Kriza muževnosti

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Veca » 02 Jul 2018, 20:47

...imam jedan slucaj od prije par godina...bila ja dole i krenula od kuce u carsiju...usput sretnem rodjaka, drugo koljeno i tak' stanemo malo skupa da se ispricamo...taj rodjak je meni uvijek bio drag...prica on meni kako mu je mati tesko bolesna i ne daj boze da joj sta bude, kaze, ne znam kako bi baba bez nje prezivio, on sebi ne zna ni jaje ispec :sok ...pa rekoh, dragi rodjace, sto je to sebi tvoj otac dozvolio, u toj starosti, da ne zna jaje ispec? ...kako ja to govorim, gledam mu u oci, kao i svakom kad pricam s njim ...bog te jadan :sok ...on u sekundi pocrveni u licu k'o rak, eeeej, uvrijedio se sto sam ja to rekla za njegovog oca...vidim ja, nije dobro, haj rekoh, rodjak, odoh ja svojim putem :zubi ...do danasnjeg dana se vise nismo pozdravili...jel' to normalno?! ...poslije toga sam prolazila kraj kuce jednom i vidim ih sjede gore na balkonu, ja htjela fino pozdravit' kao i do tada, kad' ja vidim oni okrecu glave, kao ne vide me :ha ...ma mrrrrrs, more kontam u sebi ...nea vise pozdrava.

...ja ne volim dominaciju, ni moju, a kamoli njegovu ...neka on bude covjek od rijeci, nek' ima jak karakter, malkice mora biti i pametan :zubi ...nek' mi bude najveci prijatelj, nek' mi otvoreno kaze sta misli, nek' je za nas, jbg. ...nek' i pusi, nek' i popije, nek' i izlazi pametno, moRe ponekad' i joint zapalit' :ha ...i nek' me nikad' ne prodaje za majmuna :zubi , jerbo, na kraju ce ispast' on, simpanza :ha ...normalno baa sve.

...Chloe, da ti ono gore nisi malo prekrdasila sa zapadom? ...pa i ovdje ljudi zive godinama u braku, ja sam sa mnogima koji su se rastavili pricala, ljudi kazu uglavnom da su se prestali voljeti i manjak paznje, ima i kurvanja ...cim je manjak paznje, pocinju izlaziti svako za sebe, upoznaju nekog i to ti je onda kraj ...nije to bas tako kako si ti napisala ...
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Chloe » 02 Jul 2018, 21:32

Veco, obostrano uvažavanje mora biti, ako ga ponestane od bilo koga dolazi do problema prije ili kasnije ... :cudi

I ne tvrdim ništa, daleko od toga, osvrt je više na članak koji se odnosi na zapad, koji je ispred nas daleko, napredniji, time i pravima žena, njihovim șkolovanjem, neivisnošću itd. To su davno trebali prevazići, osim ako se ne dešava da sad žene imaju onaj nadmoçni odnos prema muškarcima koji su oni nekad imali prema ženama.
A brak i porodica sve manje imaju svoju vrijednosti i kod nas ne vjerujem da je na zapadu bolje. :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Venera » 02 Jul 2018, 21:35

Chloe wrote: 02 Jul 2018, 21:32 Veco, obostrano uvažavanje mora biti, ako ga ponestane od bilo koga dolazi do problema prije ili kasnije ... :cudi

I ne tvrdim ništa, daleko od toga, osvrt je više na članak koji se odnosi na zapad, koji je ispred nas daleko, napredniji, time i pravima žena, njihovim șkolovanjem, neivisnošću itd. To su davno trebali prevazići, osim ako se ne dešava da sad žene imaju onaj nadmoçni odnos prema muškarcima koji su oni nekad imali prema ženama.
A brak i porodica sve manje imaju svoju vrijednosti i kod nas ne vjerujem da je na zapadu bolje. :cudi
:hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Rum » 02 Jul 2018, 21:41

statebriga wrote: 02 Jul 2018, 20:16
spacebound wrote: 02 Jul 2018, 20:15 Citaj njen i moj razgovor.S tim ima veze.
tvoj stav potpuno dobro razumijem i dopada mi se, ali Chloe mi je malo nejasna :hm
To samo kame mogu rijesiti
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Chloe » 02 Jul 2018, 21:48

Rum wrote: 02 Jul 2018, 21:41
statebriga wrote: 02 Jul 2018, 20:16
spacebound wrote: 02 Jul 2018, 20:15 Citaj njen i moj razgovor.S tim ima veze.
tvoj stav potpuno dobro razumijem i dopada mi se, ali Chloe mi je malo nejasna :hm
To samo kame mogu rijesiti
Da ne bi gubili vrijeme i energiju zbog mojih gluposti, ja se predajem bez borbe .... :oo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Veca » 02 Jul 2018, 21:55

...ode i ja sa teme! :sunja









...al' moram prvo ovo reci, pa valjda se to obostrano uvazavanje podrazumijeva :roll ...cim ga vise ne uvazavam, mogu ic', a tako i on! :cudi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Nice try » 03 Jul 2018, 17:49

Chloe wrote: 02 Jul 2018, 21:32 Veco, obostrano uvažavanje mora biti, ako ga ponestane od bilo koga dolazi do problema prije ili kasnije ... :cudi

I ne tvrdim ništa, daleko od toga, osvrt je više na članak koji se odnosi na zapad, koji je ispred nas daleko, napredniji, time i pravima žena, njihovim șkolovanjem, neivisnošću itd. To su davno trebali prevazići, osim ako se ne dešava da sad žene imaju onaj nadmoçni odnos prema muškarcima koji su oni nekad imali prema ženama.
A brak i porodica sve manje imaju svoju vrijednosti i kod nas ne vjerujem da je na zapadu bolje. :cudi
Samo se nadam da niko ne teži nadmoćnosti, u tom slučaju se ide iz krajnosti u krajnost.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Melek » 04 Jul 2018, 07:38

Jednu stvar treba imati u vidu: Kad zene ufate furseta, one nemaju granicu i ne znaju stati.
Tu sve bude geometrijska progresija. Kad muskarac ufati furseta, kad-tad se pogleda u
ogledalo i iskritikuje samog sebe, sto znaci ima nekakav moralni limit.

To da se naglasi, za buduce generacije :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Mala_Mu » 15 Jul 2018, 23:19

Melek wrote: 04 Jul 2018, 07:38 Jednu stvar treba imati u vidu: Kad zene ufate furseta, one nemaju granicu i ne znaju stati.
Tu sve bude geometrijska progresija. Kad muskarac ufati furseta, kad-tad se pogleda u
ogledalo i iskritikuje samog sebe,
sto znaci ima nekakav moralni limit.

To da se naglasi, za buduce generacije :oo
Uh uh satrase se kritikovajuci :DD

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Mutevelija » 15 Jul 2018, 23:21

Pa nije rekao da se cuje kad se kritikuje :p
TO se krije :p
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Mutevelija » 15 Jul 2018, 23:27

E sad vezano za temu.

"Dragi imaš li novaca" :trepka

"Draga imaš li nešto para" :trepka.

Ima nešto što se zovu adeti, i ako se ti adeti iskvare, ne ide na dobro.
Muškarac može oprati očistiti skuhati ali to nije adet, jer ako bi on to činio krši neke karakteristike svog društva zajednice, i kao takvo postoji mogućnost da ta nacija izgubi tradiciju.
Onda dajdza se fali kako zna kuhati i kako je bio u vojsci, a dajnica i od rodjaka zena ga zezaju, pa sto nam ne napravis kad sta, on odgovara necu.
I onda se meni obraca :" Žensko je to ti kad bi jednom nesto napravio od hrane nesto kao uslugu, one bi smatrale to stalno da trebaš raditi, uzmu furseta.
Dakle muškarac nije da ne može sve navedene aktivnosti raditi, ali neće zato što on gubi svoju ulogu.

Ima nešto što se zove "usluga" i usluživanje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Mala_Mu » 15 Jul 2018, 23:29

:lala :lala

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Mutevelija » 15 Jul 2018, 23:30

Veca wrote: 02 Jul 2018, 20:47 ...imam jedan slucaj od prije par godina...bila ja dole i krenula od kuce u carsiju...usput sretnem rodjaka, drugo koljeno i tak' stanemo malo skupa da se ispricamo...taj rodjak je meni uvijek bio drag...prica on meni kako mu je mati tesko bolesna i ne daj boze da joj sta bude, kaze, ne znam kako bi baba bez nje prezivio, on sebi ne zna ni jaje ispec :sok ...pa rekoh, dragi rodjace, sto je to sebi tvoj otac dozvolio, u toj starosti, da ne zna jaje ispec? ...kako ja to govorim, gledam mu u oci, kao i svakom kad pricam s njim ...bog te jadan :sok ...on u sekundi pocrveni u licu k'o rak, eeeej, uvrijedio se sto sam ja to rekla za njegovog oca...vidim ja, nije dobro, haj rekoh, rodjak, odoh ja svojim putem :zubi ...do danasnjeg dana se vise nismo pozdravili...jel' to normalno?! ...poslije toga sam prolazila kraj kuce jednom i vidim ih sjede gore na balkonu, ja htjela fino pozdravit' kao i do tada, kad' ja vidim oni okrecu glave, kao ne vide me :ha ...ma mrrrrrs, more kontam u sebi ...nea vise pozdrava.

...ja ne volim dominaciju, ni moju, a kamoli njegovu ...neka on bude covjek od rijeci, nek' ima jak karakter, malkice mora biti i pametan :zubi ...nek' mi bude najveci prijatelj, nek' mi otvoreno kaze sta misli, nek' je za nas, jbg. ...nek' i pusi, nek' i popije, nek' i izlazi pametno, moRe ponekad' i joint zapalit' :ha ...i nek' me nikad' ne prodaje za majmuna :zubi , jerbo, na kraju ce ispast' on, simpanza :ha ...normalno baa sve.

...Chloe, da ti ono gore nisi malo prekrdasila sa zapadom? ...pa i ovdje ljudi zive godinama u braku, ja sam sa mnogima koji su se rastavili pricala, ljudi kazu uglavnom da su se prestali voljeti i manjak paznje, ima i kurvanja ...cim je manjak paznje, pocinju izlaziti svako za sebe, upoznaju nekog i to ti je onda kraj ...nije to bas tako kako si ti napisala ...
Slago je da ne zna nego neće.

Sad se pokušava obrnuti u ovom dobu situacija muškarci nesposobni ne znaju sebi ništa uraditi pospremiti skuhati itd, nije to nego hoće da im žene to rade jer je to vid jednog usluživanja, muškarac hoće da bude usluživan a ne da uslužuje.

Inače po prvi put u historiji najviše danas razvoda ima, e sad navodno u BIH tome doprinosi ekonomska situacija, ali ja mislim da nešto drugo stoji iza toga. :oo
Last edited by Mutevelija on 15 Jul 2018, 23:31, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Mutevelija » 15 Jul 2018, 23:30

Mala_Mu wrote: 15 Jul 2018, 23:29:lala :lala
:p
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Venera » 16 Jul 2018, 00:37

Mutevelija wrote: 15 Jul 2018, 23:27 E sad vezano za temu.

"Dragi imaš li novaca" :trepka

"Draga imaš li nešto para" :trepka.

Ima nešto što se zovu adeti, i ako se ti adeti iskvare, ne ide na dobro.
Muškarac može oprati očistiti skuhati ali to nije adet, jer ako bi on to činio krši neke karakteristike svog društva zajednice, i kao takvo postoji mogućnost da ta nacija izgubi tradiciju.
Onda dajdza se fali kako zna kuhati i kako je bio u vojsci, a dajnica i od rodjaka zena ga zezaju, pa sto nam ne napravis kad sta, on odgovara necu.
I onda se meni obraca :" Žensko je to ti kad bi jednom nesto napravio od hrane nesto kao uslugu, one bi smatrale to stalno da trebaš raditi, uzmu furseta.
Dakle muškarac nije da ne može sve navedene aktivnosti raditi, ali neće zato što on gubi svoju ulogu.

Ima nešto što se zove "usluga" i usluživanje.
sao seljacina od supruga ce reci zeni i djetetu da nece nikad nesto skuhati :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Mutevelija » 16 Jul 2018, 09:03

A.ko ti odlučuje ko je seljacina, najlakše je tako.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Hurija » 16 Jul 2018, 09:07

:ok sami biramo mutevelija iskreno ne treba mi ni kakav šmokljan i " picandedija "
Ostalo je cutanje.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by lejlamo » 16 Jul 2018, 09:20

a ne kontam više tu foru s kuhanjem...
ko da se čitav život temelji na punjenju stomačine...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Julia-Klara » 16 Jul 2018, 09:25

Moj otac je odlican kuhar, i ne, mama nije ufatila fursata pa da on stalno kuha umjesto nje.
To je bio i ostao njen posao.
Ti,Mutevelija, veze sa zivotom nemas, o zajednickom zivotu dvoje ljudi svakako nista, a ako je odnos zena prema partnerima u tvom okruzenju kakvim ga opisujes - zalim i te zene i muskarce.

Fuj!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: LE FIGARO: „Borba za ravnopravnost na Zapadu je uzrokovala tešku 'krizu muževnosti'"

Post by Hurija » 16 Jul 2018, 09:28

:ok Medjusobno uvažavanje ,poštovanje, podrška možda bih mogao malo poraditi na tome Mutevelija
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests