SEVERINA

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Mutevelija » 29 Nov 2019, 23:34

Merlin246 wrote: 29 Nov 2019, 23:11 Stvarno ne znam jel zene takodjer placaju alimentaciju.. nikad nisam cula da je neka rekla da placa, vecinom ocevi placaju..ali zakon bi trebao biti jednak i za majke i za oceve sto se tice alimentacije
Pa ako je jednak zaradi onda treba i po alimentaciji biti jednak.

Musko placanje alimentacije je tako patrijarhalno :roll
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Saga » 29 Nov 2019, 23:38

Merlin246 wrote: 29 Nov 2019, 22:59 Jadno dijete.. Pa sta je ona morala uraditi da bi tako sud presudio, da potpuno roditeljstvo pripadne njemu. :ovaj
Vjerujem da je rijec o njenom stilu zivota, stalnim putovanjima, izbivanju, nocnom radu. Sigurno radi i za Bozic i za N. godinu i cilu noc pa spava do tri popodne. Nekako je prakticnije da je s osobom koja ce biti uz dijete, doma.
Samo pretpostavljam.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28457
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by uvijek_kontra » 29 Nov 2019, 23:42

Mutevelija wrote: 29 Nov 2019, 23:33
Gdje placaju obicno se otme od oca dijete dozvoli da ga vidi 2 sata u sedmici jednom i to je to, i kasnije moraju placati alimentaciju.
Gdje pise u Zakonu BIH da majka mora placati alimentaciju?
Ovo su takve nebuloze da covjek ne povjeruje.

Nikom se jos djete nije otelo tek tako, niti roditelji vidjaju djecu samo dva sata sedmicno, ako su NORMALNI. To sto ti opisujes desi se u slucaju da je bilo nasilja bilo kakve vrste, nad djetetom ili majkom. Ne generalizuj, posebno ako ne znas o cemu pricas. Normalni roditelji dogovore se mimo centra sa socialni rad, oni sto imaju problema, dogovaraju se drugacije, ako ikako.

I o kakvom moranju ti pricas? Pa jel to dijete od tog roditelja il je od drzave, ulice, koga god? Sta, ne zive s djetetom pa ne moraju da se brinu o njemu? :grana

Sta mene briga za zakon BIH, pricam za Sloveniju. Svako prica i pise o onome sto zna, bar se ja vodim tom politikom.

Nasla sam i ja s kim cu o ovoj temi. :grana
Iskljucujem se, bice mi ove teme preko glave od ponedeljka dalje.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18016
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4100 times
Been thanked: 5646 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Vanilla » 29 Nov 2019, 23:43

I opet....mute :grana
On uziva sad na ovoj temi :hihi
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Mutevelija » 29 Nov 2019, 23:44

Meni je otimanje djeteta kad se zena razvede od muza, za nekog je to normalno za mene nije.

Ne uzivam nego samo pokazuje ono sto sam davno rekao, uradi zenama ono sto one rade muskarcima godinama vijekovima i vriska ce biti kako medijska tako i opsta .

Evo primjer sa Severinom.
Last edited by Mutevelija on 29 Nov 2019, 23:44, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28457
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by uvijek_kontra » 29 Nov 2019, 23:44

Vanilla wrote: 29 Nov 2019, 23:43 I opet....mute :grana
On uziva sad na ovoj temi :hihi
Znaci facepalm.
Kad i ja ostanem bez rijeci. :grana

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Mutevelija » 29 Nov 2019, 23:47

Sve sto su zene radile muskarcima , samo uzvratitmi zivio ovaj tip.

Siguran sam da bi mu ocevi koji su izgubili starateljstvo cestitali.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Mutevelija » 29 Nov 2019, 23:50

Znam primjer gdje je muskarac htio da plaća alimentaciju na racun sve lijepo kulturno a ova nije htjela, nego htjela je naruke, i sutra da tuzi ga moze reci nije mi plaćao alimentaciju nikako, jer nema dokaza, šta će on na ruke da plaća njoj.
Rekao joj lijepo otvori racun za dijete, ona nije htjela.
I nije nikako ni plaćao, a to je ona kriva.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Nice try » 30 Nov 2019, 09:57

Mutevelija wrote: 29 Nov 2019, 15:10
Nice try wrote: 29 Nov 2019, 09:30

Nepravedan si.
Za mene je ideal kada su roditelji sretni i grade zdravu okolinu za djetetovo odrastanje.
Ako ne ide tako,dođe do razlaza, razvoda,napisala sam već da mi je u tom slučaju žao djeteta.
Kome će pripasti starateljstvo, nije da je nebitno,ali za dijete je svakako traumatično.Bar u početku. Sami taj čin određivanja kod koga ima pravo biti,koliko sati i gdje...kad o tome razmišljam, nebitno je da li se radi o ocu ili o majci.
Ma daaj sutilee bi sve I bile bi.normalno da je ocu oduzeto dijete.
Pa nisam jednom.rekao da nije normalno.da.se.ocu.osuzima.dijete.I.da ga odgaja maceha I da dijete ima ocevo prezime a zivi sa ocuhom.
Pa eto,jučer je Brams spomenula slučaj kada je majka pobjegla s djetetom i otac nije znao gdje su,niti je mogao doći do sina...pročitaj šta smo pisali.
Kao roditelj ne mogu reći da mi je drago ili da bih se radovala kada izgubi starateljstvo majka ili otac.
Surovo je kako god okreneš.
Sinoć sam čitala,sad koliko je tu tačnosti, da je Severina svojim zahtjevima za potpunim starateljstvom nad sinom,dovela do ovoga. Navodno su već dijelili vrijeme provedeno s djetetom onako kako bi trebalo.
Otac je spomenuo da malog neće voditi iz njegove sredine,tj. iz Zagreba, a navodno,opet kažem ne znam da li je istina, da dijete nije išlo u školu jedan period jer je bilo pod traumom.Kao nekad Severina nije mogla doći po njegaa učiteljica nije dala da ga pokupi njen sadašnji muž.
To je dovelo do neviđene drame.
Elem,ima tu svega.
Ne želim više komentarisati,to je njihov život, djetetu su već nanijeli dovoljno, neka mu je Bog na pomoći.
Mute, ne treba niko od nas ni da se raduje,niti da likuje i da drži bilo čiju stranu.
Roditelj je roditelj.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by gospođa Brams » 30 Nov 2019, 10:08

U skolu je trebala dostaviti listu osoba koje mogu pokupiti sina umjesto nje, ali nije to napravila. U skoli su samo postivali vlastita pravila. Nastala je citava drama za koju su sami krivi.
Covjeku stvarno dođe zao tog djeteta.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by gospođa Brams » 30 Nov 2019, 10:24

Mutevelija wrote: 29 Nov 2019, 23:47 Sve sto su zene radile muskarcima , samo uzvratitmi zivio ovaj tip.

Siguran sam da bi mu ocevi koji su izgubili starateljstvo cestitali.
Dobro sad Mute, nemoj pregonit
Nit su svi muskarci divni ocevi i supruzi, nit su sve zene azdaje zeljne osvete. Ono sto je cinjenica je da one koje su stvarno takve imaju nazalost pravne alate da muskarcu nakon rastave otezaju zivot i udalje ga od djece.
Zene su u tim sporovima cesce ranjivija strana i daje im se vise kredita i vise im se vjeruje i neke stvari se vec dosuđuju po automatizmu, sto nikako ne bi smjelo biti. Svaki slucaj trebao bi se promatrati pojedinacno, kao i svaki roditelj i trebalo bi se zaista uzeti u obzir interes svakog pojedinog djeteta, sto se uglavnom ne radi.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Maksuz svratila » 30 Nov 2019, 10:50

...ma ne zanimaju me... :kafa ...a drugo je to što smo svi mi navikli da kinder po difoltu ide mamici...a što ne bi i tatici...


...šta tate su kao manje bitna stavka u toj maloj zajednici, ona pak ima u startu prednost jer ga je nosila 9 mjeseci, više ga kao voli i mjesto mu je odmah uz nju ako dođe do razlaza...ovog ko jebe, bitno je samo da ga je napravio... :kafa
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120366
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Online

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Krokodil Behko » 30 Nov 2019, 10:52

Maksuz svratila wrote: 30 Nov 2019, 10:50 ...ma ne zanimaju me... :kafa ...a drugo je to što smo svi mi navikli da kinder po difoltu ide mamici...a što ne bi i tatici...


...šta tate su kao manje bitna stavka u toj maloj zajednici, ona pak ima u startu prednost jer ga je nosila 9 mjeseci, više ga kao voli i mjesto mu je odmah uz nju ako dođe do razlaza...ovog ko jebe, bitno je samo da ga je napravio... :kafa

Polako, izgubit ćeš abdest.
online

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Maksuz svratila » 30 Nov 2019, 10:53

Krokodil Behko wrote: 30 Nov 2019, 10:52
Maksuz svratila wrote: 30 Nov 2019, 10:50 ...ma ne zanimaju me... :kafa ...a drugo je to što smo svi mi navikli da kinder po difoltu ide mamici...a što ne bi i tatici...


...šta tate su kao manje bitna stavka u toj maloj zajednici, ona pak ima u startu prednost jer ga je nosila 9 mjeseci, više ga kao voli i mjesto mu je odmah uz nju ako dođe do razlaza...ovog ko jebe, bitno je samo da ga je napravio... :kafa

Polako, izgubit ćeš abdest.
... a nije bilo krtice... :kafa
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120366
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Online

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Krokodil Behko » 30 Nov 2019, 10:55

Maksuz svratila wrote: 30 Nov 2019, 10:53
Krokodil Behko wrote: 30 Nov 2019, 10:52


Polako, izgubit ćeš abdest.
... a nije bilo krtice... :kafa

Nije, nije se par dana iživljavala nadamnom.
Uopšte nije muminka, ućeraš joj.
online

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Maksuz svratila » 30 Nov 2019, 11:02

Krokodil Behko wrote: 30 Nov 2019, 10:55
Maksuz svratila wrote: 30 Nov 2019, 10:53

... a nije bilo krtice... :kafa

Nije, nije se par dana iživljavala nadamnom.
Uopšte nije muminka, ućeraš joj.
...ja svoju vala nisam obilazila...da ju više poželim...a neka rovi i ćejfi, dabogda se narovila... :kafa
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Otava » 30 Nov 2019, 13:15


Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Merlin246 » 30 Nov 2019, 15:38

Maksuz svratila wrote: 30 Nov 2019, 10:50 ...ma ne zanimaju me... :kafa ...a drugo je to što smo svi mi navikli da kinder po difoltu ide mamici...a što ne bi i tatici...


...šta tate su kao manje bitna stavka u toj maloj zajednici, ona pak ima u startu prednost jer ga je nosila 9 mjeseci, više ga kao voli i mjesto mu je odmah uz nju ako dođe do razlaza...ovog ko jebe, bitno je samo da ga je napravio... :kafa
Ispocetka sam bila na njenoj strani..al ako je ona bila sposobna istu stvar uraditi njemu (ocu djeteta), jer on je isto tako vidjao malog 7 godina po par sati samo onda sto se sada buni i glumi zrtvu, sto mu nije dozvolila da provodi jednako vrijeme sa sinom kao i ona..Sad prolazi mozda isto sto je on prolazio.. Nit je normalan on, nit ona.. Jedno drugom tjeraju inat, umjesto da misle na dijete i njegovu dobrobit :cudi

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Merlin246 » 30 Nov 2019, 15:41

Al nesto se uvijek vise sazalim na majke, nego na oceve :hm a vise sam vezana za tatu nego za mamu, mislim kad bi me netko u tim godinama odvojio od tate da bih umrla od tuge za njim :(
Tako su i sinovi za majke :rozi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Severina izgubila starateljstvo nad sinom

Post by Socrates » 30 Nov 2019, 15:42

Vi kako to saltate k'o veliki, ponekad se čini da bi najveća dobrobit po dijete bilo da se nije ni rodilo.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests