Pušenje u stanu/kući

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Nije lijep prizor: Ovako izgledaju stanovi u kojima su živjeli pušači

Post by damir5 » 15 Mar 2019, 08:56

storm wrote: 15 Mar 2019, 08:49
damir5 wrote: 15 Mar 2019, 08:38 Često kupujem igračke curicama na eBayu i kad su u pitanju pre-owned prodavac strogo naglasava da je smoke-free house, sto li? :ovaj
Rahmetli djed je zivio u jednoj sobi u kojoj je pusio a bio je jedini pusac u kuci. Fakat razlika nebo i zemlja. Jedini zidovi koji su se morali prvo oprati pa onda kreciti. Kad je umro sve iz sobe smo bacili, namjestaj, tepih, zavjese...
Mene je jednom nasmijao oglas... Tip prodaje foto opremu i tri puta u oglasu naglašava, da nije nikad se pušilo u prostoriji, gdje drži opremu a ni u blizini :D.

Kontam, hebo li te telezoom i to onaj 600mm f2, 8 :plavi
hehe, ... ali dobro si, optika je jako osjetljiva na naslage, ti to dobro znas. Osim kad je IP67, tad joj ne smeta nista :ooo Sjećam se nekog teksta o skenerima i skeniranju, naglaseno je da ne bi smjeli biti u prostorijama gdje se pusi jer se nahvata sloj prljavstine na staklo i senzore.


Doduse :ovaj , mozda se stvori neki super super provodljiv i super anti refleksan coating na lensovima pa jos bolje prelama svjetlost i ostale pizdarije :valja :valja
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Nije lijep prizor: Ovako izgledaju stanovi u kojima su živjeli pušači

Post by Divlja_u_srcu » 15 Mar 2019, 10:00

pa vi pušite u kući :ooo
nije sve ni do cigare,,kad smo uzeli kuću, ovoj je valjda peć propuštala dim, sve je bilo crno od zidova do plafona, prozora do vrata,,sve sam oprala a za vodu da ne pričam kakva je bila.. :grana
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nije lijep prizor: Ovako izgledaju stanovi u kojima su živjeli pušači

Post by storm » 15 Mar 2019, 11:05

damir5 wrote: 15 Mar 2019, 08:56
storm wrote: 15 Mar 2019, 08:49

Mene je jednom nasmijao oglas... Tip prodaje foto opremu i tri puta u oglasu naglašava, da nije nikad se pušilo u prostoriji, gdje drži opremu a ni u blizini :D.

Kontam, hebo li te telezoom i to onaj 600mm f2, 8 :plavi
hehe, ... ali dobro si, optika je jako osjetljiva na naslage, ti to dobro znas. Osim kad je IP67, tad joj ne smeta nista :ooo Sjećam se nekog teksta o skenerima i skeniranju, naglaseno je da ne bi smjeli biti u prostorijama gdje se pusi jer se nahvata sloj prljavstine na staklo i senzore.


Doduse :ovaj , mozda se stvori neki super super provodljiv i super anti refleksan coating na lensovima pa jos bolje prelama svjetlost i ostale pizdarije :valja :valja
Jest... A mi pravo bogastvo trošimo na polarizatore I ND filtere :valja

Ozbiljno... Svakako šteti foto tehnici svaka nečistoća, pa tako i dim cigarete...
Ali je po meni daleko najdelikatnije mijenjanje objektiva vani.
Svaki povjetarac, može ti svašta poslati na senzor ili ogledalce... Ili pak na stražnje staklo objektiva... Ima Canon ono antistatic dust remove.. Ali svejedno je smeće jednom u bodyju i samo je pitanje, gdje će završiti.
A čišćenje nije baš jednostavno, nama amaterima pogotovo..
Znam osobe, koje će objektiv skinuti i staviti drugi, samo doma u posebnoj prostoriji :lupa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests