Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Krokodil Behko » 26 Dec 2013, 18:06

Ruana wrote:Gdje je ona Jadranka Stojakovic?
A nekad hit a danas shit Nele. Fuj.
Ama ovo je uglavnom tema o postratnim muzičkim "draguljima", pa se autor teksta zajebava s njima i njihovim stvaralačkim opusom. Jadranka je čuvena pjevačica jbg.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Maja » 26 Dec 2013, 22:57

kada je u sarajevskoj Zetri prvi put otpjevala pjesmu "Bosnia", za koju se čak i danas ponegdje mogu pročitati komentari da je najbolja patriotska pjesma koju je iznjedrila predratna i ratna BiH.
:D.
Od tada pa narednih 15-tak godina Rizo je mijenjao grupe i umjetnička imena, pa se Rajska ruža pretvorila u Sarajevsku ružu, a nakon što je i ova ruža uvenula, pjevač je nastavio solo, kao Rizzo Ruža (ovako kako je napisano trebalo bi se čitati Rico).
a potom kruniše 15 godina karijere velikim koncertom ispred BBI centra na kojem je uspio skupiti nekoliko stotina slučajnih prolaznika.
:D.
Rizzo će ostati čuven i kao glavni junak jedne od najurnebesnijih forumskih tema u historiji bh. virtualnog svijeta "Kutak za fanove Rizze Ruže", a nije isključeno da je pokretač teme - kao veliki i jedini fan Rizze Ruže od nekoliko desetina ljudi koji su komentarisali temu - bio Rizzo lično.
Je li to na Klixu? Pratila sam negdje tu temu :hm

Don Almir mi je nepoznat.

Esso :plavi ova Mostarka se udala za Amela Baftića.

Treba Grani javiti za ovu temu.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Maja » 26 Dec 2013, 23:12

Behko preskočio si treći dio.

UGASLE ZVIJEZDE BH. ESTRADE (III)

Image

Hamza Ražnatović i Macbeth

Sarajevski Srbin Igor Ražnatović, koji je tokom rata promijenio ime i vjeru, i postao Hamza, godinama je postojao na bh. etradi sa bendom "Macbeth". Doduše, ovaj bend nastao je mnogo prije, čak 1986. godine, ali je popularnost stekao u ratnim i prvim postratnim godinama.

Prvu postavu benda činili su Hamza Ražnatović, Kenan Šahinović, Zenan Šahinović, Nermin Demirović i Erol Rosan, no 1992. godine gitarista Kenan Šahinović gine u borbama oko Sarajeva. Benda nastavlja u novom sastavu, a izgubljenom prijatelju poklanja pjesmu "Kajlo stara".

U godinama nakon rata "Machbeth" lansira hit baladu "Crne oči", te još nekoliko pjesama koje su se nalazile u vrhovima top lista kao što su "Mahala", "Jedan dan", "Bila je lijepa", "Neka mi oproste sve", no već dugi niz godina o njima se malo šta čuje i zna.

Hamza Ražnatović okušao se i u političkim vodama, te je kao član Bosanskohercegovačke partiotske stranke Sefera Halilovića u prošlom sazivu bio zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo, ali je u međuvremenu zbog neslaganja s politikom rukovodstva napustio stranku.

Ražnatović još ponekad zapjeva u internim krugovima, sakriven od javnosti, dok njegova ratna priča i prelazak na islam i danas predstavlja intrigantnu istinu o kojoj mediji u Srbiji sa nevjericom pišu.

[ytube][/ytube]

Senna M

Senad Galijašević, alias Senad od Bosne alias Senna M, muzičar je koji se iz svog rodnog Viteza u muzičke vode otisnuo najprije u Sarajevo, gdje je ostvarivanje svojih životnih snova započeo u izvjesnoj grupi Vozdra.

Krajem sedamdesetih godina osniva vlastitu grupu „Senad od Bosne“, i kao takvog ćemo ga znati narednih dvadesetak godina. Grupa će ostati upamćena po pjesmama kao što su „Šal“, „Let za Bosnu“ i „Jasmina“, a 1987. s pjesmom „Bistre vode Bosnom teku“ pobjeđuje na festivalu „Vaš šlager sezone“, da bi mu nekoliko dana kasnije pobjeda bila oduzeta uz optužbe o lažiranju glasanja.

Devedesete Senad dočekuje u Zagrebu, i vjetrove novog fenomena dance muzike koji su šibali svijetom iskorištava među prvim na ovim prostorima. Postaje Senna M, pa snima redom hitove kojima je sredinom devedesetih preplavio radio programe – "Beba", "Indijanac", "Tuc tuc"...

O njegovom blagotvornom utjecaju na hrvatsku kulturnu i muzičku scenu možda i ponajbolje svjedoči grafit koji se 1994., nakon tragične pogibije vozača Formule 1 Ayrtona Senne, pojavio na jednom zagrebačkom zidu: „Bože, uzeo si pogrešnog Sennu“.

Zagrebački časopis "Klik" je 2002. godine objavio da Senna M seksualno zlostavlja plesačice iz svoje prateće plesne grupe. Tužio je redakciju, sudski spor kasnije i dobio, ali umoran od svega, odlučio je – zauvijek napustiti muzičku scenu.

Danas Senad Galijašević ima i dalje svoj tonski i video studio, povremeno se bavi produkcijom tuđih pjesama, snima i režira drugima video spotove, ali – kako sam kaže – nikada više neće napisati nijednu pjesmu, niti se popeti na scenu. Yeeehaaaaaaa!

[ytube][/ytube]

Edwin Po

Ovaj bosanski Ricky Martin, ili barem njegov pokušaj pravog imena Edvin Pozderac, rođen je u Bihaću, živio je u Banjoj Luci, ali je svoj talenat, nažalost, otkrio tek po dolasku u Sarajevo. Prodor u bh. estradne vode imao je s pjesmom „Sad pali srce moje“, a nakon toga su se redale pjesme „Ljubiću noćas“, „Ne pali svjetlo ispod ove lampe“ i „Bordo majica“, popraćene seksipilom nabijenim video spotovima u kojima smo Edwina mogli vidjeti u raznim izazovnim pozama: pod tušem, u mokroj majici ispod fontane, u krevetu sa zgodnom djevojkom...

Kao i svi pjevači koji u neko doba odluče krunisati karijeru duetom s jednim i jedinim kraljem estrade, Edwin Po je snimio pjesmu s Halidom Bešlićem „Orilo, gorilo“.

A onda je Edwin preko noći nestao bez traga. Danas je navodno deblji za kojih 30-40 kg, a priča se i da se bavi prodavanjem farmerki na pijaci. Ovu priču, ipak, niko još nije javno potvrdio.

[ytube][/ytube]

Grupa IF

Ovu nesvakidašnju tuzlansku grupu pamtit ćemo najviše kao živopisan muzički projekt iz kojeg je potekla danas velika turbo folk zvijezda Selma Bajrami. Priča o ovoj grupi počinje 1994. kao pokušaj njenog osnivača Harisa Dedića da pobere kajmak novih svjetskih muzičkih trendova koji se u BiH još uvijek nisu etablirali. I tako godine su prolazile, grupa IF je mijenjala plesačice kao Charlie Sheen prezervative, ali osim opsjedanja kasablijskih festivala i emitovanja spotova na tv stanicama, grupa neki značajniji uspjeh i nije ostvarila, što ne treba pretjerano da čudi, jer osim što im je muzika bila uglavnom očajna, ni pjevačice im nisu bile "bog zna čemu".

Osim već pomenute Selme Bajram koja je kasnije ostvarila zavidan uspjeh u "džigeraškim" vodama, solo karijeru uspjela je započeti i njihova bivša članica Merima Džafić, ali bez većeg estradnog uspjeha. Ostale članice u međuvremenu ne odustaju od pokušaja da uspiju u muzici, pa se Azra Musić, još jedna bivša članica, okušala u Hayatovom showu „Zvijezda možeš biti ti“, gdje nam je pokazala zavidno poprsje i ne baš toliko zavidne vokalne sposobnosti.

[ytube][/ytube]

Leila Livnjak

Kao grob iz vedra neba na bh. estradi svojevremeno s pojavila Leila Livnjak, kćerka poznatog pjevača Omera Livnjaka, koja je nakon karijere "erotskog fotografiranja" po Italiji odlučila da se okuša i u pjevačkim vodama, ali u BiH. Nekoliko baladica, ali i veselih pop pjesmuljaka i spotova u kojima smo je mogli gledati u raznim izazovnim pozama, i Lejla je nestala iznenadno - kako se i pojavila.

U međuvremenu se udala i vratila u Italiju, gdje živi s mužem i djetetom, a bavi se predavanjem pjevanja u nekoj lokalnoj školi i, na sreću svih istinskih ljubitelja muzike, ne razmišlja o povratku na estradu.

[ytube][/ytube]

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Sheval » 27 Dec 2013, 17:33

Hamza i Macbeth se definitivno izdvajaju iznad ovih kratkoročnih zvijezda.
'Bila je lijepa' je definitivno slušljiva pjesma i dan danas.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Maja » 27 Dec 2013, 17:50

Ja se sjećam kad je M. bio popularan da je na radiju bila neka nagradna igra i da bi osvojio nagradu morao si otpjevati pjesmu Bila je lijepa. Kad se javi moj mlađi rođak, prepoznali mu glas, i otpjeva pjesmu od početka do kraja. Kad su mu tražili podatke onako javno u eter rekao je ime svog starijeg brata koji se već bio zamomčio. Nisu pričali dugo nakon toga i ostalo je nepoznato ko je na kraju uživao u nagradi.

:ha

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Krokodil Behko » 08 Jan 2014, 21:48

Pjevač Nino Pršeš puštat će filmove u općinskom kinu

Image

Načelnik općine Novi Grad Semir Efendić (SDA), otkako je zasjeo u fotelju, najviše se bavio kadrovskim rješenjima, premještanjem općinskih službenika s jedne na drugu poziciju, postavljanjem stranačkih ljudi u preduzeća kojima je Općina nadležna...

Tako je nedavno zaposlio i bivšeg pjevača i producenta Vahidina Ninu Pršeša. Kako saznajemo, bivši estradnjak radit će u novootvorenom digitalnom kinu “Novi Grad”, a primljen je kao tehničar, odnosno radnik zadužen za puštanje projekcija.

Da Pršeš nije jedini slučaj zapošljavanja bivših estradnih radnika, općinski načelnik dokazao je prije nekoliko mjeseci. Tada je u preduzeću "Lokom", koje upravlja objektima u vlasništvu Općine, posao dao manekenu Amilu Šukalu.

Angažiran je, prema Efendićevim riječima, putem ugovora o djelu, s namjerom da pomogne u menadžerskim poslovima na pronalaženju novih klijenata i organizaciji sadržaja za koje "Lokom" ima preduvjete i resurse.

Kazazić pomoćnik načelnika

Tehničke poslove prilikom organizacija priredbi i ostalih sadržaja, do dolaska Pršeša, obavljao je općinski službenik Fahrudin Kazazić. On je kasnije unaprijeđen i postavljen za pomoćnika načelnika u Službi civilne zaštite, a upražnjeno mjesto popunio je bivši pjevač.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Julia-Klara » 08 Jan 2014, 22:08

pa kaze:
JUZNIJE OD DUSE NESTO ME BAS ZABOLI"- pa se pogleda "dole" :valja
ili
"sa flasterom preko usta zvucala bi puno bolje" :valja
:crni
[ytube][/ytube]
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Julia-Klara » 08 Jan 2014, 22:15

a slatka je ova pjesmica, osim ovog dijela na engleskom

[ytube][/ytube]
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Julia-Klara » 08 Jan 2014, 22:18

aaaaa znam i ja nekog - TINKA MILINOVIC
:grana
ta nema u sta nije pipnula,a nista ne zna radit-nit' zna pjevat, nit' glumit, nit' vodit emisije, nit' je zanimljiva, nit' je lijepa
strasno :grana

[ytube][/ytube]
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Julia-Klara » 08 Jan 2014, 22:21

tuzlanska grupa "Occulto" ... jedino ovo haman napravili, ali bilo u fanki djiru pa mi se svidjalo
tekst :ovaj "super je,tako dobro je, kada s tobom sam meni dize se" :grana

[ytube][/ytube]
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Lebowski » 08 Jan 2014, 22:24

Julia-Klara wrote:aaaaa znam i ja nekog - TINKA MILINOVIC
:grana
ta nema u sta nije pipnula,a nista ne zna radit-nit' zna pjevat, nit' glumit, nit' vodit emisije, nit' je zanimljiva, nit' je lijepa
strasno :grana

[ytube][/ytube]
Joj, ona je čini mi se tad nekada i pobjegla negdje da gradi internacionalnu karijeru. :grana
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Julia-Klara » 08 Jan 2014, 22:30

ma gradi mal' ti ne rekoh sta ... aham
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by niska grana » 01 Mar 2014, 20:03

Ova tema mi uvijek podigne raspoloženje....Mr. Amir, Fistik, Edwin pod tušem, uzgajivačica muškaraca Tinka, Deen na jahti i nezainteresovani Fazlin pogled na omotu kasete....legendarna vremena i neshvaćeni spotovi :cool

[ytube][/ytube]
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Maja » 02 Mar 2014, 12:13

Ova tema mi uvijek podigne raspoloženje...
Znala sam. Zato sam ti onomad skrenula pažnju na ISTU :D.
nezainteresovani Fazlin pogled na omotu kasete
:plavi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Lebowski » 02 Mar 2014, 14:22

A i ovo je nekad bio hit..sad mi nije jasno kakoo. :D

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by niska grana » 26 May 2014, 23:17

Julia-Klara wrote:pa kaze:
JUZNIJE OD DUSE NESTO ME BAS ZABOLI"- pa se pogleda "dole" :valja
Ne može se više naći spot, ali sjećam se ovog detalja sa suptilnim pogledom kao da ga upravo gledam :valja

A odnedavno su likovi, koji su u zlatno doba o kojem je riječ uređivali emisiju "BH Sound", napravili kanal na youtube-u i počeli postavljati legendarne uratke.

Među kojima je moj apsolutni favorit ovaj....(guest star Omer Livnjak - neprocjenjivo :respekt )

[ytube][/ytube]
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by dacina_curica » 26 May 2014, 23:20

Grana :klanja Ne idi vise odavde!!!! :)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Krokodil Behko » 26 May 2014, 23:21

Đesi Grana, dabogda ti Julija grah sa paradajzom pravila :djed
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Bla » 26 May 2014, 23:32

Lebowski wrote:A i ovo je nekad bio hit..sad mi nije jasno kakoo. :D
Ova s početka spota, čini mi se da se Lejla zove, je imala takav smijeh da je komotno mogla prozore razbijati.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nekad hit, danas shit. Nekadašnje Bh estradne zvijezde

Post by Bla » 26 May 2014, 23:39

niska grana wrote: Ne može se više naći spot, ali sjećam se ovog detalja sa suptilnim pogledom kao da ga upravo gledam :valja
A odnedavno su likovi, koji su u zlatno doba o kojem je riječ uređivali emisiju "BH Sound", napravili kanal na youtube-u i počeli postavljati legendarne uratke.
Među kojima je moj apsolutni favorit ovaj....(guest star Omer Livnjak - neprocjenjivo :respekt )
Taman fino poredani Muha iznad Omara Mjesečara. Pa me podsjeti.

Jedne Nove godine radili oni neki Novogodišnji program, voditeljice bile one dvije što su vodile ratnih godina onu kolažnu emisiju Rat-Art, Segmedina Srna i ona druga, ljepša, crna, zaboravih joj ime. Omara su podrugljivo zvali najvećim rokerom u gradu, a malo su cugnuli, i Muha počeo Omaru spuštati, i sad me stid kad se sjetim, iako sam bio samo obični TV gledalac. :D. To je tako ofirno bilo, voditeljice pokušavaju kao kulturno da to malo dovedu u red, pa nemoj Muha, molim te. A on ne prestaje.

S druge strane, Omar ne zna ni beknuti. Nije mi nikako jasno kako može kao advokat voditi slučajeve koje vodi. (U stvari jasno mi je, al' da ne politiziram na ovoj temi).
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests