Srbija

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nataša Kandić nominovana za Nobelovu nagradu za mir

Post by Socrates » 05 Feb 2018, 07:10

Ne znam previše o njoj i njenoj organizaciji, tako da ne mogu da komentiram, ali proces nominacije je upitan, tako da sama nominacija i nije bas za neko pretjerano čestitanje.

Prošle godine, i Putin i Trump su bili nominirani. :ooo

Vjerovali ili ne, i Hitler i Staljin su bili na listi nominiranih. :lupa
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nataša Kandić nominovana za Nobelovu nagradu za mir

Post by Hannibal » 05 Feb 2018, 08:53

a obama je osvojio
🐽

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nataša Kandić nominovana za Nobelovu nagradu za mir

Post by Rum » 05 Feb 2018, 08:59

Jel ovo statebriga
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Nataša Kandić nominovana za Nobelovu nagradu za mir

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2018, 10:44

Nadam se da je neće ubiti, pošto joj je vlast već iscrtala metu na leđima, prije par dana.


Kad smo već kod toga, u vezi onog atentata na Kosovu, krivac je u Srbiji i čeka se da MUP Srbije postane kooperativan. A fino se sjećam kako su kukali da kosovski MUP neće da surađuje :lupa
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2018, 21:44

Dačić je ljut.
"Odlazeća njemačka administracija", poručila da se Kosovo mora priznati.
On je ni manje ni više, poručio njemačkom ministru vanjskih poslova, da putujre nazad sa Balkana.
Izgleda da će neko ubrzo na crnu listu, ovaj put evropsku.
online

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Srbija

Post by gaga » 15 Feb 2018, 21:55

Užas.skracenica za uža Srbija
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srbija

Post by storm » 28 Feb 2018, 19:45

...u ime Oca i Sina i Duha Svetoga :pusi



Image



Svećenik i vjeroučitelj u Srbiji pali s više od 27 kilograma marihuane
Piše: Hina
Image

Foto: Hina

SRBIJANSKA policija presjekla je krijumčarski lanac narkotika i zaplijenila više od 27 kilograma marihuane te uhitila dvojicu muškaraca, pravoslavnog svećenika i bivšeg vjeroučitelja.

U selu Mrčajevci kod Čačka, policija je u prepravljenom spremištu automobila našla 52 paketa marihuane, na tržištu poznatije pod imenom "skunk".

Vjeroučitelj se prerušio u ženu

Vozač i njegov suputnik su uhićeni, a beogradski mediji pišu o "spektaklularnom" i "filmskom" uhićenju pravoslavnog svećenika M.J. (1977.) i nekadašnjeg vjeroučitelja Z.M (1975.).

Bivši vjeroučitelj bio je odjeven kao žena da bi izgledali kao par, prenose mediji.

Policija je uhićenima odredila 48-satni pritvor zbog proizvodnje, krijumčarenja i prodaje droge, a slijedi im saslušanje pred javnim tužiteljem.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Mirelam » 28 Feb 2018, 19:50

Namjestaljka, ljudi su distribuisali tamjan a neko im podmetnuo marihuanu. :123
A malo veselice, nije na odmet. :ooo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Pasaga » 28 Feb 2018, 19:51

Mirelam wrote: 28 Feb 2018, 19:50 Namjestaljka, ljudi su distribuisali tamjan a neko im podmetnuo marihuanu. :123
... sve se urotilo..... snajku mu .... :ooo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srbija

Post by storm » 28 Feb 2018, 19:52

Ne da se bećarima na Zelenu granu :888
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 28 Feb 2018, 20:35

Heroin loš i nikakav :(
online

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Srbija

Post by gaga » 28 Feb 2018, 20:54

Od Topole sve do Ravne gore
nema straze komadanta Draze
vec patrole od Alije lole. :D.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Mirelam » 28 Feb 2018, 21:18

Jest, jest, eno ih na vogoscanskoj petlji :ooo

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Srbija

Post by gaga » 28 Feb 2018, 21:35

Mirelam wrote: 28 Feb 2018, 21:18 Jest, jest, eno ih na vogoscanskoj petlji :ooo
MI(ra)LE-me,to su samo izvidjaci :D.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srbija

Post by storm » 01 Mar 2018, 07:11

Drže se one leninove...vjera je opijum za narod :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Srbija

Post by srculence7 » 03 Apr 2018, 03:43

Ovo mi je hit :ooo

Nakon nezgode, u Nišu isključeno iz saobraćaja nekoliko gradskih autobusa

Najmanje 3 autobusa "kružne" linije, kao i autobus koji je tadašnji premijer, a sada predsednik Srbije Aleksandar Vučić 2016. “poklonio” Nišlijama, policija je, kažu zaposleni u Direkciji za javni prevoz, poslala na vanredni tehnički pregled, nakon čega su im skinute registracije i svi su isključeni iz saobraćaja, jer su neispravni. Čime će se sada prevoziti Nišlije ostaje nepoznato, jer direktor Direkcije nije želeo da odgovara na novinarska pitanja.

Mercedes, autobus I autobus koji je grad Beograd poklonio Nišu isključen iz saobraćaja.
Direkcija je u samo 2 dana ostala bez skoro polovine "FAP" autobusa koji su prevozili putnike na "kružnoj" liniji, kako kažu zaposleni u Direkciji, koji su želeli da ostanu anonimni, jer su od jutros zbog neispravnosti isključena 3 od 10 autobusa, dok je juče jedan zbog otkazivanja kočnice sleteo sa puta.

Iako u niškoj Policijskoj upravi kažu da su saobraćajci autobuse isključivali u redovnoj akciji, zaposleni smatraju da je to posledica jučerašnje nezgode, u kojoj je povređeno devetoro putnika.

To je zbog ovog od juče što se desilo. Nema, gotovo. Sad’ će počnu i ove autobuse iz Komrena da isključuju. Ja lepo govorim da mi nemamo nijedan ispravan autobus. Sad nema šanse da zamene te autobuse - kaže jedan od radnika Direkcije.

Pored "FAP" autobusa koji su garažirani na parkingu Nišauta, u šta su se uverili i novinari Južnih vesti, na vanrednom tehničkom pregledu utvrđeno je da je neispravan i "mercedes" autobus od 140.000 evra, čije je ključeve oktobra 2016. godine Vučić uručio niškim vlastima.

Kako će Direkcija nadomestiti manjak autobusa i to linije koja je i inače prevozila putnike retko, zasad ostaje nepoznato, jer direktor ovog javnog preduzeća Saša Petronijević nije odgovarao na telefonske pozive, niti na poruke novinara Južnih vesti.

Njegov zamenik Nenad Stanković je prvo novinarima rekao da ne može da odgovara na pitanja, jer je "na sastanku", a na insistiranje novinara da kaže kada će moći da odgovori na pitanja, rekao je da ipak razgovara sa građanima i pozvao novinare da zakažu sastanak i uživo razgovaraju sa njim.

Vi me samo telefonom zovete, imam obavezu ovde, primam ljude, građane, razgovaram, ja ne mogu tako da radim. Pozovite sekretaricu i ona će da vam kaže kad da dođete - rekao je Stanković.

Nekadašnji radnik Direkcije Slobodan Kašić kaže da je mesecima upozoravao nadležne u ovom preduzeću da su autobusi neispravni, naročito oni koji voze "kružnu" liniju, o čemu svedoče i overeni dopisi. Loši volani, nezašrafljeni točkovi, pokvareni brisači, samo su neki od problema na koje je Kašić upozoravao, ali niko nije reagovao.

Nijedan od tih autobusa ne može da prođe tehnički - tvrdi Kašić.

On kaže da je upravo zbog ukazivanja na problematične autobuse i dobio otkaz u ovom javnom preduzeću.

Međutim, od direktora Direkcije Petronijevića je i u ovom slučaju izostao komentar, jer nije odgovarao na poziv novinara Južnih vesti.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Srbija

Post by srculence7 » 03 Apr 2018, 03:44

Ali zato smo mi Beogradu poklonili "ispravan" aerodrom :rol
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Srbija

Post by srculence7 » 04 Apr 2018, 02:08

Kao da mi nismo u sklopu te države :lud

Vučić: Aerodrom može da ostane Nišu, ali onda da ne traže pare

Image

"Hoćete da Niš upravlja aerodromom, nema problema, samo nemojte da tražite pare za investicije", rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, povodom poklanjanja aerodroma "Konstantin Veliki" Državi.

Na pitanje novinara zašto Država želi da preuzme vlasništvo nad niškim aerodrom, Vučić je pojasnio da je tako odlučeno da bi Država investirala u proširenje piste i izgradnju kontrolnog tornja.

Ipak, ostavio je mogućnost gradskoj vlasti da "prelomi" i odluči da aerodrom ostane u vlasništvu Nišlija, ali da onda "zaborave" na investicije.

Vučić je istakao i da “zna šta bi bilo posle mesec dana”, ako bi se gradska vlast predomislila i na sednici Skupštine odlučila da zadrži aerodrom pod svoje - rekla bi “da se šalila i da su gluposti ovo što pričaju ovi na ulici”. :lupa

Podsetimo, iznenada i bez jasnog objašnjenja Gradsko veće Niša je odlučilo da pokloni aerodrom "Konstantin Veliki" Državi, za šta je gradonačelnik Darko Bulatović okrivio bivšu vlast, a ministarka saobraćaja i potpredsednica Vlade Zorana Mihajlović je rekla da je to zato što Grad Niš nema dovoljno para da ga razvija i pokušala je da "uteši" Nišlije izjavom da "niko neće da uprti na leđa aerodrom i odnese ga iz Niša".

Ministarka Mihajlović je danas posetila Niš, a ispred Gradske kuće, gde je imala sastanak sa gradskom vlašću, "izviždalo" je nekoliko stotina Nišlija. Iako su građani i brojna udruženja tražili referendum o poklanjanju aerodroma, ona im je poručila da će svoj stav moći da iskažu na narednim izborima.

I SNS kriv za aerodrom - evo prosvetljenja :ideja

Pored ekonomskih problema za koje je Vučić rekao da su glavni “krivci” za to što Grad planira da ustupi aerodrom Državi, predsednik je na današnjoj pres konferenciji rekao da su na to uticale i političke prilike unutar Gradskog odbora Srpske napradne stranke u Nišu.
Sve je to zbog sukoba unutar SNS u Nišu, hteli su da ostanu tamo, da država daje pare i da niko ne može da ih smeni - rekao je Vučić.

Iako nije pojasnio koji sukobi unutar SNS u Nišu su uticali na poklanjanje niškog aerodroma, poznato je da u ovom gradu u ovoj stranci nikad nisu održani unutarstranački izbori, za koje je upravo Vučić nakon pitanja novinara rekao da bi trebalo da se održe, a poznato je i da je ova stranka promenila nekoliko poverenika u Nišu.

Nakon ovih izjava Vučića, saopštenjem se oglasio i Gradski odbor SNS u Nišu.

Predsednik Aleksandar Vučić je građanima Niša garancija da će Republika u naš grad uložiti sve ono što je u prethodnim decenijama propušteno da se uradi, jer Niš je Srbija, a Srbija je Niš, a Niš i Srbija nikada neće biti na suprotstavljenim stranama ni po jednom pitanju - saopštavaju iz SNS-a. :valja

Iz SNS-a navode da Grad Niš želi da Država u narednom periodu uloži još više novca u razvojne i infrastrukturne projekte, kao i da “omogući privlačenje još više stranih investicija i otvaranje novih radnih mesta”.

(juznevesti)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Nice try » 04 Apr 2018, 08:00

Eto,pa vi ne dajte aerodrom :hihi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 04 Apr 2018, 10:25

srculence7 wrote: 04 Apr 2018, 02:08 Predsednik Aleksandar Vučić je građanima Niša garancija da će Republika u naš grad uložiti sve ono što je u prethodnim decenijama propušteno da se uradi, jer Niš je Srbija, a Srbija je Niš, a Niš i Srbija nikada neće biti na suprotstavljenim stranama ni po jednom pitanju - saopštavaju iz SNS-a.

Jel sigurno, da ovo nije sa Njuza? :sok

Zar on ozbiljno misli, da postoje ljudi koji misle da Niš nije u Srbiji?
Može biti da je preozbiljno shvatio izjave izvjesnog kadrija Veselija :plavi :plavi :plavi
online

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests