Festival Ultra u Splitu

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by dr laganini » 19 Jul 2016, 01:47

Poznati isusovac pater Ike Mandurić na Facebooku je opisao svoje doživljaje s Ultra festivala u Splitu.

Njegov status prenosimo u cijelosti:

”Ponovno se pokazalo da previše sotoniziramo one druge. Eto bio sam na Ultri i vidio taj svijet.
Najprije, glazbeni program kojem se ondje mladi predaju, i cijeli taj spektakl, je jedna vrhunska iluzija. Kod mladih budi silne nade i čežnju za Apsolutnim, ali On ondje nije i ne vodi ih k njemu, nego ih, nakon velike uzburkanosti ostavlja prazne. Stoga je to jedno veliko jeftino trgovanje ljudskim idealizmom – koji postoji u svakom od nas. To mora imati štetne posljedice.
Ali, sto se tiče javnog ne/morala, ništa posebno.

Osim preizazovnog i čudnog stila odijevanje, zapravo je to jedan pristojan svijet. Vise pijanih ima na svakoj utakmici ili nekom drugom koncertu. Nisam puno vidio ni prepoznatljivo nadrogiranih. A agresivnih uopće nema.
Prečesto smo mi skloni one druge sotonizirati. Ako je igdje nedvojbeno sotonsko djelo, onda je u tome da se kršćane uvjeri da su oni drugi živa razvrat i samo zlo. Ne, nisu! Nego su ljudi kao ja i ti. Da nisam vjernik, da nismo vjernici, ja bih bio daleko gori. Stoga zavoljeh te ljude. Često su vrlo otvoreni za govor o Bogu i blagoslov svećenika.
Ako sotona negdje uspijeva, onda uspijeva u tome da druge i drugačije prikazuje zlom i vragovima. Vjernicima nevjernike, nevjernicima Crkvu i popove – onako kako to, primjerice, čini portal Index.hr. Ali opet bi bilo krivo zaključiti da su oni koji u njemu onako pišu, gori od mene. Tko zna tko je gori?
Ma kako to nepopularno bilo, nikad ne smijemo olako pristajati na lose mišljenje u drugima, tim vise ako nismo ni provirili nosom u njihov svijet. Krsćanstvo je zahtjevno, teško je. Uvijek je križ. Nepopularno. Ali jedino nas mogu spasiti njegova načela povjerenja i opravdanja.

Jasno je: nema odustajanja ni slovca od Evandjelja, nauka Crkve, ni jednog načela morala. Ni od ocjene ovog događaja kao takvog: da je vrlo zavodljivo i opasno. Ali, kad je riječ o evangelizaciji, od svih najteža i najvažnija je ova: kršćanima navijestiti kako je svaki čovjek u naravi dobar – kako bi onda to znali navijestiti i drugima. I pokazati im vlastitu dobrotu, kako bi i oni povjerovali nama.
Drugima poručiti “mi u vas vjerujemo” je najpotrebnija riječ ovog vremena.
Upravo to se ovih dana događalo na Ultra evangelizaciji u Splitu. To je tako potrebno”, napisao je pater Ike na Facebooku.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by dr laganini » 19 Jul 2016, 01:57

Cijene na Ultra Music festivalu, koji se ovog vikenda održao na splitskom Poljudu, ponekad dosežu razine koje većini ljudi djeluju neprihvatljivo. Tako ćete za 0,25 dcl Red Bulla morati izdvojiti 50 kuna, pola litre minelarlne vode stajate će vas 20 kuna, a žestoka pića poput Whiskeya, Bacardi ruma stoje vrtoglavih 65 kuna za 0,3 dcl.

Iako se svake godine cijene penju sve više i više, posjećenost festivala i njegova popularnost sve je veća. Stoga valja zaključiti: ‘Tko voli, neka izvoli’

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by Danci » 19 Jul 2016, 01:59

dr laganini wrote:Neobičan prizor moglo se vidjeti 15, srpnja na splitskom Festivalu Ultra gdje su na ulice izašli mladi iz molitvene zajednice Srce Isusovo, a kojima se pridružio i don Damir Stojić. Stojić je, kako se čuje i u videoprilogu, izjavio da ima Boga i na Ultri, a njihov boravak na splitskim ulicama bio je obogaćen vjerskim pjesmama. Mnogima se na licu iščitavala radost, kao i u stihovima koje su pjevali.

Podsjetimo, Katolička se crkva još neki dan otvorila ovom festivalu u Splitu poslavši poruku:

“U Svetoj godini milosrđa mjesna Crkva odgovara Kristovoj zapovijedi ljubavi prema bližnjima pokazujući, kroz duhovna i tjelesna djela milosrđa, svoju blizinu svima koji su u potrebi. Stoga u prigodi Ultra Europe festivala, koji se odvija na stadionu Poljud u Splitu, otvorit ćemo vrata naših crkava za molitvu i sakrament pomirenja, i bit ćemo otvorena srca prisutni među mladima kako bismo svjedočili kršćansku nadu”, piše u priopćenju Splitsko-makarske nadbiskupije.
...zanimljivo.. :hihi i katolička je fleksibilna..

don Damir Stojić :respekt
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by Danci » 19 Jul 2016, 02:02

dr laganini wrote:Cijene na Ultra Music festivalu, koji se ovog vikenda održao na splitskom Poljudu, ponekad dosežu razine koje većini ljudi djeluju neprihvatljivo. Tako ćete za 0,25 dcl Red Bulla morati izdvojiti 50 kuna, pola litre minelarlne vode stajate će vas 20 kuna, a žestoka pića poput Whiskeya, Bacardi ruma stoje vrtoglavih 65 kuna za 0,3 dcl.

Iako se svake godine cijene penju sve više i više, posjećenost festivala i njegova popularnost sve je veća. Stoga valja zaključiti: ‘Tko voli, neka izvoli’
Pa nisu toliko strašne cijene ..super ti može iz kuće ponijeti :ok
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by dr laganini » 19 Jul 2016, 02:14

..ma nisam ja za ultru..ja sam malo stariji gospodin.. :hihi

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by SPINERKA » 19 Jul 2016, 11:34

:hm
--meni je ok :roll
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by storm » 19 Jul 2016, 11:44

dr laganini wrote:..ma nisam ja za ultru..ja sam malo stariji gospodin.. :hihi
A moga si na tribine... Barem jednom guštat na poljudu :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by Krokodil Behko » 25 Jul 2016, 10:29

Hrvati se stide što slušaju narodnjake

Image
Iako se u Hrvatskoj na javnom servisu HRT i u elektronskim medijima gnušaju od porasta popularnosti narodnjaka, činjenica je da njihova publika najviše posjećuje nastupe srpskih folkera.

Naime, u Splitu se krajem mjeseca održava "Ringišpil folk festival", na kome će nastupiti narodnjaci cijelog Balkana.

Hrvatski "Dnevnik" je zabrinut jer umjesto da se "turistima ponudi klapska muzika, oni im serviraju novokomponovane narodnjake".

Na ovom festivalu nastupiće Haris Džinović, Aca Lukas, Milica Todorović, Seka Aleksić, Dado Polumenta, Indira, Ana Nikolić, Rasta itd.

I kako kaže ona stara – nek je hljeba i igara.

Izvor: B92
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by storm » 25 Jul 2016, 10:31

Split i Zagreb su teške narodnjačke baze :rol

Rijeka....e to je grad :gitara
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by dr laganini » 25 Jul 2016, 10:38

..mozda su mladi danas opusteniji nego mi nekad...ja sam slusa i nekako se.druzili po rokerskoj liniji a moji klinci tuku sve nema.iskljucivosti..u svemu nadju nesto dobro :cudi

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by SPINERKA » 25 Jul 2016, 12:37

:rol
I mene cudi da mladi slusaju narodnjake.
Vjerovatno je i posljedica dusevnog stanja. Tuga , bol , razocarenja. Narodnjaci to nekako bolje --dotuku.

Ne mogu se sada sjetiti ko uopste u BOSNI recimo-pjeva zabavnjake i da je popularan.

Hanny je volio -onog bradonju -rapera --odustao i on od njega .
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by storm » 13 Oct 2016, 20:49

dr laganini wrote:..mozda su mladi danas opusteniji nego mi nekad...ja sam slusa i nekako se.druzili po rokerskoj liniji a moji klinci tuku sve nema.iskljucivosti..u svemu nadju nesto dobro :cudi
Slušati cajke nije stanje opuštenosti, nego si tokmak... izuzimam naravno kvalitetne narodnjake, bez daljnjeg :stop


Inače potvrđeno za sljedeću godinu :ok

Potvrđeno je: Ultra će i sljedećeg ljeta zapaliti Split

Ultra Europe press tim potvrdio je da će se od 14. do 16 srpnja na splitskom Poljudu održati peto izdanje festivala koji privlači mlade iz cijelog svijeta
Piše: G.Ba
Image
Foto: Press

HRVATSKI obožavatelji elektronskih ritmova i sljedeće godine imaju razloga za veselje. Ultra Europe press tim potvrdio je da će se od 14. do 16 srpnja na splitskom Poljudu održati peto izdanje festivala koji privlači mlade iz cijelog svijeta.

U priopćenju se dodaje da je splitski festival jedini Ultra festival koji nosi dodatni naziv Europe’s Premier Destination Music Festival jer uz glazbu naglasak stavlja na Split, Dalmaciju i ljepote hrvatske obale.

"Split će u zadnjoj godini trajanja petogodišnjeg ugovora još jednom ugostiti više od 150 tisuća posjetitelja, a bogat glazbeni program pod nazivom Croatia Music Week trajat će od četvrtka 13. srpnja do srijede 19. srpnja u Splitu te na Braču, Hvaru i Visu", navodi se u priopćenju.

To je dogovoreno na sastanku u Miamiju s vlasnicima licence ULTRA. Split je domaćin ULTRA Europe festivala od 2013. godine.

Ultra Europe je najveći međunarodni glazbeni festival u Hrvatskoj koji je ove godine u srpnju okupio više od 100 tisuća posjetitelja iz 143 zemlje.
http://www.youtube.com/watch?v=OESd_FTk80w
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by storm » 01 Jul 2017, 07:28

Vjerojatno i posljednji ULTRA FESTIVAL u Splitu....
javašluk, korupcija i totalni diletantizam lokalnih šerifa, odbili su američke vlasnike....

a kakva je to promocija grada, regije, države :lupa
Pogledati clip....otkud sve mladi dođu....sve te zastave i pozitivu :cool



iako nije ovo moj žanr....sve je to rock'nroll :respekt :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by storm » 01 Jul 2017, 07:33

Bitnija su pitanja jebenog naziva trga, još jebenijeg komada kamena za nekog zločinca...s kim se tko jebe...
a ne da se promovira ljepota držae, zabave mladi a i usput zaradi milijune eura...
malo je reći da smo glupi :bua
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by Konsultant » 02 Jul 2017, 05:53

Je li ovo doticna nosi tangese ispod kostima? :lupa

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Festival Ultra u Splitu

Post by storm » 02 Jul 2017, 06:35

Konsultant wrote: 02 Jul 2017, 05:53 Je li ovo doticna nosi tangese ispod kostima? :lupa
Koja gdje?
Na preskoke sam pogledao clip :hm

lociraj :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests