Obuca u kuci ...

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Peggy Sue » 15 Mar 2013, 11:13

Ma ja nudim i primam papuče.. Al znam da ima ljudi koji to smatraju nehigijenskim, pa mimalo cudno bilo.. Kontam mozda ispadam seljanka kad ponudim papuce gostima :cudi Zato pitam.. A inace sam onaj tip koj nije gadljiv.. Nista mi se ne gadi osim Majin uvodni post na temu o gadljivosti :) A papuce - bring it on :)
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Maja » 15 Mar 2013, 11:18

Ovaj "moj" zna da kod komšija muslimana nema obuće u kući, pa je vala mogao fino pitati mogu li ući obuven a ne da zagazi i unese pijesak sa sobom. Nisam sitničarka i nije mi to puno ni zasmetalo, ali mi je ipak nekulturno.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Maja » 15 Mar 2013, 11:21

Maja wrote:Ovaj "moj" zna da kod komšija muslimana nema obuće u kući, pa je vala mogao fino pitati mogu li ući obuven a ne da zagazi i unese pijesak sa sobom. Nisam sitničarka i nije mi to puno ni zasmetalo, ali mi je ipak nekulturno.
Druga stvar, ovaj što popisuje struju SVAKI PUT pljune kad završi. Svaki put. I ja ga pitam što moraš pljunuti svaki put nakon što popišeš struju, kaže on...ne znam..nisam o tome razmišljao.
Sad će ispasti da maltretiram ljude ali kad kažem svaki put, onda mislim na to da je hraknuo SVAKI PUT. Pa barem sačekaj da izađeš na ulici :lup

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Zagorka » 15 Mar 2013, 14:04

Maja wrote:
Maja wrote:Ovaj "moj" zna da kod komšija muslimana nema obuće u kući, pa je vala mogao fino pitati mogu li ući obuven a ne da zagazi i unese pijesak sa sobom. Nisam sitničarka i nije mi to puno ni zasmetalo, ali mi je ipak nekulturno.
Druga stvar, ovaj što popisuje struju SVAKI PUT pljune kad završi. Svaki put. I ja ga pitam što moraš pljunuti svaki put nakon što popišeš struju, kaže on...ne znam..nisam o tome razmišljao.
Sad će ispasti da maltretiram ljude ali kad kažem svaki put, onda mislim na to da je hraknuo SVAKI PUT. Pa barem sačekaj da izađeš na ulici :lup
pljune u kući :sok :sok
a-a,lizao bi on tu pljuvacku Zagorki s tepiha :123
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Maja » 15 Mar 2013, 14:55

:haha

Nije bona već u avliju.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Krokodil Behko » 16 Mar 2013, 11:40

Vala ljeti ni čarape ne mogu da trpim na nogama a kamo tek obuću :)
online

Trepavica
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Trepavica » 05 Dec 2013, 09:08

Krokodil Behko wrote:Nosite li obucu u kuci... Ili je po bosanski ?
Nema nosanja obuce po kuci... :ne Nista po kuci osim pokucnica ili bosih nogu... :oo pa i gosti kad dodu znaju da mi se ne hoda u obuci po kuci... :ooo

Ruana
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Ruana » 05 Dec 2013, 09:42

Kod nas na vratima stoji slika sa cipelom prekrizena. Ono isto kao i za pusenje. Pisala sam prije kakav je moj muz.
Davno jednom dosao neki njegov kolega sa posla(danac) kod njih se skoro niko ne izuva da nesto donese, mi sjedili na balkonu i kad je ovaj pozvonio stariji sin mu otvorio i ovaj direktno kod nas na balkon u tenama. Kad ga je muz vidio umalo ga srce nije puklo Ja sam pobjegla toliko me bilo stid sta je covjeku uradio. Prvo ga vratio da se izuje pa ga onda doveo na tepih gdje je mladji sin sjedio i slagao lego kockice pa mu onda objasnjavao koliko je prljavstine vani pa sta je sve donio na tepih pa kako ce to djete pojesti, kako ce se otrovati. Gluho bilo, ovaj se danac izgubio i poceo se izvinjavati i kaze covjek "sad znam sto niko na poslu ne smije dirati tvoje stvari i sto cistacica bjezi cim ti dodjes"
Od tada imamo tu naljepnicu na vratima. Kad idem iz prodavnice ne smijem kesu spustiti pred vrata dok se izujem.

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by POSAVLJAK » 05 Dec 2013, 09:46

Maja wrote::haha

Nije bona već u avliju.
Znaš da se ćuko popiša da obilježi teritoriju :D

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Bla » 05 Dec 2013, 09:51

Kod mene se i lopovi prvo izuju kad dođu da kradu. :D
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Luna. » 05 Dec 2013, 10:35

mi ne hodamo po kuci u cipelama, ali ako se neko nesto zaboravi ne smeta mi da udje zacas u cipelama. svakako nemam nigdje tepiha u kuci i sve se bez problema opere.. obucu skidamo u hodniku i totalno i je glupo skidanje pred vratima u stubistu. pa onda opet stanes na stubiste bos i udjes u stan... il praktikujete uskakanje u stan :D
kad gosti dolaze skidaju obucu i ja svima ponudim papuce
ako dolaze neki majstori ne trazim da skinu obucu. ljudi rade po citav dan u obuci, mozda im noge smrde i sad ja trebam iza njih citav dan zracit kucu.. pa lakse mi je uzet dzoger i oprat pod kuda je proso.. meni to nase pretjerivanje kad je higijena u pitanju ide na zivce pravo. pravimo se kao narod cisti, nek je u kuci sve nalickano a kad je licna higijena u pitanju vela havle :grana

sto se tice ostale obuce, ja nosim priglavke skoro uvijek. ovdje ni ljeti nije toliko vruce a u stanu hladovina i ljeti nosim carape
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by laganini » 05 Dec 2013, 10:52

jedva čekam da uletim u papuče...ali kad gost dođe njegov izbor...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Peggy Sue » 05 Dec 2013, 11:27

Luna. wrote:mi ne hodamo po kuci u cipelama, ali ako se neko nesto zaboravi ne smeta mi da udje zacas u cipelama. svakako nemam nigdje tepiha u kuci i sve se bez problema opere.. obucu skidamo u hodniku i totalno i je glupo skidanje pred vratima u stubistu. pa onda opet stanes na stubiste bos i udjes u stan... il praktikujete uskakanje u stan :D
kad gosti dolaze skidaju obucu i ja svima ponudim papuce
ako dolaze neki majstori ne trazim da skinu obucu. ljudi rade po citav dan u obuci, mozda im noge smrde i sad ja trebam iza njih citav dan zracit kucu.. pa lakse mi je uzet dzoger i oprat pod kuda je proso.. meni to nase pretjerivanje kad je higijena u pitanju ide na zivce pravo. pravimo se kao narod cisti, nek je u kuci sve nalickano a kad je licna higijena u pitanju vela havle :grana

sto se tice ostale obuce, ja nosim priglavke skoro uvijek. ovdje ni ljeti nije toliko vruce a u stanu hladovina i ljeti nosim carape
Ih, lako je tebi bez tepiha... :)

Meni sve pod tepisima... Kad bi mi usla u kucu u obuci po ovakvom vremenu, imala bih posla mejsecima... :(
Image

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Luna. » 05 Dec 2013, 11:33

u mene sve laminat i kozni namjestaj. urahatila se. jedemo ko krmad po dnevoj, kad se sta prospe samo obrisem... proletim sad pa sad kroz stan s mopom i krpom i sve blista.
nema ko prije, pazi isprljace se kauc, pazi prosuce se ovo.. ljepota...
i ne znam sto svi kazu da je koza hladna zimi i topla ljeti.. pa nije mi kauc u kolima da stoji na suncu i uzari se. u stanu uviejk ista temperatura
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by laganini » 05 Dec 2013, 12:03

lu jel te to peggy naljutila..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by IM_ex » 09 Dec 2013, 02:02

Maja wrote: ovaj što popisuje struju SVAKI PUT pljune kad završi. Svaki put. I ja ga pitam što moraš pljunuti svaki put nakon što popišeš struju, kaže on...ne znam..nisam o tome razmišljao.
:oo
Bila sam prisutna kad moj otac zgrmi na popisivaca struje jer je u kucu usao u cipelama. Popisivac je ostao pokunjen do choka :valja
Prije sam tolerisala taj popisivacev ulazak u obuci u hodnik, al od tada, ne dozvoljavam xD
Lijepo mu ukazah na to, rekavsi mu da ne zelim cistiti plocice jos i zbog njegovog nehata. Primio na znanje.

Ni kod koga ne ulazim u stan u obuci, isto zahtijevam i od mojih posjetilaca.
Papuce rijetko koristim; ako sjedim, dok osjetim onu suvisnu toplotu nogu, odmah ih zbacim. Nisam napadna u nutkanju papuca gostima, ponudim tek ako je i meni mima :oo
E sad necu ni kako ja hocu

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Bambi » 16 Dec 2013, 20:12

Ja 'uletim' u kuću u obući samo kad žurim negdje,a uglavnom mi treba vremena dok navučem patike/čizme :plavi to ono u dva-tri koraka :plavi

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Calla » 16 Dec 2013, 23:14

kod mene se u kucu ulazi sa obucom,, kada idem u tude kuce ako vidim da se izuva i ja se izujem a obavezno nosim sa sobom tanke balerinice koje navucem na bose noge ako je ljeto ili u zimi na tanke carape .
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Ciklama
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Ciklama » 17 Dec 2013, 08:00

Ne ulazimo u obući. Može se desiti ulet na brzinu, ali samo u dnevnim prostorijama, ali ima na verandi otirač, obuća se očisti tako da nema šanse da se unese baš nešto prljavo. Imam papuča za goste, kad dođu skrenem pažnju da ih ima, pa njima na volju, dok ih ja rijetko koristim, i čarape su mi suvišne.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Zašto treba da se izujemo kad ulazimo u kuću?

Post by Krokodil Behko » 16 Jul 2015, 09:51

Image
Koliko puta ste ušli u kuću i ostali obuveni...Evo razloga zašto morate da prestanete da ulazite u kuću obuveni, prenosi Žena.blic.

Bakterije

Neke bakterije su dobre za nas, a neke nisu.Istraživanje sa Arizona univerziteta ispitalo je neke bakterije na cipelama i otkrila da se na đonu u prosjeku nalazi 421 hiljada bakterija. Neke od njih ne mogu da naškode, ali neke, kao što je Ešerihija koli, mogu i te kako. Kako bakterije dospiju tu?

- Hodamo kroz stvari kao što su pseći i ptičiji izmet i kroz bacile u javnim toaletima. Lišće i blato pomažu ovim bakterijama da se rašire. Na kraju se one prenesu na parket i tepihe - rekla je Keli Rejnolds, mikrobiolog i profesor sa univerziteta u Arizoni.

Toksini

Bejtel Memorial univerzitet organizirao je neprofitno istraživanje koje je otkrilo da se toksini sa travnjaka lako prenose u kuću.

Drugo istraživanje sa Bejlor univerziteta otkrilo je da ljudi koji žive u području okruženom asfaltom imaju povišen rizik od bolesti kao što je kancer. Toksini se nalaze u prašini koja leti svuda oko nas, a najviše se kači za cipele dok hodamo.

Prljavština

- Prvljavština nije opasna sama po sebi. Djeca obično stavljaju ruke u usta, posebno kada se igraju na podu - kaže Rejnolds.

Ovo je još jedan od razloga zašto ne trebate da budete obuveni u svom domu.

(avaz)
online

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests