Rusi dolaze

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by storm » 24 Feb 2018, 10:57

gaga wrote: 24 Feb 2018, 10:53
storm wrote: 24 Feb 2018, 10:43
gaga wrote: 24 Feb 2018, 10:27 Primjetio sam da te istina najvise boli.
storm wrote: 24 Feb 2018, 10:16

Nisi dugo izdržao :valja

znaš šta je problem ....
sve se to dogodilo i jako je točno....ali prije 100 do 500 pa i više godina unazad.....
i svaki normalni pripadnik tih naroda se toga stidi i pokušavaju se ispraviti greške predaka, manje- više uspješno....
dok ti kozojebske postupke opravdavaš tim događajima ispred stoljeća i stoljeća a događaju se DANAS!
Dobra je država koja te i drži tamo :hihi ne gadi ti se njihova valuta?
Primjetio sam da te istina boli.A danas,danas,odnosno juce je ubijeno preko 300 civila u Siriji.Od civilizovanih ljudi.Ne znam zasto spominjes drzavu u kojoj se nalazim i valutu.Svaku krunu koju sam dobio,zaradio sam.Pretpostavljam da si u nekoj drzavi ex Yuge koje "drzava koja me drzi"obilno pomaze,izmedju ostalog i mojim poreskim parama koje redovno placam.Za uzvrat od njih nista ne dobijam :zubi
Je, baš pratim i Siriju ....i u Afganistanu su ti frendovi jutros raznijeli 30 ljudi...
Pa očito je obrnuto tj da tebe istina boli :tjesi ja nikad ne negiram što je bilo....ti bi da relativiziraš i stalno ko malo dijete .....aha i oni su :place
Moju deželu ne pomažete baš....netto platiša je Slovenija, što se EU tiče ;)
Nisu to moji prijatelji,oni su neprijatelji svog naroda.Drago mi je da u ovim diskusijama pokazes onu svoju "bolju stranu" :zubi
Nazalost,mnogo je danas koji vole."frenda svih frendova"koji je pobio 50 miliona ljudi.Nadam se da ti nisi medju njima.
Vidim i ja tvoju stranu....na prve postove zapravo sam skužio s kim imam posla :oo
Malo se prikriješ ali to je to...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by gaga » 24 Feb 2018, 11:06

storm wrote: 24 Feb 2018, 10:55
gaga wrote: 24 Feb 2018, 10:48 Jest vala,kao i obicno uvijek kazes istinu
Slovenija u dnu,dobiva preko 300 eura svake godine po stanovniku,a "drzava koa me drzi" u minusu 273 eura po stanovniku.
https://www.europaportalen.se/2016/03/s ... u-avgiften
Da....ti si rekao istinu :D.

Od 2013 slovenija je netto, a to znači da uplaćuje više nego iz njega dobije....prevedi sebi ako ti nije jasno
sad mi još dočaraj zašto si na tom trulom zapadu?
Direktno si na kostima tvojih kozojeba :hm
Slovenija, ki do leta 2013 spada med neto prejemnice sredstev iz Bruslja, je že lani v EU proračun vplačala več, kot je dobila.

Država je tako od EU-ja prejela 348 milijonov evrov, v proračun pa je vplačala 356 milijonov, kar je osem milijonov več od prejetega, piše Dnevnik. Izkoristek Slovenije je torej močno zaostal za načrti, saj bi moralo stanje proračuna kazati 265 milijona "plusa".

Vzroka za tolikšno razliko naj bi bila dva. Slovenija je od carin in posebnih davkov od uvoza kmetijskih izdelkov in živil pobrala več sredstev od predvidenih in je tako Bruslju nakazala skoraj 39 milijonov evrov več od predvidenih 317 milijonov.

Več denarja od carin ...
Drugi vzrok pa naj bi bilo nezadostno črpanje evropskih sredstev, ki so na voljo Sloveniji. Sovenija je prejela skupaj 348 milijonov evrov, od tega 250 milijonov iz naslova skupne kmetijske politike (kar pomeni 94-odstotno realizacijo). Država je bila uspešna tudi pri črpanju sredstev za vzpostavitev schengenske meje, saj je imela pri tem kar 137-odstotno realizacijo.

... manj iz strukturnih in kohezijskih skladov
Kljub vsemu pa vsa črpanja predstavljajo le 60-odstotkov sredstev, ki so Sloveniji na voljo. Podatki kažejo, da je bila uspešnost črpanja sredstev iz naslova kohezijske in strukturne politike nezadostna, saj je država iz sklada za regionalni razvoj prejela le 57 milijonov evrov od predvidenih 233 milijonov, kar je manj kot četrtina. Pri tem gre za sklade, ki so med drugim namenjeni gradnji infrastrukture, razvoju šolstva in zdravstva in spodbujanju podjetništva.
Ne znam taj tvoj slovenski ali znam citati arapske brojeve i vidim da su ovi podaci iz 2013 .godine.Ja sam ti iznio one podatke iz 2016.Valjda znas citati datum,iako je napisan arapskim brojevima.Ne znam ko su ti "kozojebi"kao ih ti nazivas.Kako da ti docaram zapad?Pa to je skoro sve u suprotnosti kako je u Sloveniji. :valja
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Socrates » 24 Feb 2018, 11:13

Dosta više sa Bliskim Istokom, pobogu, pročitajte par statistika pa pričajte.

Od 1945-te, preko 90% svih muslimanskih žrtava na Bliskom Istoku je stradalo od muslimanske ruke.

Ako vam je argument da ih Zapadnjaci zavadjaju, slabo je to nešto. Treba komšija uzeti pusku i ubiti svog komšiju.

Drugo, pročitajte malo i o istoriji. I kad nije bilo yebenih Zapadnjaka, na Bliskom Istoku su se ljudi masovno ubijali, skoro neprekidno.

Treće, istina je da Zapadnjaci podržavaju ovog ili onog u svakom sukobu na Bliskom Istoku, bas kao sto to rade i Iran i Saudijska Arabija i, prije Irak, a i ostali, miješajući se u unutrašnje stvari drugih država.

Svi se miješaju u sve.
Last edited by Socrates on 24 Feb 2018, 11:14, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by storm » 24 Feb 2018, 11:14

Dragi gagi....jednom kad si u netto sustavu, ne ide se van....ja ne znam švedski, pa i ne znam o čemu i na što se odnosi taj podatak....a da je švedska iznad slovenije, nije ništa novo...
Kozojebi....ekstremisti poput tebe- "našisti" ....nek je naše- ne može biti loše :oo
Ne brini, ima vas svuda bez obzira na vjeru, naciju, boju i inteligenciju :tjesi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by storm » 24 Feb 2018, 11:16

Socrates wrote: 24 Feb 2018, 11:13 Dosta više sa Bliskim Istokom, pobogu, pročitajte par statistika pa pričajte.

Od 1945-te, preko 90% svih muslimanskih žrtava na Bliskom Istoku je stradalo od muslimanske ruke.

Ako vam je argument da ih Zapadnjaci zavadjaju, slabo je to nešto. Treba komšija uzeti pusku i ubiti svog komšiju.

Drugo, pročitajte malo i o istoriji. I kad nije bilo yebenih Zapadnjaka, na Bliskom Istoku su se ljudi masovno ubijali, skoro neprekidno.

Treće, istina je da Zapadnjaci podržavaju ovog ili onog u svakom sukobu na Bliskom Istoku, bas kao sto to rade i Iran i Saudijska Arabija i, prije Irak, a i ostali, miješajući se u unutrašnje stvari drugih država.

Svi se miješaju u sve.
Otprilike to tako ide....
ali gdje ćeš to reći :sok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by gaga » 24 Feb 2018, 11:26

storm wrote: 24 Feb 2018, 11:16
Socrates wrote: 24 Feb 2018, 11:13 Dosta više sa Bliskim Istokom, pobogu, pročitajte par statistika pa pričajte.

Od 1945-te, preko 90% svih muslimanskih žrtava na Bliskom Istoku je stradalo od muslimanske ruke.

Ako vam je argument da ih Zapadnjaci zavadjaju, slabo je to nešto. Treba komšija uzeti pusku i ubiti svog komšiju.

Drugo, pročitajte malo i o istoriji. I kad nije bilo yebenih Zapadnjaka, na Bliskom Istoku su se ljudi masovno ubijali, skoro neprekidno.

Treće, istina je da Zapadnjaci podržavaju ovog ili onog u svakom sukobu na Bliskom Istoku, bas kao sto to rade i Iran i Saudijska Arabija i, prije Irak, a i ostali, miješajući se u unutrašnje stvari drugih država.

Svi se miješaju u sve.
Otprilike to tako ide....
ali gdje ćeš to reći :sok
Pogledaj samo granice africkih drzava,prave linije nigdje prirodnih,krivih linija.Pa cionisticku drzavu Izrael,koju je osnovala Engleska,odlukom UN-a.
Ma nisu se mjesali nigdje zapadnjaci....kolonije,indija......itd.i sada imaju kolonije,nisam znao da ima cijena nafte,zove se kolonijalna cijena!!!!
Zemlje koje su se oslobodile kolonijalizma i danas im placau dio poreza. :bua
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Socrates » 24 Feb 2018, 11:30

Opet o kolonijalizmu. :rol
. . . . . . . . .

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by gaga » 24 Feb 2018, 11:30

storm wrote: 24 Feb 2018, 11:14 Dragi gagi....jednom kad si u netto sustavu, ne ide se van....ja ne znam švedski, pa i ne znam o čemu i na što se odnosi taj podatak....a da je švedska iznad slovenije, nije ništa novo...
Kozojebi....ekstremisti poput tebe- "našisti" ....nek je naše- ne može biti loše :oo
Ne brini, ima vas svuda bez obzira na vjeru, naciju, boju i inteligenciju :tjesi
Posto si ti,kako vidim,urednik foruma,trebao bi da odrzis dignitet foruma i naravno svoj.Nema razloga da mi upucujes uvrede licne prirode.
Smatram da ti se omaklo i da neces nastaviti u tom stilu.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by gaga » 24 Feb 2018, 11:37

Socrates wrote: 24 Feb 2018, 11:30 Opet o kolonijalizmu. :rol
Mislim da je to bolest savremenog,zapadnjackog nacina iskoristavanja drugih drzava i naroda....mozda grijesim?
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Socrates » 24 Feb 2018, 11:52

Prijatelju, ja sam u životu sreo 50, a na ovom forumu minimum 5, ljudi koji na veoma ograničen način posmatraju kolonijalizam i imperijalizam.

Drugim riječima, Zapad je sve kriv i hajde da jedni drugima povladjujemo sto se toga tiče until the sabah in the morning.

Nemam namjeru da se ponavljam dok ljudi ne nauče da nije postojao samo zapadni imperijalizam nego i ruski, turski, kineski, itd. itd.

Ince i Azteci su, recimo, bili imperijalisti i istrijebili su desetine kultura.

Ali, o tom niko ne prica jer nije popularno. Popularnije je gledati ih sa egzotičnom romanticnom idealizacijom.
Last edited by Socrates on 24 Feb 2018, 12:07, edited 2 times in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Socrates » 24 Feb 2018, 12:00

Ono sto je Zapad uradio drugačije od ostalih imperijalistickih i kolonijalistickih poduhvata je da je uložio pare u izgradnju svojih društava, i infrastrukturno i sto se tiče research and development i politički.

I to počevši od Holandije, pa onda Francuske i Engleske. Već ovi prije njih, Portugalci i Spanci, to nisu uradili dosljedno, pa su Portugal i Spanija ostali nerazvijeniji.

Svi ostali imperijalisticki projekti koje sam spomenuo su takodje iskorišteni iskljucivo za lično bogaćenje, a ne za kolektivno dobro pa je i razvoj tih zemalja bio usporen.
. . . . . . . . .

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Fazlija » 24 Feb 2018, 13:29

Ovdje se rasprava udaljila od teme... dolaze bajkeri, pa sta. Neka se ljudi vozaju. Kome smetaju turisti?!

A kako rasprava nema vise nikakve veze s bajkerime, nego se pretvorila u geopoliticku analizu Rusije... evo skromnog priloga.

Rusija spada u red onih sretnih zemalja koje imaju takav dobar zemljopisni polozaj da moraju nadzirati samo jedan front. Neprijatelji ne dolaze sa svih strana odjednom, nego samo s jedne strane koju je lakse nadzirati. U povjesti vidimo da su sve uspjesne zemlje imale takav polozaj.

Egipat, sa svih strana pustinja, niko ne dolazi odande, ne moras uopce trositi snagu i novac da se branis s tih strana. Postoji samo jedna ulaz u zemlju preko Sinaja, i svu snagu usmjeris na obranu tog ulaza.

Skandinavija, sa sjevera nema nikoga, samo polarni medvjedi, gotovo izolirana zemlja koju rijetko ko napada. Mogu se u miru razvijati.

Velike otocne zemlje poput Britanije i Japana, dovoljno velike za razvoj ozbiljne drzave, a sa svih strana zasticene morima.

Indija, prije Britanaca niko nikad nije dosao sa mora. A na sjeveru Himalaje koje isto rijetko ko da je ikada pregazio da ti dodje. Bez vanjskih neprijatelja cijeli kontinent se razvijao gotovo neometano.

Rusija spada u taj red sretnih drzava jer iz nenaseljene Azije niko ne dolazi. Rusiji su samo 1 x u povijesti sa te strane dosli osvajaci (Mongoli) i tada je pala u 300 godisnje ropstvo. Dakle, Rusija mora da brani samo svoj zapadni front prema Evropi.

A sa tog fronta su je stalno pritiskali. Istina je da je Rusija uvijek bila tehnoloski zaostalija od svih zapadnih susjeda pa su je ovi stalno pokusavali iskoristiti ili nepovoljnim trgovinskim ugovorima ili okupirati. Rusija se ustvari vise branila, nego sto je napadala. Cilj ruske politike stoljecima je bio osigurati mir sa zapada. Rusiji ne treba novih teritorija, niti novih sirovina. Njezin najveci problem je obrana svojeg teritorija i svojih sirovina. Medjutim, ako osmotrimo povijest, uvidjet cemo da su zapadne zemlje redovito prve napadale na Rusiju bas ohrabrene tom njezinom tehnoloskom nazadnoscu. Mislili su kao, Rusi su nerazvijeni, pa cemo lako s njima. Svedjani, Nijemci, Poljaci, Francuzi i sada u najnovije doba Amerikanci. E sad, kako ce se to ovaj put zavrsiti ne znamo. Znamo samo da su svi ovi prethodni koji su cackali Rusiju lose prosli... a ni Rusije nije bas jeftino platila svoju obranu od njih.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by gaga » 24 Feb 2018, 13:34

Ako si ti Fazlija,onda sam ja Stanojko.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Fazlija » 24 Feb 2018, 14:24

Pa sta fali Fazliji? On je moj omiljeni pjevac ;)

Zasto ti nisi uzeo nick Stanojko? Sta bi tome falilo?
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by gaga » 24 Feb 2018, 14:37

Fazlija wrote: 24 Feb 2018, 14:24 Pa sta fali Fazliji? On je moj omiljeni pjevac ;)

Zasto ti nisi uzeo nick Stanojko? Sta bi tome falilo?
Nije moj omiljeni pjevac,a morao bi imati i zenu,Stanojku,nesto mi se to ne da.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Fazlija » 24 Feb 2018, 14:42

Pa ako nemas zenu, imao si sigurno nekog drugog srodnika i pretka tog tipa prije ili kasnije u svojoj porodicnoj proslosti... pa mozda o'tale da uzmes inspiraciju za svoj nick :)
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Bla » 24 Feb 2018, 16:49

čejeni odlaze
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Femea » 24 Feb 2018, 17:26

A Ruskinje ?
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2018, 18:17

Femea wrote: 24 Feb 2018, 17:26A Ruskinje ?

Ne piše ništa za njih, ne brini :D


E, dajte malo reda, riječ je o Rusima i njihovim (stvarnim) uticajima u OVOJ regiji.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Socrates » 24 Feb 2018, 23:47

Fazlija je dao malo idealiziranu verziju Rusije.

Moglo bi se to nazvati varikina verzijom. :ooo

Rusi su slobodarski narod, nikoga oni ne diraju, svi njih diraju bla bla bla.

Prvo, ljudi uvijek zaborave da napomenu kako je nastala današnja Rusija. Moderno je prozivati zapadni imperijalizam, ali se uvijek conveniently zaboravi da su Rusi asimilirali, potlacili i istrijebili stotine etnickih skupina da bi stvorili Rusko Carstvo.

Ali, za to vam služe oči i mozak, da čitate i razmišljate.

Drugo, današnja Rusija ima toliko razlicitih etnickih skupina da je besmisleno pričati o nekom jedinstvu. Možda je većina njih nedovoljno uključeno u politički život, ili nedovoljno prosvijeceno da učestvuju, ali nikako se ne može govoriti o nekoj ravnopravnosti. Ceceni znaju kako je kad Rusi uvide da si se malo politički osvijestio. Da ne postiram sad slike Groznog kad ruska demokratija obasjava ostale narode u slobodarskoj Rusiji.

Treće, nijednoj suludoj budali nikad neće pasti napamet da napada nuklearnu Rusiju. Ono što Rusi ne mogu i ne znaju da prihvate je da suverene države oko njih imaju pravo same da odluče o svojoj buducnosti.

Pa da li je to Poljska sa vojnim ugovorom sa Amerikom, Ukrajina koja hoće tijesnije veze sa Evropom ili bilo ko drugi.

Ja prihvatam da su Rusi možda zbog istorije zabrinuti za svoju sigurnost. Ali, kako se iz straha postaje agresivan, tako i oni jesu agresivni, pa sve do pomjeranja njihove interesne zone sve do Srbije i RS-a.

Samo totalni mentalni bolesnik dobrovoljno prihvata da bude granica nečije interesne zone. Ukrajinci nemaju izbor, geografija im tako odredila da budu na granici.

Crnogorski ulazak u NATO je upravo to - odbijanje da se bude na granici ruske interesne zone. I onda dođe Jauković sa kašikarom, jer on, neobrazovan i glupav, misli da je biti na granici najbolji put za budućnost. :cool
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests