Vijesti iz sporta

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 10 Feb 2014, 07:09

Historijska pobjeda
Prva pobjeda za hokejaše Bosne i Hercegovine


Image

Hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine svaldala je večeras selekciju Turske s 6:4, te je tako naša slekcija ostvarila prvu pobjedu u seniorskoj konkurenciji.


Nakon što su sinoć naši reprezentativci poraženi od istog rivala, večeras je pružena mnogo bolja igra, te su naši hokejaši zasluženo došli do pobjede.

Golove za našu selekciju su postigli Matt Salvati, Mirza Omer, Igor Ljevak, Ermin Hasović i kapiten Mirzet Hodžić, koji se dva puta upisao u strijelce.

Tako je tim selektora Anthonyja Londona došao do historijske pobjede, prve za hokejašku reprezentaciju BiH.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Spanac_113 » 17 Feb 2014, 16:38


Ružni
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Ružni » 12 Mar 2014, 17:35

:stop Ne slažem se nikako s listom, fali mnogo igračkih legendi. Čak bih stavio Seleš ili Janicu ispred, iako je nesumnjivo da će ih Đoković obići kad se karijere okončaju.

Novak Đoković najbolji EX YU sportista svih vremena
Piše: D. Stambolić

10.03.2014., 11:23

Image


Crnogorski Radio Tivat je u nedavno pokrenuo akciju u kojoj su mediji sa prostora nekadašnje zajedničke države birali najboljeg sportistu i sportistkinju svih vremena sa teritorija koji je nekada predstavljao jedinstvu državu SFR Jugoslaviju.
PREPORUČI


Ukupno 19 redakcija učestvovalo je u izboru "Biramo najboljeg sportsitu EX YU" svih vremena.

Glasalo se po sistemu, odabiranja deset sportista od kojih najboljem ili najboljoj pripada 12, drugom 10, trećem 8, četvrtom 7, pa sve do 1 poena.

Poseban značaj ovoj akciji daje podatak da su glasovi stigli iz svih država nastalih na prostoru SFRJ. Voljom redakcija za najboljeg sportistu EX YU izabran je Novak Đoković, a najbolje plasirana sportistkinja bila je Janica Kostelić. Evo kako izgleda konačna tabela akcije u kojoj je učestvovao i portal SportSport.ba.

Pored našeg medija glasali su još SOS KANAL (Srbija), RTV Makedonija Dnevni list Sport (Srbija), Dnevne novine (Crna Gora), Slobodna Dalmacija (Hrvatska), t-potal.hr (Hrvatska), Index.hr (Hrvatska), Vijesti (Crna Gora), Sportski žurnal (Srbija), OBN (Bosna i Hercegovina), Delo (Slovenija), B92 (Srbija), Dnevni Avaz (Bosna i Hercegovina), Ekipa (Slovenija), Televizija Crne Gore, Ekipa (Makedonija), Dnevni list Dan (Crna Gora) i naravno organizator Radio Tivat (Crna Gora)

Poredak:
1. Novak Đoković 161
2. Dražen Petrović 125
3. Janica Kostelić 125
4. Miroslav Cerar 107
5. Mate Parlov 95
6. Monika Seleš 45
7. Jasna Šekarić 44
8. Dragan Džajić 40
9. Leon Štukelj 32
10. Veselin Vujović 30
11. Matija Ljubek 29
12. Krešimir Ćosić 29
13. Igor Milanović 28
14. Toni Kukoč 25
15. Mirza Delibašić 16
16. Vlade Divac 15
17. Tina Maze 14
18. Milorad Čavić 13
19. Đurđa Bjedov 13
20. Dragan Kićanović 11
21. Dejan Savićević 11
22. Aleksandar Đorđević 8
23. Šaban Trstena 8
24. Vera Nikolić 8
25. Darko Pančev 6
26. Blanka Vlašić 6
27. Dragutin Šurbek 5
28. Ivano Balić 5
29. Bojana Popović 4
30. Radivoje Korać 4
31. Svetlana Kitić 3
32. Jasna Merdan 3
33. Nenad Stekić 3
34. Vladimir Grbić 3
35. Ivan Miljković 3
36. Iztok Čop 3
37. Mile Isaković 2
38. Perica Bukić 2
39. Predrag Mijatović 2
40. Franja Mihalić 1
41. Safet Sušić 1
42. Anže Kopitar 1
43. Ivica Kostelić 1

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 12 Mar 2014, 17:54

Vidim nema mjesta u top 40 za davora Šukera prvog strijelca svjetskog prvenstva 98 u francuskoj pa je bezveze mi dalje o toj listi pričati...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ružni
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Ružni » 12 Mar 2014, 17:59

A dobro, ne bi svakako uticao na sam vrh, ali svejedno je glupo da nema njega, nema Piksija i Bobana koji su veliki majstori fudbala. To je samo za fudbal, a gdje su ostali sportovi. Razija Mujanović, najbolja košarkašica s ovih prostora. O košarkašima da ne pričam, nema Bodiroge i Stojakovića kao i u vašoj anketi na forumu :oo Nema Nikole Grbića, odbojkaške legende, a ima brata koji je ostavio slabiji trag u odbojci, iako je i on bio vrh. Nema ko zna koga još, treba samo malo više prekopati :kafa

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 12 Mar 2014, 18:12

Ma da... Mogli smo mi sastaviti svoju listu Al top 100 da bi sve kvalitetno obuhvatio... Al te liste su uvijek malo pristrane i nikad neće svima odgovarati
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by POSAVLJAK » 12 Mar 2014, 18:25

Jako jako smješno, pogotovo Đokovića svrstati na mjesto broj 1 pored onoliko legendi... Fali tu još dosta dosta velikih imena.... imam osjećaj da su ovo neke pubertetlije glasovale.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Krokodil Behko » 12 Mar 2014, 21:13

Bzvz. Mislim da je Mate Parlov ličnost za prvu poziciju. Lik je bio legenda.
Najvažniji čovjek u SFRJ poslije Tita. Iza njega, mogao bi biti Dražen a potom lagao ostali.

Jbt, tu ima nekih imena za koje nikada nisam ni čuo :help
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Ćiro Blažević: Mi Bosanci smo najbolji ljudi na svijetu

Post by Krokodil Behko » 15 Mar 2014, 16:31

Image

Gostujući u emisiji "Ovo je moja zemlja" Radija Bosne i Hercegovine Miroslav Ćiro Blažević na opasku urednika Emila Karamatića kako je od Bosne i Hercegovine, preko Švicarske, Hrvatske, pa Irana, ponovo ovdje, u Tuzli, Blažević ističe:

"Reći ću Vam našto, a smatram da sam mjerodavan jer sam uistinu obišao kuglu zemaljsku. Ne zato što sam ja sad u Bosni. Ja sam to toliko puta ponovio i u Hrvatskoj jer to je moje duboko uvjerenje. Najbolji ljudi na svijetu smo mi. Mi smo u stanju da svakom pomognemo, najbolji, najplemenitiji, najduhovitiji. Ljudi koji su spremni da šalu naprave i od najvećeg životnog problema. I to je ono što nas drži. I, ako hoćete istinu za volju, najbolji igrači na svijetu smo mi. Ovo podneblje uopće daje svakodnevno talentirane mladiće. Kad kažem ovo podneblje, onda mislim i na Hrvatsku i Srbiju i Crnu Goru i Makredoniju. Ali najplemenitiji igrači dolaze sa ovog podneblja. Od prvog dana kad sam dobio uvid u kvalitetu svih naših zvijezda, uvijek sam rekao najveći igrač ovih prostora je Safet Sušić. I to sa puno argumenata mogu da dokažem. Uostalom, činjenica da su kroz Paris Saint-Germain prodefilirali najveći igrači svijeta, a oni su izabrali Safeta Sušića kao najboljeg stranca svih vremena, potvrda je ove moje procjene. I kad konsultirate moju ekipu iz '98. godine koja je bila treća u svijetu, pa glavni nosioci su bili moji Bosanci. Bilo da je to Stanić, Šuker, pa i Boban je isto naš Hercegovac. To su nepobitne činjenice. Pa pogledajte reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Ona ima takav koncentrat talenta da smo svi skakali i protiv Egipćana u zadnjoj utakmici. A ja sam bio toliko sretan da vidim u prvom poluvremenu par mladića koje ja ne poznam, ali koji su pokazali da mogu egzistirat u najkompleksnijim, najjačim kvalitetama koje ćemo susretati na svjetskom prvenstvu."



O angažmanu u Tuzli, Blažević naglašava:

"Imao sam 800 tisuća dolara kao garanciju angažmana u Kini, a ja sam došao u Tuzlu. Nisam otišao po pare. U ovom slućaju sam se opredijelio za Tuzlu, ne za Kinu. I shvatio da nije sve u parama. Ja sam čovjek ovog podneblja i ja želim možda instiktivno završiti svoju karijeru ovde. Ja jako volim Zagreb, jako volim ljude u Zagrebu. Ali, ja sam za njih uvijek bosančeros. A ovdje sam svoj. I jako sam sretan među ovim ljudima koji sa svojom dobro poznatom susretljivošću čine da se jako lagodno osjećam i sve ću napraviti da im pružim zadovoljstvo, sreću, jer oni su meni stavili jednu hipoteku na leđa."
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ćiro Blažević: Mi Bosanci smo najbolji ljudi na svijetu

Post by laganini » 15 Mar 2014, 16:32

laže...mislim ovo za pare :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Ćiro Blažević: Mi Bosanci smo najbolji ljudi na svijetu

Post by fruit » 15 Mar 2014, 18:30

laganini wrote:laže...mislim ovo za pare :hihi
Ja mislio ti ćeš reći da laže za Stanića,Šukera i Bobana...
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ćiro Blažević: Mi Bosanci smo najbolji ljudi na svijetu

Post by laganini » 15 Mar 2014, 18:42

..da boban..ja mislim da se kandidira predsjednika hrvatske da bi dobio izbore...stanić super tip moglo bi se reč naš zet..inteligencija...na žalost o šukeru osim igračke karijere ništa dobro...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ćiro Blažević: Mi Bosanci smo najbolji ljudi na svijetu

Post by storm » 15 Mar 2014, 21:40

:D dragi naš ćiro.....neću reći, da je sve rekao onako...vjerujem, da to što je naveo i misli i istina je...ali on će i dodati ponešto, da okruženje gdje se nalazi, čuje ono što želi čuti :pusi

a to za lovu...možda je koju stotku dodao, al kinezi fakat sad plačaju kao mutavi...a ćiro zna još uvijek naplaćivati bronzu iz francuske :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ćiro Blažević: Mi Bosanci smo najbolji ljudi na svijetu

Post by storm » 15 Mar 2014, 22:16

dobar je ...faliti će on kad jednom ode..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 19 Mar 2014, 18:45

Očekivano...
Zbog političke situacije u zemlji
Ukrajina odustala od organizacije Eurobasketa 2015. godine


Image

Ukrajina je 2015. godine na svom tlu trebala ugostiti najbolje evropske košarkaške reprezentacije, ali zbog političke situacije u toj zemlji domaćinstvo će biti promijenjeno.


Ovu informaciju danas je potvrdio predsjednik organizacionog odbora Evropskog prvenstva Markijan Lubkivskij. On je izjavio kako Ukrajina trenutno nije u mogućnosti da organizuje to takmičenje.

"Ne mogu ni zamisliti kako bi se odvijale pripreme za organizaciju Eurobasketa u ovakvoj ekonomskoj i političkoj situaciji. Rusija je izvršila agresiju na Ukrajinu i trenutno bezbjedonosna situacija u zemlji nije na nivou. Sada moramo posložiti prioritete i iskoristiti političke i financijske kapacitete kako bi sačuvali teritorijalni integritet i nezavisnost," rekao je Lubkivskij.

Lubkivskij je dodao kako bi Ukrajina trebala ponuditi FIBA-i organizaciju Eurobasketa 2017. godine, dok bi se naredno prvenstvo moglo odigrati u nekoliko evropskih zemalja.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 20 Mar 2014, 07:53

Odlazak rukometnog genija
Sramota za Hrvatsku: Evo kako se Nijemci opraštaju od Ivana Balića!


Image

Spekulacije oko odlaska Ivana Balića u igračku mirovinu napokon su završene. Predsjednik Ivanova kluba Wetzlara, Martin Bender, u gotovo je svečanoj atmosferi progovorio o Balićevu odlasku u mirovinu, iskazujući mu počast kakvu odbačeni rukometni velikan već neko vrijeme ne uživa u domovini.

U Wetzlaru su zbog Ivana održali posebnu konferenciju za novinare, te izdali priopćenje o konačnom dogovoru s Balićem.


"Ivano nije samo izvanredan igrač, nego i posebna osoba čije kvalitete i karakter ne možete dovoljno nahvaliti. Ivano je došao iz centra svjetskog rukometa u naše malo selo, preuzeo je ulogu vođe i kao lider i kao sportaš. Nakon ovih razgovora je ponovno iskazao svoju podršku klubu", izjavio je Bender, opisujući gotovo svečanu atmosferu u kojoj su vođeni razgovori.

Balić i klub su se dogovorili kako niti jedna strana neće inzistirati na potpisivanju novog jednogodišnjeg ugovora, a Ivano praktički ima odriješene ruke. Karijeru je odlučio završiti u Wetzlaru, a kada, to će ovisiti o njegovom zdravstvenom stanju, ali isključivo o njegovoj procjeni.

"On će sam donijeti odluku kada vidi u kakvom će zdravstvenom stanju biti na kraju lipnja. Ivano sam prema sebi ima jako stroge zahtjeve i ne želi igrati ako to nije na visokoj razini. Igrat će samo ako mu to njegovo tijelo dozvoli. Ako Balić odluči nastaviti karijeru na kraju sezone, bit će to samo u zeleno-bijelom dresu Wetzlara, u suprotnom slučaju je odlučio reći zbogom profesionalnom rukometu", objavili su u njemačkom klubu.

[ytube][/ytube]

Kako stvari funkcioniraju u Njemačkoj ilustrira i financijski dio priče. U klubu su posebno istaknuli kako Balić kao najskuplji igrač nije nimalo teret za klub, jer je njegov ugovor već osiguran preko sponzora.

Kraljevski tretman koji Balić ima u Wetzlaru ogleda se i u odnosu koji prema njemu ima trener Kai Wandschneider, javno mu tepajući 'mozak moje momčadi'. Nije stoga ni čudo da se Ivano, koji je doslovno odbačen iz hrvatske reprezentacije u 33. godini, u Wetzlaru osjeća kao kod kuće.

Izborniku Slavku Goluži nije bio dovoljno dobar prije godinu dana, ali evo što o Ivanovoj igri danas kaže suigrač Florian Lauch.

"Ivano nam pomaže i svakoga od nas čini boljim igračima".

Sportski.net/T.H.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 21 Apr 2014, 21:43

Hokej
Hrvatski hokejaši gaze u Vilniusu: Nakon Britanaca, pometeni i Nizozemci

Image

Svjetsko prvenstvo Divizije 1
Hrvatska - Nizozemska 4:0



HRVATSKA muška reprezentacija u hokeju na ledu u svom je drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu Divizije I skupine B u Vilniusu ostvarila i drugu pobjedu svladavši Nizozemsku sa 4:0 (2:0, 2:0, 0:0).
Hrvatsku su do druge pobjede, u nedjelju su naši "oklopnici" svladali Veliku Britaniju također sa 4:0, vodili Tadija Mirić (4:47), Michael Novak (6:26), Mislav Blagus (26:51) i Ivan Brenčun (29:26), dok je Mate Tomljenović ostvario drugi "shutout" zaredom sa 24 obrane.

U 3. kolu Hrvatska će u srijedu igrati protiv Rumunjske od 15.30 sati.

Do kraja natjecanja Hrvatska će još igrati u četvrtak protiv Poljske, te u subotu protiv domaćina Litve, a plasman u viši rang svjetskog hokeja izborit će samo prvi sastav s natjecanja.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ćiro: Želim biti selektor reprezentacije Republike Srpsk

Post by Lebowski » 22 Apr 2014, 10:26

storm wrote:da ne idem sa ovim smećem na temu sloboda :123


Ćiro: Kome smeta Republika Srpska, neka ide u PM!

Image

Ćiru su napali zbog izjave da bi vodio reprezentaciju Republike Srpske


IZJAVA Ćire Blaževića da bi rado vodio nogometnu reprezentaciju Republike Srpske, isprovocirala je predstavnike "Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata 1991. godine". Njihov predsjednik Mladen Pavković napao je javno trenera tuzlanske Slobode zbog "flertovanja sa Dodikom".

Trener svih trenera jedva mu je čekao odgovoriti: "Mladenu Pavkoviću trenutno se sudi zbog napastovanja djevojčice od 18 godina, a sada je ta moralna vertikala napala mene koji sam toliko učinio za hrvatski narod"

"Nabijem ja njega na k....! Pa znaš šta je on za mene? Obična kurčina! Eto, to napiši u novine i nemojte da me zajebavate više", dodao je Ćiro u razgovoru za srpski Alo.

"Mislio sam sve što sam rekao i ništa se nije promijenilo. Što bi nekome smetala Republika Srpska? Ja sam čovjek koji miri ljude, a kome se to ne sviđa, nek ode u pičku lijepu materinu", dodao je za kraj.
Da odgovorim ovdje.. Ne vjerujem da je ovo rekao al ako jest stvarno mu je bezveze. :dole
Mada je ovo Tabloid da ne može biti gori. :ooo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Ružni
Status: Offline

Re: Ćiro: Želim biti selektor reprezentacije Republike Srpsk

Post by Ružni » 22 Apr 2014, 10:30

Prenijeli su svi tu vijest, ne znam odakle je potekla.

A ko njega shvata ozbiljno Image Šta god izjavi samo smijeh :oo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ćiro: Želim biti selektor reprezentacije Republike Srpsk

Post by storm » 22 Apr 2014, 10:34

Bravo leb...ja sam mislio, da je ova tema odavno u kontejneru :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests