Zarazne bolesti i vakcinacija

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Nice try » 05 Jan 2018, 09:54

Ne izolirati, nisu djeca kriva. Oni ispastaju zbog samovolje roditelja.
Samo ubesti kazne, svuda i drzati se toga.
Nismo svjesni da nam ovako prijete mnoge bolesti koje su harale u prošlosti.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by storm » 05 Jan 2018, 10:33

Mutevelija wrote: 05 Jan 2018, 09:26 Ja mislio imamo slobodu.
Nizu ospice uzrok vakcinacija ja sam se vakcinisao bolovao
Znam lika koji je dobio vakcinisao i ostao invalid u nogu
Tog lika stalno spominješ..
imaš slobodu....da se pokupiš u pustinju i cijepi se kako hoćeš
nekome je pojam slobode da se baci na žensku ako mu se svidi
na divljem zapadu je bio pojam slobode, da legalno upucaš naoružanog čovjeka
tvoja sloboda u civilizaciji prestaje, kad narušiš tuđu slobodu, tjerajući svoju...
Takva su pravila, ako ne želiš, put pod noge :mah (ili uzjašiš devu)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80491
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11612 times
Status: Online

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by spacebound » 05 Jan 2018, 11:18

Storm, ovakvim ne vrijedi ni objasnjavat.Cuje dok ceka na kasi u Bingu da dvoje ispred njega pricaju kako je mali od prike jarana jednog od njih dobio autizam jer je primio vakcinu, a ne zna ni definiciju autizma, ni sta je vakcina ni protiv kojih bolesti se daje, ni nuspojave, ali ce ici okoli i pricat - fuj to, od tog postanes retardiran :zjev
Exchan ❌️

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Mutevelija » 05 Jan 2018, 12:11

Covjek je odrastao i ne moze hodati ali eto.
Treba vakcine davati. :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by storm » 05 Jan 2018, 12:18

Mutevelija wrote: 05 Jan 2018, 12:11 Covjek je odrastao i ne moze hodati ali eto.
Treba vakcine davati. :cudi
Treba davati...
Bolje jedan sto ne hoda, nego stotine, tisuce umrlih. :cudi
A jos nisam cuo, da je onaj, s kim je bilo sve ok, utrpio posljedice...
Reakcije i posljedice budu kod osoba,koje bi ionako nastradale od zaraze prije ili kasnije.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Chloe » 05 Jan 2018, 12:59

Nisu problem Mute i njemu slični, njihov glas se ne čuje daleko ...

Ovo je problem:


1. Poznati hrvatski imunolog dr Srećko Sladoljev pre nekoliko dana vratio se iz Brisela sa rasprave o vakcinama na kojoj je gostovao kao predavač i koja je prvobitno trebalo da se održi u Evropskom parlamentu

Priznati imunolog otkrio sve što nije smeo: Ne bih vakcinisao ni kuče, a kamoli dete!

http://kucnilekar.com/poznati-imunolog- ... evo-zasto/

Ispovest lekarke dr Slađane Velkov: ‘Vakcinacija je najopasnija praksa u istoriji klasične medicine’
http://www.vestinet.rs/info/ispovest-le ... e-medicine

SKANDALOZNA DEBATA U NIŠU Čak i pojedini lekari u kampanji protiv vakcina i to USRED EPIDEMIJE
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/skand ... ed/ry6tgnm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Mutevelija » 05 Jan 2018, 13:06

Kako ne cuje,a😁 ako svi se dogovore da nece vakcinisati :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Chloe » 05 Jan 2018, 13:12

Mutevelija wrote: 05 Jan 2018, 13:06 Kako ne cuje,a😁 ako svi se dogovore da nece vakcinisati :cudi
:lala :D. :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by vila » 05 Jan 2018, 13:20

Glupo je tvrditi da je cjepljenje nezopasno jer ima masu nuspojava
Ali jos je gluplje na necijepiti djete i prepustiti tu odluku roditeljima jer takva samovolja ima puno vece posljedice
A to i vidimo ovih dana
Ja sam cijepila svoju djecu i opet bi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by storm » 05 Jan 2018, 13:28

vila wrote: 05 Jan 2018, 13:20 Glupo je tvrditi da je cjepljenje nezopasno jer ima masu nuspojava
Ali jos je gluplje na necijepiti djete i prepustiti tu odluku roditeljima jer takva samovolja ima puno vece posljedice
A to i vidimo ovih dana
Ja sam cijepila svoju djecu i opet bi
Pa ni ne tvrdi se da je bezopasno...ali bolji sustav u borbi protiv epidemija zaraznih bolesti i mortaliteta od istih, covjecanstvo ne poznaje ...
Druga opcija je, da se ne cijepimo i molimo se bogu, da nas zaobidje...
Tu mute vidi svoju sansu :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Vjetar » 05 Jan 2018, 13:31

storm wrote: 05 Jan 2018, 13:28...
Druga opcija je, da se ne cijepimo i molimo se bogu, da nas zaobidje...
Tu mute vidi svoju sansu :oo
:valja

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Čarobni » 05 Jan 2018, 17:02

Evo, predstavit ću vam konkretan slučaj.

Dijete, od godinu i po, je bilo sasvim normalno, razigrano, veselo dok nije primilo injekciju nakon koje je oguglala na svijet, ne registruje ništa živo, poremećaj utvrđen i medicinskim putem.

Hajde sada objasnite zašto roditelji tog djeteta ne mogu dobiti informacije o hemikaliji koja joj je ubrizgana? Dakle, dijete ti je otrovano i ne možeš dobiti nalaz, ne možeš se raspitivati, ne možeš tražiti ničiju odgovornost, zabranjeno ti je da znaš šta ti je djetetu urađeno.

U Zagreb ne možeš, jer je nalaz neophodan za daljnje liječenje.

Smatram da ste previše olako shvatili ovaj problem. Ako odgovor nije težak, bojim se da o problemu ne razmišljate na dovoljno visokom nivou.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Femea » 05 Jan 2018, 17:24

Naravno da ne reaguje svako dijete isto, nekima i antibiotik izazove problem, ali mislim da nije dobro tek tako odbaciti vakcinaciju.Na kraju ako postoji sumnja u vakcine koje su se kod nas davale djeci, treba razgovarati sa doktorom.Možda postoji mogućnost da roditelj kupi negdje vani kvalitetniju i bolje provjerenu, ako sumnja u kvalitet ovih.Ja sam svoju djecu uredno vakcinisala i nije bilo problema. Ne znam ni da li je bilo nekih nus pojava dok sam ja bila dijete a redom su školska djeca bila vakcinisana.Tako da je stvarno teško nekome i pokušavati objasniti sve ZA i PROTIV argumente, svako gleda iz svog ugla i sam donosi odluke.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Bla » 05 Jan 2018, 17:58

zato i jesmo tu gdje jesmo :zv
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by rethna » 06 Jan 2018, 00:58

Nedavno bilo neko porodicno okupljanje sasvim slucajno izazvano i odem hajd i ja. I tako bas se nekako potegne ta prica o vakcinaciji, a nije ni cudo jer ih vecina ima djecu. I jedna tako ima djvojcicu par godina i kaze nije vakcinisala i ne zna da li ce, pitam je fol "pa zasto ne", kaze nesigurno joj zbog svega sto procita, pa opet odgovaram "i mi smo vakcinisani pa evo nas, doduse imamo neke poremecaje ali funkcionisemo" kaze ma to se dosta izmjenilo, sta sad sve stavljaju u te vakcine, pitam "sta", kaze ma ko ce ti znati :D. ...i to je zapravo i nevazno, bar meni jer bih vjerovatno da je rekla da vakcinise dijete ja se cudio i kritikovao iz razloga koje je bas ona navela :lupa
Na kraju razgovora sam izvalio nesto vjerovatno malkice morbidno, pa je nastala tisina, samo pogledi i nehoticno odmahivanje glavama a u pozadini se culo pokoje "tobejarabi" :lupa
Ali sam se izvukao i ujedno sebi obecao da necu vise dolaziti kad ne znaju za salu :rug
Ili dok ne budem imao dijete i postanem kao i svi ostali--uklooopiv :ooo Kako da ne :fuckoff
Question everything.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80491
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11612 times
Status: Online

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by spacebound » 06 Jan 2018, 06:32

Sta si rekao :oo Bar mi sapni :obrve
Exchan ❌️

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Pasaga » 06 Jan 2018, 06:35

rethna wrote: 06 Jan 2018, 00:58 Nedavno bilo neko porodicno okupljanje sasvim slucajno izazvano i odem hajd i ja. I tako bas se nekako potegne ta prica o vakcinaciji, a nije ni cudo jer ih vecina ima djecu. I jedna tako ima djvojcicu par godina i kaze nije vakcinisala i ne zna da li ce, pitam je fol "pa zasto ne", kaze nesigurno joj zbog svega sto procita, pa opet odgovaram "i mi smo vakcinisani pa evo nas, doduse imamo neke poremecaje ali funkcionisemo" kaze ma to se dosta izmjenilo, sta sad sve stavljaju u te vakcine, pitam "sta", kaze ma ko ce ti znati :D. ...i to je zapravo i nevazno, bar meni jer bih vjerovatno da je rekla da vakcinise dijete ja se cudio i kritikovao iz razloga koje je bas ona navela :lupa
Na kraju razgovora sam izvalio nesto vjerovatno malkice morbidno, pa je nastala tisina, samo pogledi i nehoticno odmahivanje glavama a u pozadini se culo pokoje "tobejarabi" :lupa
Ali sam se izvukao i ujedno sebi obecao da necu vise dolaziti kad ne znaju za salu :rug
Ili dok ne budem imao dijete i postanem kao i svi ostali--uklooopiv :ooo Kako da ne :fuckoff

.. srcule je ... tu u drugoj prostoriji....
:ooo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by storm » 06 Jan 2018, 07:44

Čarobni wrote: 05 Jan 2018, 17:02 Evo, predstavit ću vam konkretan slučaj.

Dijete, od godinu i po, je bilo sasvim normalno, razigrano, veselo dok nije primilo injekciju nakon koje je oguglala na svijet, ne registruje ništa živo, poremećaj utvrđen i medicinskim putem.

Hajde sada objasnite zašto roditelji tog djeteta ne mogu dobiti informacije o hemikaliji koja joj je ubrizgana? Dakle, dijete ti je otrovano i ne možeš dobiti nalaz, ne možeš se raspitivati, ne možeš tražiti ničiju odgovornost, zabranjeno ti je da znaš šta ti je djetetu urađeno.

U Zagreb ne možeš, jer je nalaz neophodan za daljnje liječenje.

Smatram da ste previše olako shvatili ovaj problem. Ako odgovor nije težak, bojim se da o problemu ne razmišljate na dovoljno visokom nivou.
To je svakako problem, nivo zdravstva, kvaliteta cjepiva...tu se ima prostora poboljsati stvari, da se takve mogucnosti svedu na najmanju mogucu mjeru.
Ali ne pristajem, da zbog pojedinacnih slucajeva, opet udjemo u doba masovnih epidemija i stradavanja...to je suludo.
Ljudi umiru i od posljedica rutinskih zahvata, podje nesto po zlu na operacijskom stolu...pa to ne znaci, da se zbog toga te operacije vise nece vrsiti ako mogu pomoci 99,999% ljudima, da kvalitetno nastave zivjeti.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Nice try » 06 Jan 2018, 09:03

Svako mjesto ima svoje primjere gdje su vakcine napravile stetu, ali i stotine i hiljade zdrave djece.
Ne smijemo imati dileme. Inače ćemo sve češće čitati o epidemijama sa smrtnim ishodima.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: U Srbiji epidemija malih boginja: Dvoje djece umrlo

Post by Čarobni » 06 Jan 2018, 13:43

storm wrote: 06 Jan 2018, 07:44
To je svakako problem, nivo zdravstva, kvaliteta cjepiva...tu se ima prostora poboljsati stvari, da se takve mogucnosti svedu na najmanju mogucu mjeru.
Ali ne pristajem, da zbog pojedinacnih slucajeva, opet udjemo u doba masovnih epidemija i stradavanja...to je suludo.
Ljudi umiru i od posljedica rutinskih zahvata, podje nesto po zlu na operacijskom stolu...pa to ne znaci, da se zbog toga te operacije vise nece vrsiti ako mogu pomoci 99,999% ljudima, da kvalitetno nastave zivjeti.
U konkretnom slučaju ne govorim o nus pojavama koje svaki lijek ima, već o kriminalnom sistemu. Vakcine u BiH nabavljaju isti oni ljudi koji su tokom rata u BiH uvozili šlepere pune vakcina protiv malarije, ljudi koji će desetero djece poslati u invalidska kolica ako treba, samo da se domognu dobrog apartmana na Vlašiću. Razlika između pošiljke kvalitetnih i nekvalitetnih vakcina je dovoljna za jedan takav apartman, a znamo dobro kakvi nas ljudi vode i na šta su spremni.

Možda ne možeš spasiti svaki život, ali možeš dati najbolje od sebe, što naša vlast ne radi. Zamisli, dijete ti je otrovano, jer je neko želio uštediti 5-6 hiljada KM za silikone svoje ljubavnice, i trebaš ga liječiti vani, a kriminalci ti ne daju nalaze neophodne za daljnje liječenje, a sve s ciljem da sakriju svoje kriminalne radnje.

Građani jednostavno ne vjeruju ljudima na vlasti i ja ih tu ne mogu kriviti, ali ih mogu kriviti za cjelokupnu situaciju, gdje smo svi mi krivi zbog stanja u kakvom se nalazimo, nema nedužnih.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests