Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120157
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Krokodil Behko » 11 Feb 2014, 10:37

Luna. wrote:
Luna. wrote:muzevan - za mene pojam muskarca, koji ima srce i da te zastiti i utjesi i razumije i obraduje...
pritom uopste nemam neku asocijaciju na fizicki izgled, moze bit i manji od mene ako ima muda stat i isprsit se da me od neceg zastiti... ( joj mene jesam starinska :) )

na nabildane krkane se svakako ne palim. za mene odraz muskosti nije fizicka snaga...
jel ovo izumrla vrsta :)
Nije. Evo imam ja. Šta dobivam ako te štitim? :)

To ti tako ide. Muževni muškarci, takvi kako ih ti vidiš, obični su foleri. Zaštite te i glume romantiku (kao u zadjoj sceni holivudskih filmova) da bi nakon gašenja kamere, dobili malo điđi-miđi. Naravno, prethodno treba skuhati večeru, oprati veš,...?

Kad malo bolje razmisliš, možda bi bilo nolje da se držiš metroseksualnih likova :p
online

Ciklama
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Ciklama » 11 Feb 2014, 10:49

Muževnost? Zar se pod njom ne podrazumjeva prvenstveno fizički izgled? :hm

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Luna. » 11 Feb 2014, 10:58

Ciklama wrote:Muževnost? Zar se pod njom ne podrazumjeva prvenstveno fizički izgled? :hm
po meni ne... onda bi oni nabildani tipovi trebali biti olicenje muzevnosti a ima ih kolko hoces, sto su pickice prave...

isto i sa zenama... ima zena, koje nemaju najduze noge na svijetu, imaju i koju kilicu viska, Li imaju ono nesto zenstveno.. a ima zena savrsene gradje a izgledaju kobilasto, ne znaju nimalo zenstvenost pokazat..
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Ciklama
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Ciklama » 11 Feb 2014, 11:05

Luna. wrote:
Ciklama wrote:Muževnost? Zar se pod njom ne podrazumjeva prvenstveno fizički izgled? :hm
po meni ne... onda bi oni nabildani tipovi trebali biti olicenje muzevnosti a ima ih kolko hoces, sto su pickice prave...

isto i sa zenama... ima zena, koje nemaju najduze noge na svijetu, imaju i koju kilicu viska, Li imaju ono nesto zenstveno.. a ima zena savrsene gradje a izgledaju kobilasto, ne znaju nimalo zenstvenost pokazat..
Slažem se s tobom, ali sve se svelo na fizičke crtice, pokrete a ne na osobine, manire. :)

Ruana
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Ruana » 11 Feb 2014, 12:12

Muzevnost. Ja odma zamisljam nekog misicavog tipa kako cijepa drva.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Dzagoda » 11 Feb 2014, 13:57

Ne vidim zasto se smatra da muzevnost izumire. I dalje postoje muskarci, i oni koji bi zeljeli da to budu. Tako je uvijek bilo, i ne mislim da ce da se mijenja u skorijoj buducnosti:)

Definisati muzevnost je suvisno, isto kao i zenstvaenost:) Ili jesi ili nisi:)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Spanac_113 » 11 Feb 2014, 15:22

Ruana wrote:Muzevnost. Ja odma zamisljam nekog misicavog tipa kako cijepa drva.
:valja carica

User avatar
Pantagruel
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 140
Joined: 12 Mar 2014, 17:47
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Pantagruel » 14 Mar 2014, 04:54

Ja mislim da se muzevnost najvise ogleda u muskarcevoj mimici i pokretima lica prilikom razgovora/komunikacije. Najmuzevnija poza? Vjerovatno dok gura djecija kolica. Sto se tice vizuelnog dozivljaja.
Ponasanje? Odnosno trenuci u ponasanju? Hm, ovo je vrlo relativno. I mogu govoriti samo iz ugla muskarca i muskih drugara. U mom slucaju mi je neki muski lik najvise imponovao u razgovorima, odnosno dijalozima vezanim za nasa naucna i umjetnicka interesovanja, kada smo izolovani u nasem svijetu, zatim kada odemo zajedno u butike i isprobavamo razlicite modne kombinacije pitajuci jedan drugog za misljenje i dok sam se bavio thai-boksom, kada se zagrlimo i na taj nacin odamo postovanje jedan drugom posle zestoke i beskompromisne borbe. Zasto? Vjerovatno zato sto smo tada najpodlozniji stereotipu, a nas u tim datim trenucima apsolutno boli doope za svijet oko nas i njegovo misljenje, uopste nas ne dotice. Sto se tice bontona i manira, mislim da se to podrazumijeva, ali da je pogresno svu dimenziju svoje "muske licnosti" svesti na tu stvar, koja je u sustini nista drugo do providna gluma.
Sta nikada nisam razumio? Definiciju te tzv. "zastitnicke" uloge, to mi zvuci isuvise patrijarhalno. Zenu nikada nisam dozivljavao kao svoje vlasnistvo, nego kao partnera, zivotnog saputnika, koja kao ni ja nije birala sta ce da nosi u gacama. Takva naivna i sto da ne kazem zaguljena "ocekivanja" sam dozivljavao u pocetku kao musko-zensku komunikaciju na nivou jedne zivotinje, a ne covjeka, razumnog bica. To je vjerovatno i razlog zasto se nikada nisam osjecao prijatno i srecno sa mladjim djevojkama, koje su po defaultu trazile starijeg partnera (citaj: tatu), nego sam se "spandjavao" sa zenama svojih godina, pa i 7-8 godina starijim :obrve . Sa starijim ipak mnogo, mnogo redje, jer sam svoju generaciju ipak apsolutno preferirao u odnosu na druge. Sto se tice starije zen(k)e-partnera, pogresan zakljucak je da mi trazimo u starijoj partnerki "mamu", posto je majka samo jedna, rodjena, za nju smo do smrti vezani i cijeli nas ljubavni i kasnije bracni zivot dobrim dijelom obiljezi i balansiranje izmedju rodjene majke i djevojke/supruge. Koji muskarac suprotno tvrdi, mislim da apsolutno laze (sebe). Dok su nam sinovi/ocevi vjeciti konkurenti (Edipov kompleks). Ili sto je legendarni Pavic jednom u jednom svom romanu zapisao: "Tesko onim sinovima, ciji ocevi ratove dobiju". Ostanu u sjenci oceva i nikada ne postanu narodski receno sposobni za zivot, te im pored toga i doza beskrupuloznosti postaje veca.
I da odgovorim na pitanje: naravno da je muzevnost inn, i to je uvijek inn, kao i zenstvenost! U suprotnom mislim da covjeku prijeti opasnost da mu se pocnu ospiati daske i da na kraju naglo izumre, da se ne reprodukuje. Ipak treba obratiti paznju i muzevnost ne zamijenjivati sa macizmom, koji je naivno i nezrelo isticanje muskih fizickih atributa i obrazaca ponasanja koji se iskljucivo zanivaju na tim atributima.
Tvoja proslost krije se u tvom cutanju, tvoja sadasnjost u tvom govoru, a tvoja buducnost u tvojim pogresnim koracima. Sve buducnosti imaju jednu veliku vrlinu: nikad ne izgledaju onako kako ih zamisljas. (Milorad Pavic)

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Dzagoda » 14 Mar 2014, 11:11

Pantagruel wrote:U mom slucaju mi je neki muski lik najvise imponovao u razgovorima, odnosno dijalozima vezanim za nasa naucna i umjetnicka interesovanja, kada smo izolovani u nasem svijetu, zatim kada odemo zajedno u butike i isprobavamo razlicite modne kombinacije pitajuci jedan drugog za misljenje i dok sam se bavio thai-boksom, kada se zagrlimo i na taj nacin odamo postovanje jedan drugom posle zestoke i beskompromisne borbe. Zasto? Vjerovatno zato sto smo tada najpodlozniji stereotipu, a nas u tim datim trenucima apsolutno boli doope za svijet oko nas i njegovo misljenje
hahahahahahahahaha Aferim:)))))))))))
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120157
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Krokodil Behko » 05 May 2018, 10:19

Evo, ako pitate Juliju. :hihi
Isti ko Bart Lancaster u gusarskom filmu :klanja


Image
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Rum » 05 May 2018, 10:22

Behko spuco bi te on :obrve
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Merlin246 » 29 Oct 2018, 19:56

Kako je danas malo muzevnih muskaraca.. To je nesto prestrasno..jos malo i izumrla vrsta :kafa

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Lanci » 29 Oct 2018, 19:57

Merlin246 wrote: 29 Oct 2018, 19:56 Kako je danas malo muzevnih muskaraca.. To je nesto prestrasno..jos malo i izumrla vrsta :kafa
Nemoj tako ima izuzetaka i to kako😁
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Merlin246 » 29 Oct 2018, 20:02

Ima izuzetaka ali bas malo cini mi se..Sto mladje generacije stanje je sve gore :cudi

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35710
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 587 times
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Venera » 29 Oct 2018, 20:04

muževnost , inetersantna rijec :hihi

muškost , inteeresantnija rijce :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Socrates » 29 Oct 2018, 20:05

Vidiš u muškarcu ono što želiš da vidiš.

Nema tu previše prostora za bilo sta drugo.

Kad volis muškarca, biće ti muževan. Kad prestaneš da voliš, više neće biti. On se ne mora ni promjeniti. Mijenjas se ponekad ti.
. . . . . . . . .

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Merlin246 » 29 Oct 2018, 20:05

statebriga wrote: 29 Oct 2018, 20:04 muževnost , inetersantna rijec :hihi

muškost , inteeresantnija rijce :hihi
Ali blisko vezane rijeci :cool

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35710
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 587 times
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Venera » 29 Oct 2018, 20:14

Merlin246 wrote: 29 Oct 2018, 20:05
statebriga wrote: 29 Oct 2018, 20:04 muževnost , inetersantna rijec :hihi

muškost , inteeresantnija rijce :hihi
Ali blisko vezane rijeci :cool
a razlika je ... :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by alcapone » 29 Oct 2018, 20:16

Sav sam muzevan :hihi
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Muzevnost..Sta je to i da li je "inn" ??

Post by Socrates » 29 Oct 2018, 20:19

Inace bi bilo interesantno pricati o tome koliko necije osobine koje nas privuku toj osobi počnu da nas iritiraju, ili ih čak i zamrzimo.

Ne kažu uzalud da ljubav i mržnja nisu suprotni pojmovi.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests