Bosanske piramide

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

mane1986
Na probnom
Na probnom
Posts: 19
Joined: 11 Feb 2015, 13:09
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by mane1986 » 15 Feb 2015, 22:30

Salahuddin wrote:
Rum wrote:Niste ni jednom bili na piramidama a govorite da nema :maja uzmite lopate i krampove u ruke i praVAC piramide kopajte , pametnije bi bilo nego sto preko slova filozofirate znas ti nas jebo ti nas :mah

Nisam bio ni u Egiptu a znam da tamo ima. Ako se tebi krampa sediment, bujrum. Visokom je bolje da se drze suhog mesa. Sa piramidama ce to krace trajati.
Ja sam bio i fotografisao i dokazao da tu nema ništa. svoje fotografije ne mogu da pronađem ali priložene fotografije u jednom od članaka potpuno isto govore. pogledaj ili pogledaj još jednom ako si gledao i pročitaj objašnjenje ša će ti, kao svakom normalnom čovjeku, biti jasno da je sve izmišljeno.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Rockefeller » 15 Feb 2015, 22:41

Čak i ako se ne dokaže postojanje piramida BiH ne može puno izgubiti jer se Semir već istakao i po njemu će da pada drvlje i kamenje (ustvari čak mislim da niko neće pretrpjeti neku štetu i ako se dokaže da ne postoje ali eto...). Nama je dosta reći on je i da završimo sa tim. A fakat je i to su haman naučnici i potvrdili da ima tih nekih jona i govana koje se razlikuju tu i tamo što li, da li zbog nečeg ili nečeg drugog ali eto ima. I samo to govno ima svoju publiku.

Ima ono govno u Americi nigdje ništa, neka pustara, ali su ljudi ubjedjeni da će tu vidjeti vanzemaljce. I ljudi haman idu. Pustite mi se konvencionalnih stvari, većinu smo ih zakasnili i da bismo stali uz bok nekima treba nam ili dosta para ili mnogo para.

Uostalom, ono što mi trenutno imamo je riječi jednih protiv drugih. I ako moram birati kome ću da vjerujem dok se ne dokaže jedno ili drugo biram da vjerujem onom ko mi donosi pare.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Lebowski » 15 Feb 2015, 22:43

Iako i Semir igra pomalo i na tu kartu sa vanzemaljcima, mislim da bi mu to trebao biti prioritet.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2015, 22:46

mane1986 wrote:
Salahuddin wrote:
Rum wrote:Niste ni jednom bili na piramidama a govorite da nema :maja uzmite lopate i krampove u ruke i praVAC piramide kopajte , pametnije bi bilo nego sto preko slova filozofirate znas ti nas jebo ti nas :mah

Nisam bio ni u Egiptu a znam da tamo ima. Ako se tebi krampa sediment, bujrum. Visokom je bolje da se drze suhog mesa. Sa piramidama ce to krace trajati.
Ja sam bio i fotografisao i dokazao da tu nema ništa. svoje fotografije ne mogu da pronađem ali priložene fotografije u jednom od članaka potpuno isto govore. pogledaj ili pogledaj još jednom ako si gledao i pročitaj objašnjenje ša će ti, kao svakom normalnom čovjeku, biti jasno da je sve izmišljeno.
E pa jbg. Ja konto ti napustio, kako si i rekao.
Izgleda da nisi od riječi, pa ti se ne može ništa vjerovati. Volim zicere, što jes-jes :hihi
online

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by tovar » 15 Feb 2015, 22:53

Pa te piramide čim se odkopaju iz zemlje će da bidnu vanzemaljske a zasad su zemaljske dok su u zemlji.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

mane1986
Na probnom
Na probnom
Posts: 19
Joined: 11 Feb 2015, 13:09
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by mane1986 » 15 Feb 2015, 23:43

Krokodil Behko wrote:
mane1986 wrote:
Salahuddin wrote:
Rum wrote:Niste ni jednom bili na piramidama a govorite da nema :maja uzmite lopate i krampove u ruke i praVAC piramide kopajte , pametnije bi bilo nego sto preko slova filozofirate znas ti nas jebo ti nas :mah

Nisam bio ni u Egiptu a znam da tamo ima. Ako se tebi krampa sediment, bujrum. Visokom je bolje da se drze suhog mesa. Sa piramidama ce to krace trajati.
Ja sam bio i fotografisao i dokazao da tu nema ništa. svoje fotografije ne mogu da pronađem ali priložene fotografije u jednom od članaka potpuno isto govore. pogledaj ili pogledaj još jednom ako si gledao i pročitaj objašnjenje ša će ti, kao svakom normalnom čovjeku, biti jasno da je sve izmišljeno.
E pa jbg. Ja konto ti napustio, kako si i rekao.
Izgleda da nisi od riječi, pa ti se ne može ništa vjerovati. Volim zicere, što jes-jes :hihi
Slabo ti kontaš. vidim ja od početka

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by tovar » 15 Feb 2015, 23:50

Đe ima krokodila ima i piramida!
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by gospođa Brams » 16 Feb 2015, 10:18

Piramide :valja

No dobro, ako se u Međugorju može prodavat magla, zašto ne i tamo
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

mane1986
Na probnom
Na probnom
Posts: 19
Joined: 11 Feb 2015, 13:09
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by mane1986 » 23 Feb 2015, 16:39

Rockefeller wrote:Čak i ako se ne dokaže postojanje piramida BiH ne može puno izgubiti jer se Semir već istakao i po njemu će da pada drvlje i kamenje (ustvari čak mislim da niko neće pretrpjeti neku štetu i ako se dokaže da ne postoje ali eto...). Nama je dosta reći on je i da završimo sa tim. A fakat je i to su haman naučnici i potvrdili da ima tih nekih jona i govana koje se razlikuju tu i tamo što li, da li zbog nečeg ili nečeg drugog ali eto ima. I samo to govno ima svoju publiku.

Ima ono govno u Americi nigdje ništa, neka pustara, ali su ljudi ubjedjeni da će tu vidjeti vanzemaljce. I ljudi haman idu. Pustite mi se konvencionalnih stvari, većinu smo ih zakasnili i da bismo stali uz bok nekima treba nam ili dosta para ili mnogo para.

Uostalom, ono što mi trenutno imamo je riječi jednih protiv drugih. I ako moram birati kome ću da vjerujem dok se ne dokaže jedno ili drugo biram da vjerujem onom ko mi donosi pare.
Ja sam dokazao da nema. pogledaj moj prilog sa slikama.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by ina » 23 Feb 2015, 17:17

Nisam imala jos priliku licno vidjeti ...ali sam citala u vezi argumenta.
Spomenuto blago je nedovoljno promovirano... Zlato koje bi dobro koristilo Visokom a i Bosni.
Bogatstvo koje ce vjerovatno i dalje ostati zakopano (mozda jos dublje nego sto je i bilo )
radi nekih tudjih vecih finansiskih i politickih, i historijskih interesa.
Svijest ima sidrište.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by tovar » 23 Feb 2015, 19:04

Pravo bogatstvo leži zakopano u ljudima pokraj tih piramida. Ja sam siguran da bih svoje životno iskustvo mogao itekako obogatiti s nekom piramidašicom iz Visokog. Ako ikada dođem u Visoko (a imam želju), najprije ću gledati gdje su sfinge a piramide mi neće pobjeći kad su me već do sada čekale.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by JCR » 01 Mar 2015, 14:24

mane1986 wrote:
Rockefeller wrote:Čak i ako se ne dokaže postojanje piramida BiH ne može puno izgubiti jer se Semir već istakao i po njemu će da pada drvlje i kamenje (ustvari čak mislim da niko neće pretrpjeti neku štetu i ako se dokaže da ne postoje ali eto...). Nama je dosta reći on je i da završimo sa tim. A fakat je i to su haman naučnici i potvrdili da ima tih nekih jona i govana koje se razlikuju tu i tamo što li, da li zbog nečeg ili nečeg drugog ali eto ima. I samo to govno ima svoju publiku.

Ima ono govno u Americi nigdje ništa, neka pustara, ali su ljudi ubjedjeni da će tu vidjeti vanzemaljce. I ljudi haman idu. Pustite mi se konvencionalnih stvari, većinu smo ih zakasnili i da bismo stali uz bok nekima treba nam ili dosta para ili mnogo para.

Uostalom, ono što mi trenutno imamo je riječi jednih protiv drugih. I ako moram birati kome ću da vjerujem dok se ne dokaže jedno ili drugo biram da vjerujem onom ko mi donosi pare.
Ja sam dokazao da nema. pogledaj moj prilog sa slikama.
Da ti decko nisi neki arheolog ono nesto tipa Indianal Dzonsa :hihi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Biba » 06 Mar 2015, 20:40

Mislim da to što naučnici svijeta nisu došli u Bosnu, ne znači ništa.Koliko puta naučnici nisu željeli poraditi na nekom novom lijeku....To što njih ne zanima, ne znači da te piramide ne vriede.Nisam ih vidjela ali tko bi ih drugi načinio nego ljudi...Dakle, Bosanci, imate piramide i budite ponosni...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by REMB » 06 Mar 2015, 20:59

Sema (Osmanagić) će piramidu napravit ako treba...uglavnom će u Visokom biti piramide.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Pasaga » 06 Mar 2015, 21:03

REMB wrote:Sema (Osmanagić) će piramidu napravit ako treba...uglavnom će u Visokom biti piramide.
...kad to mogne neko od babinih sinova kupit...
tad ce i kusa vrana znat za njih...
narod ce nagrnuti.......
Gdje je infrastruktura.....sta sad drzava radi.....
Koliki je to promasaj,da se nepokrene izgradnja hotela,sportskih centara,pubova,bazena.....
Samo je u Visokom Bakir mogo da ostvari svoj plan i obecanje od 100.000 zaposlenih dosad.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by tovar » 06 Mar 2015, 22:59

Salahuddin wrote:
tovar wrote:Pravo bogatstvo leži zakopano u ljudima pokraj tih piramida. Ja sam siguran da bih svoje životno iskustvo mogao itekako obogatiti s nekom piramidašicom iz Visokog. Ako ikada dođem u Visoko (a imam želju), najprije ću gledati gdje su sfinge a piramide mi neće pobjeći kad su me već do sada čekale.
Kakve piramidasice. Zmaja je tebi usud. :plavi
Eno je sva gori jer nemere dočekat taj usud.
Zmajopatra, forumska faraonašica slatka ko hurmašica i kobra bi se otrovala od nje.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by tovar » 09 Mar 2015, 17:23

Salahuddine. Prozvat ću te "Zlatousti" ... neće Zmaja tovara, ona hoće lipicanca .... "Fiona" ...
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

NOVA SEKTA: 500 ljudi u transu na bosanskim piramidama

Post by Krokodil Behko » 23 Jun 2015, 17:44

Image
Tradicionalno okupljanje posjetilaca iz čitavog svijeta na prvi dan ljeta, za ljetni solsticij, na vrhu Bosanske piramide Sunca u Visokom, ove godine je prošlo u fenomenalnoj atmosferi i organizaciji.
Image
Bili su tu autobusi s organiziranim grupama iz Slovenije, Njemačke, Turske i Austrije, te individualni posjetioci iz Velike Britanije, Brazila, Irana, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Švedske, Francuske, Norveške, Švicarske, Belgije, Litvanije, Slovačke, Češke, Rusije, Australije, St. Martina iz Kariba, Makedonije, Bugarske…

Više od pet stotina prisutnih s nestrpljenjem je očekivalo program, nadajući se da će tmurno oblačno nebo zamijeniti sunce.
Image
Prisutne je u 18 sati pozdravio voditelj projekta istraživanja bosanskih piramida dr. Semir Osmanagić. Zaželio im je dobrodošlicu sa željom da se ugodno osjećaju u Bosni i Hercegovini. Govorio je o značaju ove lokacije na kojoj su se nalazili srednjevjekovna utvrda kao jedan od temelja državnosti BiH, rimska osmatračnica, ilirsko naselje, a svi ovi kulturni slojevi na vrhu najveće piramide svijeta.

Prvi su nastupili gosti iz Slovenije na specijalnom ručno izrađenom instrumentu koji generira frekvencije na kojima oscilira Planeta Zemlja. Uslijedila je pjesma švedske grupe ABBA “Angel passing through my Room” u kojoj su učestvovali svi prisutni Slovenci. Nakon toga pjesmom su zagrijali sve prisutne muzički ansambl Hare Krishna koji je taj dan učestvovao i na koncertu kojeg je organizovala ambasada Indije u BiH.

Napokon je došla i zvijezda ovogodišnjeg okupljanja, poznata turska pjevačica Seda Bagcan. U momentu kada je ona izašla pred mikrofone, izašlo je i sunce iza oblaka i obasjalo vrh Bosanske piramide Sunca. Seda Bagzan je u svojoj karijeri pjevala operu u Ankari te učestvovala u takmičenju za Euroviziju. Posljednjih godina bavi se duhovnom muzikom, kombinacijom sufi i istočnjačke tradicije. Autor je muzike i tekstova, na turskom i engleskom jeziku. Ima veliki broj poklonika širom svijeta.

Predivan glas Sede Bagcan i njenih pratećih vokala i ritmovi muzike, svojom blagošću, otvorenošću i smirenosti imali su sjajan efekat na pet stotina ljudi. Tokom izvođenja svojih kompozicija Seda je pozivala sve prisutne da se pridruže pjesmi, jednostavnim riječima koje izazivaju širenje aure i bolji protok energija kroz ljudske čakre. U pojedinim momentima se činilo da su svi postali jedno i da se poruka ljubavi i prijateljstva slala s vrha Piramide u čitav svijet.

Još jednom su muzika i bosanske piramide ujedinili ljude sa svih kontinenata.

Na završetku koncerta dr. Osmanagić je zahvalio Sedi Bagzan što je počastovala prisutne “rajskim glasom” i pozvao je da dođe i slijedeće godine. Ona je pred svima najavili svoj ponovni dolazak s oduševljenjem.

Ostalo je još nekoliko momenata da svi posmatraju zalazak sunca i raduju se ljetu koje je nastupilo u 18.39 sati. U redu i na organizovan način svi su se uputili prema prilaznom platou piramide noseći nezaboravne uspomene iz Visokog.

(visoko.co.ba)
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: NOVA SEKTA: 500 ljudi u transu na bosanskim piramidama

Post by Biba » 23 Jun 2015, 17:48

Ama ljudi bjezte ak ona spominje protok energije i čakre....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26274
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14149 times
Been thanked: 3737 times
Status: Online

Re: NOVA SEKTA: 500 ljudi u transu na bosanskim piramidama

Post by Veca » 24 Jun 2015, 16:53

...mene ce Behko odvest na piramide,kad bidnem otisla,njemu!? :ovaj
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests