Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Moji prijatelji su:

uglavnom muškarci
11
31%
uglavnom žene
7
19%
podjednako od oba spola
18
50%
 
Total votes: 36

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by sann » 09 Mar 2013, 22:48

...hmm... :)


Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti.To nije nešto što se uči u školi,ali ako nisi naučio šta je smisao prijateljstva,nisi ništa naučio..Prijatelj je neko ko razume tvoju prošlost, eruje u tvoju budućnost i prihvata te danas onakvim kakav jesi..Bez sumnje: nije teško umreti za prijatelja kao što je teško naići na prijatelja koji bi zaslužio da čovek za njega umre!Nije važno gde ste,već s kim ste..Pravi prijatelj je onaj koji te drži za ruku,a dodiruje tvoje srce..Pravi se prijatelji u nevolji poznaju..
Jezik prijateljstva nisu reči nego značenja..Prijateljstvo kao vrednost iznad svih drugih vrednosti..Šta ima zabavnog u pustolovini kada je ne možeš podeliti s prijateljem?..
Prijatelj će možda otići živeti negde daleko, ako daleko da ga možda više nikada nećeš sresti..Pa ipak, on je deo tebe zauvek..Jedini način da imaš prijatelje jeste da budeš prijatelj..Najviši znak prijateljstva je biti ravan i sa nižim od sebe..Najbolja vrsta prijatelja je ona sa kojom možete sedeti celo veče ne progovorivši ni reči,a kad odlazite osećate se kao da je to bio najbolji razgovor u životu..Ne vidim nikakvu utehu u tome što ću nadživeti prijatelja i ostati samo spomenik prošlih vremena..Jednog dana ljubav upita prijateljstvo: ”Zbog čega si ti tu kad postojim ja?”A prijateljstvo odgovori: ”Da donosim osmeh tamo gde ti ostavljaš suze”..Nema čoveka koji je podelio svoju radost s prijateljem,a da se nije jos više radovao,kao što nema čoveka koji je podelio svoju tugu s prijateljem,a da nije manje tugovao......e,pa,i jedno i drugo,ako je prijatelj,osjetice... :)
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2015, 11:33

Sa suprotnim polom je zanimljivije. :D
Mislim da su podjednako dobri prijatelji i muškarci i žene.
Jeste da sam se načitao drugačijih tvrdnji ali stekao sam utisak da se
takve stvari izgovaraju uglavnom u afektu.
online

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by REMB » 24 Apr 2015, 11:48

Prijateljstvo sa suprotnim spolom teško može funkcionisat pogotovo ako je žena privlačna...muškarci tada instiktivno reaguju...

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by SaraSara » 24 Apr 2015, 16:44

prijateljatvo sa osobama suprotnog spola je moguće..nisam jednog druga imala i bili su mi kao braća..pomogli mi u teškim trenucima...i to nikada ne mogu zaboraviti...
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by Julia-Klara » 24 Apr 2015, 17:06

apsolutno se slazem sa Saritom :ok
mi smo Brcaci (Brcanke) svi takvi :ok
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by Biba » 24 Apr 2015, 17:10

Mislim da muškoženskih prijateljstava ima više nego što mislimo...ja ponekad kazem da me muski bolje razumiju...ne znam to objasniti...pravi prijatelj ce mi ukazati i na moje slabosti...i upozoriti me ...ali prihvatit ce me bas ovakvu...zvrk hanumu ...al moja su neka prijateljstva nestala...prestala sam im vjerovati :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25703
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3144 times
Been thanked: 4159 times
Contact:
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by ina » 24 Apr 2015, 18:01

Istog a i suprotnog. Nisam bas imala dobra iskustva u prijateljstvu...tako da mogu
nabrojati onih bliskih na pet prstiju. Svi ostali su vise poznanici nego prijatelji.
Sa suprotnim spolom prijateljstvo moze biti puno jace samo kad i ako se ostrane tjelesne skrivene zelje.,,
e tad je vjecno i ne postoji nista sto bi ga moglo prekinuti.
Svijest ima sidrište.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by navika » 24 Apr 2015, 19:34

inasab wrote:.
Sa suprotnim spolom prijateljstvo moze biti puno jace samo kad i ako se ostrane tjelesne skrivene zelje.,,
e tad je vjecno i ne postoji nista sto bi ga moglo prekinuti.
Vjerujem, samo nas vecina jos ne zna kojim tehnikom da se ostrane :hm

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by vila » 24 Apr 2015, 19:59

Imala sam prijatelja,,muskog spola skoro trideset godina,,,djetinjstvo,tinejdzerski dani,mladost
zivot,sve smo prolazili skupa i nekako mislim da zensko prijateljstvo ne moze doseci tu razinu
ali mozda sam subjektivna
na zalost moj goran vise nije medu zivima,,,

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by Heidi » 24 Apr 2015, 20:02

Imala sam nekad davno, ozenio se. Supruga je bila ljubomorna pa smo odlucili da se razidjemo.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by Terasa svjesti » 24 Apr 2015, 20:04

:( Prijateljstvo sa ženama mi se obično pretvaralo u veze . Nažalost nakon raskida više nikada nije bilo isto.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by Biba » 24 Apr 2015, 20:24

Ja u startu znam da nista osim prijateljstva ne osjecam prema muskom prijatelju...i ne moze se nista i nikad promijeniti :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by SaraSara » 24 Apr 2015, 22:41

Heidi wrote:Imala sam nekad davno, ozenio se. Supruga je bila ljubomorna pa smo odlucili da se razidjemo.
desilo mi se isto...ali ja ga i dalje smatram jednim od najboljih prijatelja...i kada bi mu sta zatrebalo..uvijek bi mu pomogla....jer zasluzio je...bez obzira sto se nismo vidjeli godinama...ipak mislim da je mir u braku bitniji......:cudi
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by Maja » 24 Apr 2015, 22:46

U virtuali lakše sklapam prijateljstva s muškarcima jer virtualu doživljavam isključivo kao zabavu a muškarci se nekako više zezaju, opušteniji su.
U reali imam jako dobrog prijatelja, od srednje još i super se slažemo. S njim je mozak na paši.
Ali opet prednost dajem ženama kad su u pitanju prijateljstva jer neke stvari mogu razumjeti samo žene.

User avatar
mister_sa
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 737
Joined: 29 Mar 2015, 16:54
Location: Peechka Matherina
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by mister_sa » 27 Apr 2015, 08:07

imal kakva da joj treba prijatelj dobar :P

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by sann » 28 Apr 2015, 22:14

Terasa svjesti wrote::( Prijateljstvo sa ženama mi se obično pretvaralo u veze . Nažalost nakon raskida više nikada nije bilo isto.
Pa dozvolio si jer si ih gledao kao zene,ne kao prijateljice.Da si znao razliku,tj,sebe kontrolisati,ne bi doslo do veze,ali izgleda da nisi mogao odoljeti...prijateljstvu :oo

A,naravno,isto nikada ne moze biti,jer imati prijatelja,je ne procjenjivo,a vezu uvijek mozes sebi dozvoliti,sto nije isto... :)
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by drugrankovic » 07 May 2015, 14:43

Imam makija... mariju, i imacu vazda...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by navika » 07 May 2015, 15:07

Od kada sam udata imala sam muske prijatelje samo u virtualnom svijetu i naravno i njih sam morala drzat u tajnosti... muz to ne bi shvatio... mada, zbog svog iskustva, nisam ni ja sigurna da musko-zensko prijateljstvo funkcionise dugo samo kao prijateljstvo:)

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by Konsultant » 08 May 2015, 10:35

Tesko je reci koji su bolji prijatelji, muski ili zenski. Zavisi cisto od karaktera osobe. Moze se imati prijatelja suprotnog spola. U braku je to malo teze jer se situacija malo promjeni.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Prijatelji istog ili suprotnog spola?

Post by Divlja_u_srcu » 08 May 2015, 11:05

Musko zenska prijateljstva su moguca,vjerujem u njih,ali naravno treba imati neku distancu i paziti da to ne predje u nesto vise.Imam par muskih prijatelja za koje 1000% mogu reci da su mi bolji prijatelji nego neke prijateljice.Ne znam zbog cega,mozda zbog toga sto jednostavno ne teze ka nekom "natjecanju"..mislim na ono tipa ja kupim cizme,sutra dodje prijateljica sa duplo boljim,pa sve u krug,sto smatram totalnom gluposcu,ili ja sam u vezi,ona nije,pa sad kad nisam s njom ona ludi jer je kao zapostavljena,a ustvari znam da je potajno ljubomorna sto mi na kraju i prizna i onda ja poludim..a muski jarani su zakon,boli ih briga i s kim sam i kakve su mi cizme..i sve ostalo sto bi nekoj prvo zapalo za oci..zato volim svoje jarane i ne bih dala ni za najbolju prijateljicu na svijetu. :oo
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 68 guests