Trajanje seksa

Slatko ćoše.....

Moderators: spacebound, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Krokodil Behko » 13 Dec 2017, 16:49

Bolji je seks od tri sata, nego čitati Mutevelijin post tri sekunde :djed
online

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Divlja_u_srcu » 13 Dec 2017, 17:23

ništa ljepše nego kad te u pola noći probudi :sram
a kako ja na lijevoj strani VolEm spavati :zv :rumenko
:valja :ooo
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37841
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Pasaga » 13 Dec 2017, 17:24

Divlja_u_srcu wrote: 13 Dec 2017, 17:23 ništa ljepše nego kad te u pola noći probudi :sram
a kako ja na lijevoj strani VolEm spavati :zv :rumenko
:valja :ooo
:bjezi ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Zagorka » 13 Dec 2017, 17:25

Ne zalim se....ni na duzinu trajanja, ni na duzinu......:smajlistokucaudrvo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Mala_Mu » 13 Dec 2017, 17:26

Divlja_u_srcu wrote: 13 Dec 2017, 17:23 ništa ljepše nego kad te u pola noći probudi :sram
a kako ja na lijevoj strani VolEm spavati :zv :rumenko
:valja :ooo

Mene "neko" da probudi ne bi dobro prosao :puca :valja

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15174
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 970 times
Been thanked: 959 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Tokmak » 13 Dec 2017, 17:28

Divlja_u_srcu wrote: 13 Dec 2017, 17:23 ništa ljepše nego kad te u pola noći probudi :sram
a kako ja na lijevoj strani VolEm spavati :zv :rumenko
:valja :ooo
Sta te probudi:ukrutba?? :valja
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21069 times
Contact:
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Rum » 13 Dec 2017, 17:29

Zagorka wrote: 13 Dec 2017, 17:25 Ne zalim se....ni na duzinu trajanja, ni na duzinu......:smajlistokucaudrvo
Zivis moj potpis
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Divlja_u_srcu » 13 Dec 2017, 17:29

A ne,,ništa vise necem pisati :sram
Shvatite kako hoćete :nokti
:D.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15174
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 970 times
Been thanked: 959 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Tokmak » 13 Dec 2017, 17:32

Mutevelija wrote: 13 Dec 2017, 13:00 Prije su se više sexali, muškarci alate duže imali
Hadise,kako ti to znas? :hm
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Zagorka » 13 Dec 2017, 17:33

srculence7 wrote: 13 Dec 2017, 13:28
Mutevelija wrote: 13 Dec 2017, 13:27 Nametati će se u školama u obrazovanim institucijama to je taj problem.
Ne lupetaj više :grana :stop
Neka ga nek lupa, pa cemo mu se smijati :D.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3691 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by srculence7 » 13 Dec 2017, 17:37

Zagorka wrote: 13 Dec 2017, 17:33
srculence7 wrote: 13 Dec 2017, 13:28
Mutevelija wrote: 13 Dec 2017, 13:27 Nametati će se u školama u obrazovanim institucijama to je taj problem.
Ne lupetaj više :grana :stop
Neka ga nek lupa, pa cemo mu se smijati :D.
Ne mogu se smejati na to, u tome i jeste problem, uporan je u promovisanju nekog navodnog "ugnjetavanja" i prisile od strane žena ...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Mutevelija » 13 Dec 2017, 17:45

zloćko tokmak wrote: 13 Dec 2017, 17:32
Mutevelija wrote: 13 Dec 2017, 13:00 Prije su se više sexali, muškarci alate duže imali
Hadise,kako ti to znas? :hm
Pričao mi jedan Hrvat Mijo da je bolje bilo u bolnici kad sam bio , kaže nosale se pelengaće, otac mu jači bio muškarci snažniji prije stotinu godina, obdareniji, a i po selu predaje su da kad su se pelengaće nosale moglo se normalno razvijati, muškarci npr u srednjem vijeku i ovi sad ni nebo i zemlja, bili su inteligentniji i snažniji, više koristili mozak eno idi dalje gledaj kako su piramide izgrađene, kineski zid.
Ko bi sad mogao nositi one mačeve oklope štit i jurišati ni najbolji gimnastičar ne bi moga.
I od Adama pa nadalje ljudi su se smanjivali , kažu da je i Adem bio visok čovjek, pa uzet ćemo za primjer srpsku Dušanovu zastavu kolika je bila. Nije svako mogao nositi taj bajrak, I sam Dušan silni je bio 214 centimetara. Uzmite vikinge bilo koje narode i uporedite ih sada sa ovim.
Pa ćete vidjeti rezultat.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by storm » 13 Dec 2017, 17:50

Mutevelija wrote: 13 Dec 2017, 17:45
zloćko tokmak wrote: 13 Dec 2017, 17:32
Mutevelija wrote: 13 Dec 2017, 13:00 Prije su se više sexali, muškarci alate duže imali
Hadise,kako ti to znas? :hm
Pričao mi jedan Hrvat Mijo da je bolje bilo u bolnici kad sam bio , kaže nosale se pelengaće, otac mu jači bio muškarci snažniji prije stotinu godina, obdareniji, a i po selu predaje su da kad su se pelengaće nosale moglo se normalno razvijati, muškarci npr u srednjem vijeku i ovi sad ni nebo i zemlja, bili su inteligentniji i snažniji, više koristili mozak eno idi dalje gledaj kako su piramide izgrađene, kineski zid.
Ko bi sad mogao nositi one mačeve oklope štit i jurišati ni najbolji gimnastičar ne bi moga.
I od Adama pa nadalje ljudi su se smanjivali , kažu da je i Adem bio visok čovjek, pa uzet ćemo za primjer srpsku Dušanovu zastavu kolika je bila. Nije svako mogao nositi taj bajrak, I sam Dušan silni je bio 214 centimetara. Uzmite vikinge bilo koje narode i uporedite ih sada sa ovim.
Pa ćete vidjeti rezultat.
:plavi ..a valjda i navodno i belegije rastu...jesi vidio pimpeke na kipovima starih grka?! :ooo
posljednjih 150 godina ljudi su se u mnogo pogleda transformirali. Globalna populacija porasla je s (jedva) milijarde na više od sedam milijardi. U razvijenim zemljama prosječna životna dob je s nekadašnjih 45 skočila do 'nevjerojatnih' 80. A promijenili smo se i fizički, jer je velik broj današnjih ljudi viši nego što je bio ikad prije u povijesti. Prosječna visina ljudi je posebno skočila u indsutrijaliziranim zemljama, od Velike Britanije, preko SAD-a do Japana, i to za čak 10 centimetara. Ali jedan narod se posebno ističe. Današnji Nizozemci su u prosjeku viši za 20 cm od svojih predaka iz sredine 19. stoljeća, što je prilično šokantan podatak. Zašto su ljudi, pogotovo Nizozemci, toliko narasli i hoće li se taj trend nastaviti? Kad ćemo prestati rasti i hoće li nas neka buduća pokoljenja smatrati hobitima? Ova pitanja inspirirala su 1980-ih godina matematičara Jánosa Komlósa da počne proučavati antropometriju kroz povijest, pri čemu je istraživao kako je prosječan izgled ljudi varirao ovisno o ekonomskim i drušvenim uvjetima. Posebno se posvetio proučavanju arhive s vojnim zapisima, jer su tamo očuvani podaci o visini vojnika, kako bi otkrio povezanost. Njegovo istraživanje otkrilo je da su na individualnu visinu utjecala dva čimbenika: prehrana i bolesti. Pogotovo je to bilo očito u slučaju kombinacije oba faktora u djetinjstvu. Osobe koje u djetinjstvu nisu dovoljno jele ili, primjerice zbog proljeva, nisu apsorbirale hranjive tvari, automatski su imale manje šanse u odrasloj dobi doseći potpunu potencijalnu visinu. Kroz povijest smo imali razdoblja rasta i stagniranje Srednji vijek | Author: Youtube Youtube Povijest je prepuna dokaza o tome koliko su zdravlje i visina povezani. U zapadnoj Europi, tijekom kasnog Srednjeg vijeka, nakon što je kuga 'izbrisala' 60 posto stanovništva, preživjeli su odjednom imali pristup većoj količini hrane, te su živjeli u nepranapučenim zajednicama, što je smanjilo širenje bolesti i zaraza. Zato su ljudi mogli početi rasti više u visinu, pa su Englezi recimo bili samo četiri centimetra niži nego danas. Ali u 17. stoljeću, Europljani su pali na 'niske grane'. Prosječan Francuz bio je visok 162 cm. Izrazito hladne zime uništile su puno usjeva, a bilo je i sve više ratova. U 18. stoljeću su ljudi zbog industrijske revolucije počeli sve više naseljavati gradove i živjeti u lošim uvjetima, što je opet usporilo njihov rast. No zato je druga polovica 19. stoljeća svima pogodovala jer su socijalna previranja urodila boljom poljoprivrednom proizvodnjom, tekućom vodom i poboljšanim sanitarnim uvjetima. Zapadni Europljani su, zahvaljujući ekonomskom prosperitetu, počeli rasti i nisu stali otada. Ova povezanost između visine i zdravlja vidljiva je i danas Pogledajte Južnu i Sjevernu Koreju. Sjeverna Koreja je zauzela 188. mjesto (od 195) na UN-ovoj ljestvici društvenog razvoja koja se temelji na očekivanom životnom vijeku, prihodima i obrazovanju. Njihovi muškarci u prosjeku su tri do osam centimetara niži od susjeda u Južnoj Koreji, koja je na UN-ov ljestvici zauzela 15. mjesto. Naravno da ipak ne smijemo umanjiti utjecaj genetike u cijeloj priči. Stoga će visoki roditelji vjerojatno imati i visoku djecu. Ali činjenica je da češće siromašni ljudi (koji se i slabije hrane i skloniji su bolestima, te im je zdravstvena skrb nedostupnija) imaju više djece, a oni su češće i sami niži, pa u nekim zemljama stagnira prosječna visina već više od 50 godina, kao što je primjerice SAD.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Mutevelija » 13 Dec 2017, 17:52

Image
Oj Hrvati stigla vas kletva kralja Tomislava.
Pa đe ovo ima uredu je pomoći ženi a da ona leži a da joj ja usisavam, tobe jarabi i još da me novinar slika i da kasnije to pokaže kao normalno.
Bolje poginuti u ratu i biti heroj nego ovo doživiti.
I još pokazuje prstićem de ovde de ovde ja ću drpati se a ti usisavaj, uredu ja ću usisati a ti idi nacijepaj drva ili usisatiću nije mi mrsko ali nećeš ni ti ležati i gledati kako ja radim, nevezano za spol ne volim kad neko radi a da drugi leži sjedi.
Ja eto ja sam sad trudna pa ću te ovako dresirati kao psa i kad ne budem

Žene kao domaćice... Parole poput one 'žena drži tri kuta kuće'... Priče su to koje u suvremenom načinu života sve više iščezavaju, a muškarci više nego ikad sudjeluju u kućanskim poslovima. Mnogi su i u potpunosti 'zamijenili uloge'. Stoga smo situaciju iz prve ruke željeli doznati od mladih parova. Oni su nam otkrili kako funkcionira podjela poslova. Zapravo su nam bolje polovice otkrile načine na koje su 'natjerale' njihove muškarce da se uključe i preuzmu dio odgovornosti. Neke su pak imale sreću pa nisu niti trebale biti domišljate... - Moj suprug Domagoj je glavni za usisavanje i pranje posuđa. Nije baš da se sam toga sjetio, a nakon što sam ga zamolila da usisa, nahvalila sam ga i dizala u nebesa. Kazala sam da ja tako dobro nikad nisam usisala! S posuđem je bilo slično. Kazala sam mu da posuđe ne mogu tako dobro složiti, njemu više stane u perilicu i bolje se opere. Mene muče te čaše, bojim se da se ne razbiju... - kaže Sanda (32) iz zagrebačkog Vrapča te dodaje: - Za ostale poslove moram mu naglasiti da trebam pomoć. Uvijek ih napravi, ali se gotovo nikad sam ne sjeti. Ponekad je to stvar odgoja Josipa (24) koja se nakon udaje iz Velike Gorice preselila kod supruga Branka u Metković pak kaže da je i prije vjenčanja vidjela 'potencijal' kod njega. - Vidjela sam da mu ništa nije problem napraviti. Nije jedan od onih frajera kojima je kućanski posao ispod časti. Mislim da je tu uvelike i stvar odgoja, jer mu je takav i mlađi brat. Branko obožava kuhati što mi itekako odgovara budući da na kuhanje gledam kao na nužno zlo - kroz smijeh govori Josipa te dodaje: - Budući da sam već sad u visokom stupnju trudnoće, ne dopušta mi da išta radim. Sve kućanske poslove obavlja on, bez ikakvih pogovora. Tako je bilo i prije trudnoće pa vjerujem da će nam zajednički život biti lakši jer dijelimo kućanske poslove. Nije sramota pomoći ženi. Drago mi je da dijelimo taj stav. Novinarka Ivana (30) iz Zaprešića objašnjava kako je normalno da njezin dečko opere suđe ako ona dva sata stoji za štednjakom kuhajući. Isto tako smatra kako je logično da ako ona cijeli dan provede na poslu njezin partner obavi kućanske poslove. Naglašava kako je njezin mladić pravi primjer da i muškarci mogu raditi kućanske poslove jednako kao i žene, a da nije nimalo manje muško ako jednom rukom drži usisavač, a drugom krpu. U društvu glumi da ne pomaže Zanimljivo je i iskustvo 23-godišnje studentice Elene iz Siska koja već pet godina živi sa zaručnikom Veljkom. - Kad smo u društvu, Veljko jako voli glumiti da mi ništa ne pomaže i da ništa ne radi. Voli biti alfa mužjak. Ja mu to dopustim, iako se meni ruši reputacija i smatraju me Pepeljugom, ali nema veze! Zato me uvijek nagradi - kaže Elena te dodaje kako je na početku njihova zajedničkog života zaručnik bio iznimno uredan te da je obavljao mnoge kućanske poslove, ali da ih je nakon nekog vremena prestao obavljati pa je sve palo na njena leđa. - Stigli su ispitni rokovi i tada sam uvidjela da se on zapravo izvlači od pospremanja. Pokušala sam mu objasniti da ne može biti sve na meni i da mora preuzeti dio obaveza jer ću inače eksplodirati. Nije mu bilo drago, ali postigli smo kompromis. Kazao je da ne želi čistiti kupaonicu jer je nikad neće dovoljno dobro očistiti kao ja. Znala sam da me neće nadmašiti u tome pa sam pristala. Preuzeo je usisavanje, brisanje prašine i pranje posuđa. To čak napravi i bez da ga podsjetim. S kuhanjem također nema problema jer voli kuhati - kazala je Elena te dodala da je nakon velikih svađa na početku sada zadovoljna Veljkovom pomoći. Glačanje mu ide pa se i sam ponudi - Suprugu Filipu, iako je dobar kuhar, ne dozvoljavam da kuha jer zaprlja cijelu kuhinju pa čišćenje opet dopade mene. Što se tiče ostalih poslova, ne voli ih. Možda će zvučati feministički, ali mislim da sam brža i bolja u tome pa nam skratim muke, osim ako me nešto stvarno sprečava, pa se on uhvati usisivača i glačala. Glačanje mu ide super pa se sam ponudi, ali ne vidi smisao u brisanju prašine i ostalih, rekao bi on, 'picajzlastih' poslova - priča Ivana iz Zagreba, mlada mjaka dvoje djece, te dodaje: - Natjerala sam ga da iznosi otpad iz kuće, nije mu baš drago, ali revno obavlja taj posao svakog jutra. Kad sam otišla roditi prvi put, pripremila sam perilicu rublja, koju je samo trebalo okrenuti na 30upnjeva i uključiti, ali eto - okrenuo je na 90, pa sad umjesto bijele imam jako puno roze odjeće. Stoga je i pranje odjeće u mojim rukama. Suprug mi pomaže i u čišćenju, ali sezonski, povremeno- zaključuje sa smješkom Ivana.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/lifestyle/muska ... ako-581993 - www.vecernji.hr


Ništa dok muškarci mogu biti imami i tumačiti hadise neće nas žene zezati :ooo
Bošnjaci su sigurni
Last edited by Mutevelija on 13 Dec 2017, 17:55, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by storm » 13 Dec 2017, 17:53

:D. jao mute :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Heidi » 13 Dec 2017, 17:57

Ko da gledam Mutu :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Mutevelija » 13 Dec 2017, 17:58

storm wrote: 13 Dec 2017, 17:50
Mutevelija wrote: 13 Dec 2017, 17:45
zloćko tokmak wrote: 13 Dec 2017, 17:32
Mutevelija wrote: 13 Dec 2017, 13:00 Prije su se više sexali, muškarci alate duže imali
Hadise,kako ti to znas? :hm
Pričao mi jedan Hrvat Mijo da je bolje bilo u bolnici kad sam bio , kaže nosale se pelengaće, otac mu jači bio muškarci snažniji prije stotinu godina, obdareniji, a i po selu predaje su da kad su se pelengaće nosale moglo se normalno razvijati, muškarci npr u srednjem vijeku i ovi sad ni nebo i zemlja, bili su inteligentniji i snažniji, više koristili mozak eno idi dalje gledaj kako su piramide izgrađene, kineski zid.
Ko bi sad mogao nositi one mačeve oklope štit i jurišati ni najbolji gimnastičar ne bi moga.
I od Adama pa nadalje ljudi su se smanjivali , kažu da je i Adem bio visok čovjek, pa uzet ćemo za primjer srpsku Dušanovu zastavu kolika je bila. Nije svako mogao nositi taj bajrak, I sam Dušan silni je bio 214 centimetara. Uzmite vikinge bilo koje narode i uporedite ih sada sa ovim.
Pa ćete vidjeti rezultat.
:plavi ..a valjda i navodno i belegije rastu...jesi vidio pimpeke na kipovima starih grka?! :ooo
posljednjih 150 godina ljudi su se u mnogo pogleda transformirali. Globalna populacija porasla je s (jedva) milijarde na više od sedam milijardi. U razvijenim zemljama prosječna životna dob je s nekadašnjih 45 skočila do 'nevjerojatnih' 80. A promijenili smo se i fizički, jer je velik broj današnjih ljudi viši nego što je bio ikad prije u povijesti. Prosječna visina ljudi je posebno skočila u indsutrijaliziranim zemljama, od Velike Britanije, preko SAD-a do Japana, i to za čak 10 centimetara. Ali jedan narod se posebno ističe. Današnji Nizozemci su u prosjeku viši za 20 cm od svojih predaka iz sredine 19. stoljeća, što je prilično šokantan podatak. Zašto su ljudi, pogotovo Nizozemci, toliko narasli i hoće li se taj trend nastaviti? Kad ćemo prestati rasti i hoće li nas neka buduća pokoljenja smatrati hobitima? Ova pitanja inspirirala su 1980-ih godina matematičara Jánosa Komlósa da počne proučavati antropometriju kroz povijest, pri čemu je istraživao kako je prosječan izgled ljudi varirao ovisno o ekonomskim i drušvenim uvjetima. Posebno se posvetio proučavanju arhive s vojnim zapisima, jer su tamo očuvani podaci o visini vojnika, kako bi otkrio povezanost. Njegovo istraživanje otkrilo je da su na individualnu visinu utjecala dva čimbenika: prehrana i bolesti. Pogotovo je to bilo očito u slučaju kombinacije oba faktora u djetinjstvu. Osobe koje u djetinjstvu nisu dovoljno jele ili, primjerice zbog proljeva, nisu apsorbirale hranjive tvari, automatski su imale manje šanse u odrasloj dobi doseći potpunu potencijalnu visinu. Kroz povijest smo imali razdoblja rasta i stagniranje Srednji vijek | Author: Youtube Youtube Povijest je prepuna dokaza o tome koliko su zdravlje i visina povezani. U zapadnoj Europi, tijekom kasnog Srednjeg vijeka, nakon što je kuga 'izbrisala' 60 posto stanovništva, preživjeli su odjednom imali pristup većoj količini hrane, te su živjeli u nepranapučenim zajednicama, što je smanjilo širenje bolesti i zaraza. Zato su ljudi mogli početi rasti više u visinu, pa su Englezi recimo bili samo četiri centimetra niži nego danas. Ali u 17. stoljeću, Europljani su pali na 'niske grane'. Prosječan Francuz bio je visok 162 cm. Izrazito hladne zime uništile su puno usjeva, a bilo je i sve više ratova. U 18. stoljeću su ljudi zbog industrijske revolucije počeli sve više naseljavati gradove i živjeti u lošim uvjetima, što je opet usporilo njihov rast. No zato je druga polovica 19. stoljeća svima pogodovala jer su socijalna previranja urodila boljom poljoprivrednom proizvodnjom, tekućom vodom i poboljšanim sanitarnim uvjetima. Zapadni Europljani su, zahvaljujući ekonomskom prosperitetu, počeli rasti i nisu stali otada. Ova povezanost između visine i zdravlja vidljiva je i danas Pogledajte Južnu i Sjevernu Koreju. Sjeverna Koreja je zauzela 188. mjesto (od 195) na UN-ovoj ljestvici društvenog razvoja koja se temelji na očekivanom životnom vijeku, prihodima i obrazovanju. Njihovi muškarci u prosjeku su tri do osam centimetara niži od susjeda u Južnoj Koreji, koja je na UN-ov ljestvici zauzela 15. mjesto. Naravno da ipak ne smijemo umanjiti utjecaj genetike u cijeloj priči. Stoga će visoki roditelji vjerojatno imati i visoku djecu. Ali činjenica je da češće siromašni ljudi (koji se i slabije hrane i skloniji su bolestima, te im je zdravstvena skrb nedostupnija) imaju više djece, a oni su češće i sami niži, pa u nekim zemljama stagnira prosječna visina već više od 50 godina, kao što je primjerice SAD.
Šta mene birga za Holanđanje Zapadnu Evropu Balkan Slavene gledaj Ilire :rol
Opet nekakva istraživanja na Zapadu.
Činjenica nepobitna da su ljudi prije bili jači.
On naveo za primjere Južnu Koreju Sjevernu Francuze i Holanđane koji i jesu bili kepeci.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Mutevelija » 13 Dec 2017, 17:59

Heidi wrote: 13 Dec 2017, 17:57 Ko da gledam Mutu :oo
Bi bilo tako da ja nemam hadise :zubi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by storm » 13 Dec 2017, 18:03

Medvjede jedan....evolucija se odvija...to o nekim gigantima iz prošlosti su neviđene gluposti...mislim da su generalno bile višlje rase...
da odeš nekad u neki muzej, pa malo pogledaš povijesne fakte, kosti, oklope, grobnice....malo bi ti bilo jasnije
Adem i Dušan :ha
Ovo je malo za smijati a više za plakati :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trajanje seksa

Post by Mutevelija » 13 Dec 2017, 18:06

Evolucija ne postoji idi vidi arhelogiju i pogledaj kakve su kosti kod čovjeka ble.
Uzmi Dinaride za primjer uzimaš kepece za primjer kako bi svoju tvrdnju potvrdio kao tačnom.
Ljudi su nastali od Adema i Eve a ne da imaju istog pretka kao majmun i počeli hodati na dvije noge.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Sex”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests