Index.hr

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by posmatrac » 16 Aug 2017, 09:42

Steta sto na planetarnom nivou nema vise ovakvih flegmo beskicmenjaka, pa da ova sugava planeta napokon propadne za par dana :lupa

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by storm » 16 Aug 2017, 09:53

posmatrac wrote: 16 Aug 2017, 09:42 Steta sto na planetarnom nivou nema vise ovakvih flegmo beskicmenjaka, pa da ova sugava planeta napokon propadne za par dana :lupa
Da, jeote....covjek bi da zivi od svog rada...razmislja gdje ce u provod, na putovanje, i tako dalje...koji debil :lupa
Nista ceteresete, ništa devedesete...nista ne razumije :rol

Neki bas uludo potrose zivot :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by posmatrac » 16 Aug 2017, 10:06

Kako debili ne shvataju da se ne moze normalno posteno zivjeti od svoga rada, kada su vrijednosti okrenute naopako i kada ko tele gledas kako se politika( ma kakva bila) bavi tobom, umjesto da ti bavis( bar informativno) njome, pa jos ocekuje da se pored opsteg raspada drustva, tebi ( ako si posten) posreci da putujes, da se provodis itd.

JAko odgovoran i samosvjestan primjer odgovornosti kako prema drustvu, tako i prema sebi :hihi

ALi mozda i ja da se dobro nakradem ili da mi lova "kapa" s a neba, i ja bi mozda bio beskicmenjak.

Kako ono rece Bora Corba u istoimenoj pjesmi " o kako je lepo biti glup" ( lezi digse, ustaj sjedi :hihi )

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by storm » 16 Aug 2017, 10:12

Ne moze se zivjeti od svog rada?

Vrijeme ti je da malo putujes :oo

Nekad me stid bude za tvoje upise :p
Ali nisi ti kriv :tjesi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by posmatrac » 16 Aug 2017, 10:17

Posebno ovi penzioneri u Bih sa 326 km (160) eura, danas lajko lijepo zive od svog dugogodisnjeg rada, i onih 48% nezaposlenih :hihi

Jedno su bolan zelje i idealisticki pristup zivotu, drugo je realnost.

U svakom slucaju se slazem sa tobom da drustveno uredjenje ne mora da bude pokazatelj licnog duhovnog zadovoljstva pojedinca, jer neko zivo u najrazvijenijim drzavama svijeta, ali ne zna izaci iz kuce,a vidim u zadnje vrijeme da si ti dobacio cak i do Bih :D.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by storm » 16 Aug 2017, 10:27

Bilo bi bas glupo i bahato da ti izlistam, gdje sam sve bio od 1991 na ovamo.
A prije toga sam zbilja dobacio samo do bih i eventualno po rizu, kavu i poneki slatkis u austriju :oo

BIH je tragedija...to sam ti objasnio, kako i cijela exyu.
Jednom mi objasni kako je jedna porazena austrija u ww2 otisla na jedan nivo a mi pobjednici sa wow sistemom ostali dno europe....gdje je kvaka?
Zašto i njih nije netko pozelio razbiti, podjarmiti, osiromasiti?
Ispricaj mi :kafa
A ja odoh malo pregledati objekte, jel sve stima...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by Bla » 16 Aug 2017, 10:50

Stvar je u tome da ti ne želiš da vidiš to da bi takav sistem vrijednosti funkcionisao mora na dnu da bude neka BiH iz koje će neka Austrija da crpi da bi ostala takva kakva jeste. ;)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by posmatrac » 16 Aug 2017, 10:54

storm wrote: 16 Aug 2017, 10:27 Bilo bi bas glupo i bahato da ti izlistam, gdje sam sve bio od 1991 na ovamo.
A prije toga sam zbilja dobacio samo do bih i eventualno po rizu, kavu i poneki slatkis u austriju :oo

BIH je tragedija...to sam ti objasnio, kako i cijela exyu.
Jednom mi objasni kako je jedna porazena austrija u ww2 otisla na jedan nivo a mi pobjednici sa wow sistemom ostali dno europe....gdje je kvaka?
Zašto i njih nije netko pozelio razbiti, podjarmiti, osiromasiti?
Ispricaj mi :kafa
A ja odoh malo pregledati objekte, jel sve stima...
Da, sve tragedije, kao i npr cijela srednja Amerika, tj drzave kojima rukovode narko mafije i politicari odani zapadnim krupnim kapitalistima, da ne spominjem Afriku itd

PA i Englezi su se kao i Austrougari povukli iz svojih visevijekovno okupiranih drzava na planetarniom nivou, koje su stotinama godina pljackali, pa je bas cudno sto su su te nekadasnje kolonijalne imperijalisticke sile i danas ekonomski jake.

Jugoslavija je bila probem, jer je kao socijalisticka drzava koja je geopoliticki bila jako znacajna, i koja je u svakom smislu dozivljavala napredak( sto se tek danas vidi) predstavljala problem kapitalistima, pa je iskoristena ta umna zatupljenost i sklonost ka nacionalizmu naroda sa ovioh prostora, da bi se ex Jugo banana drzavice ekonomski ogolile i ucinile ovisnim o MMfu i svjertskoj banci itd itd, nemam vremena dalje.

Odoh i ja na posao, prije toga naravno kafica, malo uzivanja u u svojim dragim prelijepim sugradjankama , SFF je pa ovih dana ima bas mnogo toga da se vidi :hihi

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by posmatrac » 16 Aug 2017, 11:05

Bla wrote: 16 Aug 2017, 10:50 Stvar je u tome da ti ne želiš da vidiš to da bi takav sistem vrijednosti funkcionisao mora na dnu da bude neka BiH iz koje će neka Austrija da crpi da bi ostala takva kakva jeste. ;)
Zar ne vidis da nas Austrijanac Incko uz sugestije jalovog birokrate( koji ne zna gdje se nalaui) Kurca :hihi i Brisela, dugi niz godina cini nikada ekonomski jacim .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by storm » 16 Aug 2017, 11:25

Bla wrote: 16 Aug 2017, 10:50 Stvar je u tome da ti ne želiš da vidiš to da bi takav sistem vrijednosti funkcionisao mora na dnu da bude neka BiH iz koje će neka Austrija da crpi da bi ostala takva kakva jeste. ;)
Naravno da odbijam tezu, da mi je uvijek netko drugi kriv...
I koliko znam sad će uskoro 100 godina kako se austrija makla iz bih...đe zapelo?

Point je da necete nikad priznati sa su nas jugoslavije unazadile...privredno i prema nacinu razmisljanja.
Ende :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by Bla » 16 Aug 2017, 11:38

ko priča o Austriji i BiH :cudi
Govorim ti da neko mora biti donji da bi neko bio gornji. Ne ide jedno bez drugog.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by storm » 16 Aug 2017, 13:00

Bla wrote: 16 Aug 2017, 11:38 ko priča o Austriji i BiH :cudi
Govorim ti da neko mora biti donji da bi neko bio gornji. Ne ide jedno bez drugog.
Normalno da je netko donji.
Gdje pise da marljiv, skolovan, sposoban i ambiciozan mora imati isto kao onaj sto je sve suprotno?
Ja se tebi cudim nekad :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by Bla » 16 Aug 2017, 13:04

Pa nije ta podjela uspostavljena po marljivosti. :ccc
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by Nice try » 16 Aug 2017, 13:08

Bla wrote: 16 Aug 2017, 13:04 Pa nije ta podjela uspostavljena po marljivosti. :ccc
Apsolutno :123
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by storm » 16 Aug 2017, 13:14

Bla wrote: 16 Aug 2017, 13:04 Pa nije ta podjela uspostavljena po marljivosti. :ccc
Ne iskljucivo marljivosti nego komplet svemu...
Tesko je sjekirom nadmašiti stroj koji sredi stablo u balvan za par sekundi.
Ma kako marljiv bio...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by Bla » 16 Aug 2017, 13:17

Da, samo što je balvana ograničen broj, i nema ih za sve. I da, u tvojoj varijanti su i dalje podobni itekako podobni, samo što se to drugačije kamuflira. :cudi
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by Socrates » 16 Aug 2017, 13:21

Alternativa je da su svi donji, ili barem velika većina, kao što je dobro vidjeno u svim državama koje su uspostavljale socijalizam na silu.
. . . . . . . . .

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by Bla » 16 Aug 2017, 13:25

Pa pravedno društvo je nešto čemu bih makar u mislima volio da težim nego jednoj CocaColi više u frižideru nego što je ima komšija, al' mi ne da sistem. :ooo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by Socrates » 16 Aug 2017, 13:31

Podjela je uspostavljena prema tome ko je prvi morao da zarađuje pare, na bilo koji način, neovisno od drzavne sise.

Zato se kod nas i u drugim post-socijalističkim zemljama iskristalisao fenomen tajkuna, koji su većinom neškolovani ljudi. Oni su na ulici izucili zanat.

Dok su se obrazovani držali države bukvalno do trenutka dok nije došla da ih pobije.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Index.hr

Post by Socrates » 16 Aug 2017, 13:37

Kada su zaradili pare, tajkuni su postali štićenici države, jer država zato i postoji. :cudi
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests