Savjeti za putovanja

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Savjeti za putovanja

Post by Mala_Mu » 22 Dec 2018, 17:52

Image
Kada planirate odmor, dobro proučite grad ili državu u koji idete jer se možete iznenaditi zakonima i pravilima koji postoje u toj državi. U nekim državama je moguće završiti u zatvoru radi banalnih razloga, a Bright Side prenosi nekoliko najčudnijih zakona iz svijeta.

Skupljanje školjki, hranjenje riba i nošenje karti se smatra nelegalnim na Tajlandu. Ruske turistkinje koje su kupile školjke u lokalnoj prodavnici su uskoro zatvorene i osuđene na godinu dana zatvora, te su umjesto kazne sudu platile 2000 dolara i vratile se u Rusiju oslobođene optužbi.

Osim što je turistima zabranjeno skupljati i kupovati školjke, također ne smiju hraniti ribice jer bi za to mogli dobiti godinu dana zatvora. Turistkinja je uhapšena jer je pokušavala nahraniti ribicu i uslikati je u isto vrijeme, ali je kasnije oslobođena optužbi uz veliku novčanu kaznu.

Tajland ima stroga pravila po pitanju nošenja i igranja karti. Zakon donesen 1935. zabranjuje posjedovanje više od 120 karata. Ako vas uhvate sa više od dva špila karata ili kako ih igrate na javnom mjestu, bit ćete uhapšeni.

U Australiji je se najbolje kontrolisati ukoliko se uznemirite i poželite psovati jer psovanjem na javnom mjestu možete zaraditi i do šest mjeseci zatvora.

U Singapuru je zabranjeno povezivati se na bilo koji wifi. Naime, ukoliko se povežete na nečiji otvoreni wifi bez da ga obavjestite, bićete osuđeni za hakerski napad i dobiti najmanje tri godine zatvora za ovaj prekršaj.

U "zemlji izlazećeg sunca" je zabranjeno šetati bez lične karte. Ukoliko vas policija uhapsi a nemate dokumente, dobit ćete najmanje 23 dana zatvora.

Ako posjećujete Arapske Emirate, nemojte nositi rizične stvari jer i najsitnijim detaljima možete zaraditi nekoliko dana zatvora. Švicarac je uhićen u Dubaiu i osuđen na četiri godine nakon što su mu policajci našli tri fleke od kolača koji je jeo na drugom aerodromu.

Amerikanci imaju zakon koji navodi kako je nelegalno davati hranu beskućnicima na ulici. Ovaj zakon je toliko ozbiljan da je pop uhvaćen i osuđen na dva mjeseca zatvora zato što je kuhao i dijelio hranu gladnima. Prema vjerovanjima američke vlasti, ukoliko neko želi da se bavi humanitarnim radom morat će tražiti dozvolu gradske uprave i raditi to na mjestima koja su za to predviđena a ne samostalno.

klix.ba

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Skupljanje školjki, pomaganje beskućnicima i hranjenje riba su nelegalni u nekim zemljama

Post by Venera » 22 Dec 2018, 18:25

Mala_Mu wrote: 22 Dec 2018, 17:52
Amerikanci imaju zakon koji navodi kako je nelegalno davati hranu beskućnicima na ulici. Ovaj zakon je toliko ozbiljan da je pop uhvaćen i osuđen na dva mjeseca zatvora zato što je kuhao i dijelio hranu gladnima. Prema vjerovanjima američke vlasti, ukoliko neko želi da se bavi humanitarnim radom morat će tražiti dozvolu gradske uprave i raditi to na mjestima koja su za to predviđena a ne samostalno.

klix.ba
ovo je na zalost istina, neki dan sam otisla u restoran i narucila rucak za beskucnika, a pitala sma osoblje da li mu smiju dati hranu, kazu da dok su pod radnim satom , ne smiju , zato sam sacekala i uzela hranu i dala beskucniku ispred restorana :sok :lupa cak je i osoblju restorana zabranjeno, no da tamo radim , nasla bih sistem da nahranim ljude, narocito dok je zima :mrgud
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Skupljanje školjki, pomaganje beskućnicima i hranjenje riba su nelegalni u nekim zemljama

Post by Čupava » 22 Dec 2018, 18:30

statebriga wrote: 22 Dec 2018, 18:25
Mala_Mu wrote: 22 Dec 2018, 17:52
Amerikanci imaju zakon koji navodi kako je nelegalno davati hranu beskućnicima na ulici. Ovaj zakon je toliko ozbiljan da je pop uhvaćen i osuđen na dva mjeseca zatvora zato što je kuhao i dijelio hranu gladnima. Prema vjerovanjima američke vlasti, ukoliko neko želi da se bavi humanitarnim radom morat će tražiti dozvolu gradske uprave i raditi to na mjestima koja su za to predviđena a ne samostalno.

klix.ba
ovo je na zalost istina, neki dan sam otisla u restoran i narucila rucak za beskucnika, a pitala sma osoblje da li mu smiju dati hranu, kazu da dok su pod radnim satom , ne smiju , zato sam sacekala i uzela hranu i dala beskucniku ispred restorana :sok :lupa cak je i osoblju restorana zabranjeno, no da tamo radim , nasla bih sistem da nahranim ljude, narocito dok je zima :mrgud
Negdje sam pisala o momku koji je radio u MC i svoj obrok nije jeo, davao jednom beskućniku koji je dolazio ispred MC a...
Kada saznao šef .. obavjestio direkciju, momak dobio nogu sa posla... i on ih tuži...

A toliko hrane se baci u restoranima, supermarketima... i sad to smeće polijevaju varakinom, znajući da beskućnici dolaze i kupe tu hranu...

Neku opet odvoze u Crveni krst, i tamo je djele onim kojima je to neophodno ...
.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Skupljanje školjki, pomaganje beskućnicima i hranjenje riba su nelegalni u nekim zemljama

Post by Venera » 22 Dec 2018, 18:35

Čupava wrote: 22 Dec 2018, 18:30
statebriga wrote: 22 Dec 2018, 18:25

ovo je na zalost istina, neki dan sam otisla u restoran i narucila rucak za beskucnika, a pitala sma osoblje da li mu smiju dati hranu, kazu da dok su pod radnim satom , ne smiju , zato sam sacekala i uzela hranu i dala beskucniku ispred restorana :sok :lupa cak je i osoblju restorana zabranjeno, no da tamo radim , nasla bih sistem da nahranim ljude, narocito dok je zima :mrgud
Negdje sam pisala o momku koji je radio u MC i svoj obrok nije jeo, davao jednom beskućniku koji je dolazio ispred MC a...
Kada saznao šef .. obavjestio direkciju, momak dobio nogu sa posla... i on ih tuži...

A toliko hrane se baci u restoranima, supermarketima... i sad to smeće polijevaju varakinom, znajući da beskućnici dolaze i kupe tu hranu...

Neku opet odvoze u Crveni krst, i tamo je djele onim kojima je to neophodno ...
eh o tome pisem , zar se ne moze nesto organizirati u restoranima :cvijece

Panera svake nedelje dijeli hranu beskucnicima , ali to je ssamo jedan dan i jedna obrok , i to cjenim , ali restorani bacaju hranu svaki dan :mrgud
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Skupljanje školjki, pomaganje beskućnicima i hranjenje riba su nelegalni u nekim zemljama

Post by Čupava » 22 Dec 2018, 18:37

statebriga wrote: 22 Dec 2018, 18:35
Čupava wrote: 22 Dec 2018, 18:30

Negdje sam pisala o momku koji je radio u MC i svoj obrok nije jeo, davao jednom beskućniku koji je dolazio ispred MC a...
Kada saznao šef .. obavjestio direkciju, momak dobio nogu sa posla... i on ih tuži...

A toliko hrane se baci u restoranima, supermarketima... i sad to smeće polijevaju varakinom, znajući da beskućnici dolaze i kupe tu hranu...

Neku opet odvoze u Crveni krst, i tamo je djele onim kojima je to neophodno ...
eh o tome pisem , zar se ne moze nesto organizirati u restoranima :cvijece

Panera svake nedelje dijeli hranu beskucnicima , ali to je ssamo jedan dan i jedna obrok , i to cjenim , ali restorani bacaju hranu svaki dan :mrgud
Vlasnici restorana mogu ako zele .. pomoci ostatkom hrane ... ali eto... ima ih sigurno koji pomažu ali veoma mali broj...
.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Skupljanje školjki, pomaganje beskućnicima i hranjenje riba su nelegalni u nekim zemljama

Post by Melek » 22 Dec 2018, 19:08

Ma ne vjerujem da za tri fleke mozes dobiti 4 godine zatvora, pa da je troserijat na snazi :ccc
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Skupljanje školjki, pomaganje beskućnicima i hranjenje riba su nelegalni u nekim zemljama

Post by Venera » 23 Dec 2018, 17:01

Čupava wrote: 22 Dec 2018, 18:37
statebriga wrote: 22 Dec 2018, 18:35

eh o tome pisem , zar se ne moze nesto organizirati u restoranima :cvijece

Panera svake nedelje dijeli hranu beskucnicima , ali to je ssamo jedan dan i jedna obrok , i to cjenim , ali restorani bacaju hranu svaki dan :mrgud
Vlasnici restorana mogu ako zele .. pomoci ostatkom hrane ... ali eto... ima ih sigurno koji pomažu ali veoma mali broj...
ma zakon im prijeti zabranom, to je problem, iako se i zakoni mogu promjeniti :rumenko

jedne godine na parkingu , ispred prodavnice, covjek prosi , taman da dadnem novac, ide policjac ili nekakvo osiguranje i rece da to ne mogu uraditi jer je dio vlasnistva prodavnice , rekoh, nema problema, i ja reknem besucniku da se pomjerimo iz zone , i fino , dva koraka od zone mu dadnem novac, a reakcija policajca/osiguranja je bila ono famozno klimanje glavom :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Skupljanje školjki, pomaganje beskućnicima i hranjenje riba su nelegalni u nekim zemljama

Post by ina » 26 Dec 2018, 23:04

statebriga wrote: 23 Dec 2018, 17:01
Čupava wrote: 22 Dec 2018, 18:37
Vlasnici restorana mogu ako zele .. pomoci ostatkom hrane ... ali eto... ima ih sigurno koji pomažu ali veoma mali broj...
ma zakon im prijeti zabranom, to je problem, iako se i zakoni mogu promjeniti :rumenko

jedne godine na parkingu , ispred prodavnice, covjek prosi , taman da dadnem novac, ide policjac ili nekakvo osiguranje i rece da to ne mogu uraditi jer je dio vlasnistva prodavnice , rekoh, nema problema, i ja reknem besucniku da se pomjerimo iz zone , i fino , dva koraka od zone mu dadnem novac, a reakcija policajca/osiguranja je bila ono famozno klimanje glavom :D.
A ti im (mozda) iza ledja (ili u mislima) pokazala prst.
Tako te zamisljam. :D.
Svijest ima sidrište.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Skupljanje školjki, pomaganje beskućnicima i hranjenje riba su nelegalni u nekim zemljama

Post by Venera » 26 Dec 2018, 23:06

ina wrote: 26 Dec 2018, 23:04
statebriga wrote: 23 Dec 2018, 17:01

ma zakon im prijeti zabranom, to je problem, iako se i zakoni mogu promjeniti :rumenko

jedne godine na parkingu , ispred prodavnice, covjek prosi , taman da dadnem novac, ide policjac ili nekakvo osiguranje i rece da to ne mogu uraditi jer je dio vlasnistva prodavnice , rekoh, nema problema, i ja reknem besucniku da se pomjerimo iz zone , i fino , dva koraka od zone mu dadnem novac, a reakcija policajca/osiguranja je bila ono famozno klimanje glavom :D.
A ti im (mozda) iza ledja (ili u mislima) pokazala prst.
Tako te zamisljam. :D.
nisam, to ja radim tako profinjeno, da im jos vise dignem tlak :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Savjeti za putovanja

Post by lejlamo » 20 Aug 2019, 18:15

super stranica za pokupiti osnovne info za destinaciju na koju se planira otići..
sadržaj se tiče najautentičnijih mjesta koja bi trebalo vidjeti. ukuca se destinacija i na ekranu se pojavi izbor... od toga šta treba da posjetite i šta da radite, preko vodiča, hrane, pića, hotela, pa sve do umjetnosti, književnosti, svakodnevice...

kul :cool

https://theculturetrip.com/

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Savjeti za putovanja

Post by carobnjak N » 20 Aug 2019, 18:29

Daj ba ...nasli mu tri fleke i dobio 4 godine zatvora.
Koji k
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Savjeti za putovanja

Post by storm » 05 Jan 2020, 07:30

Riskirate odlaskom tamo: Ovo su najopasnije zemlje za putovanje u 2020. godini
DMN

Image
Ilustracija: Instagram
PREMA novoj karti koja je napravljena za ljubitelje putovanja, najopasnija mjesta za turiste u 2020. godini su Libija i Somalija.

Godišnja "Karta rizičnih putovanja" otkrila je zemlje u kojima će većina posjetitelja imati probleme s mnogim stvarima koje se tiču njihove sigurnosti, piše Indy100.

Libija i Somalija našle su se na vrhu liste, a odmah za njima najrizičnije zemlje po turiste su Afganistan i Venezuela.

Uzimajući sve čimbenike u obzir, najbolje stanje je u Finskoj, Norveškoj i Irskoj.

Kada je riječ o zdravlju, najveća je vjerojatnost da ćete ga ugroziti putovanjem u zemlje Afrike: Nigeriju, Gvineju, Sierra Leone, Liberiju, Južni Sudan, Eritreju ili Srednjoafričku Republiku.

Među zemljama s veoma malim rizikom od zaraze i bolesti je većina država u Europi, Kanada, SAD, Novi Zeland, Australija, Južna Koreja i Japan.

Što se tiče nasilja, najproblematičnije zemlje su Afganistan, Sirija, Jemen, Irak, Somalija, Libija i dijelovi Nigerije.

S druge strane, najsigurnije zemlje su Norveška, Grenland, Finska, Irska, Švicarska i Slovenija. #samokažem :valja

V. T.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37845
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Online

Re: Savjeti za putovanja

Post by Pasaga » 05 Jan 2020, 08:21

Sto se tice ovih zemalja sa visokim rizikim
spisak je mogao biti mnogo veci ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53784
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1918 times
Been thanked: 15176 times
Status: Offline

Re: Savjeti za putovanja

Post by HAVANA » 05 Jan 2020, 08:25

E cuj fleke,kake ba fleke? :plavi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37845
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Online

Re: Savjeti za putovanja

Post by Pasaga » 05 Jan 2020, 08:36

HAVANA wrote: 05 Jan 2020, 08:25 E cuj fleke,kake ba fleke? :plavi
ko je ovde to spominjao .....
tbjarabi ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16548 times
Status: Offline

Re: Savjeti za putovanja

Post by Fuddo » 05 Jan 2020, 09:04

storm wrote: 05 Jan 2020, 07:30 Riskirate odlaskom tamo: Ovo su najopasnije zemlje za putovanje u 2020. godini
DMN

Image
Ilustracija: Instagram
PREMA novoj karti koja je napravljena za ljubitelje putovanja, najopasnija mjesta za turiste u 2020. godini su Libija i Somalija.

Godišnja "Karta rizičnih putovanja" otkrila je zemlje u kojima će većina posjetitelja imati probleme s mnogim stvarima koje se tiču njihove sigurnosti, piše Indy100.

Libija i Somalija našle su se na vrhu liste, a odmah za njima najrizičnije zemlje po turiste su Afganistan i Venezuela.

Uzimajući sve čimbenike u obzir, najbolje stanje je u Finskoj, Norveškoj i Irskoj.

Kada je riječ o zdravlju, najveća je vjerojatnost da ćete ga ugroziti putovanjem u zemlje Afrike: Nigeriju, Gvineju, Sierra Leone, Liberiju, Južni Sudan, Eritreju ili Srednjoafričku Republiku.

Među zemljama s veoma malim rizikom od zaraze i bolesti je većina država u Europi, Kanada, SAD, Novi Zeland, Australija, Južna Koreja i Japan.

Što se tiče nasilja, najproblematičnije zemlje su Afganistan, Sirija, Jemen, Irak, Somalija, Libija i dijelovi Nigerije.

S druge strane, najsigurnije zemlje su Norveška, Grenland, Finska, Irska, Švicarska i Slovenija. #samokažem :valja

V. T.
A cuj ovo,
Odes na godisnji u Somaliju.
Pa ko ce tamo otic?
Dozvolite da se obratimo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Savjeti za putovanja

Post by Venera » 05 Jan 2020, 09:29

ugrzavanje zdravja i i ispoljavanje nasilju su defintivno najrizicniji fakotri na svjetskim destinacijama :jutarnja
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53784
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1918 times
Been thanked: 15176 times
Status: Offline

Re: Savjeti za putovanja

Post by HAVANA » 05 Jan 2020, 09:40

Fuddo wrote: 05 Jan 2020, 09:04
storm wrote: 05 Jan 2020, 07:30 Riskirate odlaskom tamo: Ovo su najopasnije zemlje za putovanje u 2020. godini
DMN

Image
Ilustracija: Instagram
PREMA novoj karti koja je napravljena za ljubitelje putovanja, najopasnija mjesta za turiste u 2020. godini su Libija i Somalija.

Godišnja "Karta rizičnih putovanja" otkrila je zemlje u kojima će većina posjetitelja imati probleme s mnogim stvarima koje se tiču njihove sigurnosti, piše Indy100.

Libija i Somalija našle su se na vrhu liste, a odmah za njima najrizičnije zemlje po turiste su Afganistan i Venezuela.

Uzimajući sve čimbenike u obzir, najbolje stanje je u Finskoj, Norveškoj i Irskoj.

Kada je riječ o zdravlju, najveća je vjerojatnost da ćete ga ugroziti putovanjem u zemlje Afrike: Nigeriju, Gvineju, Sierra Leone, Liberiju, Južni Sudan, Eritreju ili Srednjoafričku Republiku.

Među zemljama s veoma malim rizikom od zaraze i bolesti je većina država u Europi, Kanada, SAD, Novi Zeland, Australija, Južna Koreja i Japan.

Što se tiče nasilja, najproblematičnije zemlje su Afganistan, Sirija, Jemen, Irak, Somalija, Libija i dijelovi Nigerije.

S druge strane, najsigurnije zemlje su Norveška, Grenland, Finska, Irska, Švicarska i Slovenija. #samokažem :valja

V. T.
A cuj ovo,
Odes na godisnji u Somaliju.
Pa ko ce tamo otic?
Ja konto za 1 maj,sad necu.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Savjeti za putovanja

Post by dadojović » 05 Jan 2020, 10:35

carobnjak N wrote: 20 Aug 2019, 18:29 Daj ba ...nasli mu tri fleke i dobio 4 godine zatvora.
Koji k
To ti je kao u onoj seriji: Mariofil mariše ako se uflekaš.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
civor
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 288
Joined: 06 Mar 2016, 08:10
Location: Sarajevo
Mood:
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times
Status: Offline

Re: Savjeti za putovanja

Post by civor » 05 Jan 2020, 10:46

dadojović wrote: 05 Jan 2020, 10:35
carobnjak N wrote: 20 Aug 2019, 18:29 Daj ba ...nasli mu tri fleke i dobio 4 godine zatvora.
Koji k
To ti je kao u onoj seriji: Mariofil mariše ako se uflekaš.


:jupi :jupi
Vidim svoju majku kako sikter kuva ajvar bajram vakuf bojler rahatventil kahvu starome babajku , čarobniceeee....

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests