Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by Spanac_113 » 31 Dec 2013, 09:43

Probudim se i nesto mi zastalo u grlu.
Sanjao sam nekog ko mi je nekad bio drag a nisam bas bio dobar prema njima.
Ponos mi ne da da se mozda izvinem i zatrazim oprost. A kako vrijeme prolazi sve je teze naci razlog za nazvat, poslat mail, i reci da mi je zao da nisam mislio tako...
Mada sam siguran da ste svi vi dobri ljudi bez grijeha, bas me zanima kako bi nekom, ko je nekad bio drag, rekli oprosti i na koji nacin?
Da mozete, da hocete, da vam ponos dopusti..

Ciklama
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by Ciklama » 31 Dec 2013, 10:41

Ne bih mogla face to face izreći da mi je žao, ako je već kontakt prekinut, al' nekim poklonom uz kojeg bi išlo pisamce, možda :cudi . Kukavičluk. :D. Pa kad bih se već odlučila da ukrotim ponos, ostavila bih sebi prostora za samozaštitu u slučaju odbijanja.

Zamišljam da odem na vrata, pokucam, a ta osoba kad me ugleda uzme automtsku pušku i "oplete", ne pojedinačno nego rafalno :D. pa dobro, ne automatsku, al' počne gađati vaznama, tanjurima, tavama, vrijeđati, psovati. A ako galami, psuje, gazi poklon i pismo, ja bar ne znam. :zubi

:plavi Primjeti se da je iza mene neprespavana noć. :grana

dacina_curica
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by dacina_curica » 31 Dec 2013, 12:38

Opet svasta sanjas. :)

Sta ja znam, ako mi je do nekoga stalo, bilo to prijateljski ili nesto vise, onda ne dozvoljavam ponosu da se petlja. Jer, ako sam JA napravila gresku, lose se ponijela prema nekome, rekla/uradila nesto sto nisam smjela/trebala onda tu MOM ponosu nema mjesta. Onaj sa druge strane ima pravo da me posalje gdje sunce ne sija ali sam to pravo izgubila svojim losim postupkom. Bar ja to tako vidim. :)

Naravno ne ide odmah, treba dozvoliti vremenu da odradi svoje, da se posloze kockice na obe strane. Kad je hindsight 20/20 (prevedi, ne znam :oo) stvari drugacije izgledaju.

A nacin? Zavisi od nacina na koji se sve zavrsilo kao i mogucnosti (fizicke udaljenosti, pristupacnosti). Nekad je mail dovoljan, razglednica, cestitka, par rijeci da se otvore vrata. Ako je moguce onda biram fizicki kontakt, poziv na kafu, pricu. Da se kaze sve sto treba pa onda kako bude. Uvijek je vazno pokusati ako su namjere iskrene. :)

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by Bambi » 31 Dec 2013, 12:49

dacina_curica wrote: Ako je moguce onda biram fizicki kontakt, poziv na kafu, pricu. Da se kaze sve sto treba pa onda kako bude. Uvijek je vazno pokusati ako su namjere iskrene. :)

:aplauz

Kada bih bila u takvoj situaciji da moram nekome reći oprosti,ne bih se premišljala...Uvijek postoji određeni strah od odbijanja,ali mislim da se ne treba ustručavati u takvoj situaciji,jer vrijeme brzo prolazi i ako ti je ta osoba baš draga,gubiš svaki trenutak koji možeš provesti s njom,naravno ukoliko to zaslužuje... :)
Svi smo mi ljudi,svi griješimo...ali i praštamo :)
A način bi bio isti kao kod dace :D mislim da se uz priču sve može riješiti i kafu naravno :kafa :D

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by radeta62 » 02 Jan 2014, 16:07

[ytube][/ytube]
Last edited by radeta62 on 02 Jan 2014, 16:14, edited 1 time in total.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by laganini » 02 Jan 2014, 16:08

..nij e da ne kažem..ali lažem...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by Calla » 06 Jan 2014, 12:59

dacina_curica wrote:Opet svasta sanjas. :)

Sta ja znam, ako mi je do nekoga stalo, bilo to prijateljski ili nesto vise, onda ne dozvoljavam ponosu da se petlja. Jer, ako sam JA napravila gresku, lose se ponijela prema nekome, rekla/uradila nesto sto nisam smjela/trebala onda tu MOM ponosu nema mjesta. Onaj sa druge strane ima pravo da me posalje gdje sunce ne sija ali sam to pravo izgubila svojim losim postupkom. Bar ja to tako vidim. :)

Naravno ne ide odmah, treba dozvoliti vremenu da odradi svoje, da se posloze kockice na obe strane. Kad je hindsight 20/20 (prevedi, ne znam :oo) stvari drugacije izgledaju.

A nacin? Zavisi od nacina na koji se sve zavrsilo kao i mogucnosti (fizicke udaljenosti, pristupacnosti). Nekad je mail dovoljan, razglednica, cestitka, par rijeci da se otvore vrata. Ako je moguce onda biram fizicki kontakt, poziv na kafu, pricu. Da se kaze sve sto treba pa onda kako bude. Uvijek je vazno pokusati ako su namjere iskrene. :)
ma na tvoj avatar komotno bi mogao i natpis stati ,,dacina ,pametna curica :cvijece
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by laganini » 06 Jan 2014, 13:15

Spanac_113 wrote:Probudim se i nesto mi zastalo u grlu.
Sanjao sam nekog ko mi je nekad bio drag a nisam bas bio dobar prema njima.
Ponos mi ne da da se mozda izvinem i zatrazim oprost. A kako vrijeme prolazi sve je teze naci razlog za nazvat, poslat mail, i reci da mi je zao da nisam mislio tako...
Mada sam siguran da ste svi vi dobri ljudi bez grijeha, bas me zanima kako bi nekom, ko je nekad bio drag, rekli oprosti i na koji nacin?
Da mozete, da hocete, da vam ponos dopusti..
..gadno si zasra...ali ako je taj neko s foruma eto ispričasi si se...ako ti ne oprosti nakon javnog kajanja nemoj se sekirat..odjebi je.. :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by Spanac_113 » 06 Jan 2014, 13:16

hvala lagani :D.

da je barem tako lako!!!

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by fruit » 06 Jan 2014, 13:23

Imao sam jednu takvu situaciju.
Zbog nekog nesporazuma ,jedan poznanik trazio je da nešto urgiram kod jednog mog prijatelja.Pokušao sam ali jednostavno čovjek nije htio ni da čuje.Pokušao sam objasniti da mu nemogu to završiti ali ovaj je bio toliko uporan da sam morao da mu kažem da ne bude dosadan,ali malo drugačijim riječima.Nakraju bilo mi je krivo što sam rekao neke riječi koje nikada ne koristim a pogotovo mi je bilo krivo što sam sebi dozvolio da me isprovocira.Prošla je godina dana a ja sam skupio snage da mu priđem i pruzim ruku.
Nisam više mogao da nosim taj teret krivice.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

Ruana
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by Ruana » 06 Jan 2014, 13:26

Spanac, vise ces se kajati ako nedaj Boze bude kasno. Svi smo od danas do sutra. Sad sanjas ponekad a nedaj Boze da moras i budan sanjati. Vjeruj mi znam o cemu pricam. Ako je neizvodljivo face to face, onda okreni broj. Makar ces znati da si pokusao. Ono sto mozes danas nemoj ostavljat za sutra.

Ciklama
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by Ciklama » 06 Jan 2014, 13:28

Spanac_113 wrote:hvala lagani :D.

da je barem tako lako!!!
Ti si izgleda dobro zarib'o, a do te osobe ti je stalo više nego što želiš priznati .... ili griješim? :cudi

dacina_curica
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by dacina_curica » 06 Jan 2014, 13:28

Lako je, jasta nego, samo valja preskociti taj blesavi ponos.
Ali, rekoh vec jednom, ako si ti stranka koja je pocinila lose i uvrijedila onda tu ponosu nema mjesta. Ako je neko obostrano meskoljenje bilo u pitanju onda razumijem da se ponos tu umijesa jer se krivica dijeli. No, posto si ti taj koji je zajebo stvar ( :klara), a ocigledno je da se kajes jer te to proganja, pusti taj ponos kraju i javi se. Mozda rezultat nece biti onaj kojeg zelis ali si barem pokusao. Lakse se spava. :)

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by Spanac_113 » 06 Jan 2014, 14:17

u jebote :grana

hvala vam svima na odlicnim savjetima i takodje na tome sto insistirate da sam nesto zajebo (i nije mi za vjerovat).
ja sam svoje greske 'odsluzio' i 'ostecenima' sam pruzio ruku tako rec'.

temu sam postavio jer zanima kako bi nekad presli preko ega i rekli oprosti. jer mi se cini da je ego veci kad su nam ljudi blizi.
a za onaj moj san, sanj'o sam nekog ko nije vise dostupan bilo mailom ili pismom, okasnio sam.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by dacina_curica » 06 Jan 2014, 14:27

Ne znam sto (djuture) pomislismo da si ti kriv. :jonas
Mislim, pored tako umiljatog avatara... :oo

User avatar
heda
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 123
Joined: 19 Jul 2013, 05:37
Location: melbourne australia
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by heda » 29 Jan 2014, 05:36

mozda bih trazila oprost od moje prve ljubavi,kad mi je nudio brak,nisam prihvatilakad sam ja bila spremna on je vec bio ozenjen,ali znam da smo potajno jedno drugo voljeli,zato nismo nikad bili sretni u braku,on sa svojom zenom a ja sa svojim muzem ;)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by paparaci » 29 Jan 2014, 22:39

Spanac_113 wrote: temu sam postavio jer zanima kako bi nekad presli preko ega i rekli oprosti. jer mi se cini da je ego veci kad su nam ljudi blizi.
ne znam da je to ego toliko u pitanju kad je rijec o nekom nama veoma bliskom. vise je mozda neki stid.

kao sto tetka daca rece, ako znam da sam JA usrao stvar - onda mi nije problem izvinuti se. tesko bude, ali ide. mora!

nekad mi se znalo desiti da svoje neke frustracije, gnjev i neraspolozenje "ispustim" na sestri. poslije toga mi bude toliko zao i krivo na sebe da bih sam sebe premlatio. nekad i zaplacem. kontam, koji sam hajvan! pa ona to najmanje tj. nikako ne zasluzuje!

ali to nije nista namjerno ili svjesno - nego se jednostavno desi. doduse, nekad sam u tim momentima i svjestan da je to totalno pogresno sto radim, ali se i tad rijetko znam zaustaviti.


nakon sto bih se smirio i skupio hrabrosti da je pogledam i da joj se obratim (sa knedlom u grlu i bolom u dusi), izvinuo bih joj se. sva sreca, pa imam odlican odnos sa sestrom. ono, poznamo se u dusu. zna ona da nisam to ja, tj. da nije njoj upuceno.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Ruana
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by Ruana » 29 Jan 2014, 22:52

Meni jednom ostade zao, zao mi je i sada. Jedna osoba mi rece jednom "oprosti"
Ja rekoh " neka ti Bog oprosti ja ne mogu"
Zao mi vala i danas.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by laganini » 30 Jan 2014, 08:35

Ruana wrote:Meni jednom ostade zao, zao mi je i sada. Jedna osoba mi rece jednom "oprosti"
Ja rekoh " neka ti Bog oprosti ja ne mogu"
Zao mi vala i danas.
..ti si zlo.. :zao
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Trepavica
Status: Offline

Re: Da mozete, kome bi rekli 'oprosti' i kako?

Post by Trepavica » 30 Jan 2014, 08:47

Spanac_113 wrote: Da mozete, da hocete, da vam ponos dopusti..
Nemam ponosa kad voljene osobe u pitanju !

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests