Tržni centri

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 11:49

I bas me zanima, ali skroz, dokle ide odobravanje random occurrences u romantičnim stvarima.

Recimo, koliko forumasica bi dozvolilo Romu iz cerge da im se udvara, da se rodi spontana ljubav, pa i brak, al' da taj Rom nije Dzoni Dep iz Chocolate? :hm

Free love for everybody :srce
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by storm » 13 Jun 2018, 12:25

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 11:49 I bas me zanima, ali skroz, dokle ide odobravanje random occurrences u romantičnim stvarima.

Recimo, koliko forumasica bi dozvolilo Romu iz cerge da im se udvara, da se rodi spontana ljubav, pa i brak, al' da taj Rom nije Dzoni Dep iz Chocolate? :hm

Free love for everybody :srce
How yes no...

Pa kaže :gace

Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Krokodil Behko » 13 Jun 2018, 15:00

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 11:31
Krokodil Behko wrote: 13 Jun 2018, 11:16
Socrates wrote: 13 Jun 2018, 10:59 Nigdje se ne može zaključiti da je ona nesposobna za ljubav. Zavoljece kad se steknu preduslovi. A zašto bi ona birala muza koji treba da se slepa uz nju?

Ono što ja vidim kroz svo njeno pisanje je rational choice.

U perfektnom scenariju iz kojeg su eliminirane sve druge mogućnosti i varijacije, svaki racionalan čovjek bi između torbe sa 500 km-ova i torbe sa 5000 km-ova izabrao ovu drugu.

Znači, ovo nije priča o vezi iz ljubavi?
Pa propustio si da citiras dio posta koji govori o ljubavi. Zavoljece i zavoliće je neko od doktora. :p Ili koga već. I oni su potpuno u stanju da vole. I ona njih da voli.

Uostalom, svi mi pravimo neke standarde. Ona pravi u ovom smislu.

Moj je utisak da vecina vas ljubav posmatra veoma dramatično. Jednom u životu i to je to. :srce A uopste nije tako, u većini zivota. Eto vam tema sta je ljubav pa raspravljajte.

To nema nikakve veze sa životom. Ona ne želi da dopusti dramatici da se dešava gdje nije potrebna. Kao što rekoh, žene se udaju kasnije, pogotovo one što idu na fakultet, i manje je vremena za sve, a pogotovo za dramatične ljubavi.

A da ti ovo nisi malo banalizirao?
Sve što se dešava u vezi ovog slučaja, već je planetarno poznato, iz onog čuvenog posta JP Morgana,
kad je nekoj takvoj istoj, odgovorio na forumu.

“Mlada i lijepa djevojka”, kako je sebe opisala na forumu, postavila je pitanje što treba učiniti kako bi se udala za bogatog čovjeka, prenosi Dirty.
Pitanje je glasilo ovako:
“Bit ću iskrena u onome što ću ovdje napisati. Imam 25 godina i jako sam lijepa. Imam stila i dobar ukus. Želja mi je udati se za čovjeka koji zarađuje najmanje 500 tisuća dolara godišnje. Možda smatrate da sam pohlepna, ali po meni zarada od milijun dolara godišnje u New Yorku spada u srednju klasu. Moj je zahtjev razuman. Ima li netko na ovom forumu godišnju plaću od 500 tisuća dolara, a da nije oženjen? Ako ima netko takav, za njega imam jedno pitanje: Što trebam učiniti da se udam za tebe? One koje sam dosad upoznala najviše su zarađivali 250 tisuća godišnje i to je, izgleda, moja gornja granica. Ako se netko želi preseliti u rezidencijalnu četvrt na zapadu New Yorka, 250 tisuća jednostavno nije dovoljno.

I zbog toga, ovdje ponizno postavljam nekoliko pitanja: 1) Gdje se najčešće bogate neženje druže? (Navesti adrese barova u koje izlaze) 2) Koju dobnu skupinu trebam ciljati? 3) Zašto je većina supruga bogataša prosječnog izgleda? 4) Kako odlučujete koja će biti vaša supruga, a koja samo djevojka?
Gospođica Pretty”.

Gospođici je odgovor ubrzo stigao, i to od strane nikog drugog do direktora korporacije J. P. Morgan:
“Pročitao sam tvoj post s velikim zanimanjem. Postoji mnogo djevojaka vani koje imaju slična pitanja kao što su tvoja. Dopusti mi da ti odgovorim iz profesionalnog ugla. Moj godišnji prihod je veći od 500 tisuća dolara, što zadovoljava tvoje potrebe.
Sa stajališta poslovne osobe, loša bi odluka bila tebe oženiti. Ostavimo pojedinosti na stranu i pokušajmo to gledati kao razmjenu “ljepote” za “novac”. Osoba A pruža ljepotu, dok osoba B tu ljepotu plaća novcem. Međutim, ovdje postoji jedan ozbiljan problem. Tvoja ljepota će nestati, ali moj novac neće, ne bez nekog valjanog razloga. Činjenica je da se moj prihod može uvećavati iz godine u godinu, dok ti iz godine u godinu teško da možeš biti ljepša.

Stoga, sa stajališta ekonomije ja sam uvažavanje imovine, a ti si amortizacija imovine. Ako je tvoja imovina samo ljepota, ona za deset godina neće vrijediti ništa. Rječnikom “Wall Streeta”, svaka trgovina ima početnu točku, a izlazak s tobom je “točka početka trgovine”.
Ako je trgovinska vrijednost nečega pala, mi ćemo je prodati jer nije dobra ideja nešto što propada držati dugoročno. Možda će ti ovo grubo zvučati, ali propadanjem tvoje ljepote biznismen će vas prodati ili dati pod “zakup”. I pazi djevojko, svatko sa 500 tisuća dolara godišnje zarade nije budala. Možda će izaći s tobom, ali te neće oženiti. Savjetovao bih ti da odustaneš od svoje potrage za bogatim čovjekom. Inače, i sama možeš postati uspješna i zarađivati 500 tisuća godišnje. U tome imaš veće šanse nego oženiti bogatu budalu”

Što se tiče ženskih na temi, obzirom da sve vole slušati Balaševića,
nek se prisjete koliko je putra volio Vaso Ladački i kako se bijeg od sirotice završio po njega.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 15:05

Behko, ona nigdje nije ni rekla da hoće da se uda za bogatog, nego za nekog ambicioznog da završi barem fakultet kao i ona.

A ova iz tvog posta hoće isključivo bogatog, a da ona ne doprinosi ničim drugim osim izgledom. :123
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 15:10

I već sam pitao, ako neko može da iznese podatak, koliko doktorica i skladištara je sklopilo brak u poslijeratnom periodu?

I would guess, fuckin' zero. :tuga
. . . . . . . . .

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Mala_Mu » 13 Jun 2018, 17:21

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 11:39
Mala_Mu wrote: 13 Jun 2018, 11:27 Na prvu sam mislila komentarisati pa sta njen izbor :cudi sto i jeste svakako. Zna cura sta hoce i iskrena je u vezi s tim. Samo da nije pritom izvrijedjala i sve ostale.
Nisam vidjela u `Bingu` da
za kasom radi neka moćna Instagram manekenka, mahom su to sve cure i žene, koje su obični prosjek. I niko se i ne lakata za te cure, jer nisu nimalo privlačne.
:bua

Ali ona tako privlacna, pametna i fakultetski obrazovana trazi momka na nekoj fb stanici, gdje mahom 50% djecurlije? Zanimljivo..
Da li ti sada želiš da kažeš da ne postoje više i manje privlačne djevojke i žene? :p

Ništa, da i tu iluziju razbijemo. Svi ljudi na svijetu su isto privlačni svim ljudima na svijetu. :ćitire
Kako dodje do tog zakljucka? :oo
Sigurno da postoje. Mada je i to relativna stvar. Sto je jednoj jedinki privlacno, nekoj drugoj nije. Dovoljno je vidjeti musku i zensku temu tj koliko se razlikujemo.
No sigurno radno mjesto ne odredjuje to, da bi mogli kao gospodjica buduca doktorica proglasiti sve kasirke neprivlacnim. ( dobro mozemo ako gledamo samo privlacnost i debljinu novcanika )

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Venera » 13 Jun 2018, 17:30

ma svi imamo prioritete u zivotu , meni ne smeta kako osobe sebi biraju prioritete, to je njihov izbor

djevojka sa uvodnog clanka i teme moze pisati argumentirano , ali tek kad dilpomira , a ovako mi njene rijeci nista ne znace :djed
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 17:34

Znaci mora imati fakultetsku diplomu da bi uopste mogla argumentirati? :p

Well, principijelno primjenjeno, to je malo diskriminatorski. :ćitire
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 17:35

Maloj neću odgovoriti jer je zadovoljila moje standarde argumentiranja. :p
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Venera » 13 Jun 2018, 17:39

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 17:34 Znaci mora imati fakultetsku diplomu da bi uopste mogla argumentirati? :p

Well, principijelno primjenjeno, to je malo diskriminatorski. :ćitire
da, neka ona prvo dokaze da je sposbna i ambiciozna , pa nek drugima pametuje na Spotted fb :djed
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by gospođa Brams » 13 Jun 2018, 17:44

statebriga wrote: 13 Jun 2018, 17:39
Socrates wrote: 13 Jun 2018, 17:34 Znaci mora imati fakultetsku diplomu da bi uopste mogla argumentirati? :p

Well, principijelno primjenjeno, to je malo diskriminatorski. :ćitire
da, neka ona prvo dokaze da je sposbna i ambiciozna , pa nek drugima pametuje na Spotted fb :djed
Ajde da se jednom i ja s tobom slozim
Ona si uzima za pravo druge etiketirati ljencinama, nesposobnima i neambicioznima, a sve sto je ona zasad postigla je zavrsila srednju skolu i upisala fakultet. Vau. Zbilja impresivno. Mozda da prvo sama nesto znacajno postigne pa da onda sere po drugima.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 17:47

Znaci da ako ne završi fakultet bira momke bez fakulteta?

To jest ostane u svojoj obrazovnoj skupini. :valja

Pa to ona i govori. Da svako bira iz svojih obrazovnih skupina :D.
. . . . . . . . .

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by gospođa Brams » 13 Jun 2018, 17:51

Lijepo sto ti donosis takve zakljucke ali oni nemaju veze s time sto je itko od nas napisao.
Mislim, mozda je tebi to zabavno, konstruirati iz svoje glave sto je netko drugi htio reci, vidim da to radis kroz cijelu temu, al meni bas i nije.
Last edited by gospođa Brams on 13 Jun 2018, 17:52, edited 1 time in total.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 17:52

I, moram da primjetim, ona je dosad zahtijevala samo ambiciju jednaku njenoj. :ćitire
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 17:54

gospođa Brams wrote: 13 Jun 2018, 17:51 Lijepo sto ti donosis takve zakljucke ali oni nemaju veze s time sto je itko od nas napisao.
Mislim, mozda je tebi to zabavno, konstruirati iz svoje glave sto je netko drugi htio reci, vidim da to radis kroz cijelu temu, al meni bas i nije.
Pa ne znam ja o čemu vi pričate. Uglavnom je konfuzno. Po briginom prijedlogu, ni ti donedavno nisi bila kvalifikovana da iznosis mišljenja. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Mala_Mu » 13 Jun 2018, 17:58

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 17:35 Maloj neću odgovoriti jer je zadovoljila moje standarde argumentiranja. :p
Sto bi Maja rekla... golemo :ooo

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by gospođa Brams » 13 Jun 2018, 17:59

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 17:54


Pa ne znam ja o čemu vi pričate.
Vidim
Pa onda radije iskonstruiras nesto sto bi ti htio da smo mi napisali, i ides u protuargument.
Zapravo se raspravljas sam sa sobom :oo
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Hannibal » 13 Jun 2018, 17:59

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 07:36 Apsolutno tacno. Mada, ja i ne znam prosječnu visinu u Bosni. :hm
koliko god da je ja sam.iznad aaa
a provjericu koliko je prosjek ako ima uopste podataka
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 18:04

gospođa Brams wrote: 13 Jun 2018, 17:59
Socrates wrote: 13 Jun 2018, 17:54


Pa ne znam ja o čemu vi pričate.
Vidim
Pa onda radije iskonstruiras nesto sto bi ti htio da smo mi napisali, i ides u protuargument.
Zapravo se raspravljas sam sa sobom :oo
Nije tacno. :ooo Ja jedino branim svačije pravo na izbor, ma koliko nespretno misljenje bilo izraženo. Postavio sam vise pitanja o standardima. Gdje počinju prihvatljivi standardi biranja ljubavi svog života? Da li prosjecni Romi imaju ikakvih šansi kod vas zaštitnika skladištara?
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Nisam sponzoruša, ali ne želim da mi momak radi kao skladištar u Bingu za 500 maraka kao zadnja sirotinja

Post by Venera » 13 Jun 2018, 18:08

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 17:47 Znaci da ako ne završi fakultet bira momke bez fakulteta?

To jest ostane u svojoj obrazovnoj skupini. :valja

Pa to ona i govori. Da svako bira iz svojih obrazovnih skupina :D.
napisala sam ranije, neka bira sto zeli , ali neka ne pametuje drugima o svojoj ambicioznosti i licnom uspjehu , jer to jos nije dokazala :zubi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests