Lepa Brena

Moderator: Krokodil Behko

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35627
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 548 times
Status: Offline

Re: Lepa Brena

Post by Venera » 07 Aug 2018, 21:20

Krokodil Behko wrote: 07 Aug 2018, 20:59 Meni se ne sviđa i doživljavam to kao uvredu, ili nerazumijevanje muzike i stila, ako je neko poredi sa Tarnericom. Brena potpuno izgleda kao ono što i jeste - jeftina folkeruša.
ja sma pisala iskljucivo o odjevnom stilu , jer obe su ganjale minjake , i obe su nastavile nositi minjake u poznim godinama , pa tako bih mogla reci i za Tarnricu da je jefina pops soft rokerica, jer joj je stil jeftin :zubi npr. to su za mene osobe koje nemaju lijep stil na bini tokom koncerta :zubi

meni slusanje Brene i Tarnerice ne smeta , svako od nas bira svoje pjevvacce i muziku , i ne razumijem, zasto je jedna oblik muzike bolji od drugog, tko tocno odredjuje sto je jeftino ili ne :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Lepa Brena

Post by Chloe » 07 Aug 2018, 21:29

Krokodil Behko wrote: 07 Aug 2018, 20:59 Meni se ne sviđa i doživljavam to kao uvredu, ili nerazumijevanje muzike i stila, ako je neko poredi sa Tarnericom. Brena potpuno izgleda kao ono što i jeste - jeftina folkeruša.
Ona je daleko iznad jeftinih follkeruša obzirom šta estrada ima. Imamo predrasude... Da je u pitanju neka od američkih zvijezdi, ako ništa prešutali bi.
Igrom slučaja, par dana prije nje gostovala je Dragana Mirković. Na svom balkonu nisam mogla sjediti od njenog kreštanja. Sutradan sam na fb naišla na par video snimaka... Razočarana sam i izgledom koliko i pjevanjem.
Brena je starija, linija, kondicija a vala je i pjevala.

Behko, ti si kao moj tata, naljutio se na mene kad je čuo da sam išla. Prije toga me nazvao i pitao kakav šejtan upravlja sa mnom... :ooo :valja

🤔 Prošla mi misao da će me se odreći. :tuzna
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Lepa Brena

Post by Tokmak » 07 Aug 2018, 23:57

Brčko,1993.

Image
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Lepa Brena

Post by Nice try » 08 Aug 2018, 16:15

Tako Zloćko :kafa
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Lepa Brena

Post by damir5 » 08 Aug 2018, 16:16

Uh :rol :spavanje
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80748
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9938 times
Been thanked: 6769 times
Status: Offline

Re: Lepa Brena

Post by Julia-Klara » 08 Aug 2018, 16:18

hajmo Jovo nanovo :rol
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Lepa Brena

Post by Vanilla » 31 Jul 2019, 23:02

U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by Mala_Mu » 12 Dec 2019, 11:22

Image
Predstava "Lepa Brena project" autora i reditelja Vladimira Aleksića i Olge Dimitrijević biće premijerno izvedena 18. decembra u Bitef teatru.

Autorski tim istakao je na današnjoj konferenciji za novinare da prije svega komad nije biografska priča, niti se oni bave Lepom Brenom kao ličnošću, već pokušavaju da je sagledaju kao fenomen koji traje već 40 godina i koji je svjedočio različitim društveno-političkim situacijama u Jugoslaviji, do dan-danas.

“Pored toga što oboje volimo Lepu Brenu kao pevačicu, pogled na njen fenomen promatramo kroz aspekte biznisa, postsocijalističke transformacije, idologije jugoslovenstva, seksualnosti, osvajanje slobode, slobodnog izražavanja tela na sceni, zatim fenomena zgrada, jer su i one dobijale imena po Lepoj Breni, a onda i aspekt življenja i posledica rata i tranzicije na realne živote ljudi koji žive u tim zgradama", objašnjava Dimitrijevićeva.

Aleksić se na to nadovezuje da je njihova zajednička ideja bila da se bave komunističkom prošlošću, Jugoslavijom, preko projekta „Drugovi ja se sada ne stidim svoje komunističke prošlosti“ i predstave „Crvena ljubav“...

"Okupili smo se oko teme bivšeg nasleđa, a karijera Lepe Brene kao da prati sve socijalističke promene i tranzicije koje su se dešavale sa bivšom zamljom ali i sadašnjom“, kazao je Vladimir.

Dramaturg Dimitrije Kokanov objasnio je da je predstava nastala iz monologa dramskih pisaca Olge Dimitrijević, Vedrane Klepice, Slobodana Obradovića, Maje Pelević i Tanje Šljivar, a koje glumice izvode na sceni.

"Lepa Brena je najveća zvezda Jugoslavije, simbol njenog šoubiznisa i prosperiteta. U figuru Lepe Brene upisane su teme šou biznisa, odnosno tržišno-kapitalističkog funkcionisanja u socijalističkoj ekonomiji osamdesetih; potom rata, tranzicije na kapitalizam i gomilanje bogatstva, i na koncu nostalgije za starom zemljom. Istovremeno, figura Brene neminovno spaja drutveno-politički kontekst sa ličnim istorijama, afektima, i življenim iskustvom”, objašnjava dramaturg.

Lepa Brena je, po njemu, “simbol stare zemlje, i odrastanja, i otkrivanja seksualnosti.” "Zato i ovaj projekat nije zamišljen kao biografska predstava, već sasvim drugačije: kroz najveći šoubiznis simbol Jugoslavije, želimo da suštinski pričamo o kompleksnosti i unutrašnjim kontradikcijama poslednje skoro četiri dekade ovih prostora”, kaže Dimitrije.

Glumica Tamara Krcunović igraće Brenu Jugoslovenku, monolog Tanje Šljivar. "Kada sam dobila monolog veoma sam ga emotivno doživela i rekla sam da bih svaku reč mogla da potpišem. Međutim, kada sam počela da radim nastala je kaša u glavi, teško sam se probijala, a videćemo do premijere kako će ispasti“, kazala je Krcunović.

Ona je istakla i da se osjeća kao da treba da se pravda što radi na ovakvom komadu, jer je u pitanju "goruća tema, tema koja se tiče svih nas, tema koja boli, a da se zbog takvih lako lepe etikete i pre nego što se odgleda predstava.“

Jovana Gavrilović ima ulogu Brene Graditeljstva, kroz čiji lik će, kako objašnjava, predstaviti suštinsku temu ove predstave - posledice prošlosti kojima se bavimo na svakodnevnom nivou.

"Kroz lik Brene graditeljstva vidi se refleksija prosperiteta jednog društva, koje je nakon svih tih događaja i rata, upalo u jedan kanal destrukcije, a ovih dana uz nekakav splet životnih okolnosti, shvatila sam da taj kanal destrukcije i dalje ide, da nije stao nikada, i da se i dalje dešava", kaže Gavrilovićeva.

Brenu Pesme, igra Jelena Ilić, koja kaže da ovo nije zabaljačka i laka predstava, već "ozbiljna studija društva i njegovog raspada."

"Mi pevamo o raspadu i posledicama koje je taj raspad doneo i pitamo se gde idemo i zašto nigde, zašto stojimo“, kaže Ilićeva.

Direktor Bitef teatra Miloš Latinović istakao je da je važno napomenuti da su se mnoge stvari od Breninih početaka urušile, a da ona i dalje stoji kao jasan znak na medijskoj sceni, kao i da je važno govoriti o tome zašto se sve to urušilo.

"Lepa Brena project“, po rečima autora, bavi se i temom slobode i fenomenom koji i danas okuplja rastavljene narode.

"Nigde u istoriji nemate primer da je 65.000 ljudi, u ovom slučaju Rumuna 1984. godine, pevalo ''živela Jugoslavija, tu je rođen Maršal Tito'', prateći Breninu pesmu. To nema nigde - da je neki drugi narod pevao u slavu druge zemlje, drugog predsednika. I to u doba Čaušeskua kada su okolo bili postavljeni tenkovi. O tome govorimo kada kažemo fenomen", objašnjava Aleksić.

Na pitanje zašto voli Lepu Brenu i zašto se odlučio da baš ona bude predmet njegove predstave, kazao je da je ''''voli zato što je dosledna sebi, zato što je Jugoslovenka, voli ljude, nikad ih nije delila i što se uz njene pesme istinski veselilo''''.

nezavisne.com

User avatar
Barba
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2993
Joined: 17 Oct 2019, 00:15
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by Barba » 12 Dec 2019, 11:34

Dok je pjevala bila je dobra i slušali smo je. Dok je pružala vitke noge i gledali smo je.

Danas Brena fenomen!? :sok


Koje fenomen, ma odyebaus ba :pusi

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by insomnia » 12 Dec 2019, 12:39

Prava Jugoslovenka
Image
Preko noci dozivjela transformaciju ko i Jugoslavija
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by storm » 12 Dec 2019, 12:46

Nije samo do brene, niti je usamljena... Ali kad čujem floskuletine tipa "volim sve ljude"
Ne draga... Volite relativno veliki prostor tržišta sa kojeg možete ubrati lovu od fanova.
A bilo je kritičnih godina, kada ste svi (uz časne iznimke), pokazali koga i koliko volite...
Uvijek mi zabavno, kako sad bora čorba sa blazenim osmjehom nastupa kod bečkih konjusara... Kakav poraz ideje :lupa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by insomnia » 12 Dec 2019, 12:47

Ne da nastupa no ima i pasos
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by storm » 12 Dec 2019, 12:48

insomnia wrote: 12 Dec 2019, 12:47 Ne da nastupa no ima i pasos
Udao se tu :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by insomnia » 12 Dec 2019, 12:50

Doduse ni Balasevic se nije libio istog mada je imo haman pa identicne stavove o Slovencima
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by storm » 12 Dec 2019, 12:58

Ma ne znam, teško više bilo čemu oko toga vjerujem...
Evo jedna situacija... 1992 bajaga svirao tu, ja pomagao nešto oko koncerta, zapijemo se nakon toga, stavovi čisto anti ekspanzionisticki, anti ratni... Onda čitaš da je koji tjedan iza toga nastupio u kninu kao podrška borcima vrsk... Bilo bi mi oke, da mi nije u četiri oka pričao neke stvari...
Od tad uopće ne razmišljam o tim osobama sa ljudske strane... Muzika paše / ne paše... Haj cao..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by Socrates » 12 Dec 2019, 12:59

Kakva je bila država, takav joj i fenomen.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by Socrates » 12 Dec 2019, 13:10

. . . . . . . . .

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by Maja » 12 Dec 2019, 13:26

Ja ovu Brenu danas nikako ne mogu povezati s Brenom iz osamdesetih.
Ni pjesme, ni izgled, a pogotovo ponasanje.
Normalno da godine cine svoje i da ne moze sad biti onako otkacena, vesela i simpa al Brena danas je toliko ukocena i bezvezna. Bas nista nema od onog sto je nekad bila i kako je plijenila paznju.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by Vjetar » 12 Dec 2019, 13:46

Ja ba, prije bila fufica, sad se emancipovala :hihi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Predstava o Lepoj Breni kao fenomenu Jugoslavije

Post by Socrates » 12 Dec 2019, 13:56

Al' stihova, brt :valja

Tu je rođen Maršal Tito
Naše ime ponosito
K'o heroja ceo svet ga zna

Blago zemlji sto ga ima
Pamtice se vekovima
Zivela Srboslavija

:D.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests