Nedostajanje

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Nedostajanje

Post by Bonaqua » 29 Jan 2013, 23:11

Tocak je okrenuo na 2013, poneka nova bora tu i tamo, prestala sam da se smijem glasno sto je strasno za osobu moje naravi. Malo cu da patetisem kad napisem da mi fali, iako sebe ubjedjujem da vrijeme lijeci sve. Ima dana kada bude lakse, a i dana kada je nepodnosnljivo, plakacu za njim cijeli zivot, u to sam sad cak i ubjedjena, cak sam se i pomirila sa tim i prihvatila kao nesto najnormalnije.
Je li i vama neko nedostaje? Kako se nosite sa tim? :(
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Heidi » 29 Jan 2013, 23:16

za neke stvari je jednostavno potrebno vrijeme. koliko god to zvucalo otrcano.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Andjelko
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 432
Joined: 13 Oct 2012, 09:09
Location: na PAciklu
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Andjelko » 29 Jan 2013, 23:21



znam da ti nije do smijeha al' eto...doci ce bolji :tjesi

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 29 Jan 2013, 23:26

Eh, DR. love... nisam jednom pogledala taj video i koliko god smijesno bilo, ima dosta istine u tome.
Necu boljeg, sa njim mi je bilo sve potaman ali u pogresno vrijeme. Kad je vrijeme zatvoriti krug?
Jesam li ja jedina kojoj neko fali? :(
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

Andjelko
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 432
Joined: 13 Oct 2012, 09:09
Location: na PAciklu
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Andjelko » 29 Jan 2013, 23:35

dobro dosla u klub ;)

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Dust » 29 Jan 2013, 23:46

Bonaqua wrote: Jesam li ja jedina kojoj neko fali? :(

Nisi jedina... nada nada nada nada posljednja umire :)
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Heidi » 29 Jan 2013, 23:50

Bonaqua wrote: Necu boljeg, sa njim mi je bilo sve potaman ali u pogresno vrijeme. Kad je vrijeme zatvoriti krug? :(
vrijeme ce doci kad prestanes razmisljati o tome da neces boljeg.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Jonas » 30 Jan 2013, 00:04

Bonaqua,

vrijeme ne lijeci sve rane, svaku bol.

Gle, kada moja zena obilazi moju punicu, pet dana ne pita za mene. Kao da je sretna sto me se konacno otresla. Ali, ne brinem se zbog toga. Kako se ono kaze, ljubav se ne umanjuje ako se dijeli. Ukratko, ne vezi se puno za druge.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 30 Jan 2013, 00:04

Ne znam Heidi, bojim se da se to nece desiti, barem ne u skorijoj buducnosti. Nada zadnja umire @dust, nada za cim? Da ce proci?
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 30 Jan 2013, 00:16

Jonas wrote:Bonaqua,

vrijeme ne lijeci sve rane, svaku bol.

Gle, kada moja zena obilazi moju punicu, pet dana ne pita za mene. Kao da je sretna sto me se konacno otresla. Ali, ne brinem se zbog toga. Kako se ono kaze, ljubav se ne umanjuje ako se dijeli. Ukratko, ne vezi se puno za druge.
Dobri @ jonase, sve si mi 'rekao a nista mi rekao nisi :( Nista, ovo je vjerovatno samo jedan u nizu od onih dana kada pozelim da me nema. Zatvarajte temu nista ovo ne valja, prestara sam ja za ovo.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Dust » 30 Jan 2013, 00:27

Ako je sudjeno, vratice se... Ako je sudjeno, doci ce neko drugi za kojim ce ti srce isto tako treperiti.. Ako je sudjeno, ozdravit ces.. Rane ce zarasti, vrijeme ce teci kao sto je teklo i kada on nije bio dio tvog zivota..

U svakom slucaju, life goes on. Ne slusaj tuznu muziku, ne citaj pateticne price, druzi se sa veselim ljudima...
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120156
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Nedostajanje

Post by Krokodil Behko » 30 Jan 2013, 09:13

Meni je žao što nisam vrlo rano uočio lijek protiv nedostajanja, čežnje i tome slično.
Jednostavno je. Nadješ drugu i riješiš problem. Nedostajanje se ne isplati ni
emotivno ni ekonomski jer nije logično.
online

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Jonas » 30 Jan 2013, 09:23

Svaki je prekid tezak. Sto god napravili, koliko se god trudili, jednostavno ne ide dalje.

Za mene najtezi je bio prvi tjedan. Potom malo lakse, sve dok nisam prezalio prekid. Nije mi bilo lako pobijediti tugu, ali morao sam nastaviti sa zivotom. Polako sam se vracao u normalan zivot. Ponovo sam poceo izlaziti, druziti se i sl. To je kao da sebi dajemo drugu šansu.

Sad nekako uvidjam, dok covjek tuguje (zbog prekida veze), na neki nacin oduzima sebi vrijeme kao i priliku da bude sretan. A ko zna, ko sve ceka na putu kojim cemo tek poci. Ima dosta istine u onaj: "nova ljubav je najbolji lijek za izgubljenu staru." E sad, na tebi je da dopustis nekom da ti se priblizi. Mozda je vrieme da krenes dalje.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Luna. » 30 Jan 2013, 09:26

bonaqua... jedini lijek, ako ga uopste ima, je vrijeme... zvuci otrcano ali je tako
mozda to nedostajanje nece nikad proc, ali ce s vremenom ce ili postati slabije ili ces ti naucit s njim da zivis...
znam da je sad najteze docekat to da vrijeme ucini svoje... najpametnije sto mozes je ono sto ti je dust rekla... samo vesele stvari, samo nesto sto ce ti odagnat misli... nadji neki hobi, nesto sto ce te zaokupit... uvijek iznova ce bit dana kad ces to nedostajanje jace osjetit, ali vremenom ce se ti dani rjedje javljat...
jednostavno moras bjezat od tog nedostajanja... ako se prepustis boli da se izdrzat ne moze...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Trepavica
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Trepavica » 30 Jan 2013, 09:36

Bonaqua wrote:Tocak je okrenuo na 2013, poneka nova bora tu i tamo, prestala sam da se smijem glasno sto je strasno za osobu moje naravi. Malo cu da patetisem kad napisem da mi fali, iako sebe ubjedjujem da vrijeme lijeci sve. Ima dana kada bude lakse, a i dana kada je nepodnosnljivo, plakacu za njim cijeli zivot, u to sam sad cak i ubjedjena, cak sam se i pomirila sa tim i prihvatila kao nesto najnormalnije.
Je li i vama neko nedostaje? Kako se nosite sa tim? :(

U danima slabosti , kada osjetis da ti nedostaje..izadi vani , druzi se.. nesto od sporta radi , nedozvoli da te obuzme " slabost"...Ako je rijec o bivsem..znas kako kazu " nova ljubav lijeci staru ".. :cudi Pokusaj...Uz vrijeme i volju ,sve se moze..kad se hoce naravno !

Pa neka je sa srecom !

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Julia-Klara » 30 Jan 2013, 10:02

Nova ljubav nikad nije izlijecila staru (dovoljno), ili ce neko reci da to nije bila ljubav. Kako god... Da li ces biti izlijecena zavisi o tome koliko dugo dopustas da ON bude u tebi. Postoji razlog zasto se hvatas za sve lijepo sto se desilo medju vama, zasto ne vidis stvarnost, a ona je da niste zajedno. A niste jer to NIJE FUNKCIONISALO. Mozemo ti svi mi pricati o tome da vrijeme lijeci sve, da ce doci bolji, da je tako trebalo biti, a samo ti mozes reci i odluciti kada ces zatvoriti knjigu, i reci KRAJ.
Ja sam sebe dovoljno dugo mucila, mozda svjesno,mozda nesvjesno, i mislim da sam time napravila monstruma koji vise ne vjeruje nikom i nicemu.
Divljakusa, vuk samotnjak...Zelis li to? Ako ne, "napucaj se", i razguli van, flertuj, ne moras naci drugog,ali makar se osjecaj lijepom i pozeljnom, jer kod mene ni to vise ne pali... :vik
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Bonaqua » 30 Jan 2013, 14:23

Ja sam majka dvoje djece koja radi 80% ostalih 20 uzimam po jedan predmet od onoga sto mi je od studija ostalo, tako da se nema vremena za izlaske, a i osjecam da ne smijem to djeci sad uciniti, tako da se vrtim u krug. Ja ustvari nisam ni spremna da idem dalje, ne zelim da idem dalje, imam osjecaj kao da je sve stalo, jedino sto me u zivotu drzi su djeca :( Naidju tako momenti kad ti zafali neko, ali ja ne mogu drugog da zamislim osim njega, i tako prolaze dani, mjeseci, jos malo i godine a ja cu, imam osjecaj ostati na istom mjestu gdje sam i danas. Ludilo!
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

Trepavica
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Trepavica » 30 Jan 2013, 14:57

Bonaqua wrote:Ja sam majka dvoje djece koja radi 80% ostalih 20 uzimam po jedan predmet od onoga sto mi je od studija ostalo, tako da se nema vremena za izlaske, a i osjecam da ne smijem to djeci sad uciniti, tako da se vrtim u krug. Ja ustvari nisam ni spremna da idem dalje, ne zelim da idem dalje, imam osjecaj kao da je sve stalo, jedino sto me u zivotu drzi su djeca :( Naidju tako momenti kad ti zafali neko, ali ja ne mogu drugog da zamislim osim njega, i tako prolaze dani, mjeseci, jos malo i godine a ja cu, imam osjecaj ostati na istom mjestu gdje sam i danas. Ludilo!
Izlaskom , djeci ne cinis nista lose , cak nasuprot , malo izaci vani , ne mora da znaci nocu ..moze ti samo biti bolje..Odvoji malo vremena za sebe..Sto znaci za sebe , gdje ces ciniti nesto sto ti prija ,sto volis...Budi spremna i kreni , kad odluku doneses da si spremna i krenes ,sve ce ici na bolje...Shvati da trebas toj djeci , u 'najboljem izdanju'...

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nedostajanje

Post by Heidi » 30 Jan 2013, 15:55

Krokodil Behko wrote: Jednostavno je. Nadješ drugu i riješiš problem. Nedostajanje se ne isplati ni
emotivno ni ekonomski jer nije logično.

da, vrlo jednostavno. klin se klinom izbija, jel?
hm...nadjes odmah drugu i zadas se sa njom u nove vode a nisi vjerovatno svario ni ono sto je prije nje bilo. stresovi, neostvarene zelje, svadje, trzalice. normalno je da covjeku nedostaju ljudi i da pati. za to treba imati hrabrosti i snage. sve nepreboljene stvari i hrljanje u druge veze bice vecinom nesretne jer nemas sta da das. zatvorio si sve brane osim mozda one cesmice za koju nju vjerovatno najvise boli briga ako nije neka permanentno napaljena :oo

sa stvarima se treba suocavati i traziti odgovore.
jer....drugi put kad se bude mozda stajalo pred narednim partnerom zivota....mozes mu reci ILI JESI ILI NISI!
i na kraju krajeva, nema garancije ni za jednu vezu, ali bar su postupio pravilno. to je tvoja odgovornost. kao covjek.


da, da....znam i ja da je ono drugo jednostavnije. a zasto onda koji klinac zivim :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120156
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Nedostajanje

Post by Krokodil Behko » 30 Jan 2013, 16:06

Heidi wrote:
Krokodil Behko wrote: Jednostavno je. Nadješ drugu i riješiš problem. Nedostajanje se ne isplati ni
emotivno ni ekonomski jer nije logično.

da, vrlo jednostavno. klin se klinom izbija, jel?
hm...nadjes odmah drugu i zadas se sa njom u nove vode a nisi vjerovatno svario ni ono sto je prije nje bilo. stresovi, neostvarene zelje, svadje, trzalice. normalno je da covjeku nedostaju ljudi i da pati. za to treba imati hrabrosti i snage. sve nepreboljene stvari i hrljanje u druge veze bice vecinom nesretne jer nemas sta da das. zatvorio si sve brane osim mozda one cesmice za koju nju vjerovatno najvise boli briga ako nije neka permanentno napaljena :oo

sa stvarima se treba suocavati i traziti odgovore.
jer....drugi put kad se bude mozda stajalo pred narednim partnerom zivota....mozes mu reci ILI JESI ILI NISI!
i na kraju krajeva, nema garancije ni za jednu vezu, ali bar su postupio pravilno. to je tvoja odgovornost. kao covjek.


da, da....znam i ja da je ono drugo jednostavnije. a zasto onda koji klinac zivim :oo
Pa jeste ali sve su veze iste. Bar je tako kod mene. Isto se i završe :(
Vidim da se čitala pogrešna literatura u mladosti.. Kao i ja :D

Omiljeni ti je bio Bodler
"Slavljen budi bože, što nam dade,
Patnju, melem naših iskvarenih duša.
Ona jakog sprema za naslade.
Kad joj kap moćnu i prečistu kuša"

Ali to je tako mazohistično. Ako razum kaže da je kraj onda je kraj.
online

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests