Crna Gora: Turistička ponuda

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Na pješčanoj plaži u Ulcinju dugoj 12 kilometara

Post by Krokodil Behko » 07 Jul 2013, 20:24

Ima mjesta i za nudiste i za pokrivene žene...?

Image

Na udaljenosti od samo nekoliko kilometara u Ulcinju je smještena plaža za nudiste, klasično kupalište, kao i plaže koje posjećuju pokrivene žene, što ovaj dio crnogorskog primorja čini jedinistvenim

Kada su plaže u pitanju, Ulcinj je i van granica Crne Gore, pa čak i u svijetu prepoznatljiv po karakterističnim veoma dugim plažama sa jedinstvenim sitnim pijeskom.

Image

Ulcinjska Velika plaža dugačka je 12 kilometara, a jedinstvena je i po načinu na koji je iskorišten prostor za plažu, prenosi dopisnik agencije Anadolija.

Na udaljenosti od samo nekoliko kilometara može se naći plaža za nudiste, klasično kupalište, kao i plaže koje najviše posjećuju pokrivene žene, a to je zapravo ono što je specifično za ovaj dio crnogorskog primorja, što ga čini jedinistvenim u svijetu.

Image

U neposrednoj blizini nalaze se klasična kupališta i plaže koje koje najviše koristi islamsko stanovništvo, odnosno pokrivene žene sa svojim porodicama.

Kako kažu posjetioci, ljudi različitih navika i životnog nazora ni malo ne smetaju jedni drugima.

Image

„Ja nijesam zagovornik odvajanja pokrivenih žena od onih koje to nijesu, nema potrebe, ovdje niko nikoga mrko ne gleda, i jako mi je drago što ovakvo stanje vidim u Ulcinju. Bitno je da postoji pomiješano stanovništvo, jer ako je višenacionalna sredina, mnogo je manje i problema“, priča sa oduševljenjem Nedžad Šabotić, koji je sa svojom porodicom iz Slovenije prvi put došao na ljetovanje u Ulcinj.

Image

Ovakva plaža od cijelog crnogorskog primorja postoji samo u Ulcinju, jedino mjesto gdje se u stvari pokrivene žene mogu vidjeti na plaži.

Vlasnik jednog od ugostiteljskih objekata na obali ulcinjske Velike plaže, Albert Kastrati, takođe tvrdi da je ulcinjska plaža, jedini prostor na crnogorskom primorju, te da je ovo mjesto već postalo tradicionalno mjesto na koje dolaze pokrivene žene.

Image

Semir Škrijelj porijeklom iz Crne Gore, a koji živi u Njemačkoj, kao i mnogi turisti zaljubljen je u ulcinjsku obalu.

„Ja na obali obavljam namaz, i nikome ko ne obavlja namaze ne smeta takva pojava, jer znaju da je u Ulcinju tako, ima prostora za sve da niko nikoga mrko ne gleda“, kaže Škrijelj u izjavi za agenciju Anadolija (AA).

Image

Na udaljenosti od nekoliko kilometara od ovakvih mješovitih plaža, u produžetku Velike plaže, nalazi se i prostor za nudističko kupalište. Ovaj prostor smješten je na Adi Bojani, koju sa dvije strane zapljuskuje rijeka Bojana sa treće more te tako istovremeno nudi kupanje i u slanoj i u slatkoj vodi.

Image

Na ostrvu Ada Bojana, koje dijeli Crnu Goru od Albanije, plaža je rezervisana isključivo za nudiste još od 1973. godine Ova nudistička plaža ucrtana je i u turističke karte svijeta.



Interesantna je takođe i Ženska plaža u Ulcinju, koju odlikuje sumprona ljekovita voda, a posjećuje je veliki broj žena iz zemlje i inostranstva. Plaža je takođe striktno nudistička, za žene.

Zbog svih ovih karakteristika, Ulcinj je mjesto za sve, kažu sagovornici agencije Anadolija.

(Anadolija/md)
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Na pješčanoj plaži u Ulcinju dugoj 12 kilometara

Post by Zagorka » 07 Jul 2013, 20:31

Poznato je da je tamo muslimana cca 80%,dzamije i sve ostalo,tako da pokrivenost ne čudi......ali ja sam je viđala isključivo na ulicama,i to ne u nekom velikom broju,i kod odlazaka u džamiju......rekla bih da je mnogo više kod nas pokrivenih žena :hm ......niti sam vidjela plaže za iste,mozda je to nesto novo....takođe nisam vidjela i čula za nudističke plaže,i sve mi se čini da je neko u nastojanju da kaže kako ima svašta malčice pretjerao,jer u onako malenom gradu da imaju sve te plaže....ne znam opet...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Na pješčanoj plaži u Ulcinju dugoj 12 kilometara

Post by fruit » 07 Jul 2013, 20:34

Ma ima ona i svoje mahane.
Ima onaj dio gdje se ulijeva kanalizacija u more i smrdi ko đavo.Neum je bolje riješen jer je kanalizacija odvedena daleko u more.
Ali i plićak do koljena ,previše....vidi se na trećoj slici odozdo.Dobro je to za malu djecu ali za plivače živa dosada nit koračat niti plivat.
Ako imaš neke stvari na plaži ključeve od auta i sl,neznaš gdje bi ostavio kad odeš u more.
Meni se nesviđa Ulcinj.Budva je puno ispred.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Na pješčanoj plaži u Ulcinju dugoj 12 kilometara

Post by Dust » 07 Jul 2013, 20:38

Ja nikako me razumijem zenu pokrivenu na plazi, a okolo nje muskarci u gacama. :cudi
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Na pješčanoj plaži u Ulcinju dugoj 12 kilometara

Post by fruit » 07 Jul 2013, 21:07

Dust wrote:Ja nikako me razumijem zenu pokrivenu na plazi, a okolo nje muskarci u gacama. :cudi
Nose specijalne naočare kroz koje svi izgledaju obučeni. :zubi
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Na pješčanoj plaži u Ulcinju dugoj 12 kilometara

Post by Pasaga » 07 Jul 2013, 21:08

fruit wrote:
Dust wrote:Ja nikako me razumijem zenu pokrivenu na plazi, a okolo nje muskarci u gacama. :cudi
Nose specijalne naočare kroz koje svi izgledaju obučeni. :zubi
to jel vazi za zene..???

:hm :hm :hm
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Na pješčanoj plaži u Ulcinju dugoj 12 kilometara

Post by Zagorka » 07 Jul 2013, 21:18

Važi i za muškarce paša,zato bježi od onih što nosaju i prodaju naočale po plaži.......mogu ti šta podvaliti...pa ostadoše guzice nepogledane :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Na pješčanoj plaži u Ulcinju dugoj 12 kilometara

Post by Bonaqua » 07 Jul 2013, 22:41

Zagorka wrote:Poznato je da je tamo muslimana cca 80%,dzamije i sve ostalo,tako da pokrivenost ne čudi......ali ja sam je viđala isključivo na ulicama,i to ne u nekom velikom broju,i kod odlazaka u džamiju......rekla bih da je mnogo više kod nas pokrivenih žena :hm ......niti sam vidjela plaže za iste,mozda je to nesto novo....takođe nisam vidjela i čula za nudističke plaže,i sve mi se čini da je neko u nastojanju da kaže kako ima svašta malčice pretjerao,jer u onako malenom gradu da imaju sve te plaže....ne znam opet...
Zagorka,ja sam jedan period zivjela u Ulcinju te ti mogu potvrditi da postoji i zenska plaza a i nudisticka. Za ovaj novitet plaze za pokrivene zene prvi put cujem.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Crna Gora: Turistička ponuda

Post by Krokodil Behko » 13 Jul 2013, 12:13

Kakve nas cijene očekuju u Crnoj Gori?

Image

Glavna prednost Crne Gore, kada je riječ o turistima iz BiH odjednom je postala činjenica da odrasle osobe u ovu zemlju mogu ući samo uz predočavanje osobne iskaznice/lične karte, ali i ne tako davno izgrađena cesta od Trebinja preko Zubaca do Herceg Nova učinila je ljudima iz BiH “bližim” crnogorske destinacije poput Herceg Novog, Tivta ili Budve.
Iz Sarajeva se tako do Herceg Novog može doći za nekih 4 i pol sata umjerene vožnje.
Kada je riječ o cijenama, one se nisu bitnije mijenjale u odnosu na protekle sezone.
- Mi svoje cijene nismo praktično mijenjali u posljednjih 10 godina. Ovbe godine smo odlučili zbog porasta troškova povećati cijenu po ležaju za 1 euro, no to je poprilično nepopularno, pa čak razmišljamo o vraćanju na prošlogodišnji iznos – kaže za Doznajemo.com vlasnik jednog od apartmana na Crnogorskom primorju. Navodi da i dalje većinu turista čine gosti iz Srbije i zapadnoevropskih zemalja, ali da je primjetan i porast interesa gostiju iz Bosne i Hercegovine.
Ono što ljude najviše zanima često su cijene. Kada je riječ o noćenju s doručkom u hotelu sa tri zvjezdice uglavnom se kreću od 22-26 eura, a smještajni objekti više kategorizacije uglavnom su u cjenovnom razredu od 50-60 eura, pa naviše.
Cijene u privatnom smještaju variraju i zavise od niza faktora – kvalitete smještaja, lokacije, udaljenosti od mora i slično, a generalno se može reći da ležaj košta od 8 do 20 eura, a u apartmanima od 40 do 60 eura.
Mnoge zanimaju cijene u samoposlugama i one bitnije ne odudaraju od cijena u Bosni i Hercegovini. Neki proizvodi su dakako skuplji, ali ima i jefitnijih – zanimljivo je da su i cigarete nešto jeftinije. Uglavnom, nema veće potrebe da nosite hranu sa sobom, samoposluge i manji dućani su prilično dobro opskrbljeni po cijenama koje su prihvatljive.
Sve se plaća u eurima.
Cijene sokova (Coca Cola, Fanta, Cockta…), brze hrane, espressa, sladoleda… također variraju. Ni one nisu bitno veće od cijena u Bosni i Hercegovini, ali, naravno, ako želite popiti cappuccino ili sok na nekom ekskluzivnijem mjestu ili elitnijoj destinaciji – to će biti skuplje. U prosjeku možemo reći da je kugla sladoleda 1 euro, espresso 1,5-2 eura, coca cola između 2 i 3 eura i slično.
Za one goste iz Bosne i Hercegovine, u ovom slučaju muslimane, koji više pažnje u svakodnevnom životu posvećuju vjeri, Crna Gora nudi lokacije za odmor koje omogućavaju da se na odmoru prakticiraju i vjerske dužnosti, u tom smislu posebno je privlačan Ulcinj, koji je doduše najudaljeniji kada je riječ o broju kilometara koje treba preći.
Gostiju na Crnogorskom primorju u ovom trenutku ima. Ono što je zanimljivo je da su bolje popunjeni hoteli i slično, nego privatni smještaj.
online

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kakve vas cijene stvarno očekuju u Crnoj Gori?

Post by paparaci » 13 Jul 2013, 14:56

ma Bosance samo interesuje posto su pasteta, kruh i paradajz. :hihi
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kakve vas cijene stvarno očekuju u Crnoj Gori?

Post by laganini » 13 Jul 2013, 20:30

hrvatska povoljnija što se tiče cijena ako isključimo top destinacije...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kakve vas cijene stvarno očekuju u Crnoj Gori?

Post by Dust » 13 Jul 2013, 21:08

Ja sam ljetovala na Daytona Beach ove godine. Apartman u resortu, sa dvije sobe, kuhinjom, kupatilom, parking, na samoj plazi, dva bazena, sedam dana $ 750. Koliko bi takvo nesto kostalo u Hr ili CG?
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Kakve vas cijene stvarno očekuju u Crnoj Gori?

Post by Krokodil Behko » 13 Jul 2013, 21:51

Dust wrote:Ja sam ljetovala na Daytona Beach ove godine. Apartman u resortu, sa dvije sobe, kuhinjom, kupatilom, parking, na samoj plazi, dva bazena, sedam dana $ 750. Koliko bi takvo nesto kostalo u Hr ili CG?
Za koliko osoba? U HR sasvim sigurno, takav apartman koji ima i parking i dva bazena, koštao bi i jednu jedinu osobu skuplje a za CG malo slabije stojim sa cijenama. Možda su jeftiniji desetak procenata.
online

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kakve vas cijene stvarno očekuju u Crnoj Gori?

Post by Dust » 13 Jul 2013, 21:52

Ne placa se po osobi, vec po smjestaju.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Kakve vas cijene stvarno očekuju u Crnoj Gori?

Post by Krokodil Behko » 13 Jul 2013, 21:53

E pa onda definitivno skuplje. Za jednu porodicu to bi u HR koštalo oko 1000 dolara.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Kakve vas cijene stvarno očekuju u Crnoj Gori?

Post by Pasaga » 13 Jul 2013, 21:55

Dust wrote:Ne placa se po osobi, vec po smjestaju.
..tako sam i ja zadnji put u Hr...
iznajmio apartman,dvije sobe,kupatilo,mala kuhinjica i veliki balkon....
fiksna cjena apartmana,nebitno koliko ce se osoba natrpat...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kakve vas cijene stvarno očekuju u Crnoj Gori?

Post by Dust » 13 Jul 2013, 21:59

Evo pogled sa balkona:

Image
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kakve vas cijene stvarno očekuju u Crnoj Gori?

Post by Sheval » 13 Jul 2013, 22:35

Očekujte tamo za desetak dana ekskluzivu,slike i informacije iz prve ruke :zubi
Idem u Montenegro za par dana.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Crno Gora: Praćenje muževa duž plaže za jedan euro na sat

Post by Krokodil Behko » 16 Jul 2013, 09:25

Image

Najpreduzimljivija Crnogorka za ovo ljeto ponudila je turistima novu uslugu − praćenje momaka i muževa duž plaže

“Detektivka” šeta obalom i damama tiho nudi uslugu, pratnju za muškarce nemirnih očiju i suva grla. Ona prikuplja informacije − kuda se muškarac kretao, gdje je i koliko gledao, šta je pio u kafiću i koliko je popio, da li se nekoj ženi udvarao. Usluga košta jedan eUro na sat, pišu Nezavisne.com.

Bosiljka A. (32) iz Podgorice, koja je vikendima na plaži u Sutomoru, kaže da je sve počelo s prvim turistima ove godine.

- Primijetila sam mladu ženu koja je često na plaži, ali se ne kupa niti nešto prodaje, maslinovo ulje, sjemenke, krofne. Ne gleda u dlan ili karte. Prilazi ženama, tiho s njima priča i razmjenjuju brojeve mobilnog telefona. Tek kasnije sam saznala od djevojaka koje rade u kafićima i na trafikama o čemu je riječ. Svaki put kada sam vikendom u Sutomoru na plaži gledala sam šta radi. Saznala sam da je zovu Dida – kaže ova Podgoričanka.

Ona objašnjava da je Dida lako primjetna u maju i junu, ali da, što se plaže više pune, detektivka postaje manje upadljiva. Bosiljka tvrdi da Dida ima mušterije.

- Vidim da prilazi mladim ženama s djecom, čiji muževi odšetaju do kafića i nema ih satima. Žene ne mogu u potragu jer nemaju kome djecu da ostave. Slična je situacija uveče, djeca rano zaspu, a muževi bi na koncerte i u kafanu, gdje glume momke. Ipak ne mogu da shvatim da je sutomorska detektivka spremna da čitav dan hoda za nekim mučenikom koji nema pojma da mu se broji svaka čaša piva i svaki pogled u polugole žene – kaže Bosiljka.

Detektivka s plaže je omiljena zaposlenima u kafićima, prodavcima sladoleda i krofni. Svi kažu da je riječ o siromašnoj ženi, koja van sezone skuplja otpad, prodaje i tako preživljava. Nije napadna i ni od koga ne traži novac koji nije zaradila. Način na koji zarađuje nije ni malo lak, kažu zaposleni sa sutomorske plaže.

Oni tvrde da nevjerni turisti nisu „sigurni” ni na drugim plažama Crne Gore, jer ako se sjetila Dida, vjerovatno se sjetio još neko.

(Nezavisne/DEPO)
online

Ruana
Status: Offline

Re: Crno Gora: Praćenje muževa duž plaže za jedan euro na sa

Post by Ruana » 16 Jul 2013, 09:45

Ja vjerujem da ce biti glupaca da joj plate.

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests