Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

za
21
24%
protiv
29
33%
svejedno mi je
24
27%
mogu dvije ženske ali sa mnom
14
16%
mogu dva muška ali sa mnom
0
No votes
 
Total votes: 88

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Mutevelija » 30 May 2018, 20:57

storm wrote: 30 May 2018, 20:26
Mutevelija wrote: 30 May 2018, 20:18 Sad će braća migranti pa nećemo imati problema sa pederima.
Sad će Allahov zakon se uspostaviti.
Za tvoju informaciju.....među braćom migrantima ima prilično visok postotak osoba, koje bježe upravo od kozojeba, zbog kojih ne mogu ispoljavati svoju seksualnu orijentaciju :oo
NEk se izjasne koji su ateisti koji muslimani, koju budu muslimani mumini mogu ostati :hihi u BIH meni ne smetaju, a murtedi će samo sijati nered na zemlji i unositi smutnju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by storm » 30 May 2018, 21:00

Evo reci cu im, da se tebi prijave :hihi

Mutevelija wrote: 30 May 2018, 20:55 Ne mozete nam nametnuti da je to normalno i Allahimanet.
Dragi... ja i tebe prihvaćam :pusa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11632 times
Status: Online

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by spacebound » 30 May 2018, 21:01

Naravno da svako moze izrazit misljenje, ali ja bih bila sretna da uticem na barem jednu osobu da preispita svoje stavove.
Otkad je svijeta i vijeka postoji i homoseksualnost, nije to nikakva novotarija, samo se mic po mic uspijevaju izboriti za svoja prava i s napretkom civilizacije gleda ih se (negdje) blagonaklonije nego prije.Da ponovim, ne biras da li ces ili neces bit gej,Jednostavno osjetis naklonost prema svom polu.Zasto bi ih iko zbog toga mrzio, satanizovao, pa i ubijao?Ne stete nikom.
I hajd hipoteticki, zamislimo, da od sutra stupi na snagu zakon da se svakog homoseksualca ubije.Sta bi se postiglo?Oni bi i dalje bili homoseksualci, i dalje bi se radjali homoseksualci.Bile bi to jako nesretne osobe jer bi zivot provele u lazi, onako kako se od njih zahtijeva, ne kako se osjecaju.Onda bi i njihovi partneri bili nesretni, njihova djeca...lanac tuge i jada.Kome to ide u korist :cudi
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Venera » 30 May 2018, 21:03

Mutevelija wrote: 30 May 2018, 20:55 Ne mozete nam nametnuti da je to normalno i Allahimanet.
pa heteroseksualnost je najbolja opcija, toga smo svi svijesni , nitko ne zeli da mu djete bude homoseksulnae orijentacije, ali homoseksulanost ne ugorzava nase zivote , rad sa homosima te nece ugroziti, nema opasnosti :)
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Mutevelija » 30 May 2018, 21:17

Ja samo znam da će BOg kazniti vjernike ako budu šutjeli na gijehe koji su im u blizini, pato bio pederluka, a pedeluk je jedan od većih grijeha za društvo.
I kazniti će i one koji samo šute.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Venera » 30 May 2018, 21:20

Mutevelija wrote: 30 May 2018, 21:17 Ja samo znam da će BOg kazniti vjernike ako budu šutjeli na gijehe koji su im u blizini, pato bio pederluka, a pedeluk je jedan od većih grijeha za društvo.
I kazniti će i one koji samo šute.
pa Bog ih je takve stvorio :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Heidi » 30 May 2018, 21:27

Tigris, nisam prozvala nikoga. Ja tako razmisljam.
Ja cu se radije druziti sa homoseksualcima nego sa psihopatama, sociopatama, rasistima.

To sto si se ti u tome pronasla, tvoj problem, pa u svom tom neznanju me prozivate.

Povrsna si sto se tice ove teme i nemas pojma o tim ljudima, nisi se sa njima druzila i ne znas ko su. bacas dijagnoze, nazivas ih bolesnicima, a nisi se zabavila sa tom temom, nego pises ono sto si cula od drugih.

Ti u stvari nemas misljenje. To zahtijeva vrijeme, upoznavanje, razmjenu informacija.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96486
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34424 times
Been thanked: 21152 times
Contact:
Status: Online

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Rum » 30 May 2018, 21:29

GOLEmo zakuhale haberice
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Mutevelija » 30 May 2018, 21:35

Ja pođoh rijeti nešto jutros haman utiče vrijeme forumašicama globalno zatopljenje Uštap/Ušpa šta li, vidiš da se većina pomamila :hihi

Za sve je kriva Heidi što im je gatala u horoskopu i uzele furseta sad :zubi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25673
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3122 times
Been thanked: 4120 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by ina » 31 May 2018, 09:51

statebriga wrote: 30 May 2018, 20:19
Čarobni wrote: 30 May 2018, 19:08
S aspekta društvenih normi se zoofilija i pedofilija ne mogu svrstati u isti koš sa homoseksualnošću, ali s ovog, biološkog, mogu itekako, u istom su košu, sve su to seksualne orijentacije, a to što su neke od njih društveno neprihvatljive je skroz druga tema.
pedofilijom se ugrozava psihicko i fizicko zdravlje djeteta , zato ni ne moze biti drustvno prihvatljivo :djed

zooflija moze fizicki ugroziti zivotinju :kafa

seksulana orijentacija je psihofizickog karaktera , a na iskljucivo bioloskog karaktera :kafa

zoofilija i pedofilija su seksualna orijentacija kao i hommoseksulanost, biseksualnost, aseksulanost i heteroseksulanost :kafa
Za zoofiliju i pedofiliju mi je frisko saznanje....
Ne bih rekla da je tako.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Mutevelija » 31 May 2018, 10:07

Pa što znači ako se tretiraju kao sex orijentacija a ne bolesti, sljedeći korak je da se legalizuje, i homoseksualnost je bila bolest, pa je dopuzala do mode
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11632 times
Status: Online

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by spacebound » 31 May 2018, 10:26

ina wrote: 31 May 2018, 09:51
statebriga wrote: 30 May 2018, 20:19
Čarobni wrote: 30 May 2018, 19:08
S aspekta društvenih normi se zoofilija i pedofilija ne mogu svrstati u isti koš sa homoseksualnošću, ali s ovog, biološkog, mogu itekako, u istom su košu, sve su to seksualne orijentacije, a to što su neke od njih društveno neprihvatljive je skroz druga tema.
pedofilijom se ugrozava psihicko i fizicko zdravlje djeteta , zato ni ne moze biti drustvno prihvatljivo :djed

zooflija moze fizicki ugroziti zivotinju :kafa

seksulana orijentacija je psihofizickog karaktera , a na iskljucivo bioloskog karaktera :kafa

zoofilija i pedofilija su seksualna orijentacija kao i hommoseksulanost, biseksualnost, aseksulanost i heteroseksulanost :kafa
Za zoofiliju i pedofiliju mi je frisko saznanje....
Ne bih rekla da je tako.
Naravno.to su seksualne devijacije, odnosno parafilije.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Venera » 31 May 2018, 12:36

ina wrote: 31 May 2018, 09:51
statebriga wrote: 30 May 2018, 20:19
Čarobni wrote: 30 May 2018, 19:08
S aspekta društvenih normi se zoofilija i pedofilija ne mogu svrstati u isti koš sa homoseksualnošću, ali s ovog, biološkog, mogu itekako, u istom su košu, sve su to seksualne orijentacije, a to što su neke od njih društveno neprihvatljive je skroz druga tema.
pedofilijom se ugrozava psihicko i fizicko zdravlje djeteta , zato ni ne moze biti drustvno prihvatljivo :djed

zooflija moze fizicki ugroziti zivotinju :kafa

seksulana orijentacija je psihofizickog karaktera , a na iskljucivo bioloskog karaktera :kafa

zoofilija i pedofilija su seksualna orijentacija kao i hommoseksulanost, biseksualnost, aseksulanost i heteroseksulanost :kafa
Za zoofiliju i pedofiliju mi je frisko saznanje....
Ne bih rekla da je tako.
spacebound wrote: 31 May 2018, 10:26 Naravno.to su seksualne devijacije, odnosno parafilije.

ina, space

link wikipedia ( moze i bolji izor, al' ovo na brzinu) https://en.wikipedia.org/wiki/Zoophilia

sekslana orijetacija plus devijacija i sl.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25673
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3122 times
Been thanked: 4120 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by ina » 31 May 2018, 13:16

statebriga wrote: 31 May 2018, 12:36
ina wrote: 31 May 2018, 09:51
statebriga wrote: 30 May 2018, 20:19
Čarobni wrote: 30 May 2018, 19:08
S aspekta društvenih normi se zoofilija i pedofilija ne mogu svrstati u isti koš sa homoseksualnošću, ali s ovog, biološkog, mogu itekako, u istom su košu, sve su to seksualne orijentacije, a to što su neke od njih društveno neprihvatljive je skroz druga tema.
pedofilijom se ugrozava psihicko i fizicko zdravlje djeteta , zato ni ne moze biti drustvno prihvatljivo :djed

zooflija moze fizicki ugroziti zivotinju :kafa

seksulana orijentacija je psihofizickog karaktera , a na iskljucivo bioloskog karaktera :kafa

zoofilija i pedofilija su seksualna orijentacija kao i hommoseksulanost, biseksualnost, aseksulanost i heteroseksulanost :kafa
Za zoofiliju i pedofiliju mi je frisko saznanje....
Ne bih rekla da je tako.
spacebound wrote: 31 May 2018, 10:26 Naravno.to su seksualne devijacije, odnosno parafilije.

ina, space

link wikipedia ( moze i bolji izor, al' ovo na brzinu) https://en.wikipedia.org/wiki/Zoophilia

sekslana orijetacija plus devijacija i sl.
Znam da su prosle godine American Psychiatric Association suskali nesto o tome.
Ovdje kazu semplicemente: bufala.
Svijest ima sidrište.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Venera » 31 May 2018, 13:32

ina wrote: 31 May 2018, 13:16
statebriga wrote: 31 May 2018, 12:36
ina wrote: 31 May 2018, 09:51
statebriga wrote: 30 May 2018, 20:19

pedofilijom se ugrozava psihicko i fizicko zdravlje djeteta , zato ni ne moze biti drustvno prihvatljivo :djed

zooflija moze fizicki ugroziti zivotinju :kafa

seksulana orijentacija je psihofizickog karaktera , a na iskljucivo bioloskog karaktera :kafa

zoofilija i pedofilija su seksualna orijentacija kao i hommoseksulanost, biseksualnost, aseksulanost i heteroseksulanost :kafa
Za zoofiliju i pedofiliju mi je frisko saznanje....
Ne bih rekla da je tako.
spacebound wrote: 31 May 2018, 10:26 Naravno.to su seksualne devijacije, odnosno parafilije.

ina, space

link wikipedia ( moze i bolji izor, al' ovo na brzinu) https://en.wikipedia.org/wiki/Zoophilia

sekslana orijetacija plus devijacija i sl.
Znam da su prosle godine American Psychiatric Association suskali nesto o tome.
Ovdje kazu semplicemente: bufala.
ina, APA je pod pritiskom donosenja , ne iskljucivo naucnog karaktera, puno je ukljuceno sa politikom i stanjem drustva, a to mozemo bidjeti sa njihovom odlukom vzanom za homoseksualnost

ina, u vezi zoofilije , evo primjer od Alferd Kinsy ( procitja o njemu, on je jedna o meni najdrazih naucnika u povijsti istraziavanja ljudkse seksulanosti) :)

Human–animal sexual acts continue to this day. In the mid-20th century, American psychologist Alfred Kinsey3 surveyed individuals in the United States. He reported that 8 percent of males had participated in some form of sexual activity with animals and that 40 to 50 percent of boys growing up on a farm had sex with an animal at least once. Kinsey also reported that 1.5 percent of females had sexual contact with animals before adolescence and 3.6 percent had sexual contact with animals after adolescence.4 Three-quarters of these experiences involved dogs. Although these studies made sexual contact with animals seem relatively common, it is unclear to what extent they apply to the population as a whole.

seksulana potreba na selu :plavi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25673
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3122 times
Been thanked: 4120 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by ina » 31 May 2018, 14:50

Jadne zivotinje.

Meni je jeziv nacin na koji neki ljudi oslikavaju pedofiliju. I opcenito zlostavljane. Jezivo. Neke stvari ne mogu da shvatim....
Svijest ima sidrište.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Hannibal » 31 May 2018, 14:52

probaj, na silu makar
🐽

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Čarobni » 31 May 2018, 14:52

spacebound wrote: 30 May 2018, 21:01 Naravno da svako moze izrazit misljenje, ali ja bih bila sretna da uticem na barem jednu osobu da preispita svoje stavove.
Otkad je svijeta i vijeka postoji i homoseksualnost, nije to nikakva novotarija, samo se mic po mic uspijevaju izboriti za svoja prava i s napretkom civilizacije gleda ih se (negdje) blagonaklonije nego prije.Da ponovim, ne biras da li ces ili neces bit gej,Jednostavno osjetis naklonost prema svom polu.Zasto bi ih iko zbog toga mrzio, satanizovao, pa i ubijao?Ne stete nikom.
I hajd hipoteticki, zamislimo, da od sutra stupi na snagu zakon da se svakog homoseksualca ubije.Sta bi se postiglo?Oni bi i dalje bili homoseksualci, i dalje bi se radjali homoseksualci.Bile bi to jako nesretne osobe jer bi zivot provele u lazi, onako kako se od njih zahtijeva, ne kako se osjecaju.Onda bi i njihovi partneri bili nesretni, njihova djeca...lanac tuge i jada.Kome to ide u korist :cudi
U ovu jednačinu moraš uključiti i pedofile i zoofiličare, jer ima onih koji je zadovoljavaju, ako ćemo već bit' politički korektni i tolerantni.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Čarobni » 31 May 2018, 14:59

spacebound wrote: 31 May 2018, 10:26
ina wrote: 31 May 2018, 09:51
Za zoofiliju i pedofiliju mi je frisko saznanje....
Ne bih rekla da je tako.
Naravno.to su seksualne devijacije, odnosno parafilije.
Status seksualne devijacije uopšte ne eliminiše status seksualne orijentacije, nisu isključivi međusobno.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by navika » 31 May 2018, 17:09

Sibila wrote: 30 May 2018, 13:31
Socrates wrote: 30 May 2018, 13:13 Pa odgovor je jedini ispravni "It's none of my fucking business."

O tome sam i pisao prije nekoliko stranica.

Čak i da kažem da sam "za", ja ustvari guram svoj nos gdje mu nije mjesto.

Ko sam ja da čak dajem i odobrenje da je nečija veza po mojoj volji. :cudi



ma ja.....npr. sutra da ti se kcerka od 19 20 god. zabavlja sa starcom od 65 bilo bi ti ok.
ili da ti baba od 65 uzjase tvog jedinca od 19 20 npr. i to bi bilo ok.

ili da ti sin dodje i kaze tajo ...ja sam tranvestit..zelim da budem itd. i to je ok.



evo. ja sam nekad bila u kracoj vezi sa starijim muskarcem....pa to je haos bio u kuci....

i naravno....kasnije sam se gadila sama sebi....


ma nista....sve treba dozvoliti .....bas sve.


vi u ojropi ......zapadu famoznom za vas nije ni preporucljivo da budete protiv....ja mislim da i morate tako.
a valjda ste i navikli to gkedati pa vam normala....



mute....nazalost....bosna ....sa...koji hoces dio....ima ih koliko hoces....samo ne setaju tako slobodno i ima ih koji se nisu deklarisali....


sta ces...to ti je in danas pravo...

gejeva je uvijek bilo svugdje ali danas je posebno popularno....a mi kao moderni i duhovno osvjesceni treba da lajkamo. :ooo

Nije normalno, vjeruj mi. Zivim na zapadu, i tu, i dalje, bar 95% populacije, ne dozivljava to normalnom pojavom.

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests