Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SisterIbrahim » 22 Feb 2016, 09:03

Chloe wrote:Zasto sadasnjost kvariti sa prosloscu? :)

Nesto znamo, nesto ne znamo .... mada ja i nisam imala nesto za ispovjediti za razliku od njega ... :cudi
:aplauzz

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25692
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3142 times
Been thanked: 4151 times
Contact:
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by ina » 22 Feb 2016, 09:53

Lavlje_srce wrote:
inasab wrote: A ne volim slusati kad neko ruzno prica o bivsim. Do "jucer" ti bio dobar/a
a sad najgori/a.
To najvise govori o karakteru date osobe.

Mene zanima njegova proslost i nemam problem da odgovorim na pitanja o istoj. Tu ne mislim na detalje nego neke druge stvari iz kojih se moze dosta zakljuciti o osobi. Mada postoje i (skoro) savrseni glumci, ali u tom slucaju vrijeme sve pokaze.

Dobro receno. A i ostalo.

Imam jednu poznanicu kojoj nijedan ne valja... a ona zlatna. :noga
Svijest ima sidrište.

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SisterIbrahim » 22 Feb 2016, 10:00

Zene su pravo cudo. Zani. A ih tzdja proslost. Osudile bi lika koji je bio u zatvoru il dilao drogu, AL NIKAD NEBI REKLE KOLIKO JE MUSKARACA UMOCILO U NJU.nego bi temu zaokružile kako nisu nevine.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by Nole » 22 Feb 2016, 10:12

SisterIbrahim wrote:Zene su pravo cudo. Zani. A ih tzdja proslost. Osudile bi lika koji je bio u zatvoru il dilao drogu, AL NIKAD NEBI REKLE KOLIKO JE MUSKARACA UMOCILO U NJU.nego bi temu zaokružile kako nisu nevine.
e sad nije isto imati sex sa nekim ko ti se sviđa i dilovanje droge...bar meni... to ne može ni da se poredi.

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SisterIbrahim » 22 Feb 2016, 10:46

Ili sta je sa situacijom kad njegovi ili njezini imaju kontakt s nj. Bivsim/o.? Bezobrazluk il prijateljski odnos? Pogotovo kad svekrva pocne istresat snahin prljav ves pred njegovom bivso...

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SisterIbrahim » 22 Feb 2016, 10:48

Nole wrote:
SisterIbrahim wrote:Zene su pravo cudo. Zani. A ih tzdja proslost. Osudile bi lika koji je bio u zatvoru il dilao drogu, AL NIKAD NEBI REKLE KOLIKO JE MUSKARACA UMOCILO U NJU.nego bi temu zaokružile kako nisu nevine.
e sad nije isto imati sex sa nekim ko ti se sviđa i dilovanje droge...bar meni... to ne može ni da se poredi.
Al se radi o stvarima iz proslosti.. Nebitno je sex. Moze i ona da bude optužena za kradju. Zene su takve DA BIRAJU sta ce reci.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by storm » 22 Feb 2016, 10:49

SisterIbrahim wrote:Ili sta je sa situacijom kad njegovi ili njezini imaju kontakt s nj. Bivsim/o.? Bezobrazluk il prijateljski odnos? Pogotovo kad svekrva pocne istresat snahin prljav ves pred njegovom bivso...
Tako će i njen pred sljedećom....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by greeneyes » 22 Feb 2016, 10:51

Pa ok je to da sadašnja djevojka zna štošta o bivšoj i bivšoj vezi. Normalno, ne treba sam trčati pred rudu pa ju tušiti s pričom o bivšoj(to već implicira na nešto), kao što i ne treba pričati sve u najsitnije detalje, jer to ti se poslije može obiti o glavu, a može i istog trena ako se vašoj djevojci nadje šerpa pri ruci.
Samo sabura

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SisterIbrahim » 22 Feb 2016, 10:51

storm wrote:
SisterIbrahim wrote:Ili sta je sa situacijom kad njegovi ili njezini imaju kontakt s nj. Bivsim/o.? Bezobrazluk il prijateljski odnos? Pogotovo kad svekrva pocne istresat snahin prljav ves pred njegovom bivso...
Tako će i njen pred sljedećom....
Al gdje je granica takvog odnosa?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by storm » 22 Feb 2016, 10:53

SisterIbrahim wrote:
storm wrote:
SisterIbrahim wrote:Ili sta je sa situacijom kad njegovi ili njezini imaju kontakt s nj. Bivsim/o.? Bezobrazluk il prijateljski odnos? Pogotovo kad svekrva pocne istresat snahin prljav ves pred njegovom bivso...
Tako će i njen pred sljedećom....
Al gdje je granica takvog odnosa?
to se narodski zove....igre bez granica...a tu je ženski rod uvjerljivo dominantan :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SisterIbrahim » 22 Feb 2016, 12:08

storm wrote:
SisterIbrahim wrote:
storm wrote:
SisterIbrahim wrote:Ili sta je sa situacijom kad njegovi ili njezini imaju kontakt s nj. Bivsim/o.? Bezobrazluk il prijateljski odnos? Pogotovo kad svekrva pocne istresat snahin prljav ves pred njegovom bivso...
Tako će i njen pred sljedećom....
Al gdje je granica takvog odnosa?
to se narodski zove....igre bez granica...a tu je ženski rod uvjerljivo dominantan :zubi
Pa kako riješiti problem? Moze li se stvorit neki balans?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by storm » 22 Feb 2016, 12:14

SisterIbrahim wrote: Pa kako riješiti problem? Moze li se stvorit neki balans?
Misliš u odnosu majka- sadšnja/ bivša .....

ako moja mama ne bi imala dovoljno pameti ( a ima) da se ne petlja gdje joj nije mjesto...na meni je da joj jasno kažem, uz dužno poštovanje, da to nije njena stvar....pa makar i po cijenu odmaka i distance nakon toga...
Jasno da je majka uvijek majka....ali gdje je tu onda njeno poštovanje prema meni?
Ne mora voljeti moju odabranicu....ali mora poštovati moj izbor....ako poštuje mene
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SPINERKA » 22 Feb 2016, 12:26

ako moja mama ne bi imala dovoljno pameti ( a ima) da se ne petlja gdje joj nije mjesto...na meni je da joj jasno kažem, uz dužno poštovanje, da to nije njena stvar....pa makar i po cijenu odmaka i distance nakon toga...
Jasno da je majka uvijek majka....ali gdje je tu onda njeno poštovanje prema meni?
Ne mora voljeti moju odabranicu....ali mora poštovati moj izbor....ako poštuje mene
--idealno je . da cak i ne treba da se majci -daje do znanja--da sam shvati - novonastalu situaciju.--no , u starnom zivotu --malo je takvih osoba-nazalost

-cijenim tvoj stav.
Image

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SisterIbrahim » 22 Feb 2016, 12:50

storm wrote:
SisterIbrahim wrote: Pa kako riješiti problem? Moze li se stvorit neki balans?
Misliš u odnosu majka- sadšnja/ bivša .....

ako moja mama ne bi imala dovoljno pameti ( a ima) da se ne petlja gdje joj nije mjesto...na meni je da joj jasno kažem, uz dužno poštovanje, da to nije njena stvar....pa makar i po cijenu odmaka i distance nakon toga...
Jasno da je majka uvijek majka....ali gdje je tu onda njeno poštovanje prema meni?
Ne mora voljeti moju odabranicu....ali mora poštovati moj izbor....ako poštuje mene
znaci nema druženja s bivso... A gdje je granica kod prijateljstva? Gdje i nakon raskida bivsa ostane medju bolji. Prijateljima... Ili
Takva veza nit prijateljstvo ne postoji? Il cemo bacit filozofiju necemo radi novih veza prekidat stare?

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by mehaning » 22 Feb 2016, 12:54

storm wrote:
SisterIbrahim wrote: Pa kako riješiti problem? Moze li se stvorit neki balans?
Misliš u odnosu majka- sadšnja/ bivša .....

ako moja mama ne bi imala dovoljno pameti ( a ima) da se ne petlja gdje joj nije mjesto...na meni je da joj jasno kažem, uz dužno poštovanje, da to nije njena stvar....pa makar i po cijenu odmaka i distance nakon toga...
Jasno da je majka uvijek majka....ali gdje je tu onda njeno poštovanje prema meni?
Ne mora voljeti moju odabranicu....ali mora poštovati moj izbor....ako poštuje mene
Kod mene si mora poštovanje svako zaslužiti. Pa i roditelji... :123

A poznaju me dovoljno dobro, da ni ne pomišljaju na tako nešto, kao što je miješanje u izbor partnera... :123

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by storm » 22 Feb 2016, 13:06

SisterIbrahim wrote: znaci nema druženja s bivso... A gdje je granica kod prijateljstva? Gdje i nakon raskida bivsa ostane medju bolji. Prijateljima... Ili
Takva veza nit prijateljstvo ne postoji? Il cemo bacit filozofiju necemo radi novih veza prekidat stare?
Pa ima tu izuzetaka....život ne ide po špagi...naprimjer, da se one odlično razumiju još od prije :cudi
realno moja bivša je ušla sa mnom u moju obitelj.....pa ako bi se s nekim odlično našla....šta ja tu mogu :cudi

ali teška tema i nezahvalna pozicija npr roditelja i obitelji koji nemaju nekih razloga za prekidati prijateljstvo, ako tu nije bilo nekih grozota i teških prekida (jednostavno ne ide paru) a na kraju krajeva je to i majka njihove unučadi ( ako su djeca tu)
a sa druge strane je njihovo dijete sa novom/im odabranicom/kom
Uglavnom koliko mi je poznato iz moje okoline sve se svede na kurtoaznu razmjenu pristojnosti kod slučajnog susreta, ali ima i poneki nastavak prijateljstva....
jako individualno...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by storm » 22 Feb 2016, 13:07

mehaning wrote:
Kod mene si mora poštovanje svako zaslužiti. Pa i roditelji... :123

A poznaju me dovoljno dobro, da ni ne pomišljaju na tako nešto, kao što je miješanje u izbor partnera... :123
to pričam meho :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SPINERKA » 22 Feb 2016, 13:09

sister

-pise o bivljim -djevikama -suprugama--

-ako su u bile u dobrim odnosima --treba i da nastave--to nebi trebao biti problem
Image

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SisterIbrahim » 22 Feb 2016, 13:12

storm wrote:
SisterIbrahim wrote: znaci nema druženja s bivso... A gdje je granica kod prijateljstva? Gdje i nakon raskida bivsa ostane medju bolji. Prijateljima... Ili
Takva veza nit prijateljstvo ne postoji? Il cemo bacit filozofiju necemo radi novih veza prekidat stare?
Pa ima tu izuzetaka....život ne ide po špagi...naprimjer, da se one odlično razumiju još od prije :cudi
realno moja bivša je ušla sa mnom u moju obitelj.....pa ako bi se s nekim odlično našla....šta ja tu mogu :cudi

ali teška tema i nezahvalna pozicija npr roditelja i obitelji koji nemaju nekih razloga za prekidati prijateljstvo, ako tu nije bilo nekih grozota i teških prekida (jednostavno ne ide paru) a na kraju krajeva je to i majka njihove unučadi ( ako su djeca tu)
a sa druge strane je njihovo dijete sa novom/im odabranicom/kom
Uglavnom koliko mi je poznato iz moje okoline sve se svede na kurtoaznu razmjenu pristojnosti kod slučajnog susreta, ali ima i poneki nastavak prijateljstva....
jako individualno...
Na stranu dijete. Dijete ce uvijek bit vezs između bivsih j porodice. Al bez djece... Licno. Meni bi smetalo . Ako ja ne ispijam kahvu makar s tetkom od bivseg koja me uzdizala u nebesa, onda očekujem to i sa njegove strane. Jer bi knda znacilo da na neki nacin ne možemo pustit uze stare veze... S druge strane ko ti ne garantiruje da se ne mozes opet zaljubit u "" staru" vezu.

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Treba li sadašnja ljubav znati sve o bivšim?

Post by SisterIbrahim » 22 Feb 2016, 13:14

SPINERKA wrote:sister

-pise o bivljim -djevikama -suprugama--

-ako su u bile u dobrim odnosima --treba i da nastave--to nebi trebao biti problem
Zašto? Onda ispada ne može se pustit uze stare veze. . Gdje je poštovanje prema sadasnjoj?

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests