Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 14 May 2018, 06:09

Melek wrote: 14 May 2018, 05:41 Pa taj brak kako ga ovdje nazivamo iz tih "emocionalnih razloga" je upravo brak koji oslobadja od ropstva. To je liberalizacija braka kao institucije. Ako je institucija braka prije znacila obaveznu poligamiju i nepravdu nad polovima, ropstvo, ova najnovija institucija braka oslobadja, daje polovima sansu da biraju i da sami odlucuju. Ljudska zajednica jednostavno mora imati instituciju braka jer je to okosnica porodice a porodica je okosnica cijelog drustva. Alternativa tome su kojekakvi hipici, koji se degenjaju k'o pascad ko koga prvi stigne.. Anarhija i tutumrak..
Nisi ništa shvatio. :ccc

Porodice su prije bile jake da same odlucuju o svojim interesima. Država, ili neki oblik drzave, je zavisio od njih a ne obrnuto. Planiranim brakovima su kontrolisale pretjeranu moć pojedinca. Podijeljena moć.

Ova nova institucija braka i porodice postaje ovisnik o državi. Aminuje sve sto drzava radi u ime tih porodica, a to bas nisu lijepe stvari. Drugim riječima, Hitler je u ime njemačkih porodica počinio Holokaust, baš kao što Netanyahu danas ubija Palestince u ime izraelskih porodica. Ili kao sto su oni u Ruandi u ime svojih porodica pobili milion ljudi. Da se ne osvrćem sada na domaća sranja.

Da ne pominjem sad manje ekstremne stvari, kao što je IKEA nesting instinkt. :ccc To je cisto pitanje profita. Nije svaki samac budala k'o ja da kupi kuću. Porodice kupuju kuće. I sve ostalo.

Naravno, ne valja ni povratak na ono staro, ali i ovo novo je predalo svu moć nekom drugom.

Dakle, možda je neka emotivna satisfakcija ali, in the big picture, niko više nema ni sansu da kontrolira raspodjelu moći.
. . . . . . . . .

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Nice try » 14 May 2018, 08:33

Socrates wrote: 14 May 2018, 05:31
Melek wrote: 14 May 2018, 05:22 Sofokle, ti se salis.. Pa vec anticki Rim ima instituciju braka, o Krscanstvu koje je proizvod istog da i ne govorimo, Islamu isto tako. O kakvih tricavih par stotina godina unazad pricas??
Pričam o braku iz "emocionalnih razloga", kako neko reče, genijalac. Ne valja ustati pa odmah udri po komentarisanju.

Dakle, prije braka iz "emocionalnih razloga" (kako neko reče) imali smo brak iz interesnih razloga. Da se ucvrste interesi porodica, plemena, itd.

Kada je jačanjem države (i crkve) došlo do toga da su jake porodice (plemena) postale smetnja zainteresiranoj klasi, krenulo je sa brakom iz "emocionalnih razloga".
Isključila sam se iz rasprave jer smo duboko van teme, ali...
Misliš da su razlozi za brak bili tako strogo podijeljeni kroz istoriju ili dopuštas da je bilo šarolikosti?
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by srculence7 » 14 May 2018, 08:50

Socrate, udaljio si se od teme, sve mislim staćeš a ti nikakvu meru i samokontrolu nemaš :lupa
To je ona tvoja potreba da se ponavljaš u nedogled pokušavajući da nametneš svoje mišljenje a ovde i sam pišeš o nekoj prisili :roll
Bez obzira u kakvoj sredini i pod kojim uslovima čovek živi, on ipak ima pravo i na svoje izbore, kako će se za to izboriti i koliko je ograničen to je drugo pitanje. Na kraju i mi kao ljudska bića smo limitirani nekim svojim mogućnostima i sl., da ne širim priču dalje ....
Možda tebi najbolje da se i sam vratiš u tu pećinu koju drugima često preporučuješ i time izbegneš žestoka nametanja od strane ovakvog društvenog uređenja u kome se trenutno nalaziš :valja
A možda imaš i neku bolju ideju da se preseliš na na neku drugu planetu i organizuješ je po svojoj želji ...
Mislim, o čemu raspravljati kad je neminovno da bi nešto naučili uopšte u životu, stimulacija koja iz sredine dolazi a i neko da o nama brine, jedino da nas neka vrsta robota odgaja pa da se izuzmemo od uticaja drugog ljudskog bića ...
E svašta ću još pročitati :kafa
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 14 May 2018, 09:24

srculence7 wrote: 14 May 2018, 08:50 Socrate, udaljio si se od teme, sve mislim staćeš a ti nikakvu meru i samokontrolu nemaš :lupa
To je ona tvoja potreba da se ponavljaš u nedogled pokušavajući da nametneš svoje mišljenje a ovde i sam pišeš o nekoj prisili :roll
Bez obzira u kakvoj sredini i pod kojim uslovima čovek živi, on ipak ima pravo i na svoje izbore, kako će se za to izboriti i koliko je ograničen to je drugo pitanje. Na kraju i mi kao ljudska bića smo limitirani nekim svojim mogućnostima i sl., da ne širim priču dalje ....
Možda tebi najbolje da se i sam vratiš u tu pećinu koju drugima često preporučuješ i time izbegneš žestoka nametanja od strane ovakvog društvenog uređenja u kome se trenutno nalaziš :valja
A možda imaš i neku bolju ideju da se preseliš na na neku drugu planetu i organizuješ je po svojoj želji ...
Mislim, o čemu raspravljati kad je :rol neminovno da bi nešto naučili uopšte u životu, stimulacija koja iz sredine dolazi a i neko da o nama brine, jedino da nas neka vrsta robota odgaja pa da se izuzmemo od uticaja drugog ljudskog bića ...
E svašta ću još pročitati :kafa
Srculence :rol

Ono što ste svi vi uspjeli napisati i zakljuciti na 17 i nesto stranica ove nevjerovatno bogate diskusije je da nije lako samohranim majkama i očevima i da nije lako djeci kad se roditelji razvedu. :rol :lupa I da roditelji moraju ostati roditelji bez obzira što su razvedeni. :ideja

14 stranica. :cool Gotovo, tema zavrsena. To je moglo i u jednom postu. :ideja I da onda šutimo. :hm

Ako tebi, kao nekom moderatoru, smeta da se piše na javnom forumu, samo ti reci. Mada je nelogicno da se na javnom forumu šuti. :hm Hoćete i ovdje slike postati, pošto smo ingeniozni zaključak da je svima teško prilikom razvoda već donijeli na prvoj stranici?

Ja pisem o istoriji braka kao emotivne zajednice, što je možda i najdublji pristup problemu. Bio sam izazvan, ali ko zna da cita i razmišlja znače i da prepozna sta je suština.

Ako tebi, kao moderatoru, odgovara da i ja samo napisem tako dubokoumni zakljucak da je svima tesko prilikom razvoda, i da poslije sutim, samo reci.

Isto tako bi mogla i da napišeš u kojem drugom originalnom pravcu namjeravas da povedes ovu diskusiju. :cvijece

E pa svašta ljudi. :rol
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 14 May 2018, 09:32

Nice try wrote: 14 May 2018, 08:33
Socrates wrote: 14 May 2018, 05:31
Melek wrote: 14 May 2018, 05:22 Sofokle, ti se salis.. Pa vec anticki Rim ima instituciju braka, o Krscanstvu koje je proizvod istog da i ne govorimo, Islamu isto tako. O kakvih tricavih par stotina godina unazad pricas??
Pričam o braku iz "emocionalnih razloga", kako neko reče, genijalac. Ne valja ustati pa odmah udri po komentarisanju.

Dakle, prije braka iz "emocionalnih razloga" (kako neko reče) imali smo brak iz interesnih razloga. Da se ucvrste interesi porodica, plemena, itd.

Kada je jačanjem države (i crkve) došlo do toga da su jake porodice (plemena) postale smetnja zainteresiranoj klasi, krenulo je sa brakom iz "emocionalnih razloga".
Isključila sam se iz rasprave jer smo duboko van teme, ali...
Misliš da su razlozi za brak bili tako strogo podijeljeni kroz istoriju ili dopuštas da je bilo šarolikosti?
Kroz istoriju ljudskog roda pa do stvaranja države kao političkog subjekta, nije bilo drugih razloga za brak osim da se poboljsa "politicka" situacija svoje porodice ili plemena. Niko nije imao pravo da bira supružnika. To je bilo oruđe da se stekne bolja pozicija u odnosu sa drugim plemenima i unutar plemena.

Brak je prije svega ekonomsko-politička kategorija kroz istoriju.

Naravno, bilo je ljubavi, ali jednostavno nisi imao mogucnost da biraš. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by srculence7 » 14 May 2018, 09:34

Ne izvrći, ne smeta mi ništa što se piše ali i sam opominješ ljude da to nije tema a ti debelo zagazio van.
Mislim, ja sam tolerantna ali onda na svakoj temi usled nedostatka inspiracije za istu možemo pisati šta nam padne na pamet i na šta bi to ličilo?
I nisam ti ja moderator nego VIP :cvike
Ako me zgazi neki auto na putu dok ti ovo kuckam, nosićeš me na duši :valja
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by srculence7 » 14 May 2018, 09:42

E sad sam u busu, na malo bezbednijem mestu i da vam kažem samo da je život uz šalu mnogo lepši i podnošljiviji.
Zabavljajte se a kad završim s obavezama za danas, ponovo ću se uozbiljiti na ovoj temi, jer ona takav pristup i zahteva ;)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 14 May 2018, 09:43

Ja mislim da sam ja striktno na temi. :cudi

Jer čitavog problema djece razvedenih roditelja ne bi ni bilo da brak nije emocionalna zajednica.

Dobro, razumijem, evoluirao i brak i roditeljstvo, kao i sve ostalo. Što uopste ne znači da će, kao i sve ostalo, prestati da evoluiraju. :ćitire
. . . . . . . . .

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by ina » 14 May 2018, 12:16

Dosli smo do prilicne slobode da mozemo izabrati (mada i ne bas svi) koga voljeti. I kako to "zapecetiti". Svako ucini na osnovu vlastitih vidika, dozivljenog, okoline u kojoj se nadje itd. Brak kao institucija evolvira ali
ne vjerujem da ce tako lahko istruhnuti. Zbog influiranja religije i itd razloga.

Ostaje mogucnost u sirokom zivotnom zajednickom putovanju od 20, 30 ili 50 godina... i uriniranja jedno pored drugog. U starosti pogotovo, zna se, tijelo oslabi. :hihi U braku ili ne.
Sasvim je normalno da se s vremenom i pocetna ljubav, atrakcija transformiraju...
Ljudi prodju svasta zajedno, od srece do raznog kaketanja... ali najljepsi plod ostaju djeca.
Bila zanimljiva ili ne ostatku svijeta. I ako zajedno uspiju nekom mjerom tu djecu odgojiti, zeljno usmjeriti... inace smatraju znacajnim uspjehom... Bez obzira i na neke greske, koje se humanom mogu desiti.

Razvod... I sta dalje sa djecom...
I dalje se vole....
I svako opet reagira na bazi svega sagradjenog ili upijenog u sebi, i to prenese i na dijete/cu.
Svijest ima sidrište.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by srculence7 » 14 May 2018, 17:05

Socrates wrote: 14 May 2018, 09:43 Ja mislim da sam ja striktno na temi. :cudi

Jer čitavog problema djece razvedenih roditelja ne bi ni bilo da brak nije emocionalna zajednica.

Dobro, razumijem, evoluirao i brak i roditeljstvo, kao i sve ostalo. Što uopste ne znači da će, kao i sve ostalo, prestati da evoluiraju. :ćitire
Svi mi imamo osećanja a s tim u vezi i potrebu da svemu što nas dotiče damo neki emotivni ton, zapravo to nekako prirodno dođe.
A kad budeš napisao neki referat o dodeli starateljstva nad decom, alimentaciji, povređenoj sujeti, novim partnerima roditelja i adaptaciji dece na iste i mogućim rešenjima za pomenutu problematiku, smatraću da si na pravom putu što se tiče odgovora na temu :ooo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Sheval » 14 May 2018, 17:58

Da mi se sad roditelji razvedu, tesko bi mi to palo zaista :tjesi



















Sreća pa su to davno uradili :haha

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by navika » 14 May 2018, 19:10

Rum wrote: 12 May 2018, 17:06 pojma nemam , bez djece sam i zene trenutno trazim tako strasno mi je potrebna postena zena da je mogu osjetiti u zraku,da je mogu osjetiti pod prstima,da mogu vidjeti plocnike izgradjene za njene noge kojima ce koracati po njima,da mogu vidjeti jastuke za njenu glavu
Zvucis lijepo. I iskreno :)

Nemoj samo ocekivati da ces naci sve sto zelis u jednoj zeni. Zbog toga su mnogo ostali sami. Nadji zenu koju ces da volis i pomozi joj da postane ono sto zelis.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Mutevelija » 14 May 2018, 19:41

Pećina je bolja od vjetrometine.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Mutevelija » 14 May 2018, 19:41

Pećina je bolja od vjetrometine.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Rum » 14 May 2018, 20:27

Ima mnogo samih žena na svetu sa jednim, dva ili tri deteta. I čovek se pita, kud su muževi otišli ili kud su ljubavnici otišli i ostavili iza sebe sve te ruke, oči, stopala i glasove
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by navika » 14 May 2018, 23:14

Rum wrote: 14 May 2018, 20:27 Ima mnogo samih žena na svetu sa jednim, dva ili tri deteta. I čovek se pita, kud su muževi otišli ili kud su ljubavnici otišli i ostavili iza sebe sve te ruke, oči, stopala i glasove
Mnogi su se otisli zabavljati s odraslim djevojcicama. Muskarci to mogu. Da sebi dovode vrsnjakinje svojih kcerki il sinova. Bez imalo srama. Nikad to necu shvatiti.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Venera » 14 May 2018, 23:18

navika wrote: 14 May 2018, 23:14
Rum wrote: 14 May 2018, 20:27 Ima mnogo samih žena na svetu sa jednim, dva ili tri deteta. I čovek se pita, kud su muževi otišli ili kud su ljubavnici otišli i ostavili iza sebe sve te ruke, oči, stopala i glasove
Mnogi su se otisli zabavljati s odraslim djevojcicama. Muskarci to mogu. Da sebi dovode vrsnjakinje svojih kcerki il sinova. Bez imalo srama. Nikad to necu shvatiti.
meni je misterija u US sa programima djece iz nefunkcionlnih porodica: djete bude 5 dana kod osobe koja je placena od drzave da se brine o djetetu,a vikendom djete bude kod roditelja :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by navika » 14 May 2018, 23:22

Ja nista o tome ne znam.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Venera » 14 May 2018, 23:26

navika wrote: 14 May 2018, 23:22 Ja nista o tome ne znam.
nisam ni ja znala , a vecina programa u drustvima su, kao i sa farmacutskom industrijom ili medicinskim pomagalima, jedan veliki socijalni ekepriment :123 najmanje je pristuna humanost :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Zagorka » 24 May 2018, 00:11

Socrate, i dalje imam identican stav apropo tvojih nidjeveznih skakanja i bubetanja po temi.

Prvo si poceo s odvratnim uvredama;"brak i roditeljstvo su opci bezobrazluk" :grana

"Mi usmjeravamo ljude gdje nam je volja "
Sta pricas jadan? Ko usmjerava? Kazes djetetu budi picasso i vjernik i on baš bude? :D.
Ni u moja doba nisu mi govorili sta da upisem.

"Postanete jedno drugom kućni ljubimci" :bua

Izražavaš li se ovako pred roditeljima? Mora da su jako ponosni.

"Isisate jedno drugom sve ljudsko"

"Brak vam nije donio nista dobro niti vas ikako poboljsao"

:D.
Ma jesi li ti normalan? Šta ti znaš ko je bio na dnu a ko je koga dizao sa dna i ko je kako živio prije braka?

Jedan samo kratki primjer: mog kuma snaha ni srednje nije zavrsila kad se udala....u njenom selu je to bilo prihvatljivo...polagala vozacki kod muza, zavrsila fakultet, magistrirala i sad je direktor osiguranja. Toliko a lako se vratim na jos primjera.

Ti toliko napamet bubas toliko preuopćeno da ne vidiš nikako šumu od drveta.

Sto se tiče tvoje papansko-snobovske izjave da svi liče jedni na druge i niko ne odgaja zvijezde i svi su lose kopije....

Znaš koliko dajem za to tvoje mišljenje? Ni pola bručke. Eto toliko me zaboli sta ce neki pokondireni dziberi misliti.

Da objasnim: Zagorka je jedan od izuzetaka koja svoje dijete u vrtiću nije upisala na jezike.

Zašto? Jer mi je primarni cilj njegova radost. A ne to da mu neko krade dragocjene sate djetinjstva ponavljajuci imenice da bih ja impresionirala neku pokondirenu seljacinu i u tome je neka opca utrka ko ce dijete na originalnije tecajeve upisati jer imaju papansko-snobovsko razmisljanje ko i ti da dijete mora biti neko da mora impresionirati nekog da mora biti originalan....

Moja jedina nada i cilj je da bude sretan. Ako ga slaganje dasaka s jedne hrpe na drugu bude cinilo sretnim ja cu pustiti da se time bavi.
To sto ce neki socrat ili neko peti reći:"pa nije joj mali bas originalan" ja ne da ne dajem ni pet para na to misljenje nego ne dajem ni pet bručki....jebe se meni sta selo prica, da hocu da impresioniram seljacina tjerala bi dijete da uci ovoiono...."moj ide na algebru....hajde sine kazi nesto na algebarskom"...seljacine...:rol

Vizavi moje price koju spominjes da sam ja rekla kako je Bosna puna nemuskaraca ja i sada stojim iza nje i to cvrsto. Bosna je puna kockara i hahara i gotovana i ljenjivaca i konzervativaca.
Plus sektaša. Ko to spori uopće? Kakve to uopće ima veze i sa čim? Zar je brak=bosna? Pa ja sam upoznala tipa iz Ruande i dopisivala se s njim. Zasto bi se morala udati za Bosanca?

Igrom slučaja sam naletila na covjeka koji gleda svijet istim ocima ko i ja i sa kojim sam provodila svaki slobodan trenutak pa je preseljenje bio logican slijed koji smo jedva docekali.

Apropo nevedenih muskaraca gore, u Bosni imas i zene konzervativne jer se drustvo mijenja kako se mijenja zena a neke nase jos uvijek s dubokom tugom i uzdahom sazaljenja gledaju mog muza kako usisava, kao da mu neko nogu amputira. Pa, to je idealna druzica za mutea ako se pojavi hemija.

Ali ne zavaravaj se da si mnogo bolji od njih, jer sa njima bar od prvog trenutka znaš na čemu si. Uzmi ili ostavi. Paše ti ili ne.
Ja ovdje nisam ni za neke zene normalna.

Iz cega si proizveo svoh dubokoumni zakljucak da ja branim brak po svaku cijenu? I gdje sam za ovo godina napisala da bih se udala posto-poto za koga bilo makar mutea?

Ja sam ovdje nekih 7 godina mozda. Milion puta sam napisala da prezirem clanke koji pocinju sa:"žene su"..."muskarci su"...."bracni parovi su".....

Milion puta sam napisala da tako samo debil razmislja. Preuopćeno razmisljanje je debilno.

A ti takve izjave dajes. Debilne. Ja sam sam svojom rodjenom sestrom imala rasprave jer ona je ista ti ali suprotno. Ona tvrdoglavo ima stav da niko van braka nije sretan, makar se taj oprobao u jednom.
Ja znam da zivot samaca ima mana i ja ga ne bih zivjela.

Ali nekom je vjerovatno prihvatljiv. Razlika izmedju tebe i nje sto je ona zbilja sažaljiva iskreno spram tim ljudima a tebe je paranoja apsotno razguzila.

Znaci rezimiro si da su svi u braku na ovom dunjaluku identicni i shodno tome mrtvi nesrećni.

Kad si se sam skonto da si se nabubeto onda si se počeo vaditi :"Natanjahu, Hitler, holokaust, raspodjela moći, IKEA, valentino prevare i jos kazes srcule:"ja mislim da sam striktno na temi" :888

I za sve je gore navedeno krivac brak naravno :valja

Na kraju ti se samodemantuješ izjavom:"brak iz emocionalnih razloga"...i kažes :"pa mozda je neka emotivna satisfakcija" :sjedi




Znas koliko se jebe nekom Omeru iz Pobrđa što je kibicovo Dervišu za tvojih x stranica o tvojim vidjenjima svijeta? :oo

Jebe se ljudima sta ti mislis. Ili bilo ko. Omer ima Dervišu, skuplja sa njom travu i pije u akšam kahvu i ona je njemu dunjaluk....odmahne rukom na sve tvoje i kaze:" sta on zna sta je ćeif...":oo





Samo da te podsjetim apropo tvog vidjenja originalnosti i kopija....elem...Mocart je plod klasicnog braka....i sam je bio u braku....veliku ljubav imao ...Ajnštaj je plod braka i bio u braku....Sulejman veličanstveni se oženio i to ropkinjom na opću sablazan otomanske imperije...ko je na njegovo misljenje uticao? :zubi

Mogu ja jos velikana i njihovih djela nabrojati ali ti si inače veći i pametniji od sviju ....kad si pred ogledalom....ili na zahodu...:sjedi


I dalje sam misljenja da se trebas ispricati svima sto si uvrijedio svojim sumanutim uskim zaključcima, ukoliko ne, mozemo se ovdje raspraviti i da se ubuduce ne pozdravljamo.


I ja grizem, i ja lajem, al negdje se pajdo rucna i potegne ;)

Ne diras ljudima u svetinje. To je osnova dobrog odgoja.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests