Istinite ljubavne price

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Istinite ljubavne price

Post by spacebound » 31 Dec 2017, 11:03

Razmisljam cesto o jednoj rodici.Divna zena, majka, prijatelj.Zivot je nije mazio.Naprotiv.Valjda to hoce dobre ljude.

Kao dijete se zaljubila i oduvijek su njene oci samo njega vidjele.Ljubav je bila obostrana.Kao djeca su se gledali, kao tinedzeri vodili za ruke, s punoljetstvom vjencali.
Dosao je jedan sin.Mislili su da su na vrhu svijeta, da je sva sreca na Zemlji njihova.Dobro je sto tada nisu znali sta buducnost nosi...
Dosla je druga trudnoca, njihova mlada porodica skoro potpuna, ljubav neizreciva, kuca puna smijeha.Voljeli su se, voljeli zivot, sirili ljubav oko sebe, ljudi kazu da su sirili vibracije koje su i drugima donosile radost.A onda su dosli rat, krv, suze, on vojno sposoban poslan na liniju.
Strepila je, iscekivala.A onda je cula glas od kojeg je njen zivot posivio, kojeg je molila Boga da nikad ne cuje.Gledala prema kapiji da ugleda njegovu markantnu siluetu, ali ne...Cu da ga vise nikad vidjeti nece, nikad nece proci kroz kapiju, grohotom se nasmijati s praga.Nikad je vise uz sebe privit, nikad sina upoznat.

Nije mogla ni da ga odboluje, odpati, jer valja bjezat, jednu bebu u narucje, druga u stomaku, par najneophodnijih stvari u kesu i preko granice.Vrijeme je prolazilo kao u bunilu, izbjeglistvo, rodjenje djeteta, bol u srcu, borba.
poslije par godina udaja za dobrog covjeka koji joj je drug, podrska, oslonac, ali ne ljubav.Ljubav je samo za jednog covjeka.Muz to razumije, tjesi je kad se budi uplakana dozivajuci njegovo ime.To mi je pricala prije par godina.Njeno srce je njegovo sve dok ona dise.Uspomene brizno i sebicno cuva, kad je sama ponovo ih prozivljava, zamislja ga kako stari, kako djecu ljubi.U snovima ima svoj zivot sa njim nastavljen tamo gdje ga je rat presjekao.



Znate li vi neku ljubavnu pricu od koje se najezite, o kojoj cesto misite?Meni je ovo beskrajno tuzno, i nekako romanticno.

User avatar
Hahik
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1394
Joined: 29 Aug 2017, 10:04
Location: Uvijek ispred tebe
Status: Offline

Re: Istinite ljubavne price

Post by Hahik » 31 Dec 2017, 11:41

Uhh, jašta neg' znam.
Jedan par, nebitno koji, išli zajedno u nabavku. Ona uzela neke sitnice za kuću i sebe, a on tražio policu sa pivom. Normalno, odmah će cijelu gajbu, neće se handrit sa bambućom ili par onih malih. Taman da je ponese, kaže mu žena neka dragi ja ću. Njemu ništa nije jasno, ali hajde, neće on nosit, boli ga briga. Dođe na kasu da plati, kaže ona neka dragi ja ću i baci kez. Tu je već i njemu kez, ima se za binga i par cuka u kladari. Dođe kući da otvori pivu, ona kaže neka dragi ja ću. Već je mislio da je sa onu stranu, al' uživa. Krene on da se pomaze, kaže ona neka dragi sama ću kada sam sve ostalo. Meni je ovo srce slomilo.
Ako ti ljudi kažu da se promijeniš, promijeni njih.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Istinite ljubavne price

Post by Socrates » 12 Jan 2018, 08:57

spacebound wrote: 31 Dec 2017, 11:03 Razmisljam cesto o jednoj rodici.Divna zena, majka, prijatelj.Zivot je nije mazio.Naprotiv.Valjda to hoce dobre ljude.

Kao dijete se zaljubila i oduvijek su njene oci samo njega vidjele.Ljubav je bila obostrana.Kao djeca su se gledali, kao tinedzeri vodili za ruke, s punoljetstvom vjencali.
Dosao je jedan sin.Mislili su da su na vrhu svijeta, da je sva sreca na Zemlji njihova.Dobro je sto tada nisu znali sta buducnost nosi...
Dosla je druga trudnoca, njihova mlada porodica skoro potpuna, ljubav neizreciva, kuca puna smijeha.Voljeli su se, voljeli zivot, sirili ljubav oko sebe, ljudi kazu da su sirili vibracije koje su i drugima donosile radost.A onda su dosli rat, krv, suze, on vojno sposoban poslan na liniju.
Strepila je, iscekivala.A onda je cula glas od kojeg je njen zivot posivio, kojeg je molila Boga da nikad ne cuje.Gledala prema kapiji da ugleda njegovu markantnu siluetu, ali ne...Cu da ga vise nikad vidjeti nece, nikad nece proci kroz kapiju, grohotom se nasmijati s praga.Nikad je vise uz sebe privit, nikad sina upoznat.

Nije mogla ni da ga odboluje, odpati, jer valja bjezat, jednu bebu u narucje, druga u stomaku, par najneophodnijih stvari u kesu i preko granice.Vrijeme je prolazilo kao u bunilu, izbjeglistvo, rodjenje djeteta, bol u srcu, borba.
poslije par godina udaja za dobrog covjeka koji joj je drug, podrska, oslonac, ali ne ljubav.Ljubav je samo za jednog covjeka.Muz to razumije, tjesi je kad se budi uplakana dozivajuci njegovo ime.To mi je pricala prije par godina.Njeno srce je njegovo sve dok ona dise.Uspomene brizno i sebicno cuva, kad je sama ponovo ih prozivljava, zamislja ga kako stari, kako djecu ljubi.U snovima ima svoj zivot sa njim nastavljen tamo gdje ga je rat presjekao.



Znate li vi neku ljubavnu pricu od koje se najezite, o kojoj cesto misite?Meni je ovo beskrajno tuzno, i nekako romanticno.
Skoro ista priča. Valjda su nam takve sudjene. Samo sto nisu imali djece i žena nikad nije ni pogledala nikog drugog. Potpuno se otudjila od svih ljudi i svijeta.

Kod njih je bilo "dok ih smrt zauvijek nije sastavila".

"Spašen je taj prvi pogođeni

A svi su drugi vecni taoci kosmara"
. . . . . . . . .

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Istinite ljubavne price

Post by Cvrle » 12 Jan 2018, 13:39

To je bilo u ljeto '92-ge. Rat je vec uzimao maha, izbjeglice su pristizale u grad sa svih strana. Tuga na licima i starih i mladih, i muskog i zenskog... Cesto sam imala obicaj stajati na balkonu, posmatrati ta lica, razmisljati o njihovim sudbinama. Najcesce sam se pitala da li ce i mene docekati njihova sudbina?!
Jesen je vec stigla. Posmatrala sam s balkona Drinu kako mijenja svoju boju u skladu sa bojom okolnih brda. Svaki dan bih gledala djecaka u plavom pletenom dzemperu i crnim tolama, kako sjedi na pozidi pored Drine i luta u svojim mislima.
Nepoznat :hm Izbjeglica garant.
Nisam ga stigla upoznati, jer na zalost, zivot i vihor rata me odveo u drugi grad. Prvo u Zenicu, a onda u Sarajevo.
Cesto sam mislila na onog djecaka, da li je imao sudbinu da odraste :hm
Konacno je dosao dan kada sam se vratila svojoj kuci, u svoj grad, medju svoje ljude.
Prvo sta sam uradila, jeste da se odem vidjeti s rajom s kojom sam ostala u kontaktu tokom svih godina izbjeglistva. I tako svratim u jedan kafic, gdje je jedan od prijatelja poceo da radi, jer mi smo tad odrasli i postali radno sposobni. Tu sam upoznala dva nova druga. Jedan od njih, zapeo mi je za oko :obrve
Helem tako pocnemo se mi druziti, malo po malo, ovo ono, tamo vamo, folovi golovi, stative i precke... Eh sad smo vec postali vise od samo drugova :sram
Pricamo mi o nekom buducem zajednickom zivotu i tako to, spremamo vjencanje... Selimo stvari u nas prvi zajednicki stan. Sredjivam ja tako te stvari, kad... :sok
Plavi pleteni dzemper!!!
Eh ispricam ja tako svom dragom muzicu kako sam nekada posmatrala djecaka u takvom dzemperu kako sjedi na obali Drine i gleda u njene dubine...
A on se zavalio od smijeha... Sad ja vec pomalo uvrijedjena, ne kontam zasto se smije... :oklagija
Da bi na kraju mi objasnio da je taj djecak zapravo on i da je sudbina bila bas interesantna :ljub
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Istinite ljubavne price

Post by spacebound » 12 Jan 2018, 13:42

Ne znam Cvrle zasto, ali tvoja prica me najezi :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Istinite ljubavne price

Post by Melek » 12 Jan 2018, 13:45

Opet cu fasovati, ali moram se izjasniti:

U Space proradili hormoni :obrve
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Istinite ljubavne price

Post by Cvrle » 12 Jan 2018, 13:47

Melek wrote: 12 Jan 2018, 13:45 Opet cu fasovati, ali moram se izjasniti:

U Space proradili hormoni :obrve
A ne daju joj vise bez recepta :hm
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Istinite ljubavne price

Post by spacebound » 12 Jan 2018, 13:49

Melek wrote: 12 Jan 2018, 13:45 Opet cu fasovati, ali moram se izjasniti:

U Space proradili hormoni :obrve
misli sta hoces, ali ne kvari ovako lijepo zamisljenu temu :oklagija

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Istinite ljubavne price

Post by Melek » 12 Jan 2018, 13:51

spacebound wrote: 12 Jan 2018, 13:49
Melek wrote: 12 Jan 2018, 13:45 Opet cu fasovati, ali moram se izjasniti:

U Space proradili hormoni :obrve
misli sta hoces, ali ne kvari ovako lijepo zamisljenu temu :oklagija
:naklon
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Istinite ljubavne price

Post by Maja » 12 Jan 2018, 15:10

Cvrle golemo :ok

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Istinite ljubavne price

Post by Rum » 12 Jan 2018, 15:13

golemo
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Istinite ljubavne price

Post by Julia-Klara » 12 Jan 2018, 21:06

Imam jednu, ali se mrsko sjecat :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests