BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by carobnjak N » 08 Oct 2015, 16:11

Početna ulaganja od milijardu eura

Internacionalna investiciona kompanija za urbanistički razvoj "Buroj Property Development“ iz Ujedinjenih Arapskih Emirata sa sjedištem u Dubaiju i općina Trnovo će 15. oktobra u Sarajevskoj vijećnici, nakon osam i po mjeseci priprema, potpisati finalni Ugovor o realizaciji turističko rekreacionog kompleksa "Buroj Ozone“ na površini od oko 1,3 miliona kvadratnih metara, naveo je koordinator projekta Edin Serezlić.


Gradnja jedinstvenog turističkog grada u podnožju Bjelašnice i Treskavice je pred realizacijom. Početna ulaganja su blizu milijardu eura, a vrijednost završenog projekta blizu 4,3 milijarde eura. Riječ je o najvećoj pojedinačnoj stranoj investiciji u regionu.

Prvi Integrisani turistički grad "Buroj Ozone“ bit će izgrađen na ukupnoj površini od oko 137 hektara na lokalitetu sportsko-rekreacionog centra Bjelašnica - Donja Grkarica - Prečko Polje - Kolijevka, na području igmanske katastarske općine Dejčići u općini Trnovo.

Izgradnja na hiljade luksuznih stambenih jedinica


"Projektom je predviđena gradnja sadržaja poslovnog, stambenog, rekreacionog, sportskog i kulturnog karaktera, uključujući i hortikulturu i sadržaje komunalne i društvene infrastrukture. Predviđena je izgradnja na hiljade luksuznih stambenih jedinica, hotela, najvećeg trgovačkog centra u BiH, sportsko-rekreacionih i kulturnih sadržaja za svjetsku elitu. Idejnim projektom predviđene su i raskošne hortikulturne oaze, uključujući vještačka jezera i fontane, poliklinike, klinike i rehabilitacione centre" istakao je Serezlić.

U narednih osam godina radovi na ovom izazovnom gradilištu bit će povjereni domaćim projektantskim, građevinskim i konsultantskim firmama.

"Procedura izbora izvođača će biti na najvišem mogućem stepenu transparentnosti, a nadzor gradnje u svim segmentima i u svim fazama će biti po najvišim svjetskim standardima“, naglašava načelnik Općine Trnovo Ibro Berilo.

Posao će dobiti najmanje deset hiljada radnika


U toku gradnje prvog integralnog turističkog grada ovakvog koncepta u jugoistočnoj Evropi i nakon njegovog završetka, posao će dobiti najmanje deset hiljada radnika svih zanimanja, tvrde supotpisnici Ugovora o poslovnoj saradnji.

Prema ugovoru koji će biti potpisan 15. oktobra, Općina je obavezna osigurati svu potrebnu urbanističku dokumentaciju, otkup privatnog zemljišta i "privođenje cjelokupnog prostora predviđenog namjeni“ uključujući i odgovarajuće dozvole za komunalnu infrastrukturu.

"U skladu sa Zakonom o stvarnim pravima Federacije, raspisat ćemo javni poziv za dodjelu prava građenja, a investitor će kao zakupac općinskog zemljišta imati pravo raspolaganja, prometovanja i reinvestiranja na ovom području najduže do 99 godina, a Općina će biti gruntovni vlasnik svakog pedlja ovog zemljišta“, tvrdi Berilo.

U junu ove godine općina Trnovo, kompanija iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i Zavod za planiranje razvoja Kantona Sarajevo potpisali su i Ugovor o izradi prve faze regulacionog plana za gradnju prvog integralnog turističkog grada u regionu.

Trenutno su u toku radovi na izradi geodetskih podloga, elaborata o geološkim i geomehaničkim svojstvima terena, te izrada idejnih rješenja za sve segmente ove vrlo zahtjevne urbanističke i infrastrukturne cjeline. Sve troškove, uključujući i kasniju izradu glavnog projekta cjelokupnog kompleksa integralnog turističkog grada, snosi strani investitor. Općina Trnovo je sa svoje strane također već ugovorila kupoprodaju 22 privatne parcele i za to osigurala 1,2 miliona konvertibilnih maraka.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Krokodil Behko » 08 Oct 2015, 17:46

Nešto mi prevelike te cifre.

Ok, možda se i desi, jer vidim navala je iz arapskih zemalja.
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Vladimir RUS » 08 Oct 2015, 17:47

Ako je suditi po najavama Beograd će jednog dana biti na vodi, Trebinje će dobiti aerodrom i veliki turistički kompleks, negdje iza Sarajeva će da nikne bukvalno novi grad, u okolini Bijeljine će takođe da nikne takođe novi grad (Slobomir Grad), Karić sprema u okviru Beograda Tesla City, a tu je i projekat "Beogradske marine". Koliko ogromnih projekata, daj bože da išta uspije. Volio bih ja prvi. Uspjeće sigurno, samo šta će od toga da uspije. To je pitanje.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by carobnjak N » 08 Oct 2015, 18:04

Emirati će uzeti Beograd i Sarajevo...imaju love
ovo ostalo je prdešušanj
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Vladimir RUS » 08 Oct 2015, 18:16

Ako prethodno lokalnim zemljovlasnicima ne proradi dizna pa sjebu cijeli posao. :oo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Hannibal » 10 Oct 2015, 00:56

Ma jok, vole i oni pare
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Krokodil Behko » 16 Oct 2015, 12:12

Pa ovi se stvarno ne šale. Potpisan ugovor na 4.5 milijarde maraka, jučer u Vijećnici.
Poređenja radi, BH Telecom i Eronet skupa, ne vrijede toliko.
Duplo je skuplji od Vučićevog Beograda na vodi, a pravi se na planini.

Kad smo već kod toga, Arapi jedva da su vidjeli snijeg u životu i pitam se da li im je iko javio, da je upravo Bjelašnica najhladnija i najsnjegovitija planina u BiH? :plavi

Ismail Ahmed: "Buroj Ozone" je projekt mog života, u BiH nismo došli da zaradimo

Potpisivanje Finalnog ugovora o realizaciji projekta Prvog integrisanog turističkog grada "Buroj Ozone" u Trnovu, čija je početna investiciona vrijednost oko milijardu dolara, upriličeno je danas u Gradskoj vijećnici u Sarajevu.

Image

Finalni ugovor potpisali su načelnik općine Trnovo Ibro Berilo, izvršni direktor kompanije "Buroj Property Development" Ahmed Ismail i premijer Kantona Sarajevo Elmedin Konaković.

"Ovaj projekt je projekt mog života i nadam se da ću ga uz Božiju pomoć u roku realizirati. U BiH nismo došli samo da investiramo i zaradimo, nego da učestvojemo partnerski u nastojanju da to partnerstvo potraje", kazao je Ismail Ahmed, te zahvalio svima koji su pomogli u projektu.

Image

Izrazio je nadu da će u budućnosti BiH biti svjetionik čitavom svijetu, svjetionik progresa, prosperiteta i stabilnosti, sa željom da Sarajevo bude mjesto koje će se takmičiti sa ostalim svjetskim destinacijama.

Prvi Integrisani turistički grad "Buroj Ozone“ bit će izgrađen na ukupnoj površini od oko 137 hektara na lokalitetu "Sportsko rekreacioni centar Bjelašnica-Donja Grkarica-Prečko Polje-Kolijevka". Riječ je o području igmanske katastarske općine Dejčići u općini Trnovo.

Image

Načelnik Berilo je naveo da je potpisivanje finalnog ugovora početak novog vremena za Kanton Sarajevo, ali i BiH, te da će općina Trnovo ovim projektom, od nerazvijene općine postati najrazvijenija sredina u BiH.

Image

I premijer Konaković je ukazao na važnost privlačenja investitora u BiH, ocjenjujući da naša zemlja ima pravi ambijent za investiranje, što pokazuju i ovakvi projekti koji motiviraju da se još više radi u tom pravcu

Image


Projektom je predviđena gradnja sadržaja poslovnog, stambenog, rekreacionog, sportskog i kulturnog karaktera, uključujući i hortikulturu te sadržaje komunalne i društvene infrastrukture, te banju "Buroj ozon".


Image

Ukupna vrijednost investicije predviđene urbanističkim planom i izvedbenim projektom procjenjuje se na oko 4,5 milijarde KM, što je do sada najveća pojedinačna strana investicija u jugoistočnoj Evropi.

(klix)
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Rum » 16 Oct 2015, 12:20

Vidi mafioza u prvim safovima sto trljaju ruke
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Krokodil Behko » 06 Aug 2016, 09:43

Ismail Ahmed za Klix.ba: Već smo uložili 9 miliona eura, izgradnja Buroj Ozonea će smanjiti nezaposlenost za 10 posto

Image
Mnogo je planova koje grupacija Buroj Properties Development planira realizirati na području Bosne i Hercegovine, a gradnja turističkog kompleksa u Trnovu se priprema dvije godine i projekat je u završnoj fazi. Naredne sedmice očekuje se prikupljanje potrebne dokumentacije i uplaćivanje ostatka novca stanovnicima Trnova koji su prodali zemljište investitorima.

"U Dubaiju je sve mnogo lakše obaviti nego u BiH gdje je proces administracije dosta usporen. Dodatne probleme za početak gradnje turističkog kompleksa nam je stvaralo slanje novca iz Dubaija. Nismo na vrijeme dobili vizu za dugoročni boravak (Vizu D) stoga se i kasnilo s isplatom novca za ljude koji su prodali svoje zemljište u Trnovu, a novac ćemo isplatiti u narednom periodu. Direktor sarajevske poslovnice Buroj grupacije Wael Kamel u BiH je stigao tek ove sedmice, tako da je problem novca u potpunosti riješen. Dosada smo na zemljište, administraciju i marketing potrošili više od devet miliona eura, ali ta cifra još nije konačna", kazao je Ahmed Ismail.

Nekoliko milijardi eura bit će uloženo u BiH


Ahmed Ismail smatra kako će realizacija ovoga projekta mnogo značiti za ekonomski sektor u BiH. Dodaje kako će turistički kompleks biti do sada neviđen u svijetu i privući će milijarde eura investicija u BiH.

"Želimo promovirati BiH u svijetu jer postoje ljudi koji nikada nisu čuli za nju. To je zemlja koja treba uspjeti, jer je srce Evrope i njeno ime treba sijati. Projekat će definitivno smanjiti nezaposlenost za 10 do 15 posto, budući da će u Buroj Ozoneu biti zaposleni ljudi iz BiH. Otkako smo došli ovdje imamo podršku vlasti kojoj je cilj uspjeh projekta. Mnogi su bili skeptični, ali načelnik Općine Trnovo Ibro Berilo je vjerovao u moju viziju“, dodaje Ismail.

Načelnik Berilo za naš portal je kazao kako je održao sastanak s investitorima te da će u narednom periodu nadležnosti o izgradnji biti podijeljene zbog njegove predizborne kampanje.

"Investitori iz Dubaija borave u Sarajevu i zaduženi su za sve pripreme kada je u pitanju postavljanje kamena temeljca. Datum smo usaglasili 95 posto, a konkretan termin će se znati vrlo brzo. Do sada je urađen izvedbeni projekat za tri vile koje će se graditi u turističkom kompleksu u Trnovu", kazao je Berilo.

Potrebno osnažiti ekonomiju BiH


Direktor investitorske kompanije u razgovoru za naš portal posebno ističe kako mu je BiH mnogo draga zemlja te izražava veliku nadu da će projekat turističkog grada u Trnovu uspjeti.

"Došao sam ovdje s ciljem koji namjeravam realizirati. Poseban utisak na mene su ostavili priroda i ljudi koji su mnogo ljubazni. Niste svjesni koliki potencijal imate, a mi želimo osnažiti ekonomiju i uvesti pozitivne promjene u društvu. Želim da ljudi budu ponosni što su iz BiH, naročito kada ona postane brend“, kaže Ahmed Ismail na kraju razgovora.

Buroj Ozone bit će izgrađen na nadmorskoj visini dva puta višoj od trenutno najvećeg tornja na svijetu Burj Khalife u Dubaiju. Posjedovat će hotele, restorane, bolnicu, fontane i žičaru. Od aerodroma će biti udaljen 20 minuta, a do centra grada moći će se stići za 25 do 30 minuta. Realizacija projekta procjenjuje se na 4,5 milijardi KM", ističe investitor.

"Investitori i načelnik Berilo rade punom parom kako bi projekat bio realiziran na vrijeme i kako bi se postigli rezultati kakvi se sumnjam mogu postići bilo gdje u svijetu. Bilo je mnogo skeptičnosti o ovom projektu, ne samo u BiH, već i u Dubaiju, ali sam odlučio ne obraćati pažnju na negativna mišljenja ljudi. Ovaj grad je za Bosnu i Bosance, a od ljudi tražim podršku, pozitivno razmišljanje i strpljenje, jer će oni na kraju imati najveću korist", kaže Ahmed Ismail na kraju razgovora.

Dodatno, na području općine Trnovo, prema riječima načelnika, u narednom periodu bit će uloženo nekoliko miliona KM investicija, a posebno je naglasio izgradnju kružnog toka na Bjelašnici, rekonstrukciju vodovodne mreže i pravljenje javne garaže.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Hannibal » 06 Aug 2016, 11:05

Koja ce to sila bit jbt
🐽

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by SPINERKA » 06 Aug 2016, 11:24

Posao će dobiti najmanje deset hiljada radnika
Koja ce to sila bit jbt
:99 :888
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2016, 17:36

Bogami se ne šale. Za par sedmica počinje izgradnja, a sve dozvole i ostalo su prikupili.
Investirat će tačno 4.5 milijardi maraka, što je najveća investicija u JI Evropi.

http://depo.ba/clanak/151037/pocinje-gr ... i-bayern#8
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Pasaga » 21 Aug 2016, 20:53

http://www.tacno.net/novosti/zelim-umri ... oj-zemlji/


"Da su došli u miru poštavali bi našu zemlju i naše vjerske vrijednosti i toleranciju. Da su došli u miru, gradili bi ovdje sebi kuće ali i fabrike i zapošljavali ljude. Da su došli u miru, darovali bi sirotišta, bolnice i djecu sa posebnim potrebama. Da su došli u miru, a meni se čini nisu, trebali bi više znati o običajima zemlje u kojoj žele živjeti, ljetovati ili zimovati. Ovako mi se čini da su tu da ispune san svih onih koji su sanjali i koji otvorenih očiju još uvijek sanjaju o muslimanskoj fildžan državi u srcu Balkana.I za kraj da se zna: ja sam Ena Šarić, Bošnjakinja koja želi umrijeti u svojoj vjeri i na svojoj zemlji! Amin."
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Pasaga » 22 Aug 2016, 08:56

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Luna. » 22 Aug 2016, 11:20

A imamo i 100 km autoputa
Gdje ce nam bit kraj :kafa
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Rockefeller » 22 Aug 2016, 13:04

Ova patetika mi strašno ide na živce. Ako ti šta smeta keva zapljuni u šake i promijeni tok historije na stranu na koju želiš da se odvija a u krajnjem slučaju ako ti se ne svidja živjeti tamo gdje se tok historije odvija drugačije nego bi ti željela spakuj kofere i idi medju ljude sa kojima dijeliš iste vrijednosti.
ali klanjati na prljavim podovima u tržnim centrima, e to je stvar dekadencije islama i propitivanje vjere i vjerskih običaja pojedinih država, koje su zaboravile da su svijetu podarile, matematiku, medicinu i, slova, note i higijenu….
Bojim se da to klanjanje u tržnim centrima ima veze samo sa dvije osobe: vlasnikom (ili više njih) tržnog centra i samim osobama koje klanjaju.

I druga stvar je da islam nije čovječanstvu podario matematiku, medicinu, slova, note i higijenu. Sve je to odranije postojalo a islamska civilizacija je samo dala svoj doprinos opet (kako se i inače sve u historiji dešava) na temelju ranijih radova.

Biće da je u pravu jedino ako je pitagorino puno ime bilo Muhamed Pitagora.
ne mogu da ne spomenem, jer vjerujem da je ovakvo ponašanje recidiv kupovanje Bosne i Hercegovine od strane bogatih Arapa i Turaka koji su sebe odavno proglasili našom braćom zaboravljajući da su, ne tako davno, bili okupatori, koji smatrajući sebe vlasnicima našeg tla i zraka, otvarajući svoje banke i dajući beskamatne kredite, kupujući našu avio kompaniju i sl., kupuju naše duše i opet po ko zna koji put okupiraju BIH.
Ovo "kupovanje" mi nikad neće biti jasno. Kada mi Turcima prodajemo meso ili Njemačkoj dijelove za automobile to nije porobljavanje? Zbog toga hiljade Njemaca i Turaka ostaje bez posla (jest, ahaa).

Valjda je osnov svakog prosperiteta trgovina iza koje se opet krije jedna jedina riječ na koju se svode svi problemi kod nas ili bilo gdje a to je produktivnost ili šire opisano specijalizacija: svako radi ono u čemu je najbolji. Arapi su očigledno dobri u gradjevinstvu: po zaljevu i svijetu su izgradili boga oca i ispravno je da grade jer su dobri u tome. Sa druge strane postoje neke naznake da smo mi kobejagi dobri u drvnoj industriji. Ko će koga porobiti ako mi tim arapima za kuće koje su oni napravili prodamo stolice? I hoće li Švedi porobiti Arape ako im oni prodaju svoje stolice?

Princip je sasvim jednostavan: u našoj državi mi treba da radimo ono u čemu smo dobri, a sve ostalo prepustiti drugima da razdjele izmedju sebe po kriteriju u čemu su oni dobri.

I još nešto: ako damo zemlju da arapima da grade u čemu su oni dobri (a mnogo je dokaza da mi u tome nismo dobri), a oni nama time podignu proizvodnju stolica jesmo li mi zaista na gubitku ili dobitku?
Da su došli u miru poštavali bi našu zemlju i naše vjerske vrijednosti i toleranciju. Da su došli u miru, gradili bi ovdje sebi kuće ali i fabrike i zapošljavali ljude. Da su došli u miru, darovali bi sirotišta, bolnice i djecu sa posebnim potrebama. Da su došli u miru, a meni se čini nisu, trebali bi više znati o običajima zemlje u kojoj žele živjeti, ljetovati ili zimovati. Ovako mi se čini da su tu da ispune san svih onih koji su sanjali i koji otvorenih očiju još uvijek sanjaju o muslimanskoj fildžan državi u srcu Balkana.
Poštovanje jednih kolektivnih vrijednosti je uvijek nepoštovanje drugih. U našoj zemlju, u našim vjerskim vrijednostima nema tolerancije spram: šija, pedera, gulenovaca i cigana. Zašto mi ne poštujemo njihove vrijednosti (mada je ozbiljnije pitanje od toga zašto ne poštujemo njihovo dostojanstvo)?

Ne postoje kolektivne vrijednosti, sistem vrijednosti je individualna stvar. Kolektivni sistem vrijednosti su bila karakteristika ranih civilizacija a želim vjerovati da smo mi odmakli od babilonske kulture.

Neka se Ena Šarić i mnogi drugi zapitaju da možda problemi BiH i sve ono što ona i njoj slični doživljavaju kao problem proizilazi iz kolektivističkog načina razmišljanja. Da joj Arapi nisu problem, bio bi neko drugi: bilo ko izvan kolektiva.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by SPINERKA » 22 Aug 2016, 13:24

:( --
ja , jos uvijek ne mogu da 'svarim' de je ovo IMAGE DANASNJE BIH.

Image
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Krokodil Behko » 22 Aug 2016, 18:40

SPINERKA wrote::( --
ja , jos uvijek ne mogu da 'svarim' de je ovo IMAGE DANASNJE BIH.

Image

Nije, ali ga ti takvog želiš prikazati, tačnije, izmišljaš i konstruišeš.
Eto, pojasnim nakon tvog komentara, a baš me zanima šta ćeš reći.
online

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Mirelam » 22 Aug 2016, 22:20

Ovog krajnjeg desnog treba pozvati na partijsku odgovornost :sok

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Turistički grad u podnožju Bjelašnice i Treskavice

Post by Krokodil Behko » 22 Aug 2016, 23:51

Ama jok bo. Sjećam se tog događaja i te slike.
Ovo je učenje fatihe i minuta šutnje, za šehide i pale borce, pa kako će drugačije, ako neće tako. Taj desno, on očito nije musliman pa je kod njega minuta šutnje, umjesto fatihe i ne znam kako se sad od ovoga pravi tobože loš image :cudi
online

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests