Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Slatko ćoše.....

Moderators: spacebound, Duminjo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Hannibal » 27 Aug 2016, 22:57

ken jo wrote:
Hannibal Lecter wrote:Ja sam nevin u lijevu saku
:D.

Pa zamoli nekog prijatelja ako nemoš sam :valja
Hahahahahahahahhahahahaha jebo tte dan
🐽

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Čupava » 28 Aug 2016, 08:19

Ovisno od inspiracije .. :oo
.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Krokodil Behko » 12 Dec 2018, 09:57

Sedam činjenica o ženskoj masturbaciji


Image

"Solo seks", posebno kada se govori o ženama, na mnogo načina se razlikuje od seksualnog odnosa s partnerom, prenosi Men's Health. U nastavku donosimo sedam zanimljivih činjenica vezanih za žensku masturbaciju za koje možda niste znali.
Za razliku od muškaraca, žene imaju znatno drugačiji pristup kada je riječ o mnogim stvarima, pa tako i kada je riječ o masturbaciji. Žene ne mogu masturbirati na bilo kojem mjestu, stalno se bore kako bi dostigle orgazam i najčešće čin ženske masturbacije ne izgleda onako kako ga muškarci zamišljaju.

Brže doživljavaju orgazam

U prosjeku, ženama treba više vremena da dostignu orgazam u odnosu na muškarce.

"Da bi se nervni završeci kod žena stimulirali na pravi način i da bi krv došla do genitalija, proces može da potraje 15 ili 20 minuta", objašnjava doktorica Sadie Allison.

Međutim, žena može znatno brže doživjeti orgazam ako masturbira zato što je više usmjerena na svoje zadovoljstvo, nego na partnerovo i zato što tačno zna šta želi.

Žene ne masturbiraju često

Prema istraživanju, 25 posto muškaraca masturbira najmanje tri puta sedmično, a do 55 godina jednom mjesečno. Međutim, za žene su statistički podaci znatno niži. Samo deset procenata žena kazalo je da se samozadovoljava tri puta sedmično, a 38 posto je izjavilo da masturbira jednom mjesečno.

Ovi rezultati mogu biti posljedica stigme povezane sa ženskom masturbacijom koja može pratiti mnoge žene i u odrasloj dobi.

"Većina muškaraca počinje masturbirati u ranoj životnoj dobi, dok žene počinju kasnije, često u svojim dvadesetim godinama", ističe se u studiji.

Za masturbiranje je potrebna dobra atmosfera

Muškarci najčešće mogu neometano masturbirati u različitim okolnostima, dok je ipak ženama potrebna malo svečanija atmosfera kako bi se potpuno opustile.

"Mnoge žene uključuju misaoni proces u sam čin masturbacije i ako postoji bilo kakvo odstupanje od zamišljenog scenarija, to može da im oteža postizanje seksualnog užitka", kaže ona.

Žene masturbiraju nježnije

Za razliku od muške masturbacije, žene imaju tendenciju da budu sporije, nježnije i suptilnije. Klitoris ima dvostruko više nervnih završetka u odnosu na glavu penisa tako da je izuzetno osjetljiv i na najjednostavniji dodir.

Fokus na cijelo tijelo

Dok se muškarci uglavnom fokusiraju isključivo na spolni organ, žene tokom masturbiranja preferiraju aktivnost cijelog tijela.

"Žene teže stimulaciji kompletnog tijela - vrata, grudi, bedara i spolnog organa", objašnjavaju stručnjaci.

Žene ne teže isključivo orgazmu

Iako je muškarcima nužno postizanje orgazma, to ne vrijedi uvijek i za žene. Ovo predstavlja ujedno i najveću razliku među spolovima kada je riječ o procesu masturbiranja.

Oslobađanje energije

Za vrijeme eventualnog orgazma stvara se ogromno fizičko oslobađanje. No, ženski orgazmi su i fizički, ali nemaju isti "refraktorni period" nakon vrhunca. Neke žene mogu imati seks više puta zaredom, dok se neke zaustavljaju samo kod jednog.
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Venera » 12 Dec 2018, 14:16

Krokodil Behko wrote: 12 Dec 2018, 09:57
Sedam činjenica o ženskoj masturbaciji


Image

"Solo seks", posebno kada se govori o ženama, na mnogo načina se razlikuje od seksualnog odnosa s partnerom, prenosi Men's Health. U nastavku donosimo sedam zanimljivih činjenica vezanih za žensku masturbaciju za koje možda niste znali.
Za razliku od muškaraca, žene imaju znatno drugačiji pristup kada je riječ o mnogim stvarima, pa tako i kada je riječ o masturbaciji. Žene ne mogu masturbirati na bilo kojem mjestu, stalno se bore kako bi dostigle orgazam i najčešće čin ženske masturbacije ne izgleda onako kako ga muškarci zamišljaju.

Brže doživljavaju orgazam

U prosjeku, ženama treba više vremena da dostignu orgazam u odnosu na muškarce.

"Da bi se nervni završeci kod žena stimulirali na pravi način i da bi krv došla do genitalija, proces može da potraje 15 ili 20 minuta", objašnjava doktorica Sadie Allison.

Međutim, žena može znatno brže doživjeti orgazam ako masturbira zato što je više usmjerena na svoje zadovoljstvo, nego na partnerovo i zato što tačno zna šta želi.

Žene ne masturbiraju često

Prema istraživanju, 25 posto muškaraca masturbira najmanje tri puta sedmično, a do 55 godina jednom mjesečno. Međutim, za žene su statistički podaci znatno niži. Samo deset procenata žena kazalo je da se samozadovoljava tri puta sedmično, a 38 posto je izjavilo da masturbira jednom mjesečno.

Ovi rezultati mogu biti posljedica stigme povezane sa ženskom masturbacijom koja može pratiti mnoge žene i u odrasloj dobi.

"Većina muškaraca počinje masturbirati u ranoj životnoj dobi, dok žene počinju kasnije, često u svojim dvadesetim godinama", ističe se u studiji.

Za masturbiranje je potrebna dobra atmosfera

Muškarci najčešće mogu neometano masturbirati u različitim okolnostima, dok je ipak ženama potrebna malo svečanija atmosfera kako bi se potpuno opustile.

"Mnoge žene uključuju misaoni proces u sam čin masturbacije i ako postoji bilo kakvo odstupanje od zamišljenog scenarija, to može da im oteža postizanje seksualnog užitka", kaže ona.

Žene masturbiraju nježnije

Za razliku od muške masturbacije, žene imaju tendenciju da budu sporije, nježnije i suptilnije. Klitoris ima dvostruko više nervnih završetka u odnosu na glavu penisa tako da je izuzetno osjetljiv i na najjednostavniji dodir.

Fokus na cijelo tijelo

Dok se muškarci uglavnom fokusiraju isključivo na spolni organ, žene tokom masturbiranja preferiraju aktivnost cijelog tijela.

"Žene teže stimulaciji kompletnog tijela - vrata, grudi, bedara i spolnog organa", objašnjavaju stručnjaci.

Žene ne teže isključivo orgazmu

Iako je muškarcima nužno postizanje orgazma, to ne vrijedi uvijek i za žene. Ovo predstavlja ujedno i najveću razliku među spolovima kada je riječ o procesu masturbiranja.

Oslobađanje energije

Za vrijeme eventualnog orgazma stvara se ogromno fizičko oslobađanje. No, ženski orgazmi su i fizički, ali nemaju isti "refraktorni period" nakon vrhunca. Neke žene mogu imati seks više puta zaredom, dok se neke zaustavljaju samo kod jednog.
kompletan tekst je netocan :jok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by lejlamo » 12 Dec 2018, 14:25

baš, nigdje veze.

rima
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 689
Joined: 08 Apr 2014, 22:51
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by rima » 12 Dec 2018, 15:01

Žene ne masturbiraju često :D koje budalestine

Zene nemaju taj osjecaj potrebe za mast...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Julia-Klara » 13 Dec 2018, 01:20

Kakvu mast sad? :sok
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by storm » 13 Dec 2018, 05:51

Mislim, da je ženski orgazam, uglavnom dosta intenzivniji, od muškog...
Takvog sam dojma :hm
Kod nas je fokus onog vala koji nas prozima, na genitalijama... Kod žena to ide fino cijelim tijelom...
Malo generaliziram, nije uvijek isto, to je sigurno... Ali moj dojam...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Nice try » 13 Dec 2018, 08:18

Brže doživljavaju orgazam

U prosjeku, ženama treba više vremena da dostignu orgazam u odnosu na muškarce.

"Da bi se nervni završeci kod žena stimulirali na pravi način i da bi krv došla do genitalija, proces može da potraje 15 ili 20 minuta", objašnjava doktorica Sadie Allison.

Međutim, žena može znatno brže doživjeti orgazam ako masturbira zato što je više usmjerena na svoje zadovoljstvo, nego na partnerovo i zato što tačno zna šta želi.
Ovaj dio ima smisla.
Žene ne teže isključivo orgazmu

Iako je muškarcima nužno postizanje orgazma, to ne vrijedi uvijek i za žene. Ovo predstavlja ujedno i najveću razliku među spolovima kada je riječ o procesu masturbiranja.
Glupost. Zašto žene ne bi težile orgazmu?
Nije im dovoljna samo nježnost, naravno da teže i vrhuncu.
Fokus na cijelo tijelo

Dok se muškarci uglavnom fokusiraju isključivo na spolni organ, žene tokom masturbiranja preferiraju aktivnost cijelog tijela.

"Žene teže stimulaciji kompletnog tijela - vrata, grudi, bedara i spolnog organa", objašnjavaju stručnjaci.
Ovo također nije potpuno tačno. Zavisi od žene do žene. Kao i kod predigre i seksa sa seksualnim partnerom, tako i kod masturbiranja, ne uzbuđuje svaku ženu maženje po cijelom tijelu, niti je nužno za postizanje vrhunca.

Što se tiče intenziteta, niti kod žena ne mora ići cijelim tijelom, sve zavisi od dužine predigre,nivoa postignutog uzbuđenja,žena može postići par vrhunaca jedan za drugim, a ni oni ne moraju da je prožimaju kroz cijelo tijelo. Može biti fokusirana samo na jedan organ, kao i muškarci. Jeste da njih (muškarce) najviše uzbuđuju dodiri po intimnom dijelu, ali ne znači da i dodirivanje ostalih dijelova ne doprinosi većem uzbuđenju.
Tako je i sa ženama.
Malo smeta ovaj svojevrsni mit koji se provlači kroz cijeli tekst,da žene žele prvenstveno maženje, dodire, isključivo svuda, ne teže vrhuncu već eto tako samo žele dodire...zatim, vrhunac. Bude i ovakav i onakav, niti je vezan isključivo za intimno područje, niti uvijek za prožimanje kroz cijelo tijelo.
Sve zavisi od milion razloga.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Lanci » 13 Dec 2018, 08:29

Nezna ona nista ova dr(Sadie Allison)😂
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Nice try » 13 Dec 2018, 08:36

Ma,ti neki mitovi, žene žele samo poljupce, žele predigre od dva sata, nije im nužan vrhunac, mah....
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80508
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7170 times
Been thanked: 11622 times
Status: Online

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by spacebound » 13 Dec 2018, 08:43

Ma tekst je ili cista glupost ili sam ja musko :cudi :ooo
Exchan ❌️

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Lanci » 13 Dec 2018, 08:44

Izmisljotinje🙈
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Nice try » 13 Dec 2018, 08:47

spacebound wrote: 13 Dec 2018, 08:43 Ma tekst je ili cista glupost ili sam ja musko :cudi :ooo
Mene isto nekad prođe misao da sam možda muško :D.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80508
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7170 times
Been thanked: 11622 times
Status: Online

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by spacebound » 13 Dec 2018, 08:48

Nice try wrote: 13 Dec 2018, 08:47
spacebound wrote: 13 Dec 2018, 08:43 Ma tekst je ili cista glupost ili sam ja musko :cudi :ooo
Mene isto nekad prođe misao da sam možda muško :D.
Brate slatki ja l' nas romatiziraju, kad sam umorna i pospana samo mi daj nabrzaka da sladje zaspim.Nemoj me vazda prevrtat i mrcvarit :sunja :oo
Exchan ❌️

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by damir5 » 13 Dec 2018, 09:02

Nice try wrote: 13 Dec 2018, 08:47
spacebound wrote: 13 Dec 2018, 08:43 Ma tekst je ili cista glupost ili sam ja musko :cudi :ooo
Mene isto nekad prođe misao da sam možda muško :D.
Zasto mislite da ste muskarci? Pitate se kako zene masturbiraju ili..? :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80508
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7170 times
Been thanked: 11622 times
Status: Online

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by spacebound » 13 Dec 2018, 09:05

Ne pitamo, nego znamo da mi to ne radimo kako ovi objasnjavaju :ooo
Exchan ❌️

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by damir5 » 13 Dec 2018, 09:10

generalizirate, otkud znate kako to druge zene rade, mozete pisati u svoje ime iz svoje perspektive :ccc

i ja sam muskarac a ne pitam se :cudi

odem na net i pogledam :valja :valja :noga
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80508
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7170 times
Been thanked: 11622 times
Status: Online

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by spacebound » 13 Dec 2018, 09:13

Ne generalizujem, bas zato se pitam jesam li muskarac :ooo
Exchan ❌️

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Muški se pitaju: Kako zapravo žene masturbiraju?

Post by Salko » 13 Dec 2018, 09:25

spacebound wrote: 13 Dec 2018, 08:48
Nice try wrote: 13 Dec 2018, 08:47

Mene isto nekad prođe misao da sam možda muško :D.
Brate slatki ja l' nas romatiziraju, kad sam umorna i pospana samo mi daj nabrzaka da sladje zaspim.Nemoj me vazda prevrtat i mrcvarit :sunja :oo
u narodu poznato i kao kviki gric
:888
"ignorance is bliss"

Post Reply

Return to “Sex”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests