 12 minuta zabio je 10 koševa (šut 4-5), a imao je i dva skoka. Pogodio je Bender i dvije trice.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by storm » 28 Oct 2016, 06:21

dr laganini wrote:Sjajno je iskoristio minutažu i Phoenix Sunsi su s njim u sastavu u 12 minuta izgledali najbolje. Napravili su 10 poena prednosti, a mladi 18-godišnji centar u 12 minuta zabio je 10 koševa (šut 4-5), a imao je i dva skoka. Pogodio je Bender i dvije trice.
centar sa tricaškim afinitetima u NBA :hm

dobro zvuči
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 06:22

..može i playa igrat a mislim da je uvatio dva i osamnest..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by storm » 28 Oct 2016, 06:27

dr laganini wrote:..može i playa igrat a mislim da je uvatio dva i osamnest..
218 :sok

za debi u NBA ....nemam riječi....sjećam se Draženove muke tada....teško se sastao i sa minutama i sa koševima u početku i dosta stariji, iskusniji je veće bio....

za 2-3 godine hr će biti jaka opako :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 06:39

čuo sam za njega od jednog košarkaškog trenera za njega kad je ima desetak godina i točno je predvidio razvoj...generacija je ove zadnje juniorske koja je osvojila srebro na sp ali nije igra zbog frke oko patika..reklame..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by storm » 28 Oct 2016, 06:45

dr laganini wrote:čuo sam za njega od jednog košarkaškog trenera za njega kad je ima desetak godina i točno je predvidio razvoj...generacija je ove zadnje juniorske koja je osvojila srebro na sp ali nije igra zbog frke oko patika..reklame..
Talent se vidi jako brzo... E razvoj, podrška, uvjeti... To je nešto drugo
Ovdje je pogodio... Sta misliš koliko ih nije... To je tako :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 06:47

..jasno puno je faktora..maloga je preuzeo vujčić i iz splita ga je vuka u maccabi sad već u nba..šarić babo hezonja bender zubac već imao prvu petorku sljedeći sedam osam godina..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by storm » 28 Oct 2016, 06:50

dr laganini wrote:..jasno puno je faktora..maloga je preuzeo vujčić i iz splita ga je vuka u maccabi sad već u nba..šarić babo hezonja bender zubac već imao prvu petorku sljedeći sedam osam godina..
I jebenu petorku :ok
Čak sam i ja opet počeo pratiti kosaricu...
Poslije drazena me prekinulo totalno...
Neću slagat da od njegove pogibije nisam 20 godina tekmu pogledao :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 06:53

..ista priča i kod mene ..već na oi je izgledalo vrlo dobro...a tu još triba dodat i malog žižića iz cibone ..arapovića..vraćam se košarci.. :hihi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by storm » 28 Oct 2016, 06:58

Ma mogu roko i Tomić isto još pomoći tu... Ima sad roster je odličan... Dobar izbornik treba :ok

Moglo se i o Srbinu razmisliti
Nedvojbeno su dobri a i jezične barijere nema
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 07:01

..ima onaj iz zlatne genracije chigga u cedevini..njegov sin..stockton mislim ..mali igra play a po majci je hrvat..i ima volje za repku..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by storm » 28 Oct 2016, 07:03

dr laganini wrote:..ima onaj iz zlatne genracije chigga u cedevini..njegov sin..stockton mislim ..mali igra play a po majci je hrvat..i ima volje za repku..
Nisam čitao ništa previše dobro za maloga....da i nije neki materijal
Stockton- Utah Jazzersi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 07:04

..nisam ga gleda al može ubost tricu ko i stari..moraću ga malo proanalizirat..ako je uopće još u cedeviti.. :hm

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by storm » 28 Oct 2016, 07:09

dr laganini wrote:..nisam ga gleda al može ubost tricu ko i stari..moraću ga malo proanalizirat..ako je uopće još u cedeviti.. :hm
Ma stari John je bio ponajbolji play ikada na svijetu ili barem top 5 zasigurno
a kao ima komentara, da je prosjek i da uz to ime, da ima nešto, ne bi dolazio u hr ....
opet premalo znam....to samo površno :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 07:10

David Stockton rođen je 24. lipnja 1991. i visok je 180cm. Četiri godine pohađao je poznato sveučilište Gonzaga, a u svojoj posljednjoj sveučilišnoj sezoni u prosjeku je kao starter bilježio 7.44 poena, 2.39 skoka, 4.22 asistencije i 1.53 ukradene lopte za 27.8 min. po utakmici.

Stockton nije bio izabran na NBA draftu, a u NBA ligi upisao je tri nastupa u dresu Sacramento Kingsa u sezoni 2014./2015. uz prosjek od 2.67 poena i 3 asistencije za 11 minuta.

Mnogo zapaženiju ulogu David je imao u NBDL ligi, gdje je u posljednje dvije sezone odigrao 88 utakmica za Reno Bighorns. U sezoni 2014./2015. bilježio je u prosjeku 20.09 poena, 9.28 asistencija, 4.16 skokova i 2.47 ukradenih lopti za 30.5 min., a u sezoni 2015./2016. bio je na prosjeku od 17.93 poena, 7.11 asistencija, 3.09 skokova i 1.11 ukradenih lopti za 31.4 min. po utakmici.

Stockton ima dosta dobar šut i u dvije sezone u NBDL ligi za tricu je šutirao 37.5%.

U tri navrata igrao je i u NBA Ljetnoj ligi. Uoči sezone 2014./2015. nastupao je za Phoenix Sunse, a prošlo i ovo ljeto nosio je dres Sacramento Kingsa.

"Sjajan momak, karakteran košarkaš, brz, izuzetnog osjećaja za asistenciju", opisao je Stocktona Matej Mamić, sportski direktor KK Cedevite nakon potpisa ugovora. "Važno je istaknuti da smo potpisali na 3 godine i da na njega računamo dugoročno. Siguran sam da će u Cedeviti David rasti iz utakmice u utakmicu i da će se kod nas profilirati kao vrhunski playmaker. On zbog majke može relativno brzo dobiti hrvatsko državljanstvo a već je izrazio želju da bi u budućnosti mogao biti na raspolaganju hrvatskoj reprezentaciji. Informativno, mi na poziciju playmakera dovodimo još jednog Amerikanca pa će njegovim i ovim Davidovim potpisom uskoro biti zatvorena ta pozicija za slijedeću sezonu a bit će i još nekoliko iznenađenja", zagonetan je Mamić.

Davidov otac poznati je američki košarkaš John Stockton. Njegov otac član je Kuće slavnih, 10 puta biran je u All-Star momčad, vodeći je asistent i kradljivac lopti NBA lige svih vremena pa je stoga razumljivo da kod spominjanja Davida svima odmah na pamet padne legenda Utah Jazza John Stockton. Majka Nada Baričević Stockton ima po roditeljima hrvatske i crnogorske korijene prezimena Baričević i Stijepović.

Na kraju ćemo spomenuti i da je Davidov brat Michael Stockton također profesionalni košarkaš. On je prošle sezone igrao u NBDL ligi za Canton Charge, a prije toga tri sezone nastupao je u Njemačkoj za Karlsruhe i Ludwigsburg.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by storm » 28 Oct 2016, 07:13

ae prika....jesi vidi ...bnez wiki znam za Johna ono bitno :zubi
gutao sam NBA kad je Dražen bio tamo ....
Poznat je bio tad dvojac- osovina Utah ....Malone - Stockton ....centar- play
uništavali su protivnike :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by dr laganini » 28 Oct 2016, 07:24

storm wrote:ae prika....jesi vidi ...bnez wiki znam za Johna ono bitno :zubi
gutao sam NBA kad je Dražen bio tamo ....
Poznat je bio tad dvojac- osovina Utah ....Malone - Stockton ....centar- play
uništavali su protivnike :ok
..to su generacije koje pamtimo..ove sad nebi nabrojio pet..

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15117
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 958 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Bender novi Kukoč..

Post by Tokmak » 28 Oct 2016, 09:50

i ja sam bas dinoc pogledao Benderov nastup u prvoj tekmi i dosao sam do istog zakljucka:najmladji je od svih hr igraca a vec pokazuje veliki talenat i drskost...
i nabrojao sam tu petorku kao i vi gore,moglo bi se nesto ozbiljno konacno napraviti i sa reprezentacijom...
a Eurobasket je vec za 10 mjeseci... :kafa
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests