Halid Bešlić - diskografija

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by laganini » 24 Aug 2013, 11:45

postoji procedura,ok ja volim halida ali zašto bi mu dali državljanstvo to kao da mišo kovač traži bosansko..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Krokodil Behko » 24 Aug 2013, 12:16

Ja ne znam ni šta će im hrvatski pasoš. Imaocima Bh pasoša, vize nisu potrebne a i dok su bile potrebne, takvi kao Halid ili E. Hadžihafizbegović, sigurno su to lako rješavali. Jedina im je pogodnost da kao imaoci Hr pasoša mogu da se zapošljavaju unutar EU ali njima to sigurno nije potrebno. Bezveze su.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Ruana » 24 Aug 2013, 12:31

Zar oni slusaju folk muziku. Ja sam mislila da se to kod njih ne slusa jos od Djurdje i Mata Bulica.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Maja » 24 Aug 2013, 13:14

Pa ne znam na osnovu čega traži Hr državljanstvo. Kakve on veze ima s Hrvatskom? Emir i Edo imaju, tamo povremeno rade, mislim da Edo čak i živi. A Halid ništa.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by mrki62 » 24 Aug 2013, 13:20

Pa ne znam na osnovu čega traži Hr državljanstvo. Kakve on veze ima s Hrvatskom? Emir i Edo imaju, tamo povremeno rade, mislim da Edo čak i živi. A Halid ništa.
Sportaši i estradni umjetnici imaju taj privilegij u vezi državljanstva a još ako bi Halid imao Hrvatsko, onda bi lakše putovao - to je po mom jedino što Halidu treba.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Maja » 24 Aug 2013, 16:40

SLAVNI BH. PJEVAČ NAMJERAVAO KUPITI KUĆU NA MORU: Ne damo Halidu Bešliću putovnicu, on nije doprinio hrvatskoj kulturi!

Među 625 osoba koje su ove godine dobili hrvatsko državljanstvo, našlo se i dobro poznato lice s TV i filmskih ekrana, glumac Emir Hadžihafizbegović.

Glumac je zatražio hrvatsko državljanstvo i dobio ga uz preporuku Ministarstva kulture. Naime, kada hrvatsko državljanstvo traže osobe koje su utjecajne u krugovima sporta, nauke ili kulture, MUP koji izdaje rješenja o državljanstvu, traži preporuku od resornog ministarstva. U slučaju Hadžihafizbegovića, Ministarstvo kulture ocijenilo je kako je on od posebnog interesa za Hrvatsku. Glumio je u 12 hrvatskih igranih filmova, dobitnik je tri hrvatske nagrade, uključujući dvije Zlatne arene.

Prije njega hrvatsko je državljanstvo dobio i reper Edo Maajka. No, manje sreće od svojih kolega imao je pjevač Halid Bešlić. Ministarstvo kulture prije tri godine odbilo je njegov zahtjev. Jutarnji list doznaje kako su iz uprave Glazbe i glazbeno-scenske umjetnosti u tom ministarstvu zaključili kako Halidov rad nije pridonio hrvatskoj kulturi.

- Volio bih da sam dobio hrvatsku putovnicu, to bi mi olakšalo putovanje. Htio sam državljanstvo zbog jednostavnijeg putovanja, posla, odlaska na more, ali i kupnje nekretnine - rekao je Halid.

(Jutarnji.hr, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by laganini » 24 Aug 2013, 21:52

ru pa nije rvatska tražila da bešlić uzme državljanstvo,malo si pobrkala pojmove...a sluša se kod nas i gora sranja od bešlića,nažalost..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Krokodil Behko » 24 Aug 2013, 22:41

Znam ja da se policija HV 92. vozala u Ladama i slušali su Vesnu Zmijanac.
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Sheval » 24 Aug 2013, 22:45

Ne,samo Kiću Slabinca.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Krokodil Behko » 24 Aug 2013, 22:50

E njega sam zaboravio. Njemu bi vjerovatno trebali oduzeti državljanstvo :oo
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Sheval » 24 Aug 2013, 22:52

Ja bih oduzeo i Robertu Prosinečkom.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by laganini » 25 Aug 2013, 08:03

pobrkali ste pojmove radi se o davanju a ne o oduzimanju a kad bi počeo o oduzimanju bilo bi toga...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Krokodil Behko » 26 Aug 2013, 09:30

Bešlić: Tvrde da nisam napravio ništa za hrvatsku kulturu, a bio sam pjevač godine

Kada je prije tri godine bosansko-hercegovački pjevač narodne muzike Halid Bešlić zaražio hrvatsko državljanstvo, dobio je odbijenicu. Hrvatsko ministarstvo kulture zaključilo je da Bešlić nije pridonio hrvatskoj kulturi.

Taj slučaj ponovno je postao aktualan, nakon što je 625 osoba ove godine dobilo hrvatsku putovnicu, a među njima i Bešlićev sunarodnjak, ugledni glumac Emir Hadžihafizbegović. Za Bešlića je to davno zaboravljena priča, u njega nema ni najmanje jala, zavisti prema drugima, ali se i dalje ne slaže s mišljenjem Ministarstva.

Zašto ste zatražili hrvatsko državljanstvo?

- Prvo zbog popularnosti koju tu uživam a, drugo, htio sam pokrenuti neki biznis. A i s hrvatskim se pasošom putuje puno lakše.

Imali ste u planu i kupiti nekretninu?

- Ma neku kuću na moru, ili apartmane. Mali hotel, nešto što bih iznajmljivao. Ali ništa veliko. Nisam ja neki biznismen, živim iznad prosjeka, ali nije to ništa posebno, nemam ja mnogo novca.

Je li vas iznenadila odluka hrvatskog Ministarstva kulture?

- Da. Makar bi meni svaki hrvatski predsjednik dao državljanstvo da sam ga direktno zatražio i bez njih. Ali nisam htio koristiti svoj uticaj, popularnost, već sam želio, kao običan građanin, ići normalnim, regularnim putem. Ma nije to meni važno, bitno mi je da me tu ljudi vole. Nastupam više u Hrvatskoj nego u Bosni.

Kako komentirate stav Ministarstva kulture koje je zaključilo da vaš rad nije pridonio hrvatskoj kulturi?

- Možda i nije. Ako tako oni misle, to je njihovo mišljenje, pravo. Oni a priori proglašavaju da je sve glumačko kultura, a ono što je muzičko nije.

Šta je tačno pisalo u obrazloženju?

- Da nisam napravio ništa za hrvatsku kulturu. A ja sam prije toga nagrađen priznanjem za pjevača zabavne muzike godine u Hrvatskoj. Bilo je to u Opatiji, a tamo su bili i Tony, Severina, Nina Badrić...

Osjećate li se zbog toga diskriminirano, s obzirom na to da su vaši sunarodnjaci Edo Maajka i Emir Hadžihafizbegović dobili hrvatsko državljanstvo?

- Smatram da su obojica vrhunski umjetnici. Kada je u pitanju rap, Edo Maajka je prvi na Balkanu, a Emir je jedan od najboljih glumaca na Balkanu.

Koja je, po vašem mišljenju, vrijednost narodne muzike?

- Temeljna, sve su muzike uvozne, samo je narodna autentična na ovim prostorima. Sve ostalo se zalijepilo, čak i ona ozbiljna je došljačka. Samo narodna je naša. Naravno da, kao i svugdje, i tu ima svega, i dobrog i lošeg. Ali samo po narodnoj mi možemo biti prepoznatljivi, a u svemu drugome smo tek loša kopija originala.

Jeste li reagirali, žalili se na tu odluku?

- Nisam, ma što ću se žaliti? Već bih i zaboravio na sve to, da ponovno medijski nije pokrenuta cijela priča.

Planirate li ponovno pokrenuti postupak?

- Ne planiram, šta ću ga ponovno pokretati? Sve ima svoje vrijeme. Tada sam zatražio, bilo je to nakon mojih velikih uspjeha u Hrvatskoj. Imam i njemačke papire, neograničenu dozvolu za rad. Sve bi bilo drugačije da sam državljanstvo zatražio kada je počeo rat. Mogao sam ga dobiti među prvima, ali tada sam bio u Njemačkoj i nije mi bilo potrebno, a poslije su se kriteriji povećavali, što je normalno.

Imate li u Hrvatskoj neograničenu dozvolu za rad?

- Nemam neograničenu, ali je stalno produžavam. Slični su zakoni pa mislim da mogu na osnovu toga isto tako dobiti i tu, stalni boravak ili nešto slično.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Ruana » 26 Aug 2013, 09:42

Dali bi oni njemu nego ih sramota javno priznati da slusaju folk muziku.
Kad mi ako Bog da 1999 po Hidzri udjemo u EU, mi ce mo dati Marku i Arkanovici drzavljansto. Mi se necemo stidjeti.
Ali u neku ruku ja ih razumijem, ako se Hrvatskom propjeva "poljem se siri miris ljiljana" morao bi Thompson, "djurdju i minutu" prepjevat u pop verziji.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by laganini » 26 Aug 2013, 10:28

halid je popularan u hrvatskoj i cijenjen primjera radi kad mi se ćerka udavala dozvolili smo jedino njegove pjesme uvjetno rečeno od narodnjaka...ali državljanstvo je nešto drugo....balašević je još popularniji.
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Ruana
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Ruana » 26 Aug 2013, 11:54

Cuj laganog "dozvoli" zar je zabrana potrebna. Aaaa kliknete vi ponekad i na one tamo. Procitah neki dan da puno volite onoga "naseg danca" Bobana Rajevica, a od kad nema Mesica kazu nema ni Hanke.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by laganini » 26 Aug 2013, 11:56

naravno dozvola da mi cajke sviraju nema šansi...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Ruana
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Ruana » 26 Aug 2013, 12:00

Ma sta fali recimo "sitnije cile, sitnije" mozda bi ti i zastavu donijela.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by laganini » 26 Aug 2013, 20:42

sorry ru ne uklapa se u moje glabene ukuse,iako na žalost moja dica slušaju cajke..da se razumimo razlikujem cajke od narodne haris,toma zdravković pa i halid mpže proć..ej milić vukašinović pisa pjesme hanki voljekla a..super..zelene oči..ima toga ali više sam rokerski tipa ali kažem poštivam sevdah..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Halid Bešlić tražio, ali mu ne daju hrvatsko državljanst

Post by Krokodil Behko » 26 Aug 2013, 21:37

U Hr se turbo folk sluša mnogo više nego što se želi u javnosti reći. Nisu baš svi raspoloženi za dernek uz Arsena i Terezu. Normalno, ja ne slušam tu muziku ali samo primjećujem. Isto tako, mislim da Halid ne spada u te cajke. Ama nije mi ni jasno zašto je još uvijek popularan. Pjesme mu nisu ni pola dobre kao nekada.
online

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests