Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 13 Dec 2016, 17:19

Vukovar su razarali Cetnici, Komunisti su ga 1945 odbranili od Hitlera, tj od Pavelica tog seljackog izdajnika sa Bradine :D
NAser je kriminalac Vlado, ubijo je taj i muslimane po Tuzli.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 13 Dec 2016, 17:21

posmatrac wrote:Vukovar su razarali Cetnici, Komunisti su ga 1945 odbranili od Hitlera, tj od Pavelica tog seljackog izdajnika sa Bradine :D
NAser je kriminalac Vlado, ubijo je taj i muslimane po Tuzli.
..kad s ebratska srca slože.. :pusi

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 13 Dec 2016, 17:29

Bolje sa Vladom Slavenom Juznim biti brat, nego sa Svabama :zubi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 13 Dec 2016, 17:33

..maske su pale... :hihi

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 13 Dec 2016, 17:50

Jos da je 1942 pa u JAsenovac da nas odvedes, da nas kaznis :D

Sta ce tebi skola, imas ti instrukcije Zlatka HAsanbegovica, kladim se da i naocale nosis, posto nista ne vidis, kao ni on :sjedi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 13 Dec 2016, 17:52

..osmatrač obara humorom :haha

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 13 Dec 2016, 18:00

Jesu li vam to nacisti Njekmacki 1943 davali casove iz humora :sex :plavi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 09 Feb 2017, 06:20

..”Vjerujem kako možemo potaknuti stvaranje novoga i boljega ozračja u kojemu će se iskreno razgovarati, u kojemu će se jasno artikulirati stavovi i pronalaziti prihvatljiva rješenja, u prvom redu za Hrvate i Bošnjake”, rekao je član izaslanstva Hrvatskog sabora i voditelj hrvatsko-bosanskohercegovačke međuparlamentarne skupine prijateljstva Zlatko Hasanbegović tijekom boravka u Mostaru, piše bljesak.info

Izjavio je kako je iznimno zadovoljan rezultatima posjeta BiH.

”Činilo se na početku kako će posjet biti protokolaran, no bio je više od toga. Došli su ljudi koji vrlo dobro poznaju prilike u BiH, došli su u dobroj vjeri i, što je najvažnije, došli su ljudi kojima su otvorena vrata na svim stranama”, rekao je Hasanbegović nakon posjeta Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar.

Po njegovim riječima, upravo su hrvatsko-bošnjački odnosi ključ budućnosti Bosne i Hercegovine i budućnosti hrvatskog i bošnjačkog naroda.



”Razgovori su bili vrlo dobri i otvoreni. Iskreno se razgovaralo i nema potrebe da se bilo kakva sjena baca na razgovore. Što se tiče izjave gospodina Zvizdića o kojoj su se mediji najviše raspisali, neobično je i nepotrebno u kurtoaznim izjavama interpretirati stajališta druge strane. Mi ovdje nismo došli nuditi konačna rješenja, već čuti što ljudi misle”, poručio je Hasanbegović.

Predsjednik Hrvatskog sabora Božo Petrov izjavio je kako ne želi dalje komentirati navode iz priopćenja za javnost o unutarnjem uređenju BiH, koje je Vijeća ministara BiH uputilo nakon sastanka izaslanstva Hrvatskog sabora s predsjedateljem Vijeća ministara BiH Denisom Zvizdićem u Sarajevu.

”Očekujete od mene da započnem polemiku, no ja ne želim ići tim putem. Razlog našeg posjeta je prijateljski, prije svega partnerski posjet. Želja nam je da BiH krene korak naprijed na europskom putu”, kazao je Petrov.

Dodao je kako vjeruje da bh. političari, bez utjecaja sa strane, mogu dogovoriti politički model u kojem će sva tri konstitutivna naroda u punom smislu biti ravnopravni.

”Mi ćemo uvijek biti partneri i prijatelji BiH. Na bilo kakve druge provokacije nećemo nasjedati. Iznimno mi je drago što je ovaj diplomatski posjet, bez obzira na sitne provokacije, polučio uspjeh i ja se nadam da će nakon posjeta i tenzije biti manje, te da će se stanje stabilizirati.

Samo u takvom stanju može se naći rješenje koje će zadovoljiti sve strane. Domaći političari mogu sjesti za zajednički stol i dogovoriti se. Ne trebaju im regionalni ili bilo koji drugi ‘igrači’ da bi napravili budućnost za sve građane BiH”, poručio je predsjednik Hrvatskog sabora.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 09 Feb 2017, 06:27

...sad je jasno silina mžnje komunjara kontra efendije :zubi

...Nakon što je državna revizija napokon pročešljala poslovanje i trošenje novca u Hrvatskom audiovizualnom centru, u javnost izlaze brojni primjeri poznatih osoba naše „kulturne“ scene, koje su dobivale ogroman novac poreznih obveznika od HAVC-a i njegovog tadašnjeg ravnatelja Hrvoja Hribara, bez potpuno jasnih kriterija, pa sada postaje puno jasnije zašto su ga tako zdušno branili.

U oko tako upadaju dva bračna para. Iako nemaju zajednička prezimena, supružnici su, a jedan od njih si je međusobno dodjeljivao državni novac. Prvi primjer su Igor Mirković i Silvana Menđušić. Koordinacija udruga hrvatskih branitelja i stradalnika Domovinskog rata, predvođena svojom predsjednicom i dragovoljkom Domovinskoga rata Zoricom Gregurić, još prije no što su rezultati postali poznati, javnost su vrlo precizno upoznali s nekoliko primjera supružničkog žongliranja našim novcem.

Mirković je najprije dobio 1.800.000,00 kuna za film “Noćni brodovi”, a zatim 2010. godine još 175.000,00 kuna za poticanje razvoja projekta koji je već bio završen(!). HAVC je potom poslao Mirkovića na radionicu stručnog usavršavanja scenarista za još 15.000,00 kuna 2009. godine, da bi ga Hribar 2010., kao i suprugu Silvanu Menđušić, nagradio i s dodatnih 100.000,00 kuna za dokumentarno TV djelo “Photoshop” koje je opet platila i HRT.

Posebno dobra godina za bračni par Mirković – Menđušić bila je i 2011., kada Silvana ponovno dobija od HAVC-a 300.000,00 kuna za dugometražni dokumentarni film “Photoshop”, a Igor 350.000,00 za kratkometražni igrani film „Balavica“. Sve je to začinjeno Hribarovim davanjem novih isplata na račun hrvatskih poreznih obveznika Mirkoviću za razvoj scenarija projekta programatskog naziva “Skoro pa pljačka” u iznosu od 35.000,00 kuna.

Koordinacija odgovara Šerbedžiji, Mirkoviću i ekipi te upućuje javno pismo ministrici Obuljen

Drugi bračni par su Snježana Tribuson i Hrvoje Turković.

Na javnom pozivu HAVC-a, za poticanje audiovizualnih djelatnosti i stvaralaštva u 2013. godini, u kategoriji poticanja proizvodnje audiovizualnih djela, na prvom roku odlučivanja Snježana Tribuson, supruga člana Upravnog odbora HAVC-a Hrvoja Turkovića, dobija 4.300.000,00 kuna za naslov „Sve najbolje“, dok je na javnom pozivu za poticanje audiovizualnih djelatnosti i stvaralaštva u kategoriji poticanja proizvodnje audiovizualnih djela u 2015. godini na drugom roku, 27. studenoga 2015. godine, za naslov „Dok je trajao Rolan Garros“, dobila 350.000,00 kuna.




Zanimljivo je da je u vrijeme kad je Turković kao član HAVC-ovog Upravnog odbora supruzi Snježani dodijelio četiri milijuna i 300 tisuća kuna, članica spomenutog odbora bila i sadašnja ministrica kulture Nina Obuljen Koržinek

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Krokodil Behko » 05 Apr 2017, 09:46

Eh, da vidimo šta "efendija i gospodin" kaže o preponosnom ocu nacije :)
KARAMARKO, VLADAR IZ SJENE: Ovo je duet za rušenje Polenkovića i povratak rigidnih desničara na čelo HDZ-a

Image
Zlatko Hasanbegović bio je već zreo čovjek kad je krenula Oluja, ali mu nije palo na kraj pameti uzeti pušku i ratovati za domovinu, kaže nam izvor iz vrha HDZ-a, koji u Hasanbegovićevoj nemuštoj podršci Bruni bvidi pokušaj Tomislava Karamarka da najprije zaljulja vrh HDZ-a, potom sruši Plenkovića a onda "vrati dite materi", ostajući na vlasti. Posebno mu zamjera licemjerje, koje uočava u nizu postupaka i izjava.

Ono je, kaže, očito u ideji da čovjek koji je rat vidio samo u medijima napada dragovoljca i ratnog heroja Dragu Prgometa. "Ti isti koji su srušili vladu HDZ-a sad ponovno ruše stranku", nastavlja naš sugovornik pa dodaje: "Licemjerno je i to što se Hasanbegović danas poziva na preferencijalne glasove, a postao je ministar s 800 glasova. On se poziva na autentičnog Tuđmana, a prezire ga i pljuvao je njegovu politiku prema BiH.

Tomislav Karamarko doista, kao kobac", nedavno je ta ornitološka metafora upotrijebljena za Milanovića", kruži oko stranke. Nedavno je na Facebooku objavio svoje fotografije iz Washingtona i Izraela, koje su poručivale: "Ne namjeravam se politički umiroviti". Potom je ovih dana prešao na domaći teren, pa u Hrvacama podržao Željka Domazeta, HDZ-ova protivnika. Čini se da u pozadini ove priče stoji poznati energetski lobi koji krajnju desnicu koristi kao oružje za preuzimanje energetskih resursa Hrvatske.

Hrvatskoj treba uzeti Inu i HEP, osiguravajući ruskom plinu faktični monopol. Ljutu desnicu ne odlikuje osobita pamet, pa ih se, u cijeloj Europi, kljuka rasizmom, šovinizmom i radikalizmom svih predznaka, što se smatra sjajnim oružjem za osvajanje mase glasova. Dok se polupismeni fanatici, koji su isti u Marseilleu ili Zagrebu, "overdoziraju" ideologijom, vjerom ili ksenofobijom, resursi se bez otpora preuzimaju jedan za drugim.

Opkoljena Rusija na taj način, preko svojih igrača u neprijateljskoj pozadini, ruši proeuropske snage. Tenkovi NATO-a su na Baltiku, ali što vrijedi: Sberbanka u Zagrebu preuzima kontrolu nad tržištem četiri države. Udar radikalne desnice na Plenkovića u tom je smislu ozbiljan geopolitički napad čijih dimenzija obični glasači najčešće nisu ni svjesni. Oni se zanose riječima o "povratku Tuđmanu", no Hasanbegović, nastavlja naš izvor, nikad nije bio tuđmanist.

"On se poziva na HDZ, a ušao je u stranku prije godinu i pol, na Karamarkov rođendan, kako bi potom srušio vlastitu vladu. Licemjerno je i to što se predstavljao žrtvom jer nije ponovno izabran za ministra kulture, a srušio je vlastitu vladu kao Karamarkov najbliži suradnik." Pokazuje nam citat Hasanbegovićeva intervjua iz 2007. godine. "Tuđman je, unatoč optužbama za neoustaštvo, prema Bosni i Hercegovini poslije 1990. nastupio upravo iz perspektive odnosa koji su se stvorili nakon 1945.

Naravno uglavnom nemušto odgovarajući i na konkretnu političku stvarnost koju je diktirao srpski vojno-politički pohod na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu te držanje međunarodne zajednice. Njegovo 'krivo' iščitavanje određenih povijesnih fenomena, poput Banovine Hrvatske, koja je nastala u potpuno drugom kontekstu i, kao što se zaboravlja, kao prilog pokušaju očuvanja Jugoslavije, a ne njezina razbijanja, povjesničare i analitičare Tuđmanove uloge može zavesti na krivi trag.

Njegova politika u Bosni i Hercegovini posebice ne može biti krštena 'neoustaštvom' s obzirom na to da su protumuslimanska kampanja, uključujući i rušenje džamija, zamisao o diobi Bosne i ostalo u suprotnosti sa svim temeljnim ustaškim postulatima o Bosni i muslimanima, kao i konkretnoj stvarnosti NDH", kaže u tom intervjuu Hasanbegović. To nije bio kraj napada na Tuđmana:

"Nikada, nitko i nigdje u hrvatskoj političkoj emigraciji od 1945. do 1990., uključujući onu 'ustašku', kao i 'neustašku', nije zagovarao podjelu Bosne i Hercegovine ili promicao protumuslimansko raspoloženje. Pojednostavljeno rečeno, Tuđman ne da nije bio vođen shvaćanjem da su muslimani zapravo Hrvati, nego je učinio povijesni zaokret u hrvatskoj politici i prvi put 'isključio' muslimane iz hrvatskih nacionalnih ciljeva i kao imperativ postavio potpuno katoličko-muslimansko razgraničenje u Bosni i Hercegovini, sa svim konzekvencijama koje su iz toga mogle nastati i koje su nastale. Da budem ironičan, mislim da mu suvremeni bošnjački ideolozi na tome mogu biti zahvalni."

Autentični Tuđmanov HDZ je stožerna stranka hrvatskog naroda, stranka okupljanja, zajedništva i širine, zahvaljujući čemu je HDZ i mogao predvoditi hrvatski narod u stvaranju države te obrani i oslobođenju Domovine. Današnji HDZ je upravo onakav kakvog ga je htio dr. Tuđman, kažu u stranci pa dodaju:

"Dvojica generala-osloboditelja, Damir Krstičević i Tomislav Medved, već su javno i snažno poduprli svojeg suborca-brigadira pobjedničkog HV-a Dragu Prgometa, ratnog dragovoljca pod vrhovnim zapovjedništvom dr. Franje Tuđmana. Doktor Drago je hrabro, riskirajući vlastitu glavu, tijekom velikosrpske agresije spašavao ljudske živote pod neprijateljskom vatrom. Krstičević, Medved, Prgomet, Milijan Brkić i predsjednik Zajednice branitelja HDZ-a 'Gojko Šušak', general Miljenko Filipović", oni se imaju pravo pozivati na dr. Tuđmana i na Domovinski rat.

S druge strane, premda u najboljim mladim godinama, Zlatko Hasanbegović, koji se predstavlja kao "Superhrvatko", nije bio ni dana hrvatski branitelj! "Uostalom, iz stožera Brune Esih, koja je moljakala da dođe na našu listu, a sad joj politika HDZ-a više 'ne odgovara', iako se ona nije ništa promijenila, više ni ne skrivaju da im je jedini cilj nanijeti štetu HDZ-u, Vladi i predsjedniku HDZ-a Andreju Plenkoviću. A to čine oni isti koji su već srušili jednu HDZ-ovu vladu", nastavlja naš izvor iz HDZ-a.

Drago je, nastavljaju, hrabro, vjeran svojim političkim idealima, ostavio sigurno mjesto zamjenika predsjednika HDZ-a, odrekao se svih pozicija jer se nije slagao s Karamarkovim postupcima koji su HDZ na kraju i doveli do rušenja vlastite vlade te povijesno niskog rejtinga. Mogao je i on uoči izbora 2015. (kao što je 2016. činila Esih) šutjeti, klimati glavom kako bi se našao na listi, moljakati da na nju uđe", a onda nakon mjesec-dva, dospjevši u Sabor na našoj listi, "sjetiti se" da ne podržava Karamarkovu politiku.

Ne, on je hrabro i, riskirajući puno toga, krenuo u novi politički izazov. Drago je borac, a ne licemjer. Vratio se u HDZ nakon što je otišao Karamarko. HDZ je u samo 50 dana postigao ono što je malo tko vjerovao", podignuo je HDZ s dna u koji ga je bacio Karamarko, vratio povjerenje hrvatskih građana i preuzeo odgovornost za Hrvatsku! Sad ta ista kompromitirana ekipa stoji u pozadini rušenja HDZ-a i Vlade.

(Express/SB)
online

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Apr 2017, 14:13

.evo spremaju drzavni udar :hihi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Krokodil Behko » 09 May 2017, 17:54

TAKO JE GOVORIO HASANBEGOVIĆ: “Tuđman nije bio vođen shvaćanjem da su Muslimani zapravo Hrvati"

Image
Zlatko Hasanbegović neokrunjeni je kralj hrvatske radikalne desnice, koji je govorio da bi 30. svibnja 1990. (dan formiranja višestranačkog Sabora) trebalo uzeti kao “nultu godinu hrvatske povijesti”, a Domovinski rat kao osnovicu hrvatske društvene paradigme, premda nije bio dio te povijesne paradigme.

Iako je 1991. imao 18 godina, a u vrijeme Oluje 22 godine - rat je proveo u svom dnevnom boravku, a ni fotografiranje s ustaškom (on kaže HOS-ovom) kapom na splitskoj rivi nije ga motiviralo da napusti zagrebačku svakodnevicu i uključi se u rat, piše Jutarnji list.

I u “najhrvatskiju domovinsku stranku” - HDZ, Hasanbegović je ušao u 42. godini, i to 25. svibnja 2015. godine. Zanimljiv datum, koji uglavnom povezujemo s rođendanom maršala Tita, ali možda ga je izabrao jer je to rođendan tadašnjeg šefa HDZ-a Tomislava Karamarka.

Ivan Aralica, član desnog krila HDZ-a, kazivao je da Hasanbegović “nastavlja Tuđmanovu politiku koju su njegovi nasljednici na čelu HDZ-a prestali provoditi”. Tu misli na sve bivše čelnike HDZ-a. No, Hasanbegović je u intervjuu Magazinu Jutarnjeg lista 2007. bio vrlo kritičan prema politici Franje Tuđmana.

Rekao je kako “Tuđman ne da nije bio vođen shvaćanjem da su Muslimani zapravo Hrvati, nego je učinio povijesni zaokret u hrvatskoj politici i prvi put ‘isključio’ Muslimane iz hrvatskih nacionalnih ciljeva i kao imperativ postavio potpuno katoličko-muslimansko razgraničenje u BiH, sa svim konzekvencama koje su iz toga mogle nastati i koje su nastale. Da budem ironičan, mislim da mu suvremeni bošnjački ideolozi na tome mogu biti zahvalni”.

Hasanbegović tako tvrdi da je Tuđman, unatoč optužbama za neoustaštvo, prema BiH poslije 1990. nastupio iz perspektive odnosa koji su se stvorili nakon 1945. godine.

“Njegovo ‘krivo’ iščitavanje povijesnih fenomena poput Banovine Hrvatske, koja je nastala u potpuno drugom kontekstu i, kao što se zaboravlja, kao prilog pokušaju očuvanja Jugoslavije, a ne njezina razbijanja, povjesničare i analitičare Tuđmanove uloge može zavesti na krivi trag. Njegova politika u BiH posebice ne može biti krštena ‘neoustaštvom’ s obzirom na to da su protumuslimanska kampanja, uključujući i rušenje džamija, zamisao o diobi Bosne i ostalo u suprotnosti sa svim temeljnim ustaškim postulatima o Bosni i Muslimanima, kao i konkretnoj stvarnosti NDH”, izjavio je Hasanbegović 2007.

Dakle, i Tuđman mu je tek transmisija “komunističke politike” prema BiH, koju on smatra dijelom Hrvatske, a tamošnje Muslimane ne Bošnjacima, nego Hrvatima islamske vjeroispovijesti, a sam je zapravo na liniji “neoustaštva”, jer smatra da je Hrvatska 1945., nakon što su je partizani oslobodili od okupacije, pretrpjela “nacionalni poraz i tragediju”, a o ustašama piše kao o “mučenicima, herojima i šehidima”, komunizam mu je strašniji od Miloševićeve i Šešeljeve “velike Srbije”, jer kaže da je opsadu Sarajeva provela komunistička JNA s Titovim generalom Ratkom Mladićem, čime je amnestirao da je opsada provedena u ime fašističke ideje “velike Srbije”, zanemarujući Mladićevu kokardu na kapi.

Zato valjda i podržava projekte radikalnog srbijanskog povjesničara Bojana Dimitrijevića koji se upinje rehabilitirati generala Milana Nedića, vođu nacističke Srbije, piše Jutarnji list.
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Mohr » 21 Jul 2017, 22:26

Studio uživo, N1, 11. srpnja, 10:50


‘Nakon svega što ste rekli, čini mi se da vam je žao što je Tito pobijedio?’, upitao je Ilija Jandrić Zlatka Hasanbegovića i dobio iskren odgovor: ‘Da, žao mi je što su hrvatskom narodu mimo njegove volje nametnuti Jugoslavija i komunizam.’ Na logično potpitanje: ‘Tko je trebao pobijediti?’ gost, međutim, nije odgovorio. ;) Izuzmemo li partizane, imao je na raspolaganju dva odgovora: a) ustaše, b) četnici. :o

U trenutku kad je ex ministar započeo uobičajenu mantru o zlodjelima antifašista, Jandrić ga je prekinuo novim logičnim potpitanjem: ‘Koji je drugi antifašistički pokret postojao na tlu Jugoslavije?’ Ni tu nismo čuli odgovor. :kafa Na iduće pitanje: ‘Bi li bilo bolje da pokreta otpora nije bilo?’, naš se najpoznatiji povjesničar počeo izvlačiti tezama kako ne trebamo sad ići u povijest :sok pa je kao primjer naveo Bugarsku i Rumunjsku koje, kao, nisu imale antifašistički pokret. Međutim, to nije istina. Staljin je Titu zamjerio kako su bugarske postrojbe bolje od njegovih pa mu je Tito pokajnički rekao: ‘Obećavam, popravit ćemo se’ (vidjeti Đilasovo ‘Druženje s Titom’).

Voditelj je u duelu s Hasanbegovćem letio kao leptir, ubadao kao osa i pokazao kak’ se to dela. Demolirao je Hasanbegovića koji je do tada bilježio seriju pobjeda. Najvažnije je da smo u ovoj emisiji dobili jasno priznanje da je anti-antifašistima žao što su partizani pobijedili ustaše i četnike. :tuga Balkanska je dijalektika jasna: ili Tito, ili Draža i Ante, prezimena im znate, :naklon nema tu treće opcije.


Boris Rašeta, Novosti

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Melek » 21 Jul 2017, 22:44

Ma dobro to, nego mene malo vise zanima fenomen preobrazbe, metamorfoze dojucerasnjih antifasista u danasnje notorne fasiste :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Pasaga » 21 Jul 2017, 22:46

Melek wrote: 21 Jul 2017, 22:44 Ma dobro to, nego mene malo vise zanima fenomen preobrazbe, metamorfoze dojucerasnjih antifasista u danasnje notorne fasiste :hm
... to je samo sloboda izrazavanja,govora ... :lupa
.. mirno spavajte ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Krokodil Behko » 21 Jul 2017, 23:09

Melek wrote: 21 Jul 2017, 22:44 Ma dobro to, nego mene malo vise zanima fenomen preobrazbe, metamorfoze dojucerasnjih antifasista u danasnje notorne fasiste :hm

Fašisti su i jedni i drugi, zavisno od okolnosti.
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Mohr » 22 Jul 2017, 10:17

Melek wrote: 21 Jul 2017, 22:44 Ma dobro to, nego mene malo vise zanima fenomen preobrazbe, metamorfoze dojucerasnjih antifasista u danasnje notorne fasiste :hm
Ko su ti/oni... :roll Hajde, (po)kaži... :p

Doduše, evo ti drug Behko, sa svojim čuvenim "naučno-dokazivačkim" rezonom, po kome su i fašisti i antifašisti isto... U pitanju su, dakle, okolnosti? Naravno, kao i obično, ništa nam ne kazuje o tim okolnostima... ;)

Ili, kako su nacional-socijalisti postali nacisti? Talijanski socijalisti fašisti? Liberalni demokrati iliti demokratski liberali suvremeni masovni ubojice? Najposlije, kako su "širitelji demokratije" postali drondžije? Itd. itsl.

No, interesantnije je pitanje kako to da ti, tako uvažen slobodarski mislilac :hoi nisi znao da je je*ena Sverige prva u EU po broju ubijenih žena u porodičnom nasilju :o

No dobro... :tjesi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Melek » 23 Jul 2017, 00:13

Mohr wrote: 22 Jul 2017, 10:17
Melek wrote: 21 Jul 2017, 22:44 Ma dobro to, nego mene malo vise zanima fenomen preobrazbe, metamorfoze dojucerasnjih antifasista u danasnje notorne fasiste :hm
Ko su ti/oni... :roll Hajde, (po)kaži... :p
Image
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by storm » 23 Jul 2017, 07:05

Tu su mu jos ravne usne :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 23 Jul 2017, 12:03

Krokodil Behko wrote: 21 Jul 2017, 23:09
Melek wrote: 21 Jul 2017, 22:44 Ma dobro to, nego mene malo vise zanima fenomen preobrazbe, metamorfoze dojucerasnjih antifasista u danasnje notorne fasiste :hm

Fašisti su i jedni i drugi, zavisno od okolnosti.
U ovom slucaju to ocito vise nije stvar razlicitih definicija fasizma i antifasizma( koji se debelo razlikuju) nego vise stvar subjektivne "procjene" pojedinca, sto u mnogome oslikava cinjenicu da je demokratija najvece zlo koje je potrefilo planetu ikada :lupa

AKo sve zavisi od "okolnosti" onda bi u jednom istorijskom trenutku, uvijek na istoj strani imali 100% fasista, odnosno 100% antifasista, jedni drugoima nikada ne bi bili oponenti niti bi predstavljali bilo kakvu prijetnju.

ALi to je valjda nekima pretesko stivo za shvatiti.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests