Najveća zvijezda bivše Jugoslavije: Lepa Brena

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Pogledajte sise Lepe Brene (FOTO)

Post by Chloe » 09 Apr 2016, 00:03

Uf, na temi je komentar na koji bih rado reagovala ali ... :grana

Idemo dalje uz Brenu i njene obline ....

@Mohr jesi li zavirio? :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijekla

Post by Maja » 02 May 2016, 00:35

Image
Njen rahmetli otac želio je da bude liječnica. Htio je da mu kćerka u bijelom mantilu liječi ljude. Nikada nije požalila što nije upisala medicinu. Željela je zbog njega, ali je, onda, shvatila da i pjesmom može liječiti ljude. Svoje snove je, kaže, ostvarila, ali ipak još ne prestaje sanjati

Razgovarao: Amir Saletović

Fahreta Živojinović, poznatija kao Lepa Brena, slovi za najveću profesionalku među pjevačicama bivše Jugoslavije. Oni koji je dobro poznaju, reći će da je široka bosanska duša. Odrastanje u Brčkom pamti po bezbrižnosti. Bila je, govori u intervjuu za Dnevni avaz, zaštićeno, voljeno, maženo i paženo dijete, koje je vrlo rijetko plakalo.

Njen rahmetli otac želio je da bude liječnica. Htio je da mu kćerka u bijelom mantilu liječi ljude. Nikada nije požalila što nije upisala medicinu. Željela je zbog njega, ali je, onda, shvatila da i pjesmom može liječiti ljude. Svoje snove je, kaže, ostvarila, ali ipak još ne prestaje sanjati.

Njen dolazak na zabavu u povodu proslave 1000. broja magazina “Azra” u sklopu obilježavanja 25 godina Grupacije “Avaz” izazvao je veliku pažnju medija iz regiona. Osvrćući se na printano novinarstvo, istaknula je kako je danas vrijeme teško, ali da je “Avaz” pokazao da može opstati i trajati.


- Kvalitet je ono što opstaje. Da biste imali kontinuitet, morate imati kvalitet. Nema tu velike filozofije, ako vrijedno radite i dajete svoj maksimum u bilo kojem poslu, pogotovo u izdavačkoj djelatnosti, vi ste ili najbolji ili vas nema. To radi po tom principu. “Avaz” je velika grupacija, vrijedna svakog poštovanja, jer u okolnostima svjetske ekonomske krize, vaš zabilježeni regionalni uspjeh je za svaku pohvalu i divljenje – rekla je Brena na početku razgovora za “Dnevni avaz”.

Koliko ste zadovoljni odnosom medija iz BiH prema Vama? Vole li Vas ili ima malo gorčine?

- Zaista sam presretna zbog činjenice da me moji ljudi, moji Bosanci, vole kao prvog dana. Ali, to nije slučaj samo s Bosancima nego i sa svim ljudima dobre volje na čitavom svijetu. Bosancima tu nema premca, jer su to ljudi kakvih nema nigdje na planeti. Ta emocija i toplina mislim da postoji samo u Bosni. I nije slučajno što sam baš kao Bosanka krenula u svijet i napravila veliku karijeru. Ljudi vole kada im darujete iskrenost, a mi, u Bosni, s tim se rađamo.

Glumica Vanesa Glođo na zabavi u “Avaz Twist Toweru” rekla je kako, kada vidi Vas, kao da vidi cijelu Jugoslaviju. Posebno Vas je dirnuo taj moment?

- Brena je ostala sinonim jednog drugog vremena i vjerovatno je posljednja Jugoslavenka na ovim prostorima. Drago mi je svaki put kada osjetim da moj lik i djelo motiviraju ljude na nešto lijepo i pozitivno.

Godine prolaze... Po čemu pamtite rodno Brčko? Šta je u njemu danas isto kao prije ili je sve dobilo neku novu dimenziju?

- Brčko je odigralo veliku ulogu u mom umjetničkom sazrijevanju, jer sam imala prilike i da naučim da pjevam, i da osjetim čari prvih nastupa i da se, jednostavno, oblikujem kao ličnost. Rodni grad vam je veoma bitan u sazrijevanju, jer tu pravite prve korake. Brčko će za mene uvijek biti najposebnije mjesto na svijetu, jer sam tu proživjela svoje djevojaštvo i dio mladosti.

Zatreperi li Vam srce kada stanete na bosansko tlo? Šta to imaju Bosanci čime se drugi ne mogu pohvaliti?

- Dušu. Sentiment. Iskrenost. Bosanci su ljudi tople duše, iskrenih emocija i specifičnog sentimenta. Vrlo su komunikativni, veseli i dragi. I sve to odjednom.

"Zašto bih se sramila? Ja sam ponosna na svoje roditelje, korijene”... izjavili ste prije nekoliko godina u jednoj TV emisiji. Uvijek traže da se pravdate, da objašnjavate stidite li se svog muslimanskog porijekla?

- Ljudi na ovim prostorima skloni su tome da stalno nekome nešto dokazuju. I da se bave formom, a ne suštinom. Ne vidim zašto bih se ikome pravdala za stvari koje su jasne kao dan. Rođena sam u Bosni i to je jedna bitna tačka moje biografije. Zovem se Fahreta i imam predivno ime. Ali me svi, isto tako, znaju kao Brenu. A najbitnije od svega je što me svi znaju kao umjetnika, koji je u čitavom regionu postavio standarde kada pričamo o šou biznisu.

Ali, često Vam spočitavaju što nikada ne spominjete svoje pravo ime Fahreta?

- Mene čitavog života znaju kao Brenu, poslije je došao prefiks Lepa. Potpisujem se, naravno, kao Fahreta, jer u pasošu stoji moje pravo ime. Brena je moj brend, čak me i muž zove Brena, prijatelji također. Jedino su me pokojni otac i majka zvali Fahreta, Fahretica. Moje pravo ime je ostalo još samo u službenim dokumentima. Sve ostalo je preuzela Lepa Brena.

Iskoristili ste boravak u Sarajevu i za šetnju Baščaršijom. Ljepša je nova ili ona stara Baščaršija?

- Zavisi šta ko voli, ali sve napreduje, sve se mijenja. Meni Baščaršija znači iz dva razloga, a to su specijaliteti, kao što su kafa i rahtluk, ćevapi, tufahije i posebna emocija koja me preplavi kada se nađem u Sarajevu. Mene je Sarajevo uvijek toplo dočekivalo, bilo da pjevam na koncertu, bilo da sam u kontaktu s ljudima koji prodaju suvenire. Takav prijem se, zaista, ne zaboravlja, a kao neko ko izuzetno osjeća ljude, ja sam presretna što vidim da me ljudi nisu zaboravili.

Nedavno je Vaš mlađi sin Viktor proslavio punoljetstvo. Sada su svi “samostalni”. Strahujete li kako će “sami” koračati kroz život?

- Ne bojim se doslovno ničega, jer smo ih Boba i ja odgajali tako da budu vrijedni, časni i pošteni ljudi i da se kroz život probijaju svojim radom. Mi ćemo, kao roditelji, uvijek biti tu, ali kao podrška. Savjetujemo im da se u životu uvijek mogu osloniti na porodicu, da u porodici sve počinje i sve završava. Odgajali smo ih onako kako su nas naši roditelji.



Kako se Brena “bori” u kući sa četiri muškarca?

- Teško, ali pobjeđuje (smijeh).

Je li tačno da ćete uskoro dobiti snahu ili su to sve novinarske špekulacije?

- Stalno me to pitaju, ali to je nešto što ne zavisi od mene. Kad bude bilo, vrlo rado ćemo objelodaniti.

Kada možemo očekivati Vaš veliki koncert u Sarajevu ili nekom drugom bh. gradu?

- Radujem se ponovnom druženju sa Sarajlijama, ali u ovom trenutku ne znam tačan datum. Kada budem imala godišnji plan turneje, znat ću i objavit ćemo kada i gdje nastupam.

Niste mogli a da se u Sarajevu ne počastite nekim suvenirom.

- Kako da se vratim a da ništa nisam pazarila! Dopao mi se štand sa majicama koje su imale logo Olimpijade iz 1984. godine. Podsjetilo me je na vrijeme kada sam otvorila Olimpijske igre i bilo mi je, zaista, toplo oko srca, iako je tog dana napolju bilo hladnjikavo.

Na Baščaršiji ste se vidjeli s Jusufom Nurkićem, proslavljenim bh. košarkašem.

- Nije što smo zemljaci, ali Jusuf Nurkić je fenomenalan momak. Upoznao nas je Filip. Jusuf igra za Denver nagetske u NBA ligi, a Filip mu je jedan od menadžera. Jusufa zastupa kompanija “Relativity Sports” iz Los Andjelesa, u kojoj Filip radi. Popili smo kafu kod “Nane”. Zaista divno druženje, jedan prekrasan dan u Sarajevu.

avaz.ba

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Mutevelija » 02 May 2016, 08:30

Sjeti se nekad u 10 godina posjetiti amdižu Hazima.
Ali dobro da nije otišla za estradom sad bih kopala "žito" po Ježincu i Ćehajama, ili bi kupila sijeno.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Čupava » 02 May 2016, 09:44

Pa i nema razloga za stid... :cudi
.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Pasaga » 02 May 2016, 09:48

...sto dalje...nek je pEsma nosi.....
.... :mah
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by storm » 02 May 2016, 10:06

Jedva čekam da je vidim :love
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Lavlje_srce » 02 May 2016, 10:22

Ova zena ima um brokera sa Wall Street-a.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Podrinjac » 02 May 2016, 11:29

Goni je. Sto puta mi je draža Ceca nego ova 'patriotka'.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Mutevelija » 02 May 2016, 13:23

Čupava wrote:Pa i nema razloga za stid... :cudi
[ytube][/ytube]
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Mutevelija » 02 May 2016, 13:24

I opet nam bila u Srebreniku na Mirzniom koncertu :grana
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Divlja_u_srcu » 02 May 2016, 13:29

Dosadna je
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Melek » 02 May 2016, 14:11

Zanima me stidi li se one srpske uniforme koju je nosila u jeku agresije i zabavljanja cetnistva u pauzama?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by SPINERKA » 02 May 2016, 14:19

Mislim da ih nije zabavljala.

Obukla je uniformu - da spasi - izvede -roditelje sa tog podrucja. O tome je vec dosta pisano, i to je jasno.
Image

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Melek » 02 May 2016, 15:57

Da, da, naravno :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Vladimir RUS » 02 May 2016, 20:11

Kad god došla, dobrodošla u Brčko. :)

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Brena: Ne stidim se imena Fahreta niti bosanskog porijek

Post by Mutevelija » 22 Feb 2017, 23:17

Mutevelija wrote:Sjeti se nekad u 10 godina posjetiti amdižu Hazima.
Ali dobro da nije otišla za estradom sad bih kopala "žito" po Ježincu i Ćehajama, ili bi kupila sijeno.

Kao što sam rekao :zubi
LEPA BRENA: “Nisam zaboravila Ćehaje i Srebrenik gdje sam rovila krompir i kupila sijeno (VIDEO)

Copyright (C) Balkan X portal http://www.balkanxp.com/lepa-brena-nisa ... eno-video/ .

Istaknuto je i to kako je Tuzlaci mogu zvati svojom, jer je Brena (alias Fahreta) rođena Tuzlanka. – Da, ja sam se rodila u Tuzli. Moja majka je iz Ćehaja pored Srebrenika iz porodice Smajlović. Tako da mogu da kažem kako su Tuzla, Srebrenik, Ćehaje, Ježinac.. moj kraj i nisam to zaboravila. Nakon toga preselili smo se u Brčko gdje je moj otac radio, kaže Brena. Voditelju je bilo čudno kako to da se Brena sjeća Srebrenika, Ćehaja, Ježinca… – To je nešto s čim se ja ponosim. Voljela sam kao dijete da dolazim u ove krajeve odakle su moji roditelji, prisjeća se jedna od najvećih zvijezda bivše Jugoslavije, te dodaje:

– Sva naša porijekla su nekako vezana za sela i onda kada sam tu dolazila, tu ne možete da glumite gradsko dijete, nego sam morala da kupim sijeno, rovim krompir…i sve ono što su radili moji. Meni je to bilo zanimljivo i vrlo rado se sjećam toga.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests