Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by storm » 17 Jan 2018, 09:55

Konsultant wrote: 17 Jan 2018, 09:25 Sta smeta, prica covjek o alkaizaciji, to sto ti radis tamo negdje, tvoj problem. Ayurveda to je to, mora se u Indiju i Thailand po znanje.
Znam ja po koje bi ti znanje na Thailand :oo

Šalu na stranu....nije sve crno-bijelo....podržavam alternativne metode, čak i vjerujem u njih doduše ograničeno....
Ali apriori odbijanje službene medicine mi je suludo.
Prvo treba razumjeti kako nastaje rak, što se dogodi tijelu, zašto je pao imunski sustav....jer mi rak imamo uvijek u sebi....stalno nam se stvaraju mutirane ćelije ali zdravo tijelo sa imunskim sustavom u funkciji, obračunava s tim....kad se naruši sustav, kreće nastanak žarišta.
Ključna je brza diagnoza ali je jako rijetka...i ako je stvar poodmakla, teško je bez konzervativne medicine.
Alkalizacija, shitake gljive, sokovi....sve je super kao prevencija i uz terapije...rak u poodmaklom stadiju jako rijetko efektno riješavaju ...premalo, da možemo ozbiljno pričati...i to nisam ja izmislio, nego kroz priče sa doktorom, koji je baš otvoren i preporućuje i sukorištenje alternative- uvijek.
Internet je zlo...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Konsultant » 17 Jan 2018, 10:19

Storm stidi se. Tema je alkalizacija i spomenuta medicina Dalekog istoka.

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by REMB » 17 Jan 2018, 11:04

Zdrava ishrana i fizicka aktivnost su temelj i ograda od bilo kakvih bolesti.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Rum » 17 Jan 2018, 11:05

REMB wrote: 17 Jan 2018, 11:04 Zdrava ishrana i fizicka aktivnost su temelj i ograda od bilo kakvih bolesti.
Ides li na smetove sa bajkom
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Čudotvorni lijek za rak u BH apotekama

Post by Krokodil Behko » 12 Jun 2018, 10:14

Image

Ivan Đorđiev iz Novog Sela kod Strumice (Makedonija), atomista koga su opčinile biljke, postao je poznat širom planete zahvaljujući "Varuminu". Prije 30-tak godina Đorđiev je pronašao savršenu formulu i na biljnoj bazi napravio lijek protiv raka.

U vrijeme dok su svjetski mediji kao vijest dana emitovali informaciju da je umro Fidel Castro, Ivan Đorđiev je pio čaj sa njim u Havani.

- Moj pradjed je bolovao od raka u poodmakloj fazi, pa je mene, kao najmlađeg, uvijek slao da mu "uberem lijek". On nije bio travar, ali je poznavao mnogo biljaka i njihova čudesna svojstva. Koristeći biljne čajeve i meleme, bolovi su mu prestali, a njemu je bilo znatno bolje. Na kraju je umro od starosti. Tada sam počeo da se bavim travarstvom, sakuplanjem i proučavanjem biljaka - priča Ivan Đorđiev
Ivan Đorđiev je završio fakultet atomistike u Vinči. Pošto se od malih nogu interesovao za biljke i njihova ljekovita svojstva, u Skoplju je diplomirao na Poljoprovrednom fakultetu, a potom magistrirao u Ljubljani na ekstrakciji ljekovitog bilja.

- Moj pradjed je bolovao od raka u poodmakloj fazi, pa je mene, kao najmlađeg, uvijek slao da mu "uberem lijek". On nije bio travar, ali je poznavao mnogo biljaka i njihova čudesna svojstva. Koristeći biljne čajeve i meleme, bolovi su mu prestali, a njemu je bilo znatno bolje. Na kraju je umro od starosti. Tada sam počeo da se bavim travarstvom, sakupljanjem i proučavanjem biljaka - priča Ivan Đorđiev.


Nema planine u bivšoj Jugoslaviji kojom nije prokrstario tragajući za biljem.


- U početku sam pravio samo čajeve i meleme, a potom sam nabavio mašine za ekstrakciju. "Varumin" je prije desetak godina od Ministarstva zdravlja Makedonije dobio registraciju kao pomoćno ljekovito sredstvo, a potom je registrovan i kao lijek. Po njega uglavnom dolaze ljudi u posljednjem stadijumu, oni koji su već otpisani. Srećom, djelotvoran je bez obzira na to koji organ je zahvatio rak - navodi Đorđiev.


Šta je "Varumin"?

"Varumin" je ekstrakt u tečnom stanju kombinacije velikog broja ljekovitih biljaka. Ispitane su sve aktiivne komponente lijeka i zaključeno je da on ne izaziva nikakve nuspojave, niti neželjene efekte.


- Napravljene su i tri kliničke studije, od kojih je jednu radio prof. dr. sci Sibin Ilić, ekspert Svjetske zdravstvene organizacije za onkologiju i ginekologiju i stručnjak Ujedinjenih nacija. Nju je radio deset godina i došao je do zaključka da je "Varumin" djelotvoran. Klinička studija je rađena i u Makedoniji, na Klinici za onkologiju i Klinici za ginekologiju, kao i na Institutu za pretkliničku i kliničku farmakologiju i toksikologiju, koju je potpisao prof. dr. sci Stojmir Petrov, a rezultati su pokazali da pomaže kod svih oblika kancera. Po mene su u Makedoniju dolazili političari, diplomate, ugledni zvaničnici... Hosnija Mubaraka, bivšeg predsjednika Egipta, svojevremeno sam izliječio od raka kostiju. U Bugarskoj smo liječili jednog generala avijacije, u Grčkoj gradonačelnika Soluna i mnoge druge poznate i nepoznate ljude - kaže Đorđiev.


Prirodna vijagra

- Napravili smo i herbalni lijek "Varupotent" koji djeluje kao vijagra, ali i liječi frigidnost kod žena. U nekim slučajevima liječi i sterilitet kod muškaraca, a pomaže i kod klimakteričnih tegoba kod žena. Dejstvo lijeka se osjeti poslije dva - tri dana... Proizvodimo i lijek "Varuflu", kao dodatak standardnim terapijama u liječenju hepatitisa C, raznih oblika gripe i herpes simpleksa virus tipa 1 - navodi Đorđiev.
Kako "Varumin" djeluje?

On naglašava da lijek odmah daje ogromnu energiju i da već za sat vremena bolesnik bolje diše i traži da jede.

- Proces izlječenja traje od 15 do 30 dana, a još dva - tri mjeseca treba preventivno uzimati "Varumin". Recidiva nema. Mi preporučujemo da se preventivno još godinu do dvije u proljeće uzima po još jedna bočica - savjetuje Ivan Đorđiev.

(depo portal)
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Čudotvorni lijek za rak u BH apotekama

Post by Sheval » 13 Jun 2018, 08:44

Jos jedan u nizu cudotvornih :grana
Jedino sta provjereno pomaze je THC, provjereno.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Čudotvorni lijek za rak u BH apotekama

Post by storm » 13 Jun 2018, 09:31

Naletio sam neki dan na clanak, izlijecenje raka, uspješno sa nekim imuno, auto,,stajaznam terapijama...navodno revolucija...
Travke i to mogu pomoci...izlijeciti tesko.
Pio frajer caj sa Castrom :D
Pa logicno, rak kod starijih od 80-90 skoro i ne napreduje...sve usporeno pa ne moze ni buknuti, godinama zive s njim i umru obicno od x boljke....
Ebem ti internet, da ti ebem :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Čudotvorni lijek za rak u BH apotekama

Post by Krokodil Behko » 13 Jun 2018, 10:29

Jel ovo "sjeverni Makedonci" redizajnirali ajvar?
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6779 times
Status: Offline

Re: Čudotvorni lijek za rak u BH apotekama

Post by Julia-Klara » 13 Jun 2018, 11:03

Sve klinicke studije radjene na prostoru bivse drzave, tacnije Makedonije :grana
Gdje su studije od svjetski priznatih zdravstvenih organizacija?
I kod nas se u apotekama svasta moze kupit, postale isto piljarnice
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Čudotvorni lijek za rak u BH apotekama

Post by Sibila » 13 Jun 2018, 11:13

vala bas.

meni treba nesto za podizanje imuniteta.....neko mi preporuci betaglukan.....neko aloju pa ona aronija...sad svi aroniju kupuju....
ja pojma nemam sta uzeti...

valjda taj betaglukan 100 kerma .....

pa onda kazu djumbir i med i limun...to sam jednom napravila ...jedva pola tegle pojela....

bas ne znam sta bih...

sto kaza klara apoteka ko piljara.....

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Čudotvorni lijek za rak u BH apotekama

Post by Chloe » 13 Jun 2018, 11:56

Za jačanje imuniteta prvo se urede loše životne navike, pa onda način ishrane ...
džaba sve tablete ako nema tih promjena ... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Čudotvorni lijek za rak u BH apotekama

Post by Sibila » 13 Jun 2018, 12:13

Chloe wrote: 13 Jun 2018, 11:56 Za jačanje imuniteta prvo se urede loše životne navike, pa onda način ishrane ...
džaba sve tablete ako nema tih promjena ... :cudi
da,

zato nista ni ne kupujem od preparata.... :roll

imam novu zakletvu za cigare... :grana

za bajram pusim i od subote prestajem.... :grana

to prvo moram.
djaba mi ishrana...povrce ...salate sve....kad ovo ubi sve zivo u meni ....

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Krokodil Behko » 23 Jun 2018, 10:09

Industrijska hrana povećava rizik od raka


Image

Naučna studija sprovedena u Francuskoj sa 105.000 učesnika utvrdila je vezu između konzumiranja industrijski prerađene hrane i gotovih jela s rizikom dobijanja raka. Za svako 10 postotno povećanje unosa tih namirnica povećava se rizik za razvoj raka za od 12 do 22 posto, ukazuje studija. Velik broj procesiranih namirnica sadrži konzervanse poput nitrita, hidrogenirana ulja, modificirani škrob, bojila, emulgatore, zaslađivače i druge dodatke za koje se zna da su štetni po zdravlje.

U razvijenim zemljama konzumacija visokoprocesiranih namirnica može činiti 50 posto dnevne prehrane. Pod "rizičnom" hranom smatraju se kruh, slatkiši, žitarice, bezalkoholna pića, mesne prerađevine kao što su šunke sa dodatkom ili medaljoni od mljevenog mesa, tjestenine, instant supe i zamrznuti gotovi obroci.


(avaz)
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Bla » 26 Jun 2018, 00:28

ili ukratko, sve :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Bla » 26 Jun 2018, 00:29

jedina sigurica da nećeš dobiti rak jeste da umreš prije njega
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Izraelski znanstvenici tvrde da su pronašli lijek za rak bez nuspojava

Post by Rum » 29 Jan 2019, 16:32

Image

TIM izraelskih znanstvenika s Danom Aridorom na čelu radi na razvijanju prvog potpunog lijeka za rak i uvjereni su kako su na dobrom putu.

"Mislimo da ćemo u roku od godine dana ponuditi potpuni lijek za rak. Odlična je vijest i da će imati minimalne ili čak nikakve nuspojave", objavio je Aridor.

Prema njegovom objašnjenju, riječ je o antibiotiku koji istovremeno koristi kombinaciju peptida za svaku stanicu raka kao i jak otrov koji će biti specificiran za svaku vrstu raka. U uspjeh ne sumnjaju čak ni unatoč podatku da postoji više od sto vrsta raka, a svoj su lijek nazvali MuTaTo (multi target toxin).

"Naš lijek protiv raka bit će učinkovit od prvog dana, a bit će dostupan po znatno nižoj cijeni od većine drugih tretmana na tržištu", rekao je Aridor za The Jerusalem Post.

Trenutno su u pripremi laboratorijski pokusi na miševima, a prema najavama znanstvenika MuTaTo bi trebao postati personaliziran tretman protiv raka. Drugim riječima, biopsijom će se od svakog pacijenta uzeti dio tkiva i prema tome će mu biti određena terapija.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Izraelski znanstvenici tvrde da su pronašli lijek za rak bez nuspojava

Post by Femea » 29 Jan 2019, 16:54

Ovo bi bilo odlično ako je istina, nadam se da jeste :ok
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Izraelski znanstvenici tvrde da su pronašli lijek za rak bez nuspojava

Post by Melek » 29 Jan 2019, 16:55

Izraelci su u pitanju, ipak cemo sve uzeti s dozom rezervisanosti, nije im prvi put..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6779 times
Status: Offline

Re: Izraelski znanstvenici tvrde da su pronašli lijek za rak bez nuspojava

Post by Julia-Klara » 29 Jan 2019, 16:59

ahaaaam :kafa

can ni na misevima nisu pokuse radili, a o klinickim ispitivanjima da i ne govorim :rol
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Izraelski znanstvenici tvrde da su pronašli lijek za rak bez nuspojava

Post by Maja » 29 Jan 2019, 17:02

Femea wrote: 29 Jan 2019, 16:54 Ovo bi bilo odlično ako je istina, nadam se da jeste :ok
Gdje ces vjerovati rumovim vijestima :ccc

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests