Ljudi i dogadjaji/Životne priče

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Socrates » 14 Jul 2018, 07:59

Pacho wrote: 13 Jul 2018, 21:03
Podrinjac wrote: 13 Jul 2018, 19:58 Ograničenje na autoputevima kod nas je 130 km/h (čini mi se). I svako prekoračenje te brzine, logično, podliježe kazni. Da ne govorim ubijstvo, vožnju neregistrovanog vozila i bez vozačke.
Da ali kiša je padala i ograničenje je 100% bilo spušteno na 100 km/h.
Socrates wrote: 13 Jul 2018, 20:19 A sto se tice ovoga djevojka I perverznjastva, i on ima samo 20 godina.

Opet kazem, ne znam kako je u BIH, ali razlicito se gleda kada djevojka ispod granice punoljetnosti ima vezu sa nekim ko je blizu njenim godinama, za razliku od veze sa nekim ko je puno stariji od nje.
Po Krivičnom zakonu FBiH seks sa maloljetnom osobom je dozvoljen uz njen pristanak i najmanje navršenih 16 god. života. Tako da ako neko voza djevojku/dijete od 16. god ne čini nikakav prekršaj ma koliko on star bio.
Mada ovo nema veze sa temom, htio sam samo razjasniti ovo.
Da ja na kraju dam ovdje I provjerenu informaciju. U BIH, po zakonu, osoba se smatra zrelom da da pristanak na seks sa 14 godina.

U Kanadi je granica 16 godina, sa tim da se 14-ogodisnjaci I 15-ogodisnjaci smatraju zrelim da daju pristanak na seks licima koja nisu vise od pet godina starija od njih.
. . . . . . . . .

User avatar
Jimmy McNulty
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 233
Joined: 13 Jul 2018, 14:58
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Jimmy McNulty » 14 Jul 2018, 08:08

Još gore.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Socrates » 14 Jul 2018, 08:09

spacebound wrote: 14 Jul 2018, 07:05 Pretpostavljam da ce krenuti negativne reakcije na moj komentar.Svejedno.Dok jedan uplakani otac ili drugi ozalosceni clan porodice ne uzme pravdu u svoje ruke ovi idioti nam nece prestati ubijati djecu.Po nekom pravilu u 90% slucajeva oni neduzni presele.Sjetimo se nedavno prepolovljenog audija, isto na AP.Vozac izasao iz auta nepovrijedjen, a suvozac mrtav na licu mjesta.
Sud pravi lakrdije od ovakvih slucajeva i ubice vrlo brzo opet divljaju za volanom vrebajuci drugu djecu.Za Sejfica je pitanje da li ce u zatvor.Na kraju ce ispasti da su djevojke krive sto su te noci izasle vani, kao sto mnogi postavljaju pitanje zasto su ove 3 djevojke sjele u automobil.
Zrtva je uvijek kriva.
Ma nema negativne reakcije, nego to povlaci za sobom I konsekvence. Ako ti uzmes pravdu u svoje ruke i, recimo, ubijes onoga ko je kriv za ubistvo nekog ti bliskog, onda i njegov otac ima puno pravo da ubije tebe. i tako moze u nedogled, cak i kroz nekoliko generacija. Najcesce se to I ne zaustavlja na direktno umijesanim, nego predje na potpuno neduzne clanove porodice. Dakle, cak i ne uzimam u obzir da u civiliziranom drustvu osoba ne moze biti kriva dok nije osudjena od neutralnog tijela, tj. suda.

I tako se uvlacimo u beskrajni krug krvne osvete. Nijedno drustvo ne moze podnijeti takav nacin rjesavanja sukoba unutar zajednice.
Last edited by Socrates on 14 Jul 2018, 13:53, edited 2 times in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Socrates » 14 Jul 2018, 09:10

Krokodil Behko wrote: 01 Jul 2018, 18:54 Jel iko od vas vozio 244 km/h?
Ja nisam ni blizu. Eto.
Ja nikad nisam prekrsio nijedan saobracajni propis, pa ni prekoracio brzinu. Cak ni onih 10% iznad dozvoljene brzine, koje policajci navodno progledaju kroz prste. Takav sam isti bio kad sam bio veoma mlad I lud.

Smatram da oni koji odredjuju ogranicenje brzine znaju sta rade, i sta ja imam da pametujem oko toga. To znaci da sam veoma dosadan vozac na sjeverno-americkim autoputevima.

U Njemackoj sam vozio preko 244 km/h. Mada, ni to nije bilo neko duze vrijeme.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Krokodil Behko » 14 Jul 2018, 09:41

Username wrote: 14 Jul 2018, 06:58
Btw sta je s onog zlocinca sto je zgazio 2 djevojke?

Sad gazi njihove roditelje, na sudu. Nikako da taj proces otpočne kako treba.
Stalno neki novi početci i odgađanja.
online

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Podrinjac » 14 Jul 2018, 09:57

spacebound wrote: 14 Jul 2018, 07:05 Pretpostavljam da ce krenuti negativne reakcije na moj komentar.Svejedno.Dok jedan uplakani otac ili drugi ozalosceni clan porodice ne uzme pravdu u svoje ruke ovi idioti nam nece prestati ubijati djecu.Po nekom pravilu u 90% slucajeva oni neduzni presele.Sjetimo se nedavno prepolovljenog audija, isto na AP.Vozac izasao iz auta nepovrijedjen, a suvozac mrtav na licu mjesta.
Sud pravi lakrdije od ovakvih slucajeva i ubice vrlo brzo opet divljaju za volanom vrebajuci drugu djecu.Za Sejfica je pitanje da li ce u zatvor.Na kraju ce ispasti da su djevojke krive sto su te noci izasle vani, kao sto mnogi postavljaju pitanje zasto su ove 3 djevojke sjele u automobil.
Zrtva je uvijek kriva.
Dva pitanja ...
Da li bi žrtva svjedočila protiv tog ubice?
Srećom, jedna je preživjela i da li će svjedočiti?

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Zagorka » 14 Jul 2018, 10:27

Dobro, onda da rezimiramo, tamo je kriv onaj covjek sto ga je medo rastrgo ovdje je kriva ova cura sto joj se prosuo mozak?
Fino vi to, humano ono pravo :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Zagorka » 14 Jul 2018, 10:40

Izgleda da je najbolje bit ubica ili međed.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Socrates » 14 Jul 2018, 14:16

Ne znam odakle je izvucen taj rezime, ali uopste ne odgovara nicemu sto je napisano od bilo koga. :ccc

Ako nije bio suicidan i namjerno ovo uradio da bi ubio sebe ili nekog drugog u kolima, najozbiljnija optuzba koju moze dobiti je manslaughter, sa vjerovatno jos par optuzbi. Dakle, ubistvo iz nehata.
. . . . . . . . .

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15132
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2026 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Laser » 14 Jul 2018, 15:59

Socrates wrote: 14 Jul 2018, 14:16 Ne znam odakle je izvucen taj rezime, ali uopste ne odgovara nicemu sto je napisano od bilo koga. :ccc

Ako nije bio suicidan i namjerno ovo uradio da bi ubio sebe ili nekog drugog u kolima, najozbiljnija optuzba koju moze dobiti je manslaughter, sa vjerovatno jos par optuzbi. Dakle, ubistvo iz nehata.
Ubistvo iz nehata (višestruko), bit će samo jedna od tačaka optužnice.

Vidjet ćemo kad bude pokrenut proces.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Username » 15 Jul 2018, 07:06

Kod nas je zrtva uvijek kriva

Vuce se to od rata

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Krokodil Behko » 15 Jul 2018, 10:22

Nije to, da neko ovom liku želi skinuti glavu, ono čisto iz osvete i štajaznam, nego mora postojati primjer, za buduće nesreće, ali i kao upozorenje svima.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Teška nesreća: Kod Sarajeva poginule tri djevojke u neregistriranom BMW-u

Post by Krokodil Behko » 07 Aug 2018, 10:21

Julia-Klara wrote: 02 Jul 2018, 11:29 Za ovakve vozace (ne mislim na vas pusace nego na ovog djikana), bih uvela kamenovanje po kratkom postupku.
Nema suda , nema nicega - i to da se ljudi poredaju uz autoput, par kilometara i da ga kamenujemo.
Nista sudovi, advokati, sudjenje, branjenje, pizde materine - samo kamen!

Vozač BMW-a optužen za nesreću u kojoj su stradale tri djevojke iz Hadžića
On je, kako se navodi u optužnici, vozio brzinom od oko 166 kilometara na sat. U ovoj nesreći teške povrede zadobio je Ejubović, kao i Ajla Oruč, koja je danima bila u teškom stanju. Hapšenje Ejubovića je izvedeno odmah po njegovom puštanju iz bolnice.

Zar ne rekoše 240?

Tokom procesa, njegov će advokat tvrditi 85 km/h, pa će na kraju dobiti kaznu za vožnju bez dozvole.
online

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Ljudi i dogadjaji/Životne priče

Post by damir5 » 08 Nov 2018, 17:24

ipak je (samo) propust :rol ... jbt k'o da je zaboravio ukljuciti zmigavac, vezati pojas,... :ccc


Nalazi vještaka: Nesreća u kojoj su poginule tri djevojke je propust Almira Ejubovića

Image

Vještaci saobraćajne i medicinske struke danas su u Kantonalnom sudu u Sarajevu predočili nalaze u slučaju protiv Almira Ejubovića koji je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj su smrtno stradale tri djevojke, dok je jedna teško povrijeđena. Prema mišljenju vještaka, saobraćajna nesreća je propust Ejubovića koji, kako kaže nalaz, ispoljava žaljenje za djelo koje je počinio.


Nakon odlaska na mjesto nesreće vještak saobraćajne struke Ševal Kovačević izradio je pismeni nalaz o okolnostima pod kojima se tragedija desila.

Prema njegovom nalazu, Ejubović se kretao nedozvoljenom brzinom od blizu 165 kilometara na sat, izvršio je opasnu radnju skretanja iz lijeve u desnu traku, skrenuo suviše kasno pod opasnim uglom, nije se pravovremeno prestrojio, a svemu je dodatno doprinijelo njegovo neiskustvo u vožnji i kretanju autoputem te nedovoljno znanje i vještina.

"Optuženi je vozio dijelom autoputa s tri saobraćajne trake, dvije za vožnju pravo i jednom za skretanje. Na tom dijelu autoputa dozvoljena brzina kretanja vozila je 120 kilometara na sat. U trenutku nesreće nije bilo padavina, ali cesta je bila djelimično mokra zbog kiše koja je padala neposredno prije nesreće. Vozač je usljed neprilagođene brzine izvršio opasnu radnju skretanja pod žestokim uglom i poremetio težište vozila, pri čemu je došlo do klizanja i udara usljed centrifugalne sile. Vozač je udario u stub lijevom bočnom stranom iza vozača. Vozilo je klizilo 16 metara i prešlo preko ograde", pojasnio je Kovačević.

Prema nalazu vještaka, da bi izvršio radnju skretanja udesno, Ejubović se na ovom dijelu autoputa morao kretati brzinom od 100 kilometara na sat s obzirom na to da je cesta bila mokra. Kovačević je dodao kako detaljnom analizom nisu primijećena ometanja Ejubovića na autoputu.

"Jedini propust u ovoj nesreći je propust vozača. Nema doprinosa drugih učesnika u saobraćaju", bio je jasan Kovačević.

Tim stručnjaka psihologije i psihijatrije, nakon višesatnog razgovora, ispitivanja i analize Ejubovića, u nalazu je naveo da je Ejubović psihički zdrav čovjek u periodu adolescencije te kako nije ovisnik o psihoaktivnim supstancama.

Kod Ejubovića su primijećeni, navodi se u nalazu, depresivnost, anksioznost, elementi opsesivno-kompulsivnog poremećaja, osjećaj da ga drugi ne razumiju te osjećaj da je on u pravu.

"Kroz razgovor smo zaključili kako Ejubović na autentičan i iskren način ispoljava žaljenje za djelo koje je počinio", kazao je vještak Omer Ćemalović te pojasnio tvrdnju iz nalaza: "Možete riječima reći da vam je žao što ste počinili neko djelo, ali niz gestikulacija, emocija, govora tijela i drugih manifestacija također mogu predstavljati žaljenje. Tokom razgovora s Ejubovićem, koji je trajao četiri-pet sati, bilo je plača, nekontrolisanog znojenja, konfuznog pričanja, gestikulacija, crvenjenja, blijedila, podrhtavanja... Sve su to znakovi da osoba unutar sebe proživljava teške trenutke".

Sudska vještakinja Elvedina Dervović pojasnila je kako Ejubović nije mogao imati amneziju, kao što je tvrdio nakon nesreće.

"Zbunjeno i smeteno stanje ne može dovesti do amnezije. Može se desiti da se ne sjeća nekoliko sekundi, naprimjer, kada ga je neko izveo iz auta, ali ne može se pričati o amneziji, jer nema pokazatelja za to. Može biti samo gubitak fragmenata sjećanja", kazala je Dervović.

Sudski vještak medicinske struke Hamza Žujo predstavio je svoj nalaz o detaljnim lakim i teškim povredama koje su u nesreći zadobile Ajla Ibrica, Nađa Neradin i Lejla Oruč.

"Sve su to uglavnom bile teške povrede opasne po život u predjelu glave i grudnog koša te razaranje jetre i slezene", kazao je Žujo nakon detaljnog iščitavanja svih povreda zadobijenih u stravičnoj nesreći usljed koje su poginule tri djevojke.

Naredno suđenje Ejuboviću zakazano je za 22. novembar kada bi odbrana trebala iznijeti svoje dokaze.

klix
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Ljudi i dogadjaji/Životne priče

Post by Krokodil Behko » 08 Nov 2018, 18:29

Sve su to znakovi da osoba unutar sebe proživljava teške trenutke
O tome je trebao razmišljati prije nesreće. Kakve trenutke preživljavaju roditelji djevojaka?
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Sudbina dječaka porijeklom iz BiH šokirala Italiju: Mama me više ne želi

Post by Mala_Mu » 06 Feb 2019, 15:22

Scena iz gradića Karmanjola (okrug Torino) šokirala je Italiju. Prolaznici i vozači primjetili su dječaka (8) kako sam luta putem po jezivoj hladnoći.

Na sebi nije imao čak ni jaknu, već je bio u tankom džemperu dok je satima besciljno išao duž puta 128 reskirajući da ga pregazi neko vozila, piše Il Mesađero

Mama me više ne želi. Izbacila me iz kuće. Sada živi s drugim muškarcem, a ja tražim svoje rođake”, tužno je rekao dječak zaprepašćenim policajcima koji su ga identifikovali poslije prijave građana.

Italijanska javnost tek sada je saznala šta se dešavalo 23. decembra prošle godine. Istragom je utvrđeno da nesretni dječak govorio istinu! Policajci su pronašli njegovu 38-godišnju majku, državljanku BiH, koja je potvrdila da ne želi dijete jer sad živi sa svojim novim partnerom.

Objasnila je da dječak već neko vrijeme živi sa dedom i bakom, dok je adresa oca, takođe državljanina BiH za sada nepoznata. Protiv oba roditelja podnesena je prijava zbog napuštanja maloljetnog djeteta, dok su brigu o osmogodišnjaku preuzele nadležne socijalne službe.

Dok je trajala istraga, nesrećni dječak postao je maskota opštinske policije čiji pripadnici su se zajedno sa Karitasom, brinuli o njemu. Ivana Gaveljo, gradonačelnica Karmanjole, rekla je novinarima da je sudbina dječaka svima slomila srce.

“On je veoma nježan i miran dječak. Nikad nije išao u školu. Smješten je u sigurnu kuću u kojoj se osjeća prihvaćenim. To je dobra stvar, pozitivan signal jer ga očekuje odrastanje u nimalo jednostavnim okolnostima”, rekla je Ivana Gaveljo.



face.ba

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Sudbina dječaka iz BiH šokirala Italiju: Mama me više ne želi

Post by Čupava » 06 Feb 2019, 15:26

:sok . čuj mama ima novog partnera i ne želi vise djete sa sobom.... :tuga
.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Sudbina dječaka porijeklom iz BiH šokirala Italiju: Mama me više ne želi

Post by Mutevelija » 06 Feb 2019, 17:07

:kafa
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Sudbina dječaka porijeklom iz BiH šokirala Italiju: Mama me više ne želi

Post by Melek » 06 Feb 2019, 20:21

I mene su se rano otarasili i to bez razvoda.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sudbina dječaka porijeklom iz BiH šokirala Italiju: Mama me više ne želi

Post by ina » 07 Feb 2019, 09:19

Bas sam slusala na radiju. :(
U pitanju je rom dijete. Nadam se da ce zapoceti novi bolji zivot.
Svijest ima sidrište.

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests