PARTIBREJKERSI -iiii

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

PARTIBREJKERSI -iiii

Post by Hurija » 06 Jul 2019, 09:01

Neću dužiti puno, oni su opstali do dan danas i rado su viđeni od Trigloava do Đevđelije, pa i šire . Cane je istinska Institucija i super zvuči kada ga osipaju sa kamenjem na sceni, a on onako leženo upita "Halo jesmo li to u Kamenom dobu :D


Evo nekih od njegovih dobrih :

Jedan od prvih nastupa nekog beogradskog benda u Hrvatskoj posle raspada Jugoslavije. Na pitanje da li zaista sviraju u Zagrebu, Cane je odgovorio: “Sviramo u Zagrebu, a gde spavamo – u Jasenovcu?”
Na koncertu u Baru, videvši da u prvom redu skaču uglavnom likovi koji su već dobro zagazili u četvrtu deceniju života, Cane im dobacuje: “Momci, vreme je da se oženite”.
cane_stara_slika
wikipedia.org
Posle višegodišnje pauze i crnogorska publika je na Lake festivalu dočekala “Brejkerse”, i to igranjem i šutkom odmah ispod bine. Cane joj je zahvalio sa: “Crnogorci, kažu za vas da ste lenji… Ko bi rekao”.
Dolazi Canetu Zdravko Čolić i kaže mu “E, Cane, meni se dopada to što vi radite, mogli bismo mi zajedno da napravimo neki koncert, nešto možda snimimo…” na šta mu Cane odgovara “Hej, Čovek. Na čemu si?”
Toronto, novembar 2003, The Opera house – Prva šutka, završava pesmu i obraća se publici: “Alo bre emigranti, smirite se, sve će biti u redu.” Tokom sledeće pesme, publika se još više komeša a Cane biva i okupan pivom, završava pesmu, briše se peškirom i besedi: “Pizda vam bre materina emigrantska, jel smo zato prešli ovoliki put. Pivom da nas polivate, kreteni”.
Na EXIT-u publika se smorila, Cane između svake pesme pokušava da ih otkravi i na kraju se predao rečima: „Pa šta vam je, da se niste ojeli?“
Kad se neka debela cura u Nišu popela na binu Cane je posmatra, ona zastane i ovaj odvali “siđi sa bine debela, što stojiš, čekaš dizalicu?”
Cane bio gost u nekoj emisiji i pošto su svirali u nekoliko gradova u Americi koji mesec ranije, pitaju ga: “Kako ti se dopada Amerika?” Cane: “Njujork okeeej, Čikago okeeej, El Ej. mis’im ne’am pojma, kao neka montažna seljana”.
zoran_kostic_cane
adriadaily.com
Džoni Dep, kojeg je Emir Kusturica doveo u Beograd, svira jednu pesmu sa Brejkersima u SKC-u 1992. Cane najavljuje pesmu i gosta iz Amerike i pri tom mu govori: “Sviraj Džoni, tvoja devojka će noćas biti moja”.
Koncert u Apatinu 2008, Brejkersi izvode nekoliko hitova, haos u publici. Zatim počinju da sviraju nove, do tada nepoznate pesme i gotovo niko ne reaguje, a Cane kaže: “Bili ste divlje zveri, sad ste cica mace”.


Istorija ili Historija , pardon Povijest :hm

Partibrejkers je srbijanska rock grupa s prizvukom garage punka osnovana u augustu 1982. godine.

U prvoj postavi bili su: Zoran Kostić Cane (vokal), Goran Bulatović Manza - (bubnjevi), Nebojša Antonijević - (gitara) i Ljubiša Kostadinović (gitara). Svi članovi imali su prijašnjeg iskustva u raznim grupama, poput Republike, BG5, Butik i Šine. Prvi svoj javni nastup održali su kao predgrupa sastavu The Fifties, dok je Branimir Štulić imao izrazito cijenjeno mišljenje o njima te se čak ponudio da im bude producent.

Njihova prva pjesma bila je "Radio Utopija" (Ventilator 202). Uskoro ih je Jugoton odbio, tvrdeći kako u njihovim pjesmama nema dovoljno bunta. Nakon toga bubnjar Manza napušta grupu, a zamjenjuje ga Nenad Krasavac - Kele, a uskoro 1985. godine i prestaju s radom.

Ponovo se okupljaju već 1986. godine s novim bubnjarom Vladom Funtekom te basistom Dimetom Todorovim. Godine 1987. organizirali su dva koncerta, a od zarade su kupili 16 "Aleksandar" torti koje su dali na poklon nezbrnutoj djeci u Zvečanskoj ulici.

Uoči rata u Bosni nastaje ad hoc sastav Rimtutituku (EKV, Električni orgazam, Partibrejkers) te snima antiratnu pjesmu "Slušaj'vamo". U Zagrebu su nastupali sa Chuckom Berryem, a albume su promovirali i u Kanadi i Sjedinjenim Državama. Studijski album, Sirotinjsko carstvo objavili su 2015. godine. 9.5.2017. objavljena je vijest da su vokal Cane i gitarist Anton objavili prestanak djelovanja banda, no isti dan vijest je opovrgnuta.













Ostalo je cutanje.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by damir5 » 06 Jul 2019, 09:07

:DD

Image

Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by Hurija » 06 Jul 2019, 09:09

:lud








:cvijece
Ostalo je cutanje.

User avatar
mentalist
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3948
Joined: 20 Mar 2013, 19:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by mentalist » 06 Jul 2019, 09:47


User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by storm » 06 Jul 2019, 09:58

Hurija wrote: 06 Jul 2019, 09:01 Neću dužiti puno, oni su opstali do dan danas i rado su viđeni od Trigloava do Đevđelije, pa i šire . Cane je istinska Institucija i super zvuči kada ga osipaju sa kamenjem na sceni, a on onako leženo upita "Halo jesmo li to u Kamenom dobu :D


Evo nekih od njegovih dobrih :

Jedan od prvih nastupa nekog beogradskog benda u Hrvatskoj posle raspada Jugoslavije. Na pitanje da li zaista sviraju u Zagrebu, Cane je odgovorio: “Sviramo u Zagrebu, a gde spavamo – u Jasenovcu?”
Na koncertu u Baru, videvši da u prvom redu skaču uglavnom likovi koji su već dobro zagazili u četvrtu deceniju života, Cane im dobacuje: “Momci, vreme je da se oženite”.
cane_stara_slika
wikipedia.org
Posle višegodišnje pauze i crnogorska publika je na Lake festivalu dočekala “Brejkerse”, i to igranjem i šutkom odmah ispod bine. Cane joj je zahvalio sa: “Crnogorci, kažu za vas da ste lenji… Ko bi rekao”.
Dolazi Canetu Zdravko Čolić i kaže mu “E, Cane, meni se dopada to što vi radite, mogli bismo mi zajedno da napravimo neki koncert, nešto možda snimimo…” na šta mu Cane odgovara “Hej, Čovek. Na čemu si?”
Toronto, novembar 2003, The Opera house – Prva šutka, završava pesmu i obraća se publici: “Alo bre emigranti, smirite se, sve će biti u redu.” Tokom sledeće pesme, publika se još više komeša a Cane biva i okupan pivom, završava pesmu, briše se peškirom i besedi: “Pizda vam bre materina emigrantska, jel smo zato prešli ovoliki put. Pivom da nas polivate, kreteni”.
Na EXIT-u publika se smorila, Cane između svake pesme pokušava da ih otkravi i na kraju se predao rečima: „Pa šta vam je, da se niste ojeli?“
Kad se neka debela cura u Nišu popela na binu Cane je posmatra, ona zastane i ovaj odvali “siđi sa bine debela, što stojiš, čekaš dizalicu?”
Cane bio gost u nekoj emisiji i pošto su svirali u nekoliko gradova u Americi koji mesec ranije, pitaju ga: “Kako ti se dopada Amerika?” Cane: “Njujork okeeej, Čikago okeeej, El Ej. mis’im ne’am pojma, kao neka montažna seljana”.
zoran_kostic_cane
adriadaily.com
Džoni Dep, kojeg je Emir Kusturica doveo u Beograd, svira jednu pesmu sa Brejkersima u SKC-u 1992. Cane najavljuje pesmu i gosta iz Amerike i pri tom mu govori: “Sviraj Džoni, tvoja devojka će noćas biti moja”.
Koncert u Apatinu 2008, Brejkersi izvode nekoliko hitova, haos u publici. Zatim počinju da sviraju nove, do tada nepoznate pesme i gotovo niko ne reaguje, a Cane kaže: “Bili ste divlje zveri, sad ste cica mace”.


Istorija ili Historija , pardon Povijest :hm

Partibrejkers je srbijanska rock grupa s prizvukom garage punka osnovana u augustu 1982. godine.

U prvoj postavi bili su: Zoran Kostić Cane (vokal), Goran Bulatović Manza - (bubnjevi), Nebojša Antonijević - (gitara) i Ljubiša Kostadinović (gitara). Svi članovi imali su prijašnjeg iskustva u raznim grupama, poput Republike, BG5, Butik i Šine. Prvi svoj javni nastup održali su kao predgrupa sastavu The Fifties, dok je Branimir Štulić imao izrazito cijenjeno mišljenje o njima te se čak ponudio da im bude producent.

Njihova prva pjesma bila je "Radio Utopija" (Ventilator 202). Uskoro ih je Jugoton odbio, tvrdeći kako u njihovim pjesmama nema dovoljno bunta. Nakon toga bubnjar Manza napušta grupu, a zamjenjuje ga Nenad Krasavac - Kele, a uskoro 1985. godine i prestaju s radom.

Ponovo se okupljaju već 1986. godine s novim bubnjarom Vladom Funtekom te basistom Dimetom Todorovim. Godine 1987. organizirali su dva koncerta, a od zarade su kupili 16 "Aleksandar" torti koje su dali na poklon nezbrnutoj djeci u Zvečanskoj ulici.

Uoči rata u Bosni nastaje ad hoc sastav Rimtutituku
(EKV, Električni orgazam, Partibrejkers) te snima antiratnu pjesmu "Slušaj'vamo". U Zagrebu su nastupali sa Chuckom Berryem, a albume su promovirali i u Kanadi i Sjedinjenim Državama. Studijski album, Sirotinjsko carstvo objavili su 2015. godine. 9.5.2017. objavljena je vijest da su vokal Cane i gitarist Anton objavili prestanak djelovanja banda, no isti dan vijest je opovrgnuta.













Rimtutituki... Anagram od turim ti kitu, što bi otprilike bila poruka tadašnjem vrhu Srbije, jna i te zgadije...

Gore spomenuti, pored toga što su veliki muzičari, takvi su i ljudi :cool (ekv, orgazam, brejkersi)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by Hurija » 06 Jul 2019, 10:54

:srce
Ostalo je cutanje.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by Socrates » 06 Jul 2019, 12:43

Canetovi biseri;

Slaba posjeta na nastupu. Cane pozdravlja publiku:

– Dobro veče šako jada!

***
Brejkersi učestovali u akciji “Podignimo Stupove”, pred polazak Cane će igumanu:

– Oče, blagoslovite, pa da palimo!

***
-Što niste rekli da samo ovo znate, svirali bismo je prvu.

***
Dok su svirali, neki urađeni lik skakao, vrištao, penjao se na obližnji stub…

Cane ga primjeti i kad je završio pjesmu, pita ga:

– Dečko, kako se ti zoveš, a on oduševljeno: – Dragan,Dragan, a Cane će:

– Draagane,glup si!

***
Spopada Caneta neka riba u gradu da joj da broj, a on joj kaže:

– Piši, 6 5 4 3 2 1.

dnevna doza caneta

***
Koncert u Budvi, između pjesama se čuju povici iz publike:

– Sunca sin, sunca sin!, a Cane će na to:

– Nema naručivanja, nismo u kafani.

***
Beogradski SKC, nekoliko ljudi iz publike pokušava da se popne na binu, a Cane viče:

– Obezbjeđenje, vratite ovce u stado!

***
Nekoliko starijih fanova, koji su već zašli u četvrtu deceniju života, skaču u prvim redovima, a Cane im dobacuje:

– Momci, vrijeme vam je da se oženite.

***
Vraćaju se Brejkersi kombijem sa neke svirke, prolaze pored groblja:

– Antone, ‘oćeš da svratiš do svojih?

***
Cane naručuje pivo na štandu.Djevojka mu toči i kaže:

– Gospodine, 90 dinara.

Cane će: Pa nemam toliko, evo 70.

– Ali gospodine, pivo je 90 dinara.

– Pa dobro bre, odaspi malo.

***
Cane na Egzitu kulira, kad prilazi tadašnji predsjednik Srbije Boris Tadić, Cane se prodere:

– Ej, Boki!

Tadić se okreće i gleda ga.

– Ma ništa Boki, ništa…

***
Prije par godina u Studenjaku, bila je mrtva atmosfera:

– Alo akademski građani, nije vam ovo čitaona, ovo je rok koncert!

***
Svirka u Zaječaru, Cane na bini, dere se:

– Dobro veče Zrenjanine!

Masa viče da to nije Zrenjanin već Zaječar.

Cane će im:

– Valjda ja znam gdje sam došao.

dnevna doza caneta2

***

Na koncertu Partibrejkersa djevojka nekoliko puta zapinje za kablove Canetovog mikrofona.

– Djevojko, koliko si platila ulaz na ovaj koncert?

– 5 maraka.

– Evo ti pet maraka, izađi napolje.

***
– Siđi sa bine debela, što stojiš, čekaš dizalicu?

***
Kamp tolerancije u Bačkoj Topoli, Partibrejkersi imali koncert, u trećem-četvrtom redu stoji djevojka sa svjetlećim rogovima na glavi.

Cane: – Djevojčice skini to malo mozga što ti svjetli na glavi.

***
Za fotografa na koncertu je rekao:

– Ćelavi slika pice, dok mi izgaramo na sceni.

***
Izlazi Cane iz gradskog busa, baba ispred njega mu smeta prilikom izlaska, a on će:

– Ajde baba malo ono kao, mic-mic.

***
Koncert na otvorenom. Pred sam početak kreće kiša da pada, instrumenti i kablovi nezaštićeni. Cane se okreće gitaristi:

– Antone, hoćemo li jedno strujno kolo?

***
Neko iz publike: Puši kurac Cane!

Cane: – Imamo i Srbe u publici!

***
Šeta se Cane gradom, sretne neke djevojke i pita ih:

– Groblje, koliko ima sati?

***
Neki klinac iz publike gađa Caneta flašicom vode.

– Alo, degeneriku! Mogao bih ćale da ti budem… (pauza) ne daj Bože.

***
Mlađan Dinkić je, govoreći o tome da je na njega nemoguće uticati sa strane, citirao stih rok grupe Partibrejkers:

– Biti isti, biti poseban, biti slobodan, biti samo svoj – predstavio je Dinkić svoj životni moto.

Na pitanje kako komentariše to što je Dinkić, koji se i sam bavi komponovanjem, odabrao njegov stih za svoj životni moto, vođa Partibrejkersa imao je vrlo kratak komentar:

– Fuj! – bilo je sve što je izustio prije nego što je spustio slušalicu.



Jedan momak htio da se slika s njim kad su bili u Šapcu, došao do njihovog kombija, bilo -20, i Cane otvara vrata i kaže:

– Hladno je sad, aj na ljeto.

***
Svirka u diskoteci u Jerusalimu, kreće da piči dim mašina i Cane kaže:

– Šta je Jevreji, frka, a?

***
Neki fan mu reče:

– Cane ti si moj idol!

– Ubij se jadniče, ako sam ti ja idol!

***
Neko iz uzavrele mase baca plastičnu flašu na binu ne bi li ga pogodio u glavu. Flaša promašuje, a Cane trijumfuje:

-Idi kući, gađaj maćehu!

***
Koncert u Zaječaru.

– Gdje ste Vlasi ?!?

(kamenje iz publike)

– Šta je? Kameno doba!

***
Brejkersi svirali u nekom selu, i seljaci krenuli da ih gađaju kupusom, krastavcima, i raznoranim povrćem, Cane na to:

– Šta je seljani? Rodilo? Aaa?

***
Banetu iz Džukela poklonio knjigu s posvetom:

“Bane,

Cane”

***
Kad su se Brejkersi dogovarali za turneju po Hrvatskoj, Cane je pitao:

– A gdje ćemo da spavamo, u Jasenovcu?

***
U Torontu publici koja ga je prskala pivom rekao:

– Emigranti, i treba da ste emigranti.

O kolegama

Pitaju Caneta šta misli o novom Bajaginom albumu.

– Nemam pojma, pitaj moju kevu, ona to sluša.

***
– Ko kaže da ne volim narodnjake? Evo na primjer Lepa Lukić. Lepava kad zapjeva svima nam je lepo!

***
Zove Caneta Zdravko Čolić i kaže mu:

– E, Cane, meni se dopada to što vi radite, mogli bismo zajedno da snimimo pjesmu, neko gostovanje na koncertu…”

– Hej, Čolo, na čemu si?

***
Djevojku koja je željela da se popne na binu i pridruži se „Brejkersima”.

Cane je dočekao riječima:

– Šta se ložiš, nije ti ovo “Van Gog”.
. . . . . . . . .

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by lejlamo » 06 Jul 2019, 13:11

Kul posveta..

Bane,

Cane.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by damir5 » 06 Jul 2019, 13:11

jerusalem vrh :DD
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by lejlamo » 06 Jul 2019, 13:12

Pa i Jasenovac.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by storm » 06 Jul 2019, 13:37

... Nije ti ovo van gogh :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by srculence7 » 07 Jul 2019, 16:54

Ja nešto ne volim muzičare koji nemaju respekta prema svojoj publici, uopšte umetnike koji se tako postavljaju...Jeste da se svakakvi okupe ali... Imala sam prilike da ih slušam par puta uživo i meni on zvuči da izvinete kao čovek koga je priterala velika nužda pa je na WC šolji...
Isto arogancija prisutna i kod Ramba Amadeusa, mada njega znam iz neke druge priče pa imam drugačiji stav :oo
Volim neke pesme, rekla bih više tekstove, o izvođenju ne bih ali impresionirana nisam :roll
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by Hurija » 09 Jul 2019, 13:00

Ostalo je cutanje.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by Hurija » 19 Jul 2019, 17:43

Ostalo je cutanje.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50860
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18904 times
Been thanked: 21429 times
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by Zanki » 21 Sep 2020, 14:44

:cool
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50860
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18904 times
Been thanked: 21429 times
Status: Offline

Re: PARTIBREJKERSI -iiii

Post by Zanki » 21 Sep 2020, 14:49

"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests