Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Biba » 08 May 2015, 15:26

Julia-Klara wrote:ovdje nema nikakvog caranja :rol
De pa ne mislim bas najozbiljnije ali...sve ono ispitivanje energije pomocu viska i tak to..hm hm...koje su to energije :ovaj molit cu lijepo...i...nist ja ne tvrdim ..al imam pravo bit nevjerni Toma... :rol
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by srculence7 » 30 Oct 2017, 01:52

Feng shui upozorenje: 7 rizičnih predmeta u kući koji vam kradu energiju

Image

Da li primećujete negativnu energiju, nervozu i nedostatak harmonije u svom domu? Ukoliko je vaš odgovor "da", verujemo da će vam dobro doći sledeći tekst... :oo

Samo male izmene u porodičnom domu mogu doneti obilje pozitivne enegije i blagostanja. Vrlo često nismo ni svesni da određeni predmeti su zapravo "energetski vampiri" koji nam kradu pozitivnu energiju i ugrožavaju mir i harmoniju.

Kako bi u vašem domu i porodici zavladala samo pozitivna energija, posavetovali smo se sa feng shui stručnjacima: evo na kojih 7 stvari (ili loših navika) oni upozoravaju, zato što donose negativnu energiju u dom:

1. Prljava garderoba u uglu sobe
Ovo je jedna od prvi stvari na koju feng shui stručnjak upozorava kada je primeti u kući. Možda jeste najlakše ćušnuti prljavu odeću na pod u uglu sobe, ali treba da znate da se na tom mestu odliva i pozitivna energija iz doma. Trebalo bi da u svakoj porodici postoji prostor gde će se odlagati prljava garderoba za pranje - bolje je da imate i kantu za to u dvorištu nego prljave čarape po ćoškovima soba.

2. Cipele poređane ispred vrata

3. Hrpa starih novina, magazina, papira i knjiga
Novine bacite u kantu za smeće čim ih pročitate, savetuju feng shui stručnjaci. Ukoliko sakupljate magazine ili knjige, čuvajte ih na policama, a ne podu ili uglu sobe. Razbacani po prostoru, ovi predmeti doneće lošu energiju.

4. Naprsli ili okrnjeni tanjiri, činije i čaše
Polomljeno posuđe donosi lošu energiju ko god da ga koristi, tvrde feng shui stručnjaci. Radije kupite najjeftiniji novi komplet nego da koristite skup ali oštećen komplet sudova. Korišćenje ovakvog posuđa može doneti uticati na karijeru ili finansije.

5. Prazne tegle pirinča, soli i šećera
Svima nam se dešava da nam zalihe najneophodnijih namirnica nestane, međutim feng shui učitelji kažu da nikada ne treba dopustiti da vam tegle u kojima držite pirinač, so i šećer budu potpuno prazne. Police sa praznim teglama u kuhinji utiču na sreću i harmoniju u porodici.

6. Mesto za sedenje ili spavanje ispod grede
Drvene grede su jedan od omiljenih dizajnerskih elemenata koji rado i četo viđamo u domovima. Međutim, ukoliko postavite sofu ili krevet ispod ovog detalja znajte da su otrovne strele negativne energije usmerene ka vama, objašanjavaju feng shui stručnjaci.

7. Skromne porcije hrane u tanjiru
Kada služite hranu gostima ili ukućanima pobrinite se da svaki član ima hrane više nego dovoljno. Ovo pravilo najpre važi za pirinač. Po feng shui načelima, nedostatak pirinča u tanjiru znači i nedostatak blagostanja. Ukoliko pretekne pirinča, dajte ga kućnim ljubimcima ili sačuvajte pa odneste onima koji su gladni.

lepaisrecna.rs
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Mutevelija » 30 Oct 2017, 05:39

Nemojte biti peksini i to je sav feng Shui


Cuj grede, pa samo od Amerikanaca prekopirano, kod nas nema greda evo 50 gidina, kakve grede u Evropi se ne gradi tako, to se radi u Americi, kod nas se izljeva ploca.
Zeznute su grede, ko.mali sam se znao penjati po staroj kuci i stanes van grede na pogresno mjesto, noga ti propane kroz trstiku.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Mutevelija » 30 Oct 2017, 05:42

Grede vidjamo radi i cesto u domovima :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by srculence7 » 31 Oct 2017, 01:00

Imam komplet kristalnih čaša za vino, baš su mi drage ali dve su okrnjene i mogla bih da ih se rešim, mada mogu i da posluže za neku dekoraciju poput onih od Danci, nešto staro a novo :?
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by String » 31 Oct 2017, 01:04

Feng Shui....Sjednes u sobu, uzmes cekic i opalis se po prstu.....sjooo da vidis Feng Shui-a....jedan zid crven....drugi ljubicast...zvjezdice...a jos se i soba okrece....milina.
Image

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by srculence7 » 31 Oct 2017, 01:12

Ja sam više za neke sofisticiranije bolove :ooo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by String » 31 Oct 2017, 01:16

srculence7 wrote: 31 Oct 2017, 01:12 Ja sam više za neke sofisticiranije bolove :ooo
:obrve
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Krokodil Behko » 31 Oct 2017, 08:46

srculence7 wrote: 31 Oct 2017, 01:00 Imam komplet kristalnih čaša za vino, baš su mi drage ali dve su okrnjene i mogla bih da ih se rešim, mada mogu i da posluže za neku dekoraciju poput onih od Danci, nešto staro a novo :?
Pobacaj, za svaki slučaj. Kad god imaš slobodnog vremena i ukaže ti se prilika, izbaci nešto iz kuće.
Vjeruj, nikad se nećeš pokajati :ok
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Čupava » 20 Feb 2018, 13:53

Naprsli ili okrnjeni tanjiri, činije i čaše
Polomljeno posuđe donosi lošu energiju ko god da ga koristi, tvrde feng shui stručnjaci. Radije kupite najjeftiniji novi komplet nego da koristite skup ali oštećen komplet sudova. Korišćenje ovakvog posuđa može doneti uticati na karijeru ili finansije.
Mrzim sve sto je okrunjeno.. čim dođe do toga, leti u smeće ..
.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by storm » 20 Feb 2018, 13:54

Čupava wrote: 20 Feb 2018, 13:53
Naprsli ili okrnjeni tanjiri, činije i čaše
Polomljeno posuđe donosi lošu energiju ko god da ga koristi, tvrde feng shui stručnjaci. Radije kupite najjeftiniji novi komplet nego da koristite skup ali oštećen komplet sudova. Korišćenje ovakvog posuđa može doneti uticati na karijeru ili finansije.
Mrzim sve sto je okrunjeno.. čim dođe do toga, leti u smeće ..
Pa de barem uz sirtaki :gace
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Mutevelija » 20 Feb 2018, 15:10

Mutevelija wrote: 30 Oct 2017, 05:39 Nemojte biti peksini i to je sav feng Shui


Cuj grede, pa samo od Amerikanaca prekopirano, kod nas nema greda evo 50 gidina, kakve grede u Evropi se ne gradi tako, to se radi u Americi, kod nas se izljeva ploca.
Zeznute su grede, ko.mali sam se znao penjati po staroj kuci i stanes van grede na pogresno mjesto, noga ti propane kroz trstiku.
:ccc

Koja bukvalnost
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by srculence7 » 04 Apr 2018, 02:25

Naleteh na ovu zanimljivost pa ako neko proba, neka javi rezultate :)

Mapa želja

Mapa želja, ili kako je još nazivaju, Mapa blaga – jedinstven put (po Feng Shui) za ispunjenje najvažnjh želja.
Potrebno je samo da postavite na Mapi želja slike, koje su oličenje Vaših snova i vrlo brzo ćete videti da vaše želje počinju da se ostvaraju. Kako to funkcioniše? Zašto želje počinju da se ispunjavaju kao po magiji?

Sve je vrlo jednostavno – stvaranje Mape želje usmerava vaše misli u pravom smeru, mi ne samo da maštamo – mi maštamo sa namerom.

Image


Kada pogledamo kartu, naša podsvest vizuelno upija informacije i odmah aktivira mehanizam za aktivaciju cilja. Kao rezultat toga, naši najvažniji snovi počinju da se ostvaraju jedni za drugima. Ne verujete? Proverite.

Kako i kada napraviti Mapu želja?

Izaberite dan. Inače, svaki poduhvat najbolje je počinjati na rastući mesec (doba rastućeg meseca traje dve nedelje, između mladog i punog meseca).

Stvorite atmosferu: izluftirajte sobu, uključite laganu muziku, ne dozvolite da Vas neko ometa, zaronite u „san“ i počnite stvarati viziju sledeće godine vašeg života: kakva ste osba, kakva želite da budete, šta ćete da radite, gde ćete da živite, kolike ćete da zarađujute, šta cete kupiti, kakvi su vaši planovi.. Počnite da zapisujete. Pišite što je moguće jasnije. Pronađite slike u časopisima, koje određuju i definišu Vaše želje. Slike nalepite na vasu Mapu želja, zabeležite datume (otprilike kad želite ispunjenje svake želje).

Pravimo mapu želja

Uzmite list papira, može i veći, recimo iz bloka br.5. Podelite na devet ravnih delova. Svaki deo obojite bojama po Feng šui-u. Pripremljene slike sa svojim željama lepite u određene delove Vaše mape:

Image

Centar: zdravlje. Ovde zalepiti svoju sliku, poželjno da izgledate srećno i nasmejano na njoj.
Severo-zapad: novac, bogatstvo. Ovde nalepite slike, vezane za Vaše želje (slike novca, vile, jahte, auta, novog stana…)
Jugo-zapad: ljubav, brak. Lepite sliku (slike), koje definišu Vaše želje u ovom delu mape.
Zapad: deca, kreativnost.
Jugo-sever: putovanja, učenje
Sever: karijera
Jugo-istok: znanje, mudrost
Istok: porodica.

Najboje je poceti od sredine i nastavite u smeru kazaljke na satu. Glavna stvar u ovom magičnom procesu da osetite radost, ljubav, sreću, zamislite da je Vaša želja već ispunjena i koliko ona vas čini srećnim.

Savet: da biste unapredili svoje magične želje – na mapu lepite svoje slike. Na primer, ako želite stan (u delu novac, bogatstvo), stavite u prozore ove slike lica članova svoje porodice. Ispod svake slike preporučuje se napisati: na primer, „kupiću stan“ i staviti datum (opcionalno) kad želite i planirate ispunjenje određene zelje. Samo nemojte biti nerealni.

Image

(femina)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Čupava » 12 Apr 2018, 21:08

storm wrote: 20 Feb 2018, 13:54
Čupava wrote: 20 Feb 2018, 13:53
Naprsli ili okrnjeni tanjiri, činije i čaše
Polomljeno posuđe donosi lošu energiju ko god da ga koristi, tvrde feng shui stručnjaci. Radije kupite najjeftiniji novi komplet nego da koristite skup ali oštećen komplet sudova. Korišćenje ovakvog posuđa može doneti uticati na karijeru ili finansije.
Mrzim sve sto je okrunjeno.. čim dođe do toga, leti u smeće ..
Pa de barem uz sirtaki :gace
Ma sve u ritmu muzike, i da je veselo... :zubi




:oo
.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Čupava » 19 Feb 2019, 20:34

:love :rozi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Čupava » 19 Feb 2019, 20:42

:love
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Čupava » 10 Oct 2019, 22:04

:love
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Uredite životni prostor po feng shui-ju !

Post by Čupava » 10 Oct 2019, 22:06

:rozi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
.

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests