Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by Heidi » 20 Jan 2013, 19:20

samo nek nije krkandzija :bua
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by silence » 20 Jan 2013, 19:32

Ja cijenim, jako cijenim kulturu u obhođenju...to mi je najveća pažnja... i jako dobra vrlina. To neopbrazovani neznaju... :DD

PS.
Milslila sam na dušu...obrazovanje duše, ako već nije rođena kao obrazovana...
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

dacina_curica
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by dacina_curica » 20 Jan 2013, 19:34

Obrazovanje svakako ne skodi ali nije neophodno. Ja licno najvise cijenim odmjerene, kulturne i pametne muskarce. To mi nijedna diploma ne moze zamijeniti. Bas kako Heidi kaze - samo nek nije krkan. :ubihse

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by Heidi » 20 Jan 2013, 19:41

one seljacine i napuhandere sto hodom vec odaju razinu duhovnog stanja, sutnem k'o truhlu jabuku. neko i njih spustiti mora :oo i osjecam da mi je to duznost :oo
a najmrze mi je ako je ozenjen pa ju pocne daviti sa nebulozama kako ga zena ne shvata i djeca mu oduzimaju slobodu bogom danu....jao dodj da te katapultiram kroz atmosferu :puca

pa da je troobrazovan - STA CE MI OVO??? :ubihse
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by dacina_curica » 20 Jan 2013, 19:43

Heidi wrote: a najmrze mi je ako je ozenjen pa ju pocne daviti sa nebulozama kako ga zena ne shvata i djeca mu oduzimaju slobodu bogom danu....jao dodj da te katapultiram kroz atmosferu :puca

pa da je troobrazovan - STA CE MI OVO??? :ubihse
Ove obozavam :ubihse :grana

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by Heidi » 20 Jan 2013, 19:44

sve to treba posutat!
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by IM_ex » 20 Jan 2013, 21:18

Krokodil Behko wrote: Mišljenja sam, da žene ponajviše, cijene one muškarce
koje one same obrazuju i to doslovno
Vjerovacu da se shalis :kafa

Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?
Naravno. Bar sto se tice obrazovanijih zena.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by Zagorka » 20 Jan 2013, 21:28

naravno,kad kažemo da cijenimo obrazovane,ne mislimo na one seljačine koje kupuju ispite i ostanu tudumi u glavi,te zadrže manire seljačine,i posjeduju osobine koje Heidi pomenu.........dakle obrazovan u punom smislu te riječi :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by Krokodil Behko » 20 Jan 2013, 22:08

IM_ex wrote:
Krokodil Behko wrote: Mišljenja sam, da žene ponajviše, cijene one muškarce
koje one same obrazuju i to doslovno
Vjerovacu da se shalis :kafa

Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?
Naravno. Bar sto se tice obrazovanijih zena.
Mislio sam na bračno obrazovanje iliti disciplinu kičme to jeste jezičine :D
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by Sheval » 20 Jan 2013, 22:48

Seljanka zaslužuje seljaka,sponzoruša zaslužuje onoga koji ima jak ego i kojem je glavna bit života da zarađuje od žene...olitiga,krpa nađe zakrpu.
Ništa ne treba generalizirati,tako ni ovo.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by sann » 29 Jan 2013, 22:19

....naravno,ako je stanju da ga prati... :ooo
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by Jonas » 31 Jan 2013, 13:29

Upravo sam procitao ovaj clanak (cini se da je ovaj Mladen obrazovan muskarac)... Je li to doista diskriminacija ili "balkanski" svjetonazor? Mislite li da odgajatelj (u vrticu i sl.) ne bi smio biti muškarac. :cudi


Ne daju mu da bude odgojitelj u vrtiću


Mladen Panić, 27-godišnjak iz Petrinje, bio bi po svemu još samo jedan prosječni visokoobrazovani nezaposleni sa evidencije na burzi rada, da mu jedina prepreka do radnog mjesta nije - muški spol. Mladen se, naime, školovao za "tetu" u vrtiću, ali to je radno mjesto u Hrvatskoj, sudeći po njegovoj priči, još uvijek rezervirano isključivo za žene.

- Završio sam studij predškolskog odgoja prije tri godine, i nisam se nadao da ću završiti ovako. Javio sam se na desetke natječaja u desecima dječjih vrtića u Hrvatskoj, slao sam papire i u Rijeku, ali na 98 posto zamolbi uopće nisam dobio nikakav odgovor. Ostalo su, nažalost, bile odbijenice - kaže ovaj nesuđeni odgojitelj.

Nakon što je diplomirao, odbili su ga na pedesetak natječaja, a onda je uspio dobiti mjesto za pripravnički staž u dječjem vrtiću u Sisku. Ravnateljica je, kaže, bila prilično benevolentna prema zapošljavanju muške "tete", i čak mu je dala do znanja da je dobio prednost na račun svog spola, s obzirom na tadašnju zakonsku obvezu primanja podzastupljenog spola.

Panić je u Sisku odradio godinu dana pripravničkog staža, a otkako mu je istekao ugovor, više ga niti jedan dječji vrtić ne želi zaposliti. Od toga je prošlo više od godinu dana, u međuvremenu je položio državni stručni ispit, no iako ispunjava sve uvjete za odgajatelja poslodavci na natječajima radije biraju žene. Tako su i na posljednjem natječaju na koji se prijavio, u dječjem vrtiću Glina novi, na sva tri slobodna mjesta uposlene žene.

- To me stvarno razočaralo. Znam da ispunjavam sve uvjete, bio sam odličan student, imao dobre ocjene, i mislim da mogu obaviti taj posao kao i svaka žena - kaže Mladen, koji se zbog posljednje odbijenice požalio Uredu pravobraniteljice za ravnopravnost spolova.

Ako javne ustanove trebaju paziti na politiku zapošljavanja, onda to mora vrijediti i za muškarce i za žene, smatra Mladen, koji se, kako priznaje, ne može oteti dojmu da njegove molbe u vrtićima i ne uzimaju ozbiljno kad vide da se radi o muškarcu.

- Razumijem da je to ženski svijet, da su one u vrtićima dominantne, ali želim jednaku šansu. Odgojitelji se često traže, pa ću valjda naći jednu ustanovu koja nema problem s muškarcima - odlučan je Mladen, koji u iščekivanju posla ipak radi s djecom, kao trener u mjesnom karate-klubu. Na svoje se zanimanje, inače potpuno neatraktivno muškom rodu, odlučio još u srednjoj školi. Boraveći u učeničkom domu, imao je, kaže, jako dobrog odgajatelja, koji je utjecao na njega, i bio mu uzor u svemu, pa je i to pridonijelo odabiru tog poziva.
No, dok se s djecom za vrijeme svog jednogodišnjeg staža dobro slagao, ženski kolektiv u vrtiću nije ga, kaže, dobro primio.

- Nisam naišao na odobravanje kolegica. Ako njih pet razgovara o nečemu, a ja dođem, one bi zašutjele i promijenile temu. Aktivnosti sam morao pripremati sam, nisu mi htjele pomoći - prisjeća se Mladen. Za razliku od ostalih teta, djeca su ga, kaže, jako voljela pa bi u dvorištu vrtića za njim trčali klinci iz svih skupina, a ne samo iz njegove. Njegovu nazočnost u vrtiću odobravali su, kaže, i roditelji pa su mnogi upisali djecu na tečaj karatea kada je Mladen otišao iz vrtića.

Čak je i stav ravnateljice koja ga je primila na staž, smatra naš sugovornik, bio deklarativan, jer je u zadnjih godinu dana tamo zaposleno više odgajateljica, ali njemu to radno mjesto nisu ponudili.
Iako je u Hrvatskoj zadnjih godina u dječjim vrtićima uposleno nekoliko "muških teta", hrvatsko društvo, smatra Mladen Panić, još nije doraslo rodnoj ravnopravnosti i puno je predrasuda.

U Švedskoj muškim odgajateljima prednost pri zapošljavanju

Dok su u Hrvatskoj u vrtićima muškarci prava rijetkost, u njemačkim ih je vrtićima oko sedam posto, odnosno 35.000 od ukupno 490.000 odgajatelja. U Švedskoj pak odgajatelji čak imaju prednost u zapošljavanju pred svojim kolegicama. Stručnjaci, naime, tvrde da je muška figura potrebna u odgoju djece, jer im pruža očinski autoritet. I znanstveno je potvrđeno da se odgojitelji u radu više igraju s djecom, dok njihove kolegice imaju izraženiji brižni element.

Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova pokrenula istragu

Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova zatražila je od DV Glina novo očitovanje o slučaju, i natječajnu dokumentaciju. Zakonski rok za očitovanje je 30 dana, a tada će se znati je li uprava vrtića postupila diskriminatorno prema Mladenu Paniću.

- Diskriminaciju ove vrste teško je dokazati, a ukinuta je i zakonska obveza zapošljavanja podzastupljenog spola, što nam dodatno otežava posao, kaže pravobraniteljica Gordana Lukač-Koritnik

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by Nela » 01 Feb 2013, 12:57

Ja bih prije rekla da vole pametne muskarce, jer obrazovanje ne znaci nuzno i biti pametan, kulturan i sl.
Mislim da i muskarci i zene vole kada sa partnerom mogu diskutovati o razlicitim temama.
Sta imas ti od njega sto je crn, visok, zgodan kad je glup ko oluk.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by lisko » 02 Feb 2013, 22:55

da ja mislim da cijene vise pale se na to ali su obrazovani posle onih opet s dobrim autom i debelim novcanikom...
Image

User avatar
nl74
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1607
Joined: 28 Nov 2012, 00:40
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by nl74 » 02 Feb 2013, 23:32

Ja bogme ovu temu pročitah kao
"Da li žene više cijene obrezovanije muškarce"
i evo crkoh sam sebi od smijeha :plavi :plavi :plavi :plavi

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by sann » 02 Feb 2013, 23:46

....ponekad i pored ociju ne vidis bit napisanog..... :DD
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
nl74
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1607
Joined: 28 Nov 2012, 00:40
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by nl74 » 02 Feb 2013, 23:47

sann wrote:....ponekad i pored ociju ne vidis bit napisanog..... :DD
ma šta je kome u glavi i pred očima o tome i misli samo :plavi :plavi

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by sann » 08 May 2014, 22:57

...pa,to se podrazumijeva,isto pitanje postavite muskarcima,i bas me zanima njihov odgovor... :DD :ooo
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by Dzagoda » 09 May 2014, 01:27

Ma neeeee, zene se loze na misicave glupake, kamena s ramena, i to :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li žene više cijene obrazovanije muškarce?

Post by Bla » 09 May 2014, 01:41

sann wrote:...pa,to se podrazumijeva,isto pitanje postavite muskarcima,i bas me zanima njihov odgovor... :DD :ooo
:D.
cats mostly.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests