Bakir Izetbegović

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Socrates » 20 May 2018, 15:11

Svi smo mi neke javne ličnosti.

Eto, briga je Hana Hadziavdagic, naprimjer.
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 20 May 2018, 23:50

IZETBEGOVIĆ NA OTVARANJU SKUPA U ZETRI:
" Imate čovjeka kojeg je Bog poslao, ime mu je Recep Tayyip Erdogan; pomozite mu”

p.s.
Kakve su ovo izjave?
Nije valjda da je sa bogom na ti?.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3944 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Veca » 21 May 2018, 00:52

...takvog idiota, majka samo jednom radja! :djed
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Venera » 21 May 2018, 01:10

Socrates wrote: 20 May 2018, 15:11 Svi smo mi neke javne ličnosti.

Eto, briga je Hana Hadziavdagic, naprimjer.
a zato si ti meni tamo na onoj temi tepao "Hana" :hihi

Hana je pametna , uziva , a ne radi :djed
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Venera » 21 May 2018, 01:12

KOMESAR wrote: 20 May 2018, 23:50 IZETBEGOVIĆ NA OTVARANJU SKUPA U ZETRI:
" Imate čovjeka kojeg je Bog poslao, ime mu je Recep Tayyip Erdogan; pomozite mu”

p.s.
Kakve su ovo izjave?
Nije valjda da je sa bogom na ti?.
pa tako hodze i ulema pricaju, i niko se nnikad ne cudi takvom govoru :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Hannibal » 21 May 2018, 01:16

covjek je lijepo citirao ajet iz Kur'ana, nemojte tako
🐽

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Bla » 21 May 2018, 18:33

pa nije ništa slagao :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Podrinjac » 21 May 2018, 19:08

Šta ja sada trebam ? Da psujem Bakira što je državu syebao, ili da psujem boga jer ga je on poslao nama? U nedoumici sam.
Ali pošto je Ramazan, ovo drugo neću već ću na Bakira. Bakire, yebo te otac da te yebao !

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 21 May 2018, 20:57

"Izetbegović nije mogao poslati goru poruku u javnosti, protumačivši odbranu BiH kao vjerski rat i protumačivši politiku kao vjersku disciplinu. Potpuno je izgubio kompas i svoju politiku poslao u srednji vijek. Autokolonizacija, izolacija Bošnjaka, pljačka bošnjačke sirotinje i manipulacija na vjerskoj osnovi pokazali su se u punom, groznom obimu jučer u Zetri"

Kazaz
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 21 May 2018, 21:08

Latić: Ako je Bog poslao Erdogana Turcima, ko je Bošnjacima poslao Bakira?!

Nije u emanetu niti jednog vladara, pa tako ni Bakira ni Erdogana, da čuva i brine o islamu, već je obaveza vladara da brine o onima koji su ga birali, a to su u ovom slučaju pripadnici islama - muslimani!

Nakon pompezno najavljenog političkog mitinga AK Partije i SDA u Sarajevu, na kojem su govorili predsjednici ovih stranaka Racep Tayip Erdogan i Bakir Izetbegović, Bošnjaci su mogli odahnuti i obrisati znoj sa čela. Zetra nije bila dupke puna, kako su govornici očekivali, pa valjda stoga ni govornici nisu bili inspirirani da izgovore neku tešku riječ. Posebno se strijepilo da će Erdogan, koji je sklon teškim riječima u svojim predizbornim govorima, „potegnuti“ nešto što bi nedobronamjerni susjedi dočekali na nož. Erdogan je poznat i po takvim lapsusima zbog kojih se dizala velika politička gerga diljem Balkana.

Međutim, Erdogan je, hvala Bogu, bio priseban i njegov govor se može ocijeniti čak i umjerenim.

Nije lijepo spekulirati sa činjenicom zašto je Erdogan skratio svoju jednodnevnu posjetu jer je nebitna u odnosu da je sve prošlo hajirli. Bilo je planirano da klanja akšam namaz u Begovoj džamiji, što znači da bi se zadržao bar na iftaru. Ipak,može se zaključiti da je Erdogan naprasito napustio Sarajevo jer nije bio zadovoljan brojem pristaša koji su se okupili u Zetri. Znajući njegovu prijeku narav, ima se osnove sumnjati u to. Ako se i zanemare takve spekulacije, suma sumarum, Erdogan nikako ne može biti zadovoljan dočekom u Sarajevu. Jasno je bilo da se među nekoliko hiljada Turaka i Sandžaklija našlo možda nekih par stotina Bosanaca.

Sve će to biti adresirano Bakiru Izetbegoviću koji se zbog organizacijskih propusta pokušao iskupiti porukom Turcima da glasaju za Erdogana jer on smatra da ga je sami Bog poslao njima da im spasi islam.

Skraćivanjem posjete Erdogan je učinio uslugu reisu Husein ef. Kavazoviću koji bi po protokolu trebao iftariti sa njim. Na fotografiji se moglo vidjeti da je u delegaciji sa Erdoganom bio i turski reis, tako da bi iftar bio potpun sa vjerskim i nacionalnim liderima.

Poruka Bakira Izetbegovića je potpuni promašaj i može imati kontra efekat na birače u Turskoj. Prvo, njegov imidž među Turcima je veoma loš. Turci ga smatraju više tajkunom nego političarom. Od njega je među bošnjačkom populacijom u Turskoj mnogo popularniji Sulejman Ugljanin koji ima posebno velik uticaj na Sandžaklije u Bajrampaši.

Bakir se pokazao kao poltron koji već dulje vremena Erdoganu povlađuje predajući mu razne „emanete“ i „zastave“.

Međutim on je svojom poltronskom izjavom da je Bog Erdogana poslao Turcima izrekao jedno politički bohulnu tvrdnju koja će rasrditi mnogobrojne Turke koji ne simpatiziraju Erdogana, a koji ništa manje od Erdogana nemaju simpatija prema Bošnjacima. Ovakve izjave može davati samo neko ko se Boga ne boji, što iz neznanja što zbog prepotentnosti da je njega osobno Bog učinio meritumom da daje procjene jednoj haman stomilionskoj naciji.

Ono što je najpogubnije u ovoj izjavi jeste nerazumijevanje odnosa Boga i vlasti, odnosno odnosa Boga i islama. Izetbegović je Erdogana, pa tako i sebe, proglasio „spasiocima“ islama. To je notorna glupost jer Bog je taj koji je izravno rekao da je Kur'an od Njega i da će on kao takvog čuvati do Sudnjeg dana. Nije, dakle, u emanetu niti jednog vladara, ma kakav on bio, da čuva i brine o islamu, već je obaveza vladara da brine o onima koji su ga birali, a to su u ovom slučaju pripadnici islama, iliti muslimani!

Ovo je „tanak led“ na kojem se okliznu umišljeni politički ahmaci i demagozi kako bi sebi pripisali oreol „Božijih izabranika“ i da su kao takvi neupitni za svoj narod.

Za Izetbegovića je još pogubnije islamsko poimanje vlasti jer on ne razumije ni to što je njegov otac rahmetli Alija u svojim islamskim ogledima vrlo dobro uočavao. Naime, po islamu samo je Bog monarh i samo je njegov tron nezamjenjiv! Tako da je svako dinastijsko upražnjavanje vlasti, što jest slučaj sa Bakirom Izetbegovićem, u kontradiktornosti sa iskonskim principima islamskog poimanja vlasti kad je riječ o reizbornosti i (političkom) nasljeđu.

Dobro, Erdogan je klerik iliti imam. Njegova ideologija i njegove političke vizije prilično su u skladu sa njegovim profesionalnim usmjerenjem. Nažalost on se tako ponaša i u politici jer čini sve da bude doživotno na tronu predsjednika države i lidera/imama nacije.

A gdje je tu država? Iako su potpuno različite Bosna i Hercegovina i Turska, po nacionalnoj strukturi, po državnom uređenju, pa i geopolitičkom položaju, njihovi je lideri pokušavaju sudbinski vezati.

Nijedan od njih nije spoznao da je država velika blagodat i najveće bogatstvo za jedan narod. Da bismo ovo razumjeli mogli bismo usporediti Njemačku i Saudijsku Arabiju. Njemačka ne leži na prirodnim resursima kao Saudijska Arabija, ali njena uređenost i pravno ustrojstvo čini je Nijemcima mnogo sretnijim ambijentom za život od Saudijaca koji žive u svojoj, kako su je nazvali „Božijoj državi“. Ova komparacija samo na prvi pogled djeluje prozaično, ali ona zaslužuje najozbijniju studiju o poimanju vlasti i države da bi se ova ad hoc doskočica dokazala.

Svakako čitalac razumije šta hoću reći. Hoću reći da je Bakir Izetbegović „polupao lončiće“ i da ne razumije šta znači biti državnik i kome je odgovoran u obnašanju vlasti. Rezultanta toga je sadašnje veoma depresivno stanje Bošnjaka kad pomisle o sudbini svoje države na čijem je on čelu. Osjećaju je kao tamnicu i stoga mlad svijet bježi iz nje. Ali ne bježe u Tursku, već u tu Evropu, kojom kako Erdogan voli reći, vladaju nacisti. Još je žalosnije gledati kako Erdoganove mlade pristalice pristigle iz Evrope i u sred Sarajeva slobodno tekbiraju i veličaju svog vođu bez ikakvog zazora i straha da će ih neko napasti i zabraniti im slobodno ispoljavanje njihovih političkih uvjerenja, dok u njihovoj, odnosno Erdoganovoj, Turskoj drhte bukvalno milioni njihovih neistomišljenika. Za milione Turaka njihova zemlja je postala „tamnica naroda“, poput Egipta danas ili Sirije, Iraka, Afganistana i drugih zemalja u vrijeme crnih diktatura.

Na nedavno pitanje britanske premijerke zašto hapsi novinare, Erdogan je cinično odgovorio: „Zbog kriminala“. Nije poznato da je od kada je došao na vlast uhapsio ijednog tajkuna, ali je zato pohapsio i politički se obračunao sa skoro svim političkim oponentima kako iz opozicije tako i vlastite stranke. Dok osuđuje egipatskog diktatora Al Sisija zbog hapšenja Muslimanske braće, kao i njihovog lidera Muhameda Mursija, koji bolestan umire iza rešetaka, i Erdogan je uhapsio glasovitog mufesira i ideologa Sadet partije Alija Bulaća. Ovaj vremešni i bolesni intelektualac, prema kazivanju njegovih simpatizera, izložen je psihičkim torturama u zatvoru kako bi „osjetio i priznao Erdoganovu moć“.

Nije problem da je Bakiru Izetbegoviću svejedno što toliko ljudi čami u turskim zatvorima i još više ih strahuje da će biti uhapšeni ili otpušteni s posla, jer se i sam služi metodama ucjene i zastrašivanja zbog čega sam ga jednom nazvao baršunastim diktatorom. Problem je što stasaju generacije vrlo religioznih mladih Turaka, pa i Bošnjaka, koji nemaju osjećaj za ljudska prava i slobodu mišljenja.

To je novo sjeme zla među muslimanima koje svojim politikama siju i Erdogan i Izetbegović! Dok se bratime njihove stranačke pristalice iz Sarajeva, Novog Pazara i Bajrampaše, raste animozitet prema ostatku i Turaka i Bošnjaka! To je poruka mitinga u Zetri!!!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37869
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2939 times
Been thanked: 2278 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 21 May 2018, 21:09

Kako ti sa Bakirom ...
..jel na TI ... ili ... :123
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 21 May 2018, 21:14

Pasaga wrote: 21 May 2018, 21:09 Kako ti sa Bakirom ...
..jel na TI ... ili ... :123
Ne znam šta bih ti rekao!
Suviše je jadan da mi bude drug.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Podrinjac » 21 May 2018, 21:20

Pasaga wrote: 21 May 2018, 21:09 Kako ti sa Bakirom ...
..jel na TI ... ili ... :123
Sa Sebijom je u boljem odnosu.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Venera » 21 May 2018, 21:21

KOMESAR wrote: 21 May 2018, 20:57 "Izetbegović nije mogao poslati goru poruku u javnosti, protumačivši odbranu BiH kao vjerski rat i protumačivši politiku kao vjersku disciplinu. Potpuno je izgubio kompas i svoju politiku poslao u srednji vijek. Autokolonizacija, izolacija Bošnjaka, pljačka bošnjačke sirotinje i manipulacija na vjerskoj osnovi pokazali su se u punom, groznom obimu jučer u Zetri"

Kazaz
am da se ne lazemo, politika jeste vjerska disciplina :kafa

Bosanjci Hrvati i Srbi iz BiH su se davno izolirali svojim teritorijama i svojom politikom :kafa

U BiH je SVE bazirano na vjrskoj osnovi :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Podrinjac » 21 May 2018, 21:22

U Bosni se politika kreira prema vjeri. Što više vjere, više i glasova.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 21 May 2018, 21:30

Kakav je ovo pozdrav sa četiri prsta?
873x400.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 21 May 2018, 21:31

Zalosno je da ima ljudi koji psuju legalno izabrane predstavnike bosnjackog naroda,koji su direktno birani od naroda na izborima.Svoje nezadovoljstvo i flustracije mogu lijeciti na drugi nacin,sami ili uz strucnu pomoc.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 21 May 2018, 21:33

Podrinjac wrote: 21 May 2018, 21:22 U Bosni se politika kreira prema vjeri. Što više vjere, više i glasova.
Koje vjere?!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 21 May 2018, 21:34

gaga wrote: 21 May 2018, 21:31 Zalosno je da ima ljudi koji psuju legalno izabrane predstavnike bosnjackog naroda,koji su direktno birani od naroda na izborima.Svoje nezadovoljstvo i flustracije mogu lijeciti na drugi nacin,sami ili uz strucnu pomoc.
Mene oni nek ne predstavljaju, i usput, i ja ih nabijem na neku stvar.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Podrinjac » 21 May 2018, 21:35

KOMESAR wrote: 21 May 2018, 21:33
Podrinjac wrote: 21 May 2018, 21:22 U Bosni se politika kreira prema vjeri. Što više vjere, više i glasova.
Koje vjere?!
Tri većinske vjere u Bosni: islamske, pravoslavni i katoličke.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: spacebound and 25 guests