Koliko je dijete sigurno u kuci?

Stare neaktivne teme.

Moderator: Krokodil Behko

Locked
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Reactions: 0
Status: Offline

Koliko je dijete sigurno u kuci?

Post by nezaboravna » 28 May 2012, 17:18

Citajuci na temi djeciji biseri jedan dogadjaj ,natjera me da otvorim temu i pitam koliko cinite da zastitite svoje dijete od ne loseg dogadjaja.Imate dijecu u kuci i moje pitanje je dali drzite lijekove,otrovne deterdjente,ostre nozeve na dohvat ruke nase djecice? :sok :sok Ja kad sam bila mala np popila sam pojaci gutljaj sode s kojom je moja mati ribala pod .Srecom otac me odmah odveo na ospiranje usta i crijeva ,gutljaj jeste bio mal tako da su me mogli spasiti,usta su bila oprzena dosta dugo nisam mogla jesti. :stop :travolta
0
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Reactions: 3796

Re: Kaliko je dijete sigurno u kuci ?

Post by Krokodil Behko » 28 May 2012, 17:36

Djeca su sigurna u kući, onoliko, koliko roditelji, vode računa o tome.
Svaki predmet, može biti koban ako malo dijete, ne zna o čemu je riječ i
nije pod nadzorom roditelja.
0

nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Post by nezaboravna » 28 May 2012, 17:40

Krokodil Behko wrote:Djeca su sigurna u kući, onoliko, koliko roditelji, vode računa o tome.
Svaki predmet, može biti koban ako malo dijete, ne zna o čemu je riječ i
nije pod nadzorom roditelja.
naravno kroki da je opet rijec o roditelju,sad zamisli imas malo dijete a ostavis tablete za zivce u ladici komode, :plavi :plavi ono dodje popije koju vidjelo od roditelja da se piju :sok ma gdje ima da se lijekovi drze na dohvat ruke dijeci. :lud :lud
0

Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Reactions: 2489

Post by Zagorka » 28 May 2012, 20:01

Pa ima odgovornih roditelja i onih manje odgovornih.... na zalost ovih drugih je vise....ali nevalja ni dijete drzati u akvariju,ubija mu se tzv "emocionalna inteligencija" ;)
0
Sarkazam bez granica.....:heidi2

nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Post by nezaboravna » 28 May 2012, 20:40

madam Bovary wrote:Pa ima odgovornih roditelja i onih manje odgovornih.... na zalost ovih drugih je vise....ali nevalja ni dijete drzati u akvariju,ubija mu se tzv "emocionalna inteligencija" ;)
:plavi izgleda se nismo razumjele,dijetetu niko ne oduzima pravo slobode ,ali dijetetu sigurno neces pod nos ostaviti materije koje mogu biti veoma kobne po njegovo zdravlje :sok jer dijeca vole svasta da diraju i probaju.Naravno da cu lijekove ostaviti da nisu na dohvat ruke dijetetu,sjekirce,noz ,deterdjente te otrove sklonit ili zakljucat da ne bi bilo kasno iz predostroznosti-sto je sigurno sigurno je. :D :D
0

Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Reactions: 2489

Post by Zagorka » 28 May 2012, 20:46

Zavisi sve od djeteta....moj ćaća je cijeli zivot imao pistolj,i mogla sam se popeti do njega,ali se nisam usudila da pogledam...nisam smjela bombonjeru otvoriti,kamoli sta dirnuti...znaci ako se dijete odgoji da zna da ne smije nesto,to i neće...mozes ti staviti na vrh ormara,ali ako je dijete zveknuto,popeće se na stolicu i uzeti i popiti to.... :cudi

Ako zna da se to ne smije piti,vec da je za maminu glavobolju,neće piti,kuzis? ;)
0
Sarkazam bez granica.....:heidi2

nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Post by nezaboravna » 28 May 2012, 20:53

madam Bovary wrote:Zavisi sve od djeteta....moj ćaća je cijeli zivot imao pistolj,i mogla sam se popeti do njega,ali se nisam usudila da pogledam...nisam smjela bombonjeru otvoriti,kamoli sta dirnuti...znaci ako se dijete odgoji da zna da ne smije nesto,to i neće...mozes ti staviti na vrh ormara,ali ako je dijete zveknuto,popeće se na stolicu i uzeti i popiti to.... :cudi

Ako zna da se to ne smije piti,vec da je za maminu glavobolju,neće piti,kuzis? ;)
Kuzim ja ali kuzel dijeca?Koliko je samo dijece izgorjelo paleci sibice,svijece i td ostajalo se bez kuce i dijeteta kuzis li. :plavi :plavi Nisu sva dijeca ista i u igri se to zacas sve zaboravi kuzis li ,ja ostavih peglu samo momenat a moj sin nastavio peglat kauc pa sam peglu vadila iz federa kuzis li a znao je da nesmije dirat,samo mi je htio pomoc :plavi :plavi
0

Obrisan profil
Reactions:

Post by Obrisan profil » 28 May 2012, 21:21

Koliko je vazno sklanjanje tih tekucina, toliko je i vazno deci reci zasto se sklanja.

Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 1772

Post by Sheval » 28 May 2012, 23:45

Znao sam kad sam bio mali,i ostanem sam kod kuće...znao sam upaliti šporet da ispečem kokice.
Mrsko mi bilo čekati da se ugrije kolo pa sam u međuvremenu otišao do obližnjeg igrališta da bacim koji koš,da ubijem tih par minuta.iskupilo je se u međuvremenu još djece pa smo se zaigrali.
Znali su vatrogasci dolaziti :pusi
0
Увијек ми се чинило да је то што сија над овим од природе повлаштеним градом, и што прожима све у њему, нека нарочита свјетлост, изузетна по јачини и каквоћи. Увијек сам мислио да са њом мора да улазе у човјека љубав за живот, храброст и ведрина, смисао за мјеру и стваралачки рад.
Никад се довољно нисам могао нагледати те свјетлости, иако сам је сретао свуда.
Иво Андрић

Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 1772

Post by Sheval » 29 May 2012, 00:01

Treba od djece sklanjati kompjuter,eto šta treba.
0
Увијек ми се чинило да је то што сија над овим од природе повлаштеним градом, и што прожима све у њему, нека нарочита свјетлост, изузетна по јачини и каквоћи. Увијек сам мислио да са њом мора да улазе у човјека љубав за живот, храброст и ведрина, смисао за мјеру и стваралачки рад.
Никад се довољно нисам могао нагледати те свјетлости, иако сам је сретао свуда.
Иво Андрић

alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo

Post by alma75 » 29 May 2012, 00:14

Ma sve živo diraju što ne smiju. Moju uopšte ne zanimaju igračke, samo ih onako pogleda u stilu "igraj se ti s ovim" i leti na daljinski, telefon i sve drugo što ne bi trebala.
0

IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Reactions: 55

Post by IM_ex » 29 May 2012, 00:18

Sheval wrote:Znao sam kad sam bio mali,i ostanem sam kod kuće...znao sam upaliti šporet da ispečem kokice.
Pa da; no, vidis, prethodno oglaseni "pedagozi" ce kriviti tvoju mamu sto pec nije digla u nebesa, prije no sto je izasla hahah
naravno, tu ne gine i kritika kako ce te, pobogu, ostaviti samog, aaa ...

Malo ironicno nastupam, a dobro mi dodje tvoj post, Sheval (znam ja da ces me ti razumjeti ;-)
Iole savjesna majka, roditelji uopce, max. vode racuna o ostavljanju stvari koje bi mogle nauditi manjoj djeci, pobogu. Ali desi se, i opet.
A desi se puno toga loseg ponajcesce u porodicama gdje se drhti nad djetetom, non-stop.
Ako je dijete zivahno, da je u domacinstvu njegovih roditelja sve sto je opasno sklonjeno, pa to dijete ide s roditeljima ma gdje, ma kod koga. Treba li i zena ciji su gosti skloniti svu dekoraciju, na vrata frizidera nabaciti katanac, staviti kakav teski oklop na el. pec itsl? ma dajte molim vas!
E sad bi pametnjakovici mogli pomisliti, ili reci da prava, brizna majka nece pustiti dijete da vrslja po tudjem stanu, da ce ga pratiti u stopu. Al moj odgovor ide "Ma jasta radi. Ma satra se prateci ga". Svi to znamo, svi ... ali, eto, na forumu ce vecina biti drugacijeg misljenja od mog. ma bravo
Sad, ako nam zazivjese sjecanja nestasluka iz naseg djetinjstva, ili nekog od bliznjih nam, eto, treba mater na raspece ... il oca ... ili dedu, nanu ... ma jasta radi.
Zlo ako ce se desiti, ono ce se i desiti.
0
E sad necu ni kako ja hocu

dacina_curica
Reactions:

Post by dacina_curica » 29 May 2012, 00:28

MORENA wrote:Koliko je vazno sklanjanje tih tekucina, toliko je i vazno deci reci zasto se sklanja.
Upravo tako. Mom zvrku je 4 godine i tacno zna zasto su nozevi sklonjeni tamo gdje ih on ne moze dokuciti, zasto su lijekovi u ormaricu u kupatilu a zasto vitamini stoje na kuhinjskoj ploci i koliko istih treba uzeti svako jutro. Raznorazne "otrove" za ciscenje i ne kupujem, sve je na biljnoj bazi i bezopasno mada mu ni u ludilu ne bi palo napamet da dira osim ako ga ja ne zamolim da mi doda flasu dok nesto cistim.

Naravno sve uticnice su i dan danas "zacepljene" dok npr. flase u baru nikad nisu sklanjane, cak ni kad je bio beba, jednostavno mu se trubilo da to nije za njega i voz. :) Ali je zato svaki televizor zasarafljen, svaka polica pricvscena za zid, kauc odmaknut od ograde na stepenicama, jer neke stvari poput pentranja, veranja i skakanja sa svega moguceg, koliko god mu trubila on ne bere i radi po svom. Neka skace, nece vise nakon sto prvi put slomi nesto pa bude morao mirovati zbog gipsa (k'o i mati mu doduse :ooo ).

Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Reactions: 2

Re: Koliko je dijete sigurno u kuci?

Post by Dust » 29 May 2012, 01:42

Skloniti i objasniti zasto se sklanja.

Istovremeno sam odgajala dvije bebe. Nije mi palo na pamet da zbog njih preuredjujem kucu i sklanjam od dohvata ruku vrijedne i lomljive stvari. Nikada nisu nista slomile, pokvarile, nedaj Boze popile te otrove za ciscenje i slicno. Dok su bile manje pazila sam sta rade, igracke nisu bile dozvoljene u dnevnoj sobi jer to nije igraona jelte.. kuhinja je takodje bila zabranjena sve dok nisu imale mozda 3-4 godine... Znale su gdje mogu a gdje ne mogu ici i to je to.
0
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Locked

Return to “Arhiva”