Hollywood

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

DODJELA OSCARA: '12 godina ropstva' najbolji film

Post by Krokodil Behko » 03 Mar 2014, 09:04

Image

Matthew McConaughey, Luipita Nyong'o i Jared Leto su prvi puta u karijeri bili nominirani za Oscare te su ih u nedjelju navečer i osvojili!

Dodjela filmske nagrade Oscar 2014. godine dodijeljena je u noći s nedjelje na ponedjeljak u Los Angelesu.

Nakon sedam godina pauze, Ellen Degeneres još jednom je dobila priliku voditi dodjelu ove prestižne nagrade.

Nagradu za najbolji film te Oscara 2014. godine osvojio je '12 Years A Slave' ili '12 godina ropstva'. Govor zahvale održao je Brad Pitt čija je filmska kuća producirala ovaj uradak. 'Bila je velika čast raditi na ovom filmu. Jedan čovjek je zaslužan što smo svi ovdje večeras, a to je nevjerojatni Steve McQueen', rekao je Nakon toga se redatelj zahvalio filmskoj ekipi i akademiji te svima koji su bili uz njih.

U nedjelju navečer Oscara za najbolju glumicu dobila je i Cate Blanchett i to za ulogu u filmu 'Blue Jasmin'. 'Hvala akademiji na nagradi, hvala Woodyju Allenu što mi je dao ovu prilku', rekla je glumica.

Oscara za najboljeg glumca dobio je Matthew McConaughey i to za nakon prve nominacije za ovu filmsku nagradu! 'Hvala vam! Želim zahvaliti redatelju i Jaredu Letu s kojima sam radio. Nešto da se radujem, nešto prema čemu težim i nešto što volim, to mi treba svakog dana', rekao je glumac te dodao kako je Bog njegov prijatelj kojem također zahvaljuje na svemu što mu se dogodilo.

Prvu nagradu za najbolju sporednu ulogu dobio je Jared Leto koji je glumio u filmu 'Dallas Buyers Club', a to mu je bila prva uloga nakon dugih 6 godina.

'Tako sam presretan što sam imao priliku biti ovdje s vama i jako sam zahvalan na ovoj nagradi. Moja majka rodila kao tinejdžerica, ali je uspjela podići svoje dvoje djece, naučiti ih da budu kreativni i naprave nešto od svog života. Samo joj želim reći hvala što mi je ovo sve omogućila. Također, želim zahvaliti i svom bratu Shannonu koji je bio uvijek uz mene. Osim, želim poručiti i svim ljudima u Ukrajini i Venezueli - mi smo uz vas, mi smo uz one koji se bore za svoj san', rekao je Jared dok je preuzimao svoju nagradu.

Nagradu za najbolju sporednu žensku ulogu odnijela je pak Lupita Nyong'o za film '12 godina ropstva' koja je već svojom pojavom na crvenom tepihu privukla mnogo pažnje. 'Da! Hvala vam puno što ste mi dali nagradu, ovo je najveća radost u mom životu!', rekla je Lupita u suzama. Valja istaknuti kako je Lupita za svoju prvu glumačku ulogu osvojila Oscara.

'GRAVITY' IMA NAJVIŠE OSCARA

Nagrada za specijalne efekte otišla je u ruke kreatora filma 'Gravity' koji je, poput ostalih nominiranih filmova u toj kategoriji, koštao preko 100 milijuna dolara, ponajviše zbog skupih posebnih efekata. 'Gravity' je svoj drugi i treći Oscar osvojio za najbolji zvuk te montažu zvuka, dok je četvrti dobio za najbolju fotografiju, a peti za najbolju montažu. Šesti je pak bio za najbolju glazbu. Nakon što je najboljim redateljem proglašen Alfonso Cuaron (koji je režirao 'Gravity') , film je osvojio i sedmi kipić.

ANGELINA SE ZAHVALILA U SUZAMA

Počasnog Oscara za svoj posebni doprinos dobila je Angelina Jolie. Lijepa glumica u suzama je održala govor koji je posvetila svojoj majci. 'Naučila me čemu služe snovi i filmovi. Da je danas živa, bila bi jako ponosna na mene', rekla je Angelina. .

NAJBOLJI SCENARIJI

Najbolji adaptiranim scenarijem proglašen je '12 Years A Slave' Johna Ridleyja. Oscara za najbolji originalni scenarij dobio je Spike Jones za film 'Her' kojemu je ovo scenaristički debi!

'VELIKI GATSBY' BEZ VELIKIH OSTVARENJA

Na samom početku proglašene su i nagrade u kategorijama za najbolji kostim u kojoj je Oscara odnio film 'Veliki Gatsby' kao i nagradu za najbolji produkcijski dizajn dok je nagradu za najbolju šminku koju je odnio film 'Dallas Buyers Club'.

ANIMIRANI OSCAROVCI

Oscara za kratki animirani film je 'Mr. Hublot', a Oscara za najbolji dugometražni film je 'Frozen'.

DOKUMENTARCI

Nagradu za kratki igrani film (u trajanju do 40 minuta) je odnio 'Helium', dok je najbolji kratki dokumentarni film 'Glazba je spasila moj život'.

Nagradu za najbolji dugometražni dokumentarni film odnio je '20 Feet From Stardom'.

NAGRADA ZA STRANI FILM IDE U ITALIJU

Najbolji film na stranom jeziku, točnije koji nije na engleskom jeziku je 'La Grande Bellezza'.

PHARELLU PROMAKNUO OSCAR ZA PJESMU

'Frozen' je dobio Oscara za najbolju pjesmu iako je Pharell Williams bio favorit s pjesmom 'Happy'.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: DODJELA OSCARA: '12 godina ropstva' najbolji film

Post by laganini » 03 Mar 2014, 10:04

sve predvidljivo...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Kako je Leonardo DiCaprio podnio još jedan poraz?

Post by Krokodil Behko » 03 Mar 2014, 12:07

Image

Matthew McConaughey potukao je konkurenciju. Tako da su Christian Bale, Leonardo DiCaprio, Chiwetel Ejiofor i Bruce Dern na dodjeli 86. dodjeli Oscara ostali kratkih rukava.

Nakon što je poslije nagrade Matthew McConaughey poljubio svoju prekrasnu ženu Camilu Alves i pružio ruku svom kolegi iz 'Dobrih dilera iz Dallasa' McConaughey i DiCaprio su se čvrsto zagrlili, te svima pokazali da među njima nema zamjerki.

Matthew McConaughey potukao je konkurenciju. Tako da su Christian Bale, Leonardo DiCaprio, Chiwetel Ejiofor i Bruce Dern na dodjeli 86. dodjeli Oscara ostali kratkih rukava.

Nakon što je poslije nagrade Matthew McConaughey poljubio svoju prekrasnu ženu Camilu Alves i pružio ruku svom kolegi iz 'Dobrih dilera iz Dallasa' McConaughey i DiCaprio su se čvrsto zagrlili, te svima pokazali da među njima nema zamjerki.
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: Kako je Leonardo DiCaprio podnio još jedan poraz?

Post by Blackhawk » 03 Mar 2014, 12:30

Jel to duplas recenice da bi vijest bila duza :)

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Kako je Leonardo DiCaprio podnio još jedan poraz?

Post by Dzagoda » 03 Mar 2014, 12:42

Tako sto je dodao jos jedan model u svoju kolekciju :hihi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako je Leonardo DiCaprio podnio još jedan poraz?

Post by laganini » 03 Mar 2014, 12:46

..nikad mi nije jasno da se može odredit kvaliteta glume da bi se mogle dodilit nagrade biće da se tu uložena sredstva moraju vratit pa se malo pogura s oskarom..da baš niko u svitu nije neššto bolje odglumia od tipa koji je smršavio 18 kila za ulogu..ma hajde..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Kako je Leonardo DiCaprio podnio još jedan poraz?

Post by carobnjak N » 03 Mar 2014, 12:48

Di Caprio je izrastao u pravo jakog glumca, iako se u početku činio malo kao fićfirić neki sa sladunjavim licem
Filmovi "bande nju jorka" "otok...(imaju dva oba su genijalna zaboravih kako su nazivi )" "inception" , su to demantovali i pokazali da je čo'jk vrhunski glumac. Imaće on oscara
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Kako je Leonardo DiCaprio podnio još jedan poraz?

Post by Dzagoda » 03 Mar 2014, 12:49

laganini wrote:..nikad mi nije jasno da se može odredit kvaliteta glume da bi se mogle dodilit nagrade biće da se tu uložena sredstva moraju vratit pa se malo pogura s oskarom..da baš niko u svitu nije neššto bolje odglumia od tipa koji je smršavio 18 kila za ulogu..ma hajde..
Come on Jarod Leto je ubio ulogom :cool

A Leo's vrijeme ce doci:) Sto je stariji, sve je bolji actor:)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: DODJELA OSCARA: '12 godina ropstva' najbolji film

Post by Dzagoda » 03 Mar 2014, 13:00

Tako mi je drago zarad Jarod Leto! Djecko je rasturio ulogu:)
Inace ne gledam TV, ali Ellen def. zasluzuje paznju;)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

dacina_curica
Status: Offline

Re: DODJELA OSCARA: '12 godina ropstva' najbolji film

Post by dacina_curica » 03 Mar 2014, 13:17

I Jared i Matthew! :ok

Ali ipak najdraze mi je zbog Spike Jonze-a, naposto sam zaljubljena u onaj film. :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: Kako je Leonardo DiCaprio podnio još jedan poraz?

Post by Julia-Klara » 03 Mar 2014, 13:56

slazem se za Lea, i znala sam da ce Mat dobiti Oskara za ovu ulogu... I on se odjednom oslobodio uloga sladunjavih teskoosvojivih nezenja,i pokazao koliko je dobar glumac...
ovdje me je odusevio ("Wolf from Wall Street")

[ytube][/ytube]
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kako je Leonardo DiCaprio podnio još jedan poraz?

Post by Zagorka » 03 Mar 2014, 19:25

nisam gledala dodjelu,na htv-u najavise da ce di caprio pokupiti nagrade.......po njihovoj procjeni....biva......

ne vidim sto se nebi rukovao kolegama,trebali su se počupati za kose :rol

koja glupa vijest......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako je Leonardo DiCaprio podnio još jedan poraz?

Post by laganini » 03 Mar 2014, 19:27

-zanimljivo je da mediji lea nastoje ismijat...žalosno..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: DODJELA OSCARA: '12 godina ropstva' najbolji film

Post by Maja » 06 Mar 2014, 12:18

Može li se ovaj film pogledati negdje online. S prevodom naravno.
Ona mala dobila oscara za svoju prvu ulogu :sok

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: DODJELA OSCARA: '12 godina ropstva' najbolji film

Post by Lebowski » 06 Mar 2014, 12:22

http://www.filmovita.com/12-years-a-slave-2013/

Evo ovdje, pva verzija je dobra al treba dobro pojacati zvuk.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.


User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: DODJELA OSCARA: '12 godina ropstva' najbolji film

Post by Maja » 06 Mar 2014, 12:40

Hvala gospodo :ruke

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: DODJELA OSCARA: '12 godina ropstva' najbolji film

Post by Lebowski » 06 Mar 2014, 12:44

Nisam ja gospoda, bez vrijeđanja molim. :dole

Snime film o Afroamerikancima i mora dobiti Oskara. :roll
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Pogledajte ruke Sarah Jessice Parker

Post by Krokodil Behko » 14 Jun 2014, 16:25

Image

Na dobrotvornoj zabavi u New Yorku paparazzima su pažnju privukle ruke slavne glumice…

Ona je 25.03. napunila 49 godina života i znakovi starenja ipak se ne mogu tako lako sakriti.
Zvijezda čuvene serije “Seks i grad” Sarah Jessice Parker, iako je na spomenutoj zabavi imala ljetnu mladenačku haljinu, svi su uočili njezine ruke koje izgledaju kao da pripadaju starici.

Image

Zvijezda je u seriji ‘Seks i grad’ izgradila imidž mlađahne djevojke koja pazi na liniju, no ove su fotografije dokaz da je godine ipak sustižu.

Image

Iako i dok “gazi” 50-u godinu života ima zavidnu liniju i šminkom prekriva simptome starenja, neke su stvari ipak neizbježne, piše Daily Mail.
Podsjetimo, Sarah Jessica Parker je osvojila 4 Zlatna globusa i Emmy, a evo i fotografija o kojima se priča u glumačkim krugovima i šire…
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pogledajte ruke Sarah Jessice Parker

Post by Zagorka » 14 Jun 2014, 17:55

pa sad,sa 49 godina zena nije starica,znam masu domaćica koje imaju najnormalnije ruke,a starije su.........ovo je zato sto je mršava,općenito je sva malo čudne građe........ali je zato i zanimljiva holivudu :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests