Ljubavne jadikovke

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Dzagoda » 12 Mar 2014, 11:19

Krokodil Behko wrote:Ima li išta gore ? :D
Nema, to i mahalanje, hoce nesto da mi bude od tog.

Jedino nemam nista protiv da saslusam svoje princeze, i nasmijem se slatko, ono bas od srca:)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Spanac_113 » 14 Mar 2014, 13:32

ja opet mislim da je sada vrijeme za jednakost. prije se ipak nije imalo uslova. poslovi i odgovornosti su bili podijeljeni po nekoj hormonalnoj crti i sa pravom. isto tako mislim da su uslovi bili tu i malo ranije ali drustvene norme i 'tradicija' :bua neke stvari ne pustaju lako. sto se mene tice burjum :piva

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Calla » 14 Mar 2014, 13:46

ako si odgovorio na ovaj moj izbrisani ljubavni trik,,izvini pobrisala sam ga,
jer kad sam uvodni procitala mislila sam ,da sam na pogresnoj temi rjeci zalijepila
Last edited by Calla on 14 Mar 2014, 14:42, edited 1 time in total.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Spanac_113 » 14 Mar 2014, 13:49

Calla wrote:ako si odgovorio na ovaj moj izbrisani ljubavni trik,,izvini pobrisala sam ga,
jer kad sam uvodni procitala mislila da sam na pogresnoj temi rjeci zalijepila
:123 nasukan

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Calla » 14 Mar 2014, 14:08

nije fer,,,daj da ostavim naljepnicu,
pa neka Kroki odluci da li ovo da posvrstamo u revolucionarne zenske jadikovke,,

Žene su amazonke, žene "otimaju" svijet od muškaraca. Moje mišljenje je da ne otimaju nego konačno dolazi do izjednačavanja uloga u društvu, kako je i trebalo biti otkad je svijeta i vijeka.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Pantagruel
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 140
Joined: 12 Mar 2014, 17:47
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Pantagruel » 14 Mar 2014, 14:30

Calla wrote:Žene su amazonke, žene "otimaju" svijet od muškaraca. Moje mišljenje je da ne otimaju nego konačno dolazi do izjednačavanja uloga u društvu, kako je i trebalo biti otkad je svijeta i vijeka.
Hm, ja mislim da se sve to pomalo predimenzionirana, jer danasnja masovnost medija nam omogucava da slusamo sve i svasta na svakom koraku. Drustvo je prvo i bilo matrijarhat, nije to nikakva novina, niti sustinska (r)evolucija u musko-zenskim odnosima.
Msm, da neke banalne saljive izreke govore vise od nekih teorija, kao ona, "odakle si? - odakle mi je i zena"... Ili ono kada trebamo da obidjemo starce, idemo prvo do njenih, jer oni su uvijek nekako bolesniji, nemocniji, potrebnija im je paznja :zubi Pa oni kazu, nista bez scere, zensko celjade je uvijek briznije od onih kuronja :plavi
Tvoja proslost krije se u tvom cutanju, tvoja sadasnjost u tvom govoru, a tvoja buducnost u tvojim pogresnim koracima. Sve buducnosti imaju jednu veliku vrlinu: nikad ne izgledaju onako kako ih zamisljas. (Milorad Pavic)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Calla » 14 Mar 2014, 14:36

tako nekako,,,jadikovke od vjeka i pravjeka ,,,
mada ima nesto sto se desava u svjetu od kako su muskarci prestali biti lovci ,,,
narastaj djece je drasticno opao,,,dok u patrijarhalnim sredinama nivo se odrzava ,,a na zapadu cak je sve vise djece sa jednim roditeljem :djed
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Pantagruel
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 140
Joined: 12 Mar 2014, 17:47
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Pantagruel » 14 Mar 2014, 16:18

Calla wrote:narastaj djece je drasticno opao,,,dok u patrijarhalnim sredinama nivo se odrzava ,,a na zapadu cak je sve vise djece sa jednim roditeljem :djed
Za mene je to prije epilog "progresa", ne musko-zenskog odnosa koji je u osnovi nepromijenjen od nastanka covjecanstva, samo je fasada drugacija. Sta mislis gdje su te "patrijarhalne" sredine prisutnije, u urbanom ili ruralnom? I obrnuto? Glupovo receno u gradovima i urbanim anglomeratima koji se neprestano sire i gutaju okolokucne ledine i vododerine zivot je "brzi". Veca je kolicina nagomilavanja materijalnih dobara, trka za materijalnim je izrazenija. Dijete koje odrasta u takvom ambijentu, odrasta i formira se kao licnost izlozeno je kompleksu spoljne fasade materijalnog bljestavila, kojem se manje-vise ne moze oduprijeti, barem ne dok ne doceka unuke, kada trazi "seoski" mir i tezi za povlacenjem u samog sebe (bioloski sat radjanja davno otkucao poslednju rundu...). Dok ono seosko medijskim oblikovanjem i favorizanjem otmenijeg (nobles) masta kada ce zbrisati iz sela i nastaniti se u urbanom (" 'al zavoleh devojku iz grada...").
Tvoja proslost krije se u tvom cutanju, tvoja sadasnjost u tvom govoru, a tvoja buducnost u tvojim pogresnim koracima. Sve buducnosti imaju jednu veliku vrlinu: nikad ne izgledaju onako kako ih zamisljas. (Milorad Pavic)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Zagorka » 14 Mar 2014, 17:25

.......blago se onome ko misli da je najveci zivotni problem,ne dobiti na vrijeme sms......i jos kad misli da drugi ljudi nemaju vecih briga nego da to slušaju.......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Calla » 17 Mar 2014, 16:50

Pantagruel wrote:
Calla wrote:narastaj djece je drasticno opao,,,dok u patrijarhalnim sredinama nivo se odrzava ,,a na zapadu cak je sve vise djece sa jednim roditeljem :djed
Za mene je to prije epilog "progresa", ne musko-zenskog odnosa koji je u osnovi nepromijenjen od nastanka covjecanstva, samo je fasada drugacija. Sta mislis gdje su te "patrijarhalne" sredine prisutnije, u urbanom ili ruralnom? I obrnuto? Glupovo receno u gradovima i urbanim anglomeratima koji se neprestano sire i gutaju okolokucne ledine i vododerine zivot je "brzi". Veca je kolicina nagomilavanja materijalnih dobara, trka za materijalnim je izrazenija. Dijete koje odrasta u takvom ambijentu, odrasta i formira se kao licnost izlozeno je kompleksu spoljne fasade materijalnog bljestavila, kojem se manje-vise ne moze oduprijeti, barem ne dok ne doceka unuke, kada trazi "seoski" mir i tezi za povlacenjem u samog sebe (bioloski sat radjanja davno otkucao poslednju rundu...). Dok ono seosko medijskim oblikovanjem i favorizanjem otmenijeg (nobles) masta kada ce zbrisati iz sela i nastaniti se u urbanom (" 'al zavoleh devojku iz grada...").

ma mozda sam se ja samo malo kao zbunila,,jer u toj brzini nebitno ruralna ili urbana sredina
.mozda je biti sam,,nesto najnormalnije nego sto mislimo,,takozvana slobodna zena ,
to je zena koja je aktivno odbacila ideju da nam je sudeno odgajati biti supruge njegovateljice majke..
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Ruana
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Ruana » 17 Mar 2014, 17:12

Pantagruel wrote:
Calla wrote:narastaj djece je drasticno opao,,,dok u patrijarhalnim sredinama nivo se odrzava ,,a na zapadu cak je sve vise djece sa jednim roditeljem :djed
Za mene je to prije epilog "progresa", ne musko-zenskog odnosa koji je u osnovi nepromijenjen od nastanka covjecanstva, samo je fasada drugacija. Sta mislis gdje su te "patrijarhalne" sredine prisutnije, u urbanom ili ruralnom? I obrnuto? Glupovo receno u gradovima i urbanim anglomeratima koji se neprestano sire i gutaju okolokucne ledine i vododerine zivot je "brzi". Veca je kolicina nagomilavanja materijalnih dobara, trka za materijalnim je izrazenija. Dijete koje odrasta u takvom ambijentu, odrasta i formira se kao licnost izlozeno je kompleksu spoljne fasade materijalnog bljestavila, kojem se manje-vise ne moze oduprijeti, barem ne dok ne doceka unuke, kada trazi "seoski" mir i tezi za povlacenjem u samog sebe (bioloski sat radjanja davno otkucao poslednju rundu...). Dok ono seosko medijskim oblikovanjem i favorizanjem otmenijeg (nobles) masta kada ce zbrisati iz sela i nastaniti se u urbanom (" 'al zavoleh devojku iz grada...").
Procitah i ja Pantov tekst, bravo Pantagruel, slazem se. :ruke

Ruana
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Ruana » 17 Mar 2014, 17:14

Calla wrote:
Pantagruel wrote:
Calla wrote:narastaj djece je drasticno opao,,,dok u patrijarhalnim sredinama nivo se odrzava ,,a na zapadu cak je sve vise djece sa jednim roditeljem :djed
Za mene je to prije epilog "progresa", ne musko-zenskog odnosa koji je u osnovi nepromijenjen od nastanka covjecanstva, samo je fasada drugacija. Sta mislis gdje su te "patrijarhalne" sredine prisutnije, u urbanom ili ruralnom? I obrnuto? Glupovo receno u gradovima i urbanim anglomeratima koji se neprestano sire i gutaju okolokucne ledine i vododerine zivot je "brzi". Veca je kolicina nagomilavanja materijalnih dobara, trka za materijalnim je izrazenija. Dijete koje odrasta u takvom ambijentu, odrasta i formira se kao licnost izlozeno je kompleksu spoljne fasade materijalnog bljestavila, kojem se manje-vise ne moze oduprijeti, barem ne dok ne doceka unuke, kada trazi "seoski" mir i tezi za povlacenjem u samog sebe (bioloski sat radjanja davno otkucao poslednju rundu...). Dok ono seosko medijskim oblikovanjem i favorizanjem otmenijeg (nobles) masta kada ce zbrisati iz sela i nastaniti se u urbanom (" 'al zavoleh devojku iz grada...").

ma mozda sam se ja samo malo kao zbunila,,jer u toj brzini nebitno ruralna ili urbana sredina
.mozda je biti sam,,nesto najnormalnije nego sto mislimo,,takozvana slobodna zena ,
to je zena koja je aktivno odbacila ideju da nam je sudeno odgajati biti supruge njegovateljice majke..
Calla, zena moze biti i majka i "slobodna zena" imati karijeru, odgajti djecu i jos mnogo, mnogo toga. To smo mi BOSANKE dokazale ovdje na zapadu. Ponosim se sa svakom od njih, a znam takvih puno. Takvih ima puno i u BiH. Kao i u ostalim delovima bivse Juge. A sto su ove ovdje smtane pa ne umiju to je druga prica.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Calla » 17 Mar 2014, 17:23

da Ruana,,mada je trend danasnjih parova ili majcinstva fokusiran na 28+...
pa cak i na nasem podrucju,,jako je malo mladih koji se usuduju do 25 godine nonsalantno uplivati u ljubavne vode ,,,velika razlika prema nasim generacijama,,gdje smo svjesno sa 20 ulazile u ljubavne vode pa ukratko i u majcinstvo,,
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Ruana
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Ruana » 17 Mar 2014, 18:20

Upravu si, ali danas na zapadu dok zavrsisi fakultet eto te u 26-27 pa onda udaja, tako je bilo i kod nas one koje su studirale zavrsi sa dvadest i pet ili vise, a one sto nisu studirale udavale su se ranije.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Mala_Mu » 06 Apr 2019, 18:51

Da aktiviram temu. :oo

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Podrinjac » 06 Apr 2019, 18:56

Nemam ja sa tim problema. Jer nema ni ljubavi.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Mala_Mu » 06 Apr 2019, 18:59

Podrinjac wrote: 06 Apr 2019, 18:56 Nemam ja sa tim problema. Jer nema ni ljubavi.
Ma to je to, prosirit cemo malo temu, na jadikovke zbog nedostatka iste. :oo

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Podrinjac » 06 Apr 2019, 19:02

Bolje vam je da vam se ne jadim, jer to bi se proširilo na deset stranica. A vjerujte, ne želite to čitati.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Vjetar » 06 Apr 2019, 19:17

Meni je moja često pričala o problemima sa momkom, pa sam savjetovao kako da se postavi, ovisno odgovara li mi da to ispravi s njim, ili da malo zakuhaju.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ljubavne jadikovke

Post by Mutevelija » 06 Apr 2019, 20:55

Ja nemam problema sa ovim.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests