Osveta bivšoj ljubavi?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Osveta bivšoj ljubavi?

Post by Lanci » 30 May 2019, 00:58

Duminjo wrote: 30 May 2019, 00:53
Lanci wrote: 30 May 2019, 00:52Hvala
:srce
:auf :auf
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Osveta bivšoj ljubavi?

Post by Nice try » 30 May 2019, 07:51

Mala_Mu wrote: 29 May 2019, 11:50 Muškarac zapalio kuću bivšoj djevojci u Bijeljini

Image

Muškarac inicijala M.T. (1982.) iz Tuzle uhapšen je jučer, nakon što je u Bijeljini zapalio kuću bivšoj djevojci.


Oštećena je jučer policiji prijavila da joj bivši momak M.T. upućuje prijetnje da će joj zapaliti kuću, što se i dogodilo, a vatrogasci su lokalizovali požar.

M.T. je uhapšen zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično djelo izazivanje opće opasnosti. Prilikom pregleda kod njega je pronađeno oko 49 grama marihuane, saopćeno je iz Policijske uprave Bijeljina.

O ovom slučaju obavješteno je Okružno javno tužilaštvo u Bijeljini.

Istraga je u toku.
Zašto,kako,čemu i tako dalje,pitanje je za stručne osobe.Sreća pa nije palo mrtvih glava,a nažalost bude i takvih osveta i ovakvo i slično ponašanje nije nimalo bezazleno.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119222
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Online

Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by Maja » 22 Aug 2019, 10:41

Image

Teško je istaknuti obilježja zdravog prekida, pogotovo ih je teško prepoznati netom nakon prekida kada se osjećaji još uvijek nisu smirili. Dva kanadska psihologa tvrde kako je normalno provjeravati šta radi vaš bivši na društvenim mrežama, ali to ne znači da to treba raditi.

"Složit ćete se sa mnom, nemoguće je odoljeti takvom porivu. Rado bih rekao 'Nemojte to raditi', ali se to ne čini realnom opcijom. Ipak, nakon skoro svakog prekida najbolje je da prestanete pratiti jedno drugo i kliknete na opciju 'ukloni iz prijatelja'", kaže psiholog Bronwyn Singleton za HuffPost.

Šta dobijate tim? Psiholozi savjetuju da razmislite kako se osjećate nakon što to uradite. Da li se sada osjećate bolje ili gore?

Psihologinja Tracy Dalgleish kazala je kako često razgovara sa svojim klijentima o ovoj temi. Kaže kako ih nerijetko pita da li se zbog provjeravanja društvenih mreža svog bivšeg osjećaju bolje ili gore te da li im to uopće pomaže.

Proces je za svakoga drugačiji, tvrde psiholozi. Ali generalno, ako ste iskreni prema sebi, shvatit ćete da vam se dan nije popravio nakon što ste vidjeli fotografiju psa vašeg bivšeg ili smiješan status koji je podijelio na Facebooku. 

"Želite ih ukloniti iz svoje sfere, pogotovo ako vas povređuju na dnevnoj bazi. Kada prekinete s nekim, prekidanje s njihovim društvenim mrežama je veoma dobra taktika i plan", kaže Singleton.

Sjetite se da to što vidite ne predstavlja cijelu situaciju, nego samo njen dio. Životi mnogih ljudi čine se dosta zabavnijim i privlačnijim preko interneta, nego što zaista jesu uživo, smatra Dalgleish. Dodaje kako se ljudi nerijetko zbune kada se vode društvenim mrežama te miješaju realnost i virtualni svijet. Stvari često nisu onakve kakvim se čine preko interneta.

Koliko energije zaista trošite na te stvari?Singleton i Dalgleish ističu kako je trud koji ulažete kako biste držali fokus na svom bivšem nešto što vas drži u stalnom kontaktu s dijelom života koji je završen. 

"Ako se pokušavate odmaknuti od nečega, to znači da se morate fokusirati na nešto sasvim drugo u šta ćete uložiti svu energiju i pažnju. Mislim da je pametno odvojiti vrijeme za procesiranje cijele situacije, razdvajanje od bivšeg partnera te 'hlađenje' od veze", kaže Singleton.

Da li trebate ostati u prijateljskim odnosima s bivšim? Ovo možda i nije najzdravija opcija koju imate. Rasvijetlite opcije koje imate, postoje situacije u kojima treba ostati u normalnim odnosima jer imate dijete, zajedno ste vodili posao ili nešto slično. Ako ne postoji nešto što vas veže, razmislite o potpunom prekidanju kontakta.

Zašto uopće želite ostati u prijateljskim odnosima? Osjećate li se krivim, tužnim ili ljubomornim? Mnogi razlozi zbog kojih ljudi žele ostati u kontaktu s bivšima uglavnom nisu zdravi. 

"Je li veza ugodna i sigurna, a vi se plašite biti sami?", pita Dalgleish. Stavite sve na papir ili razgovarajte s prijateljem ili psihologom koji će vam pomoći da sagledate situaciju iz drugog ugla.

Naposljetku, razmislite o tome šta biste rekli nekome ko od vas traži savjet za istu situaciju. Singleton kaže kako je ovo idealan trik koji uvijek upali. Zamislite da je vaš najbolji prijatelj u vašoj situaciji, šta biste mu rekli da treba uraditi? 

Budite iskreni prema sebi, nemojte ostajati u kontaktu i produžavati agoniju jer se nadate skorom pomirenju. Vrlo je vjerovatno da se vaš bivši neće promijeniti, a stalni kontakt i provjeravanje društvenih mreža vam neće pomoći u smanjivanju bola koji nastaje nakon raskida. Slušajte svoje osjećaje, mislite na sebe i, na koncu, prije nego donesete konačnu odluku o tome da li ćete prekinuti kontakt ili ne - sjetite se zašto je i pod kakvim okolnostima veza završila.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by Hannibal » 22 Aug 2019, 10:44

ako nisi patio za nekim preko instagram storija nisi ni patio ustvari 😂
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by storm » 22 Aug 2019, 10:46

Hannibal wrote: 22 Aug 2019, 10:44 ako nisi patio za nekim preko instagram storija nisi ni patio ustvari 😂
Block patnju briše :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by alcapone » 22 Aug 2019, 11:26

Bivsa treba da ostane bivsa, tako je najbolje..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by lejlamo » 22 Aug 2019, 12:32

nema potrebe za stalkanjem i to, ali ostati u korektnim odnosima je sasvim zdravo i normalno ponašanje.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by alcapone » 22 Aug 2019, 12:39

Al nakon izvjesnog vremena..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
mentalist
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3948
Joined: 20 Mar 2013, 19:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by mentalist » 22 Aug 2019, 12:55

Ovisi kako je veza završila,
a ovaj tekst se odnosi na tek prekinute veze.

A što ako je prošlo više od 20 godina od prekida?

Svatko od nas ponekad baci pogled na profile bivših, ne trebamo tvrditi suprotno.

Ovisi i kakav je bio prekid s tom osobom, svatko ima par osoba s kojima je imao dobar odnos, ali se veza završila iz raznoraznih životnih okolnosti,
neslaganja oko budućnosti itd.

A mene zanima što je sa tom osobom, je li sretna, što radi, gdje živi...



Evo jedne moje priče:

Jednog dana sjetim se nje i bacim oko na njen profil i vidim udala se po drugi put, sretna je, živi u inozemstvu .. i prođe od toga godina dana
i sretnem je u mom gradu na kasi u supermarketu.... nismo pričali jer me nije primjetila ..

I osjetim bijes: bilo mi je krivo što je tamo jer joj je očito propalo sve i brak i život u inozemstvu.
Stvarno sam joj želio i želim sve najbolje, a onda je nasadi neki lik.

Sad je Ok, vratila se u svoj grad. I sad sam miran.

Eto, osjetio sam neku bratsko zaštitničku emociju nakon toliko godina.
Ostavila je na mene taj neki trag i nema nekog negativnog razmišljanja o njoj..

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by lejlamo » 22 Aug 2019, 12:56

pa zavisi na koju stranu život okrene, al' gujicom vrata zatvarati, i praviti se da osoba koja ti je bila partner ne postoji mi je bez veze....naravno, u slučaju ako su ljudi normala i ako je prekid bio civilizovan i to sve....
u drugim slučajevima je ionako :lud ...pa ne čudi što od prijatelja postanu neprijatelji.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by alcapone » 22 Aug 2019, 12:57

Nikad se nisam volio vracati na staro nit me interesovalo gdje je i sta je.. najbolje pustiti
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by Vanilla » 22 Aug 2019, 13:25

Ostati u fer, normalnom i korektnom odnosu je poželjno i ispravno.
Stalkati - koja je svrha? Zašto da me zanima šta moj bivši sada radi? Ne vidim svrhu u tome. Niti imam potrebu, ali zaista, za tim. Mislim da stalkaju samo oni koji gaje svjesnu ili nesvjesnu nadu za ostvarenjem, nekog, ponovnog kontakta/odnosa.
A kako i u tekstu stoji - razgraničila bih bivše sa kojima se imalo nešto malo više ozbiljnije, tipa brak, djeca, posao.... od onih sa kojima takvog nečega nije bilo. Sa ovom prvom opcijom bivših bi se trebao imati normalan odnos jer, ipak, ostaje neka poveznica kroz ostatak života koja je neraskidiva. Sa drugom opcijom bivših - ok pozdraviti se, ispričati kad se sretneš s tom osobom a sad dići to na neki malo viši nivo, meni nema smisla. Kad je kraj - kraj je. Svako svojim putem.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by Lanci » 22 Aug 2019, 14:23

Ne pratim stvarno,nikada mi to nije palo na pamet da pretrazivam svoje neke bivse ljubavi itd
Ali sam svjesna da sam ja pracena,trazena nekome ko je zelio da zna gdje sam i ostale info,pa I zahtjevi se slali,i tek onda kad vidis tako nesto povuce te neka radoznalost pa da i pogledas profil,sta znam cista radoznalost :D.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by storm » 22 Aug 2019, 15:08

Iskreno, ja na svoje profile više rijetko odem :oo
Aj sad sam sa mora nešto pokacio, inače loše... Forum me stvara asocijalnim na socijalnim mrežama :D.
I ovo je cca 47. tema šta sa bivšima :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by Nice try » 22 Aug 2019, 15:11

Najbolje je ne imati profil :djed

Mentalist,isto razmišljam kao i ti,inače ne volim ove neke fraze "nikad","nisam","ne bih","ni slučajno".
Život nam nanese svega.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by Nice try » 22 Aug 2019, 15:12

storm wrote: 22 Aug 2019, 15:08 Iskreno, ja na svoje profile više rijetko odem :oo
Aj sad sam sa mora nešto pokacio, inače loše... Forum me stvara asocijalnim na socijalnim mrežama :D.
I ovo je cca 47. tema šta sa bivšima :oo
Eto,koliko su nevažni :oo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by Julia-Klara » 22 Aug 2019, 15:12

Odem pregledam i bivse i buduce :kafa
Radoznala, sta cu :cudi
Sto nije znak ga ijednog od bivsih zelim nazad. Daleko im kuca bila
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83786
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16209 times
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by Fuddo » 22 Aug 2019, 16:45

Ja vidio jednu, kofol smo se plaho njusili u mladosti...ojjj
Ja ne znam sta joj se desilo, nije naka bila.
Ista tenk.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by alcapone » 22 Aug 2019, 16:50

Ja kad vidim vani neke bivse i simpatije, nemogu da vjerujem kako se zapustile, a one prije streberke sad top..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Normalno je pratiti profile bivših, ali evo zašto to ne treba raditi

Post by Podrinjac » 22 Aug 2019, 16:51

Dasta njih se nakon raskida sa trenutnim vrate kod bivšeg.

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests