Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Merlin246 » 06 Oct 2018, 12:06

E bas mi je drago da ima ova temaa :srce

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Čupava » 06 Oct 2018, 12:09

Pravda za Davida... pravda za Dzenana! ✊🏻
.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Mutevelija » 06 Oct 2018, 12:12

Čupava wrote: 06 Oct 2018, 12:02
Mutevelija wrote: 06 Oct 2018, 11:38 Ono sto iznenađuje i kopka u ova dva slucaja je hampa tj uzbuna, koliki ima slucaja ubiju nekoga zataska se i gotovo, zanimljivo je kako je Davor uspio da dobije tolikmedijsku paznju, u pozadini togga svega postoji jedna sumnja da neko gura Davora u medije kako bi sesvrgnuo Dodikov rezim, mediji se sluze emocijama naroda, ali neko mora jos biti iza Davora neko ko ima moc da cijeli slucaj okrene u svoju korist, spomene se i dzanan tu i tamo ali ne ovoliko.
Mislim i bez ovog slučaja da je Dodikovo već davno prohujalo...
Ma ima slučajeva i drugih gdje sina ubiju i zataska se, ne znam sumnjivo mi je ovo zasto je medijski ovoliko eksponirano :hm
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by storm » 06 Oct 2018, 12:16

Zakotrljalo se...
Ovo je narodu samo kap preko ruba, povod, okidac...
Nekako sumnjam, da ce pravda biti zadovoljena, mladih momaka više nema :(
A opozicije su se vjesto ubacile na sve to...mene smeta ta politika i u tome, jer isto ce i oni sad opozicioni zataskavati sranja svojih ljudi i strukture..
Ali ispunjava vidjeti, da je ljudima dosta...samo do kraja :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Mutevelija » 06 Oct 2018, 12:21

E to je storme sto i ja mislim opozicije.
Ne bi mogao obican covjek ovoliko medija da dovuce svaki put.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Vjetar » 06 Oct 2018, 12:23

Čitam juče na kljixu komentare u vezi Davora i njegovog učešća u ratu i kako bošnje ne bi trebale da ga podržavaju zbog toga. Nakon toga ti se doslovno smuči.

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Merlin246 » 06 Oct 2018, 12:55

Mutevelija wrote: 06 Oct 2018, 12:21 E to je storme sto i ja mislim opozicije.
Ne bi mogao obican covjek ovoliko medija da dovuce svaki put.
Naravno da moze dovuci.. :grana
Svaka cast njegovim roditeljima sto su odlucili boriti se za pravdu. Mogli su i oni reci njega vise nema i nista ga vratiti ne moze, sta je tu je.. Ali nisu i svaka im cast na tome.
Cak i da se nista ne sazna nakog ovoga i da nijedan pocinitelj ovog zlocina ne zavrsi iza resetaka (a nadam se da hoce) opet je vrijedilo jer je na neki nacin ujedinilo narod.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 06 Oct 2018, 13:24

Mutevelija wrote: 06 Oct 2018, 11:38 Ono sto iznenađuje i kopka u ova dva slucaja je hampa tj uzbuna, koliki ima slucaja ubiju nekoga zataska se i gotovo, zanimljivo je kako je Davor uspio da dobije tolikmedijsku paznju, u pozadini togga svega postoji jedna sumnja da neko gura Davora u medije kako bi sesvrgnuo Dodikov rezim, mediji se sluze emocijama naroda, ali neko mora jos biti iza Davora neko ko ima moc da cijeli slucaj okrene u svoju korist, spomene se i dzanan tu i tamo ali ne ovoliko.

Postoji tu jedna mnogo veća sumnja, kakva je to vlast, ako je na leđa baci par nekih nevladinih organizacija?
Čak i ako postoji neka politička zaleđina, zašto je to toliko uspješno i zašto narod ne brani tu vlast?
kakve su šanse, da se ovo desi u nekoj zapadnoj demokratiji?
zašto se ovakve stvari dešavaju samo u banana državama?


Zašto niko ništa ne zna o transparentnosti i demokratiji? O pojmu republike.


04.07. 1776. godine, američke kolonije proglašavaju deklaraciju o nezavisnosti.
Među najistaknutijim članovima je i veliki naučnik Benjamin Franklin.
Te večeri, sretne ga neka gospođa i upita: Gospodine franklin, šta smo na kraju usvojili, monarhiju ili republiku?
Franklin joj odgovara: Gospođo, usvojili smo republiku, ako je budemo znali sačuvati



Znači, republika nije samo ono što se jednom i nekada proglasi, nego nešto što se svakodnevno brani.

A kako se ona brani?

Ponovo citat od nekog jenkija.

John Adams, drugi predsjednik jueseja:

Zemljom trebaju vladati zakoni, a ne ljudi. Ukoliko ljudi upotrebljavaju zakone, da bi vladali, ukoliko ih zaobilaze ili postavljaju pogrešne zakone zbog sebe, onda to nije demokratija, nego je tiranija.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Mutevelija » 06 Oct 2018, 13:37

Insinuiras na to da bi se mogla ugroziti Rs, medjutim nema od tog nista dokle je dejtona, prekid dejtpna znaci rat, drugo poluvrijeme. Ostati ce rak rs jos dugo vremena.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 06 Oct 2018, 13:42

Mutevelija wrote: 06 Oct 2018, 13:37 Insinuiras na to da bi se mogla ugroziti Rs, medjutim nema od tog nista dokle je dejtona, prekid dejtpna znaci rat, drugo poluvrijeme. Ostati ce rak rs jos dugo vremena.

Tita ti?

kako bi bilo da se prethodno utvrdi gradivo i to osnovno?
napisao sam post nekidan, ali nisi došao na temu da se kofrčiš, jer nisi imao čime.

viewtopic.php?f=59&t=63&p=1547004&hilit ... a#p1547004
online

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Merlin246 » 06 Oct 2018, 14:05

Bas sam gledala live od sinoc. :(

Koliko jezivo da netko ima toliku moc da zataska tako nesto i da u tom kriminalu sudjeluju drzavni organi i da policija nije na strani pravde. Ne mogu ni zamisliti kako se osjecaju roditelji zrtava.
I u kakvoj demokraciji i drzavi mi zivimo ako sutra mozes biti ubijen ako uradis ili kazes nesto sto se nekom politicaru ili bilo kome na visoj poziciji ne svidja.
Sutra mozes lako zavrsiti isto tako u nekom kanalu i smrt ti se izrezira onako po potrebi.. kako to odredjenom kriminalcu odgovara. :bua

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Veca » 06 Oct 2018, 23:32

Merlin246 wrote: 06 Oct 2018, 12:55
Mutevelija wrote: 06 Oct 2018, 12:21 E to je storme sto i ja mislim opozicije.
Ne bi mogao obican covjek ovoliko medija da dovuce svaki put.
Naravno da moze dovuci.. :grana
Svaka cast njegovim roditeljima sto su odlucili boriti se za pravdu. Mogli su i oni reci njega vise nema i nista ga vratiti ne moze, sta je tu je.. Ali nisu i svaka im cast na tome.
Cak i da se nista ne sazna nakog ovoga
i da nijedan pocinitelj ovog zlocina ne zavrsi iza resetaka (a nadam se da hoce) opet je vrijedilo jer je na neki nacin ujedinilo narod.

...Merlinko, sve se zna, samo nece sami sebe da uhapse!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Merlin246 » 06 Oct 2018, 23:40

Veca wrote: 06 Oct 2018, 23:32
Merlin246 wrote: 06 Oct 2018, 12:55
Mutevelija wrote: 06 Oct 2018, 12:21 E to je storme sto i ja mislim opozicije.
Ne bi mogao obican covjek ovoliko medija da dovuce svaki put.
Naravno da moze dovuci.. :grana
Svaka cast njegovim roditeljima sto su odlucili boriti se za pravdu. Mogli su i oni reci njega vise nema i nista ga vratiti ne moze, sta je tu je.. Ali nisu i svaka im cast na tome.
Cak i da se nista ne sazna nakog ovoga
i da nijedan pocinitelj ovog zlocina ne zavrsi iza resetaka (a nadam se da hoce) opet je vrijedilo jer je na neki nacin ujedinilo narod.

...Merlinko, sve se zna, samo nece sami sebe da uhapse!
Vidjet cemo kakvo ce stanje biti nakon sto Dodik popusi ove izbore :hihi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by storm » 06 Oct 2018, 23:44

Dogodila se noć u kojoj su Banjalučani tražeći Pravdu za Davida pobijedili strah
Aleksandar Trifunović

Image
Foto: Aleksandar Trifunović/BUKA

PETI listopad ima simbolično značenje u srpskoj povijesti. To je dan kada je pola milijuna ljudi izašlo na ulice Beograda da tako obrani izbornu pobjedu otetu od Slobodana Miloševića. Narod je u tome i uspio, barem nakratko. Slobodan Milošević je dao ostavku i povukao se u političku penziju.

Cijeli jučerašnji dan po virtualnim mrežama akteri događaja su se na to nostalgično podsjećali.

Najveći prosvjed ikad u Republici Srpskoj

Poneki od njih je i podijelio pismo Milorada Dodika koje je tih dana pisao Miloševiću. Nekad omiljeni Miloševićev političar u Bosni Milorad Dodik odvažno se obratio svom političkom učitelju:

''Nikad nijedan srpski car, knjaz, kralj ili predsjednik, od dolaska Srba na Balkan, nije svom narodu nanio toliko jada, pustio toliko krvi, ogradio ga od cijelog svijeta, kao što si ti učinio. Tvoj narod te više ne želi. Tu ti sila ne pomaže. Učini bar jednu uslugu Srbima - pusti ih da slobodno kažu da hoće rastanak s tobom. Tvoj interes i srpski interes ovdje se razilaze. Ako u tebi ima snage, osjećaja časti, kajanja ili stida izaberi pokajanje, zatraži oproštaj od svog naroda i idi. Vrijeme je da odeš, Slobodane'', zaključuje tadašnji premijer RS-a u pismu upućenom predsjedniku SRJ Slobodanu Miloševiću.

Teško da je Dodik mogao povjerovati da će skoro dva desetljeća kasnije taj isti narod koji ga je doveo na vlast, na tom istom trgu na kom je onomad rušio SDS njemu skandirati ''Lopove'', ''Ubico'', ''Odlazi'' i ''Vrijeme je da Odeš''. A dogodilo se.

Deseci tisuća Banjalučana i drugih građana su se sinoć, 5. oktobra, dva dana uoči Izbora u BiH okupili na glavnom gradskom Trgu u najvećem protestu građana protiv vlasti ikad održanom u Republici Srpskoj.

Smrad zločina se širio Banjalukom

Danima je nemoćna mašinerija režimskih medija pokušavala da diskreditira grupu Pravda za Davida okupljenu oko Davora Dragičevića, oca ubijenog mladića, prije šest mjeseci prebijenog i bačenog u malu gradsku rječicu u koju se sliva kanalizacija.

Smrad zločina se širio Banjalukom za sve osim za ovdašnju policiju.

Na prvoj konferenciji za medije održanoj netom nakon pronalaska Davidovog tijela vodeći ljudi MUP-a Republike Srpske proglasili su ubijenog mladića lopovom, narkomanom i dilerom.

Davor Dragičević je taj dan stupio na trg s Davidovim prijateljima i rekao riječi koje od tada odzvanjaju Banjalukom: Pravda za Davida, pravda za svu našu djecu.
Stotine i tisuće ljudi pristupale su svakodnevno grupi podržavajući emotivno ranjenog, ali nevjerojatno hrabrog oca. Svaki dan su prozivali vlast, predsjednika Dodika, ministra policije Lukača, gradonačelnika Banjaluke Igora Radojičića, vrh lokalne policije, lokalne siledžije.

Sami, ali odvažni odupirali su se ti hrabri ljudi prijetnjama i pritiscima mnogo jačeg neprijatelja, sistema koji se okrenuo protiv svog naroda.

Nije im uspjelo zastrašiti ljude

Prestrašenom narodu se već šest mjeseci signalom javnog medijskog servisa RTRS priopćavaju najbrutalnije laži o članovima grupe, o motivima protesta i pobune. Sve je prešlo u ozbiljnu ofenzivu u mjesecu pred izbore. Vlast uplašena od gubitka vlasti širila je strah stvoren vlastitom paranojom od velikog protesta najavljenog za peti oktobar.

Prijetila je narodu veteranima iz Federacije, navijačkim grupama koje dolaze na protest, nemirima koji se kuju u zapadnim kuhinjama što za cilj imaju rušenje Republike Srpske. Mete se nisu birale, od ožalošćenog oca do samohranih majki iz pokreta, medija i novinara koji su podržavali grupu.

Ali džaba, nije im uspjelo.

Na glavnom gradskom trgu u Banjaluci okupilo se sinoć nekoliko desetaka tisuća ljudi u najvećem skupu protiv vlasti ikad održanom u ovom gradu. Posljednji je put ovaj trg bio ovoliko pun kada su nogometaši Borca svom gradu donijeli trofej osvajajući u zoru raspada zemlje Kup maršala Tita. Davor Dragičević nije htio da skup počne prije nego što na njega dođu svi koji su krenuli za Banjaluku. Policija je blokirala grad i nije propuštala vozila, što je stvorilo kolone duge kilometrima. Ljudi su napuštali svoje automobile i pješke kretali za grad.

Motiviranost običnih ljudi da podrže Davora Dragičevića u njegovoj borbi je nevjerojatna i iznenadila je i najveće optimiste. Ljudi su dolazili na trg nasmijani, s djecom i prijateljima, ne sumnjajući ni jednog trenutka da rade pravu stvar.

''S ubicama nema života, ili Mi ili Oni!''

Image

Majka Suzana je prva izašla na govornicu, emotivno govoreći o danima iza obitelji, o žalosti za izgubljenim sinom, šaleći se govorila je ljudima da odu brzo nakon skupa jer Soros danas dijeli duple dnevnice, aludirajući na prozivke režima da pokret financira lično Soros. Zahvalila je svima koji su uz njih sve ove dane.

Davidovi prijatelji su se sjećali posljednjih trenutaka s njim. Ema, najbolja prijateljica, sjetila se da joj je na klupi nedaleko od mjesta protesta rekao: ''Ema, ja ću promijeniti svijet.'' I promijenio ga je.

Image

Otac Davor, emotivno, snažno, odvažno ponovio je ključne poruke grupe Pravda za Davida, posebno onu najvažniju: ''S ubicama nema života, ili Mi ili Oni!''

''Tko god da pobijedi u ponedjeljak nećemo mu dati mira dok ne bude pravde za sve i svakog tko živi ovdje. Ovo je naša zemlja, ne idemo nigdje odavde'', ponavljao je Davor jasne riječi praćene aplauzom desetaka tisuća ljudi.

Kordoni iz straha od vlastitog naroda

Za to vrijeme ispred zgrade javnog servisa RTRS, na završnom mitingu partije Milorada Dodika okupilo se maksimalno 4000 ljudi. U njihovoj neposrednoj blizini, oko zgrade vlade specijalne jedinice policije formirale su kordone iz straha od vlastitog naroda. A za tim nije bilo potrebe jer ljudi su se s protesta razišli dostojanstveno i mirno. Kao i svaki put unatrag šest mjeseci.

Bilo bi bolje i svi bi bili sretniji da je David živ, opet su ga ubili, a evo ga sinoć, ljubav ga je barem na trenutak oživjela, i bio je na trgu s nama življi nego ikad. Čuli smo ga kako pjeva svoju pjesmu: "Izgleda da neću daleko stići, jer sam ja samo pijun u ovoj priči, ne idem nigdje, načinio sam štetu, ja sam samo još jedan klinac u getu... Ali barem sam na ulici skontao šta je ljubav..." Slušali smo ga i plakali, tisuće nas i preispitivali se jesmo li mogli bolje, jesmo li ga mogli zaštititi, i njega i sebe i svoju djecu i ovaj grad. Oživio je i nas David cijedeći svojom kratkom misijom ono malo ljudskog u nama što još nisu ubili.

Image

Taj ološ neće doživjeti ljubav

Življi od svih tih živih mrtvaca što bauljaju naokolo čekajući otpatke s trpeza gospodara i kao hijene skaču na svaki njihov mig.

Džaba, Davidovu 21 godinu zamijenio je simbolično 21 gram njegove duše i tu je među nama, ta ljubav koju taj ološ neće doživjeti i shvatiti za cijeloga života, ako se to što žive uopće može nazvati životom.

Nema baš nekih velikih razloga da se priča i piše o ovom vremenu, vremenu kukavica, podlaca, ulizica, vremenu bahatih, siledžija i neznalica. Vremenu otete budućnosti, otetih ulica i gradova. Zaista nema. Ali kad se ipak iz nekog razloga jednom bude spominjalo ovo vrijeme i ovi tmurni dani, pričat će sigurno stariji svojoj djeci da je bio jednom jedan otac, da se danima i noćima borio kao lav za istinu o svom ubijenom sinu. I da su ga u toj iskrenoj borbi podržali mali ljudi koji do tada nisu ni znali koliko mogu biti veliki. Pričat će jednom, vjerujte mi na riječ, da je bio jednom jedan hrabri otac Davor i da je boreći se danima za istinu o svom ubijenom sinu Davidu obranio i sve nas.

U nedjelju su u Banjaluci i cijeloj zemlji izbori. Kakav god bude rezultat, nevažan je, jer ovi ljudi su sinoć pobijedili strah. A to je najvažnija pobjeda.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Mala_Mu » 11 Oct 2018, 16:32

Slobodan Vasković pozvan na saslušanje u Tužilaštvo RS-a

Image

Posebno odjeljenje za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog Tužilaštva RS kriminala pozvalo je banjalučkog novinara i blogera Slobodana Vaskovića na saslušanje u svojstvu svjedoka, saopćeno je iz ovog tužilaštva.
Kako je navedeno u zvaničnom pozivu, on bi trebao pristupiti na saslušanje 16. oktobra u 9 sati kako bi bio saslušan na okolnosti koje su mu poznate u vezi sa iznošenjem tvrdnji da su određene osobe pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske počinili krivično djelo "teško ubistvo" iz člana 125. stav 2. u vezi sa stavom 1. Krivičnog zakonika Republike Srpske.

"S obzirom da očigledno izbjegava lično primiti poziv, jer se ne nalazi na adresi na kojoj je prijavljen, kako bi se izbjegla bilo kakva manipulacija informacijama u vezi sa njegovim pozivanjem, odlučeno je da se ovaj poziv uputi javno, putem sredstava javnog informisanja", saopćili su.

Podsjetimo, Vasković je 4. oktobra objavio je tekst u kojem je otvoreno prozvao imena osoba za koje tvrdi da su naredili i ubili Davida Dragičevića.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 14 Oct 2018, 19:50

Ispostavilo se da tužitelji ne poznaju zakon, jer tamo piše da se od obaveze svjedočenja izuzimaju neke kategorije, uključujući tu i novinare, da ne bi raznijeli okolo šta je u toku istrage.



Nego, tamo izbila prava buna.

Dragičević: Vukota, od sutra se počni ponašati kao naš predsjednik... Povedi narod, ako ti nećeš, ja ću!
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Rum » 17 Oct 2018, 17:55

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Socrates » 17 Oct 2018, 18:06

Treba to sagledati sa teoretske strane.

Nemam pojma o ovom slučaju. Ali, ako državu gledaš kroz nekog krmka kao sto je Dodik, onda će ti se dešavati ovakve stvari.

Ne može se već više od 20 godina postajati dio bezoblične mase urlaca, a da očekuješ da te zaštite kada postaneš samo jedan običan čovjek kojem su ubili sina. Zato ovaj Rumov post ima smisla.

Građansko Društvo, a onda možete ocekivati pravdu.

Pošto se biraju Karadziceve i Dodikove bande, sta ocekujete?
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Socrates » 17 Oct 2018, 18:11

Građansku Državu je rasturio kada je uzeo taj mitraljez. :cudi

Dobio je seljacku. U seljačkoj drzavi, ljudi nestaju kada se the Glavnom Seljaku digne ona stvar.

Al' ljudi to ne vide dok nije prekasno.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Mutevelija » 20 Oct 2018, 16:11

Nisam znao da je Davor Dragičević ranjen od 3 korpusa ArBIH na koti Vida u Gradačcu. A dosta ih je tu izginulo u agresiji na Gradačac.
Kasnije se liječio u Banjoj Luci i Doboju do 1995 godine.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests