Dino Merlin

Moderator: Krokodil Behko

Slušate li Dinu Merlina?

ne
15
23%
slušam, to mi je jedan od najboljih muzičara
23
36%
slušam ponekad
16
25%
da, ali samo stare pjesme
9
14%
ne slušam, ali uživam ga gledati dok pleše
1
2%
 
Total votes: 64

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 28 Sep 2017, 12:04

Jedna za forumašice i forumaše ;)

Da li je sretna
kad tako sigurnim korakom
prelazi ulicu
kao da je njena

I kako zivi
u ovo vrijeme opako
vrijeme eksponencijalnog
prezasicenja


Crv u jabuci sam
otkad za sebe znam

Da li je sama
u njenom oku se ne vidi to
ili se pravi
da joj je sve u zivotu normalno

Da li je ceka
neko ko je voli stvarno
il' je i kod nje
kao i kod mene sve virtualno


;)
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by KOMESAR » 28 Sep 2017, 12:12

Krokodil Behko wrote: 28 Sep 2017, 10:14
KOMESAR wrote: 27 Sep 2017, 21:48
Krokodil Behko wrote: 27 Sep 2017, 21:16
KOMESAR wrote: 27 Sep 2017, 20:53

Ima ovdje i drugog svijeta,ali je bašta "sljezove boje" i tačka,zar ne?

Jeste, bravo, ti si ostao na tom nivou :ok
Možda je vaš Čevljanovički,Piketov,bend dva-tri levela iznad.

"Vidi ti se po očima mala
da se nebi puno otimala."

Bome sam imao svoj vlastiti poetski teatar, skoro pa čim sam se ispilio iz pelena. Imao poetske tribine i radio emisije o tome, a neki su članovi foruma, vidjeli i slike,.

A ti? Ikad dalje od internetskog pjesmologa?
Bome sam se i napeco cura, jbg romantika :rozi



KOMESAR wrote: 27 Sep 2017, 20:38 USNE VRELE VISNJE

Prijehavsi u Zagreb, zadovoljstva svega rad
na djevojku iz Hrvaca naletio sam tad
strijele mocne ljubavi pomracile mi um
da usne vrele visnje, nagonile na blud

Razmazio sam dragu, dao sam joj sve
kad eno nje na drugome,
e tu bijes me obuze
obezvrijedila mi logiku, oskvrnula mi trud
bez milosti me kurva nasukala na sprud

Rijec, dvije u hladu borova,
na kvarni vlaski ptih
razgovara sa bludnicom, i nije neki cin
no ono sto sam nacuo,
sledilo me svog
tek izdala me mala, draga srcu mom

Izgubio sam glavu, potegao noz
trg'o ga za kragnu, isjek'o ga skroz
vodjen slijepim bezumljem, sludio me bol
tek nije kuja zalud draga srcu mom

Rijesio da se branim,
da objasnim svoj grijeh
darovali mi robiju,
a nadu ni za tren
pa iako me proklela,
razorila mi dom
jos volim malu bestiju, dragu srcu mom

p.s.
Nek' ovo bude parametar!

Niđe veze parametar.
Merlin je patetični, jeftini stihoklepac, bez 1% ičega što se može zvati poezijom.
Uvreda je te umjetnosti, trpati Merlina tamo. Bolje sam pjesme pisao i u osnovnoj školi.
Bilo ih je i po forumu, ali si malo zakasnio.
Čudi me da ta tvoja poetska sijela nisu nimalo uticala na raju u Ilijašu,nego se pale tek kad Halilovići okrenu na "garu"? Mora da je greška u kvalitetu prezentiranog,a najvjerovatnije se radilo o petskom pobačaju?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by KOMESAR » 28 Sep 2017, 12:16

Behko,o poeziji na nekoj drugoj temi,a ovdje se radi o tekstovima koji se izvode pred 100.000 budala diljem Jugoslavije.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 28 Sep 2017, 12:23

Evo jedna baš ljubavna, srčana ...haj' reci da ne valja ;)


Neko ove noci u te bistre oci
mutno vino toci, ko li je da znam
neko ove noci u te bistre oci
mutno vino toci
dok ja lutam, dok ja lutam

Nocas kad vojska pahulja
bez najave udje u grad
nemoj da budes lijepa
jer ni ja vise nisam mlad

I nedaj ove noci u te bistre oci
nedaj kad te molim
il' nemoj da znam
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by posmatrac » 29 Sep 2017, 11:43

storm wrote: 27 Sep 2017, 05:06
posmatrac wrote: 26 Sep 2017, 23:17 Kad je napiso( ukro) kultnu pjesmu " da te nije Alija" raja ga malo prozivala da se uvlaci u s.pak vlastima , pa onda reko da je pjesmu posvetio ALiji Miladinu( poginuo na Vracama), pa kad je na vlast dosla Alijansa 2000 g ljudi se sprdali da ce sad rec da je pjesmu posvetio Aliji Behmenu :D.

Sustinski me boli ona stvar za Merlina, cijenim ga posebno iz perioda prije rata( te pjesme mi se jedino svidjaju, i mozda jos par novijih), dok jos nije poceo da glumi umjetnika sa stylingom talibana i dok nije poceo da ubacuje orjentistiku u svoju muziku ( mislim valjda je morao jer je takve pjesme najvise i krao).

Jako inteligentan i namazan tip, veliki materijalista i titiz, ali ocito mu ide dobro u zivotu , nemam nista protiv.
To glede orijentalnih ulozaka, sve ok ako mijenjas stil...moje je ako cu na koncert ili kupiti cd, to slusati....meni je na jednom koncertu tu zasmetalo, sto je na onim starim pjesmama potpuno izmijenio aranžmane...pa do refrena i skoro ne skuzis pjesmu :D
To me inace i kod drugih smeta...naknadno postanu pametni u glazbi i mijenjaju ono s cim su se u biti i probili :rol
Ne radi se o promjeni zanrova( stilova), to je sasvim „legitimno“(i jednom Bowiu je npr svaki novi album predstavljao experiment sa novim muzickim izrazajem)nego o cinjenici da je Dino svoju ( tudju :hihi ) muziku uvijek prilagodjavao aktuelnoj vlasti, pa je za vrijeme Komunizma komponovao onu „ Cijela Juga jedna avlija“ :lupa , da bi se sa dolaskom Alijica na vlast ta avlija naglo smanjila, ali je pocela vise da svijetli :D. , da bi vremenom sa okretanjem politickog Sarajeva prema bliskom istoku i naprednom islamskom svijetu avlija postala samo dio filozofije Ibn Sine i ibn Halduna,a on je svojim stylingom poceo da prskosi svim arapskim beduinima kojima je poceo da predstavlja izazov.

Kazu da mu je u zadnje vrijeme neke textove pisao i Mahir Sulejmanovic, pa mu valjda zato dozvoljava na koncertima da kao dvorska luda skace po bini, i da svojom pojavom plasi publiku. :D.

Zasto sam spomenuo orjentalnu muziku, pa zato sto ja licno tu muziku ne volim( neki je vole i to je ok) jer takva muzika koja je puna tugaljivih molskih trilera ne oplemjenjuje covjeka, nego u njemu budi sve one destruktivne nagone koji covjeka jos vise unazadjuju, pa je takva muzika uglavnom prilagodjena „ umjetnicima“ sa 2 razreda osnovne skole u kojima se prepoznaju sire mase cobana.
Ipak Nije Dino toliko extremno otisao u orijent, ipak je ostalo i dalje zabavnjak, ali se svojim muzickom formom dista priblizio ukusima slusaca Kemala Malovcica i Sinana Sakica, tj on je kao Elvis je ujedinio nekoliko muzickih pravaca( Blues, Country, Gospel, Pop :D. ) da bi se prilagodio i Kunti i Panti. :hihi

Textovi su mu krajnje korektni, nekad cak i genijalni( ne moze se grijesit dusa) pa je za razne posebno novije americke autore( nabrajalicu pjesme Single Lady od Beyonce komponovala i pisala 4 autora :lupa ) ucitelj zivota.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 29 Sep 2017, 16:03

Slabo posmatraš i pristrasan si, te si napisao cjeli muzički presjek žanrova, samo da bi lafo dokazao da je voda topla, a jedini razlog
je to što je napisao pjesmu "Alijici" . Pop muzika , kao što sam naziv kaže, je popularna, komercijalna i puna je lakih nota .
To je fast food muzika , nije kvalitetna ali ja volim često da jedem takvu hranu. Možda sam zato glup, jer se hranim nezdravo ali nisam
generalno glup kao što je to slučaj sa ljudima koji procjenjuju druge , na osnovu muzike koju slušaju, hrane koju jedu ili zanimanja.
Generalizacija je odraz površnosti, a površnost je = glupost , plitkoća...tamam da svako jutro slušaš Čajkovskog.
Inteligencija je kompleksan fenomen i psiholozi je danas razvrstavaju na cijeli spektar , a za sad navode 9 :

http://www.najstudent.com/saveti/a-koji ... encija-344

Dakle, možda si ti muzički inteligentan ali to je samo jedno područje, a u osam ostalih nisi.
To da si vjerovatno glup u ostalim područjima, govori to da , ponavljam, proglašavaš glupima ljude koji su samo površno zaintersovani
za muziku. Oholost je odlika gluposti i to ej suprotnost onome što se danas naziva "open minded" . Što je logično , jer ako nisi otvoren
za nove spoznaje i novo učenje već si se kao rodio pametan, onda je sasvim normalno da uopće nisi.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by posmatrac » 29 Sep 2017, 16:42

O cemu bolan ti pises, kakva je generalizacija u cinjenici da je „ djelo“ nekog muzicara ( bilo kojeg muzickog zanra, pa ne kontam zbog cega mi objasnjavas znacenje pop muzike :lupa ) insipirisano trenutnom politickom pozadinom i stanjem u drustvu, koju u svakom slucaju taj neki autor predstavlja na dobro uvlackivacki i afirmirajuci nacin( bez ikakvih analiza iste), sto je slucaj sa Dinom, cime se jasno vidi svo njegovo personalno beskicmenjastvo, ali ni u jednom trenutku ne umanjuje njegovu kreativnu sposobnost ali samo u onoj mjeri koliko ta sposobnost nije proizvod otimanja ideja drugima, sto je kod njega jako naglaseno.

Imajuci u vidu da novokompovana muzika( ili Turbo Folk), koja predstavlja jedan segment narodne muzike( sto znaci da ne predstavlja neke strozije intelektualne ili muzicke kriterijume ), jer moze da je „svari“ svaciji pa cak i onaj najprostiji mozak :lupa ( kako mozak primitivca tako i mozak lupam doktora medicine) logicno da je medju konzumentima iste upravo najvise ogranicenih umova( koji su u vecini), koji nemaju intelektualnu podlogu da se na muzickom planu zadovoljavaju inteligentnijim i dubokoumnijim pjesmama, pa je medju slusacima Sinana Sakica koji je i sam socijalni polupismeni odron koji nema osnovnu skolu ( kojeg ti kao gotivis) najvise seljacina sa 2 razreda osnovne skole, najvise jako nisko obrazovanih ljudi sto je jako lako primjetiti svuda oko nas .



Upravo one osobe poput tebe koje svoj primitivizam i nepoznavanje materije o kojoj pricaju nalaze manama daleko obrazovanijih ljudi koji svoje zakljucke baziraju upravo na iscrpnim analizama sirih drustvenih i kluturnih desavanja( ne mislim tu na sebe), i jesu da slusaju Sinana i slican estradni pulusvijet koji moze da egzistira samo na nazadnom Balkanu, pa smo upravo zbog takvih ljudi koji su u vecini ovako jadni i izolovani iz svih urbanih kluturnih evropskih procesa.

Jbg nas su preskocili i humanizam i renesansa, pa je logicno da je tebi tako pametnom Sinan Sakic mjerilo muzicke vrijednosti :lupa

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 29 Sep 2017, 17:14

Joj koja umišljenost i oholost. Upravo sam se zbog toga i zakačio na ovoj temi, jer znam taj tip ljudi koji su lafo inteligencija ,a sasvim
prosječni, samo im glava u oblacima. Naravno, usput će sve druge okarakterisati kao "primitivce" , donositi površne plitke zaključke
i optuživati sve druge za razlog svoje nesreće i stanja u društvu, osim sebe samih.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by posmatrac » 29 Sep 2017, 17:21

MA nisam bolan ohol, tvoje misljenje da jesam je proizvod tvojih licnih predrasuda (a meni to spocitavas) i vjerovatno losih zivotnih iskustava, nego bas pokusavam da budem realan.( mogu i ja da pogrijesim, samo iznosim svoje misljenje)
Nisam rekao da ljudi koji slusaju Sinana Sakica ne vrijede, ali je cinjenica da takvu muziku slusaju najcesce nize obrazovani ljudi( ne mora da bude pravilo) ali sam vec napisao da nemam nista protiv toga( ne citas podrobno jbg :D )

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by posmatrac » 29 Sep 2017, 17:24

Ev jedan evergrin za gosn CArobnjaka, da ne kaze da sam ohol i iskljuciv :D

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 29 Sep 2017, 17:27

"Podrobno" se inače kaže "pažljivo". Čuj , ja pun predrasuda , a ti komentarišeš muzički žanr i spominješ političku pozadinu .
To je predrasuda. Vrlo obrazovani ljudi itekako slušaju pop muziku, to je laganini, ima svoje vrijeme i mjesto. Također i narodnjake ono
kad se zapiješ , a naročito ako si južnjak i Balkanac. To si gdje si rođen, glupavo je to potiskivati, a te punk i buntovničke furke se prerastu
ako si zreo, a ako si zaostao u mentalnom razvoju onda misliš kako je neko društvo sjebano, samo zato jer sluša džigere.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 29 Sep 2017, 17:29

posmatrac wrote: 29 Sep 2017, 17:24 Ev jedan evergrin za gosn CArobnjaka, da ne kaze da sam ohol i iskljuciv :D
Pa to ti je kad nemaš argumente, onda karikiraš i pretjeruješ. Jbg, izvini što sam ti srušio san o tvojoj intelektualnoj nadmoći.
Budi ti i dalje junak svojih snova ;)
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by Nice try » 29 Sep 2017, 17:44

carobnjak N wrote: 29 Sep 2017, 17:27 "Podrobno" se inače kaže "pažljivo". Čuj , ja pun predrasuda , a ti komentarišeš muzički žanr i spominješ političku pozadinu .
To je predrasuda. Vrlo obrazovani ljudi itekako slušaju pop muziku, to je laganini, ima svoje vrijeme i mjesto. Također i narodnjake ono
kad se zapiješ , a naročito ako si južnjak i Balkanac. To si gdje si rođen, glupavo je to potiskivati, a te punk i buntovničke furke se prerastu
ako si zreo, a ako si zaostao u mentalnom razvoju onda misliš kako je neko društvo sjebano, samo zato jer sluša džigere.
Muziku koju voliš ne možeš prerasti. Ne slušaju samo tinejdžeri punk ili metal, niti samo zreli ljudi slušaju narodnjake. Ustvari, to su predrasude.
Sama, npr.volim sevdalinku, a narodnu čujem samo negdje u prolazu, volim rock, pop, punk i to je ono što želim slušati. Mislim da i podneblje igra bitnu ulogu, kao i muzika koju roditelji forsiraju.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by posmatrac » 29 Sep 2017, 17:50

carobnjak N wrote: 29 Sep 2017, 17:27 "Podrobno" se inače kaže "pažljivo". Čuj , ja pun predrasuda , a ti komentarišeš muzički žanr i spominješ političku pozadinu .
To je predrasuda. Vrlo obrazovani ljudi itekako slušaju pop muziku, to je laganini, ima svoje vrijeme i mjesto. Također i narodnjake ono
kad se zapiješ , a naročito ako si južnjak i Balkanac. To si gdje si rođen, glupavo je to potiskivati, a te punk i buntovničke furke se prerastu
ako si zreo, a ako si zaostao u mentalnom razvoju onda misliš kako je neko društvo sjebano, samo zato jer sluša džigere.
I za „ Opcinu“ se do 92 g u Bosni govorila Opstina, pa su ovi novonastali gradjani koji su 90tih sljegli u gradove Federacije postali usiljeni Hrvati da bi se zbog novonastalih beneficija i pozicija distancirali od prethodnog sistema u kojem je bosanac zanimljivo govorio bosanski koji danas pokusava da bude sve manje bosanski.
Posebno mi je zanimljivo kada neki Hrvatski izraz koristi neki rumenko izbjego iz okoline Foce( ne mislim na tebe), pa ti je ovo ispravljanje termina „ podrobno“ u „ pazljivo“ nepotrebno i suvise glupavo ;)

Ljudi analiziuraju one stvari koje primjecuju, pa ne mozes nekoga ograniciti na svoj nivo rezonovanja stvari, jer bi na taj nacin drustvo kulturno uvenulo.Ne kazem da si glup, ali pusti ljude da primjecuju sta im je k.cu ceif.
Sam kazes maloprije da ne treba biti rigorozan prema ljudima koji ne poznaju suvise dobro muziku, pa se slazem u tome sa tobom, ali mi nije jasno zasto se onda i dalje raspravljas sa mnom.

Covjek se duhovno izgradjuje iscrpnim samoanalizama i duhovnom sirinom, a ne slijepim prihvatanjem ustaljenih tradicionalnih matrica i pravila ponasanja, pa posebno u tom kulturoloskom muzickom smislu apsolutno nije vazno ko je gdje rodjen, bitno je sta njegova licna svijest i mozak smatraju kvalitetnim .

Ako si rodjen na Balkanu( i ja sam) onda znas da je nasa kultura( muzicka ) najvise obiljezena Otomanskim periodom, i da je u toj novokompovanoj muzici najvise naglasen ne nas autenticni bosanski, nego istocnjacki orjentalni melos, pa i danas bosanski i srpski( ista kultura) folk muzicari kradu iste Turske i Indijske stvari( i Grcke), sto jednostavno nekim ljudima ne lezi,a ti ih optuzujes da su previse oholi zato sto takvu vrstu muzike ( iz milion razloga) ne cijene( da ne navodim ponovo te razloge)
Kazem ti da si upravo ti sklon predrasudama,a nisam sad pisao o Pop muzici nego o narodnoj( turbo folk, novokompovana itd)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 29 Sep 2017, 17:56

Ne optužujem te zbog toga, nego kad tvrdiš da je neko glup jer sluša narodnu muziku.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by posmatrac » 29 Sep 2017, 17:57

MA nigdje veze, ali hajde ako ti tako mislis, ok je ;)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 29 Sep 2017, 17:58

Jel to "posmatrač" onaj posmtrač iz istočnih filozofija o nedualnosti ...ili je neki drugi motiv?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Poznata cifra za koju će Dino Merlin zabavljati Dubrovčane

Post by Krokodil Behko » 20 Nov 2017, 10:10

Image

Za Novu 2012. godinu na Stradunu je nastupila Jelena Rozga, godinu kasnije Novi fosili, 2014. Colonia, 2015. Toni Cetinski za navodno 45.000 eura, Severina nas je uvela u 2016. i za svoj nastup inkasirala 50.000 eura, dok su lani za Novu pjevali Doris Dragović i Jole.

Dinu Merlina je po cijeni nastupa za Novu godinu još lani prestigao Zdravko Čolić u Budvi za 100.000 eura, a opasno mu se približio i Toni Cetinski, također u Crnoj Gori, ali u Bečićima, koji je za Novu godinu 2016. pjevao za 60.000 eura, prenijeli su mediji, piše Slobodna Dalmacija.

Posljednji u nizu rasprodanih koncerata Dina Merlina u Hrvatskoj održan je prošlog ljeta u pulskoj Areni. Bosanskohercegovački kantautor prošlu Novu godinu dočekao je pred više od sto hiljada svojih obožavatelja u rodnom gradu, Sarajevu, a za taj nastup dobio je, kako pišu mediji, jednako koliko Severina lani na Stradunu, 50.000 eura. To je bilo prvi put u njegovoj karijeri da je održao koncert na otvorenom za doček Nove godine.

Tržište određuje cijenu

Ove će godine "prešišati" Sevku za 14.000 eura, a sredinom septembra, na dan kad je objavljeno da je izabran kao izvođač za doček na Stradunu, u videoporuci poručio je: "Izuzetno mi je zadovoljstvo i čast svirati na kultnom Stradunu u Dubrovniku. Jedva čekam da vam se predstavim i da zajedno uđemo u Novu 2018. godinu. Vidimo se!"

- Nastup Dina Merlina stajat će 64 hiljade eura plus PDV - potvrdila je Ivana Medo Bogdanović, ravnateljica Dubrovačkih ljetnih igara koje su organizator dočeka 2018.

- Grad Dubrovnik odabrao je izvođača i mi ćemo organizirati što treba. Doček spada pod Dubrovački zimski festival koji financijski pokrivaju Grad Dubrovnik, Turistička zajednica Grada i sponzori - pojasnila je.

- Tržište određuje cijenu i naš je stav bio da će dolazak Dina Merlina na Stradun dovesti u naš Grad njegove brojne obožavatelje - komentirao je dubrovački gradonačelnik.

Činjenica je da je Dino Merlin prošle godine u Sarajevu na novogodišnjem koncertu nastupio pred 120.000 ljudi, tako da očekujemo veliku posjećenost na ovogodišnjem koncertu u Dubrovniku. Cilj je Grada Dubrovnika i Turističke zajednice Grada Dubrovnika značajno popuniti gostima i zimski period godine - rekao je Mato Franković.

Dodajmo tek da je organizacija novogodišnjeg programa za 2012., u sklopu kojeg je na Stradunu nastupila Jelena Rozga, a završio je 1. januara, Grad i TZ Dubrovnik koštala 300 hiljada kuna, piše Slobodna Dalmacija.

Tri glazbena dana

Dan uoči Silvestrova, u subotu, 30. decembra u 21 sat, na Stradunu će nastupiti ženski kvartet The Frajle. Na Staru godinu, 31. decembra, u jutarnjim satima održat će se Dječji doček Nove godine, dok će u 21 sat spektakularni doček na Stradunu započeti grupa Pravila igre, potom Songkillersi s regionalnom zvijezdom Dinom Merlinom.

1. januara u podne održat će se tradicionalni novogodišnji koncert Dubrovačkog simfonijskog orkestra, uz kamenice i pjenušac.

(DEPO PORTAL)
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20666 times
Contact:
Status: Offline

Re: Poznata cifra za koju će Dino Merlin zabavljati Dubrovčane

Post by Rum » 20 Nov 2017, 10:40

Sitno :valja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Poznata cifra za koju će Dino Merlin zabavljati Dubrovčane

Post by Hannibal » 20 Nov 2017, 12:21

i nisu neke pare
🐽

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests