Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

za
21
24%
protiv
29
33%
svejedno mi je
24
27%
mogu dvije ženske ali sa mnom
14
16%
mogu dva muška ali sa mnom
0
No votes
 
Total votes: 88

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by carobnjak N » 08 Feb 2019, 08:22

Ja recimo iako volim djecu, ne želim ih imati. Jednostavno nisam očinski tip i to mi je prevelika odgovornost.
Jedino ako se negdje zalomi, onda tu nema šta, preuzimaš odgovornost.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Nice try » 08 Feb 2019, 08:24

Čupava wrote: 08 Feb 2019, 08:19
Nice try wrote: 08 Feb 2019, 08:13

To već ima.
Ne mogu sad da tražim, s moba sam, ali ima Indijac, tuži roditelje jer nije tražio da se rodi i ima neki kao pokret ili nešto slično kojim zagovara da djeca nisu ništa dužna roditeljima.
Ima
:oo
Ja nisam htjeo tako da se rodim
ja nisam htjeo ovo
lose mi je
pravite me ponovo



Ovdje traži da ga ponovo prave...to je malo drugačije :valja
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Čupava » 08 Feb 2019, 08:28

Nice try wrote: 08 Feb 2019, 08:24
Čupava wrote: 08 Feb 2019, 08:19
Ima
:oo
Ja nisam htjeo tako da se rodim
ja nisam htjeo ovo
lose mi je
pravite me ponovo



Ovdje traži da ga ponovo prave...to je malo drugačije :valja
:oo nijansu drugačije :D.
.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120153
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Online

Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by Krokodil Behko » 17 Dec 2019, 09:17

Image


Bosna i Hercegovina kao zemlja je još uvijek rigidna prema istospolnim zajednicama, a upravo o svojim iskustvima - kao i o prvoj bh. Povorci ponosa održanoj 8. septembra govorili su danas Eric Nelson, ambasador SAD-a u BiH i njegov životni partner Filippo Tattoni-Marcozzi.

"Bili smo obojica svjesni da dolazimo u tradicionalnu zemlju. Svjesni smo da bi to moglo biti pitanje na početku. Svjesni smo bili da je to pitanje za mene - jer nemam zvaničnu ulogu, kako ću ja razgovarati s ljudima. Moram reći, bilo je malo obeshrabrujuće i bolno da vidim žestoke komentare na internetu i poruke mržnje. Bio sam uzdrman. To je prvi put da sam dobio takvu vrstu zlokobnih komentara od ljudi koje nikada nisam upoznao", kazao je Tattoni-Marcozzi.

"Nakon nekoliko mjeseci, ja sam bio nevjerovatno iznenađen toplom dobrodošlicom koju smo obojica dobili. Sastajemo se ovdje, nakon skoro godinu dana verujem da postoji velika podjela između online zajednice i stvarnih ljudi. Kada upoznate nekoga - morate ih prihvatiti kao ljude, a ne kao ideje koje imate o njima", dodao je.

Nelson je rekao da je za istospolne zajednice jako bitno da budu vidljive.

"Meni je važno da budem autentičan. Filippo je moja porodica, putuje sa mnom - ja to ne mogu da krijem niti imam interesa da krijem. Kada nas ljudi upoznaju, shvatite da nema problema. Vidljivost je važna za bilo koju manjinu, posebno za LGBT zajednicu ovdje koja decenijama kaska za mjestom gdje se sada nalazi američka zajednica. Žalosno je da ljudi mnogo ružnije stvari govore online", poručio je.

On je kazao i to kako su osjetili respekt od javnosti.

"Na sastancima ovdje i sa konzervativnijim političarima - oni nas tretiraju sa poštovanjem", dodao je.

Da li je to možda i zbog toga što je on ambasador SAD-a?

"Ne bi bilo isto da sam građanin. Moraju se sastajati s nama, poslovati sa SAD. Najbolje se ponašaju bez obzira na lična ubjeđenja. Nažalost, ne rade to sa prosječnim građanima. Ali to nije karakteristično samo za ovu zemlju", ispričao je.

Tattoni-Marcozzi je kazao kako sada ljudi već reaguju na komentare koji sadrže poruke mržnje i počinju ga braniti.

"Ljudi koji me ne poznaju, koji nisu dio LGBT zajednice. Vide poruku i odgovore, pitaju 'šta vam je ovaj čovjek uradio, što ste puni mržnje'. Mi smo privilegovani, ali ako možemo inspirisati druge ljude da brane i da se educiraju, obezbjede i osiguraju da se ta vrsta mržnje ne ponavlja. Mislim da je to dobar početak", rekao je za N1.

Prva Povorka ponosa održana 8. septembra je ogroman pomak za društvo jednakih vrijednosti u BiH.

"Sarajevo, BiH, posljednja zemlja u Evropi da bude domaćinom Parade ponosa. Prva je bila najbolja što se tiče odaziva i sigurnosti. Bio je to nevjerovatan vikend, duga je kolona bila, LGBT zajednica je pokazala hrabrost u organizaciji. Imali su podršku ambasada. Mi smo rekli bit ćemo tu i uraditi to. Puno je ljudi reklo da je činjenica što sam ja učestvovao učinila taj događaj drugačijim. Puno je građana shvatilo to kao izazov i da se ovakva vrsta izlaska može dogoditi u miru. To je važan uspjeh za LGBT zajednicu i građane Sarajeva", izjavio je Nelson za N1.

S druge strane - rekao je i to da je BiH na početku puta legalziacije istospolnih zajednica.

"Kada pogledate na SAD, u posljednjih nekoliko godibna se to počelo dešavati. Put je dugo trajao, da se dođe do zakona. Mislim da je BiH na početku puta. Vidljivost ove zajednice je prvi korak. Oni se boje čak reći i svojim članovima porodice - jer je tradicija jaka. Trebat će godina, ali ovo je budućnost BiH, u tome da svi građani uživaju jednaka prava", pojasnio je Eric Nelson, ambasador SAD-a u BiH.


online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by carobnjak N » 17 Dec 2019, 17:56

sretnem ga ja, vodi cuku na pišanje, ona ulica iza Bbi , prema festina lente mostu
i idu s njim dva ćelava tjelohranitelja ...zašto se oni tako zovu, a ne tjelobranitelji ? :hm
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by dadojović » 17 Dec 2019, 18:12

carobnjak N wrote: 17 Dec 2019, 17:56 sretnem ga ja, vodi cuku na pišanje, ona ulica iza Bbi , prema festina lente mostu
i idu s njim dva ćelava tjelohranitelja ...zašto se oni tako zovu, a ne tjelobranitelji ? :hm
Riječ: tijelohranitelj je puno starija nego što mislimo. I nije, dakako ušla u jezik s istoimenim filmom a ni s modernim konzumentima te usluge.
Tjelohranitelje su oduvijek koristili, izmađu ostalih, kraljevi i drugi vladari od samih početaka civilizacije.
Tako da etimologija riječi, vjerujem, vuče korijen iz izraza: pohraniti ( čuvati ).
Tako da je od toga poHRANITI skovan pojam: tijelohranitelj.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 18:21

J"ao jadna Bosno suverena zbog Alije posta razorena ,.dto proglasi Bosnu suverenu ne imao glavu na ramenu."
Doslo vreme da se Ameri svete sve dzamije u oblake lete.

Joj koji licemjeran plan, vratie nam ameri sveti Jerusalem I izbacitr svoju ambasadu,a u dzamijama vam nece biti brakova, mozete se vjencati po opstini.

Kao I svaku okupaciju I ovu cemo preziviti.

Ja kazem da smo.okupirani.

Ovo ce bosanski.inat izignorisati samo tako.


Ne mozes mi nametnuti sa nesto podrzavam.kad necu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37677
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2873 times
Been thanked: 2206 times
Status: Online

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by Pasaga » 17 Dec 2019, 18:24

...tjelobranioc ....

:) :kafa
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 18:25

Neka migranata masallah jos.
Treba ih uvesti a posebno iz serijatskih drzava.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by Zagorka » 17 Dec 2019, 21:07

Sad kad se svi muški krenu razvodit od žena pa vjenčavat s muškima.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53249
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1877 times
Been thanked: 14902 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by HAVANA » 17 Dec 2019, 21:13

Sjooo bice seksa.Eto vam ga na kad ne date.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by dadojović » 17 Dec 2019, 21:15

Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 18:21 J"ao jadna Bosno suverena zbog Alije posta razorena ,.dto proglasi Bosnu suverenu ne imao glavu na ramenu."
Doslo vreme da se Ameri svete sve dzamije u oblake lete.

Joj koji licemjeran plan, vratie nam ameri sveti Jerusalem I izbacitr svoju ambasadu,a u dzamijama vam nece biti brakova, mozete se vjencati po opstini.

Kao I svaku okupaciju I ovu cemo preziviti.

Ja kazem da smo.okupirani.

Ovo ce bosanski.inat izignorisati samo tako.


Ne mozes mi nametnuti sa nesto podrzavam.kad necu.
Ali Mute, teze da vam neko nameće nešto je smiješna. I što se tiče homoseksualnosti i što se tiče ove teme.
Ti ako se vjenčaš ( ili bilo tko drugi ) za nekoga muškarca nitko vam to nije nametnuo.Tako da te priče o nametanju su smiješne.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3773 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by Veca » 17 Dec 2019, 21:21

...Mutonja ce ih sve :oklagija :zubi :ćitire
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 21:26

dadojović wrote: 17 Dec 2019, 21:15
Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 18:21 J"ao jadna Bosno suverena zbog Alije posta razorena ,.dto proglasi Bosnu suverenu ne imao glavu na ramenu."
Doslo vreme da se Ameri svete sve dzamije u oblake lete.

Joj koji licemjeran plan, vratie nam ameri sveti Jerusalem I izbacitr svoju ambasadu,a u dzamijama vam nece biti brakova, mozete se vjencati po opstini.

Kao I svaku okupaciju I ovu cemo preziviti.

Ja kazem da smo.okupirani.

Ovo ce bosanski.inat izignorisati samo tako.


Ne mozes mi nametnuti sa nesto podrzavam.kad necu.
Ali Mute, teze da vam neko nameće nešto je smiješna. I što se tiče homoseksualnosti i što se tiče ove teme.
Ti ako se vjenčaš ( ili bilo tko drugi ) za nekoga muškarca nitko vam to nije nametnuo.Tako da te priče o nametanju su smiješne.
Kulturu stranu tj zapadnoamericku, namece mi se da smatram da je to normalno I da nemam pravo reci sa je to nenormalno I da se karakterise kao govor mrznje.
Eto o tom nametanju govorim.

Ja smatram da je nenormalno a vi kazete da je ok. A ako se ne slazem sa vama onda sam.ja ne znam ti sta.
Ja govorim k kulturi koja nije bila uobicajna I nece biti, sto otac mora prihvatiti sina koji mu je gay, sto ga se ne moze odreci?
Sto.nije normalno da ga se ne odrekne?
Sine hoces biti peder, ne nosi vise mije prezime I ne zelim da znam za tebe, ti vodaj sa momkom svojim izdao si porijeklo svoje I lozu :cudi

Puno gledate na to individualno.

Mislis da ce svi prihvatiti da im je sin peder I brat ili otac, jee svi sretni, hoce sipak.

Ok je nek.peder bude Amerikanac Hrvat Srbin dodje u BiH englez ali nakon masivnoh pogroma ovde je luksuz biti peder, puno je ljudi poginulo da bi sad mi.luksuzirali sa pederlucima I unistavali porodice , moze Amerika kad ih ima nekoliko miona eksperimentisati a BiH ne moze I ne smije se to prihvatiti kao normalnost I cim se takvim prihvati onda ce se reklamirati kao normalno a nije.

Pa ce I djecu usvajati, pa ce djeca mijenajti spolove, pa ce zbunjivati I djecu sa 6 godina, znas ti si cero musko ili sine ti si zensko, pofrzavam da ides doktoru da uzimas tablete za hormone I da promijenis spol.
To je za mene luksuz I eksperiment na malim nacijama Balkana kojima jedan stanivnik vrijedi kao 100 americkih jer ih je malo I dosta zaginulo u historiji.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by dadojović » 17 Dec 2019, 21:34

Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 21:26
dadojović wrote: 17 Dec 2019, 21:15
Ali Mute, teze da vam neko nameće nešto je smiješna. I što se tiče homoseksualnosti i što se tiče ove teme.
Ti ako se vjenčaš ( ili bilo tko drugi ) za nekoga muškarca nitko vam to nije nametnuo.Tako da te priče o nametanju su smiješne.
Kulturu stranu tj zapadnoamericku, namece mi se da smatram da je to normalno I da nemam pravo reci sa je to nenormalno I da se karakterise kao govor mrznje.
Eto o tom nametanju govorim.

Ja smatram da je nenormalno a vi kazete da je ok. A ako se ne slazem sa vama onda sam.ja ne znam ti sta.
Ja govorim k kulturi koja nije bila uobicajna I nece biti, sto otac mora prihvatiti sina koji mu je gay, sto ga se ne moze odreci?
Sto.nije normalno da ga se ne odrekne?
Sine hoces biti peder, ne nosi vise mije prezime I ne zelim da znam za tebe, ti vodaj sa momkom svojim izdao si porijeklo svoje I lozu :cudi

Puno gledate na to individualno.

Mislis da ce svi prihvatiti da im je sin peder I brat ili otac, jee svi sretni, hoce sipak.
Ako Šime spava s Perom, šta je tu tebi nametnuto? I zašto se tebe to tiče?
I ne možeš tražiti da se nešto zabrani zato što ti ne voliš. Po istoj logici netko može reći isto za alkohol, duhan, aute koji ubijaju u prometu, za muziku, za navijače, neku političku stranku, ma za sve što postoji.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53249
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1877 times
Been thanked: 14902 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by HAVANA » 17 Dec 2019, 21:36

Odgovorio me mute. Necu se zenit.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53249
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1877 times
Been thanked: 14902 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by HAVANA » 17 Dec 2019, 21:37

Evo fudde viri
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 21:37

dadojović wrote: 17 Dec 2019, 21:34
Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 21:26

Kulturu stranu tj zapadnoamericku, namece mi se da smatram da je to normalno I da nemam pravo reci sa je to nenormalno I da se karakterise kao govor mrznje.
Eto o tom nametanju govorim.

Ja smatram da je nenormalno a vi kazete da je ok. A ako se ne slazem sa vama onda sam.ja ne znam ti sta.
Ja govorim k kulturi koja nije bila uobicajna I nece biti, sto otac mora prihvatiti sina koji mu je gay, sto ga se ne moze odreci?
Sto.nije normalno da ga se ne odrekne?
Sine hoces biti peder, ne nosi vise mije prezime I ne zelim da znam za tebe, ti vodaj sa momkom svojim izdao si porijeklo svoje I lozu :cudi

Puno gledate na to individualno.

Mislis da ce svi prihvatiti da im je sin peder I brat ili otac, jee svi sretni, hoce sipak.
Ako Šime spava s Perom, šta je tu tebi nametnuto? I zašto se tebe to tiče?
I ne možeš tražiti da se nešto zabrani zato što ti ne voliš. Po istoj logici netko može reći isto za alkohol, duhan, aute koji ubijaju u prometu, za muziku, za navijače, neku političku stranku, ma za sve što postoji.
Meni nije problem da Šime spava sa perom, problem je ako Ahmed spava sa Mahmutom. I to Ahmed zeli meni objasniti da je to normalno, nemam ja problema da Srbi i Hrvati to rade , veliki problem da se to prosiri u Bošnjačkom narodu imam :cudi
I imam razloge zbog koji mi je to problem
Nemam ja nista protiv da se oni vjencaju i u crkvi i da ih drzava vjenca, ali imam problem da se radi oko Bošnjačkog naroda taj marketing.
Ja na to gledam kao na blazu laganu eutanaziju nacije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by Dorian » 17 Dec 2019, 21:38

Mutevelija, sva su društva prošla taj bolan proces rušenja tradicije i prihvatanja novog. Ti to možeš odbijati ili dpremno dočekati i prihvatiti kao prirodan proces. Štagod da ti uradiš svejedno je, desiće se. Ako se budeš puno opirao samo će ti biti teže.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ambasador USA: BiH će legalizirati istospolne brakove

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 21:41

Dorian wrote: 17 Dec 2019, 21:38 Mutevelija, sva su društva prošla taj bolan proces rušenja tradicije i prihvatanja novog. Ti to možeš odbijati ili dpremno dočekati i prihvatiti kao prirodan proces. Štagod da ti uradiš svejedno je, desiće se. Ako se budeš puno opirao samo će ti biti teže.
Nase neće jer religija Islam igra kljucnu ulogu koja se neda reformisati.
Ili cemo izgubiti Islam kao religiju i imati neki Francuski i Švedski Islam, ili cemo biti proglaseni ekstremistima konzervativcima ili sta ti ja znam.
Sta mislis sto je BIH zadnja drzava u Evropi koja je imala gay paradu?

Cak nece ni Islamska Zajednica moci to opravdati i dokazati narodu da je normalno kao ni kamatu, bit ce dosta "govora mrznje" ili ce biti represije kao u komunizmu, nece se nista smjeti reci za pedere, pa ce opet nekad ti pederi fasovati (kao sto su i pobornici bratsta i jedinstva)
Ulema može samo tu mazati oči LGBT zajednici i kriti i smirivati narod, ali nece moci pobjeci od istine, da je to nemoralan i odvratan cin, jedino kad bi promijenili vjerske tekstove (time bi dobili bosanski islam ili švedski francuski koji ne bi bio religija).

Ja tu ne vidim nikakav most ni prihvatanje od strane religija u BIH, a religija igra važnu ulogu u državi, mada vi bi rekli da nebitna je religija i ne donosi zakone, ali donosi ponasanja i djelovanja kako politicara tako i naroda.
Last edited by Mutevelija on 17 Dec 2019, 21:43, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests