Zanimljivosti

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 02 Nov 2018, 17:21

U Maoču Gornju :oo
Uloviti ces nesto :valja
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Socrates » 02 Nov 2018, 17:24

Allah Selamet članka :ccc
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Heidi » 02 Nov 2018, 17:27

Isprcali su oni svoje
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 02 Nov 2018, 17:27

Ma to su nase nane prrvazisle.
Prva bitna stvar za curu je bilo da joj otac imao podosta duluma zemlje, da se poznavao sa očevima ili ne poznavao sa očevima momaka, musterija, ono bi sami dolazili pod pendzer djevojci, ne bi ih morala ganjati.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Socrates » 02 Nov 2018, 17:30

Ne znam baš Mute da li je ovo u potpunosti prevazidjeno i danas čak i na Zapadu. :ccc

Ali, opet, Allah Selamet. Tacno mi dođe da osnujem feminističku radikalnu stranku. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 02 Nov 2018, 17:32

Frau Nek se zove
Feministička Radikalna Unija
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Socrates » 02 Nov 2018, 17:40

Ma ne mogu ja ipak krasti tuđu borbu.

Mogu zato pomoći sa savjetima. :djed
. . . . . . . . .

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by greeneyes » 02 Nov 2018, 17:41

Stara dobra vremena :djed





:D.
Samo sabura

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 02 Nov 2018, 17:54

Žene su popustljivije uvijek bile kad je bilo manjka muškaraca, (npr rat ili neka prirodna nesreća) .ovo je period nakon 2 svjetskog rata, pa tako da ovi savjeti i imaju logike tad,
Sad da se smanji upola broj muškaraca, sve bi one ko mačke oko čovjeka oblijetale.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Mala_Mu » 03 Nov 2018, 20:48

IMG_0330.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by ina » 04 Nov 2018, 00:06

Cuj upecati :lupa.
I sad da trosim vrijeme citajuci ostalo.
Sipak.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Maja » 04 Nov 2018, 00:14

''Spotaknute se kad ulazite u sobu u kojoj se on nalazi", "Nosite flaster ne bi li vas upitao šta se dogodilo", "Tiho plačite u ćošku, možda će vas doći pitati što vas muči"

:haha

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Melek » 04 Nov 2018, 06:49

Nema se tu insan sta ibretiti. Tih godina je muskarac bio jedini izvor egzistencije zeni, tad je vazilo pravilo da je zeni mjesto u kuci za sporetom a muskarcu na poslu. Biti raspustenica, samica itd je bila katastrofa za zenu. Primjerice, znam jednog starijeg prdonju, Sveda, koji je imao 4 godine kad ga je samohrana mati morala strpati u dom (tad je to bilo pravilo, zakon - ako nemas oba roditelja tamo ides) pa ga onda usvojila jedna porodica, vratila ga nazad (rekli da im nije bio ok, jer je puno mucao :lud ) pa ga onda usvoji druga porodica i evo ga sad meni nadraba pod stare dane svako malo.

Nova vremena, nova nafaka :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by lejlamo » 04 Nov 2018, 09:02

To što ti navodiš jesu činjenice, razni faktori su uticali na takav ishod i položaj u kojem je bila žena.. ali naravno da ima mjesta ibretu..
Ibret u osnovi znači pouka...pa eto, valjda nam je cilj napredak i uviđanje gluposti, grešaka i svega toga u bilo kojem segmentu života..
Prije je nastavnik bio izvor znanja, dođe ispriča nešto što je naučio, a ti hvataj bilješke ko da su sveto slovo i ne razmišljaj puno, nego nabubaj i prisvoji kao stoprocentnu istinu..
Danas je to smiješno..milion izvora znanja.. za onoga ko za njim traga, naravno..uloga nastavnika skroz drugačija..

Tako je i sa ovim..i sa bilo čim..

Neka ibreta. A valjalo bi da više uviđamo raznorazne besmislenosti i mijenjamo pristupe, mada veliki je procenat onih zaostalih, lijenih, pregaženih vremenom.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by damir5 » 05 Nov 2018, 07:24

U Holandiji postavljen tunel ispod autoceste za jedan vikend.

Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Krokodil Behko » 05 Nov 2018, 10:11

Japanci na aparatimna
online

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by damir5 » 05 Nov 2018, 10:27

Marke Euro-Asfalt :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Čarobni » 06 Nov 2018, 15:45

Jadni muškarci, kakve su sve zamke morali izbjegavati kroz hiljade godina svog postojanja.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 06 Nov 2018, 18:31

lejlamo wrote: 04 Nov 2018, 09:02 To što ti navodiš jesu činjenice, razni faktori su uticali na takav ishod i položaj u kojem je bila žena.. ali naravno da ima mjesta ibretu..
Ibret u osnovi znači pouka...pa eto, valjda nam je cilj napredak i uviđanje gluposti, grešaka i svega toga u bilo kojem segmentu života..
Prije je nastavnik bio izvor znanja, dođe ispriča nešto što je naučio, a ti hvataj bilješke ko da su sveto slovo i ne razmišljaj puno, nego nabubaj i prisvoji kao stoprocentnu istinu..
Danas je to smiješno..milion izvora znanja.. za onoga ko za njim traga, naravno..uloga nastavnika skroz drugačija..

Tako je i sa ovim..i sa bilo čim..

Neka ibreta. A valjalo bi da više uviđamo raznorazne besmislenosti i mijenjamo pristupe, mada veliki je procenat onih zaostalih, lijenih, pregaženih vremenom.
Pa i ja dok sam isao u skolu a nije to toliko davno bilo :o
Govorilu su :" Tvoje nije da misliš, tvoje je da učiš", nisi ti došao ovde da misliš, kasnije u srednjoj školi.
"Srednja škola nije obavezna"
ŠTo se tiče žena i tih stvari unazad 5 godina pa sad vidi se promjena, ja se ibretim kad svakog drugog vozača vidim da je žensko :cudi toga nije bilo ali se brzo dešava. Pa onda jednu policajku koja je baš sitna, možda i mlađa od mene, i primijeti ona da ja nju gledam onako nekako neozbiljno.
Vidi to ali baca pogled dalje i hoda.
Hocu reci sta ako se ispostavi sve na kraju da je samo lomljevina vrata bila :oo
Treba to pustiti da radi kako ko hoce i da radi sta hoce, bez obzira sta ce biti.
A sto se tice egzistencije teza je sad ona za muskarca nego za zenu.
Baš neki dan raspravljam sa jednim sto studira zaštitu na radu, i pricamo mi ja rođak i on o tim stvarima, kako će ga gledati kolege, kako će biti dosaan i smarati sa pravilima, de nosi rukavice, de nosi zaštitu za oči pasti češ.
Pa dođosmo do inžinjerica.
REkoh mu Boga ti de nek se nađe mlada inžinjerka koja nema praktičnog iskustva ali ima fakultet i da govori našem majstoru na gradilištu šta će raditi.
Kakva će raakcija njegova biti :oo , bit će šta ćeš ti meni govoirit nis iti nikad ovo radila, a i slučaj u firmi šefica nešto uzhodala se radi pregleda, istom odjednom kad ne poljubi nosom jedan veliki komad od pilane, malo joj falilo da padne sa stepenica.
Eno je više ne hoda gore gdje je hodala i ne zaviruje gdje je zavirivala :ooo
Osjeti se nesto kao mora ona da se dokaze da radi,da nesto moze, pa dobro ako moze, a da li treba, a ostali su radnici tipa "pusti to sta to radis" idi vodi papire ti si ekonomistkinja u tom kontekstu.
Nekako se uvijek gleda na to kad zensko se "kvarta" u muske poslove, kao kad gledas dijete kad uzme cekic pa hoce nesto da radi, pusti ga ba neka ga, ali niko to ozbiljno još ne doživljava.
DOći će veliki Clash of Civilizations za par godina, ne znam šta će biti, eno u Hrvatskoj sam vidio neke cure sa trnokopima /budacima da rade fizičke poslove , i vidio sam inžinjerke, mlade zgodne, inteligentne, ali bosanski čovjek stariji je nece nikad postovati, zapravo nece ni mlađi sutiti ce, ali ce misliti nesto sto nece smjeti kazati, radi otkaza ili sankcija, ali sigurno ce otracati sa svojim kolegama.
E sad da se dotaknem glavnog problema, dokle god ima onih koji zavrsavaju fakultete, skoluju se, hoće laksi posao, toliko će biti vise potraznje za zanatima, u svijetu se zanati vise cijene u Njemackoj npr, nego kod nas, od malena u odgoju se vrsila jasna razlika koja ce kasnije doci do izrazaja, Zašto su dječaci lijenji od djevojčica da uče, zašto se muškom dijetu toleriše da ide skakati,zabavljati se dangubiti, nekako od djetinjstva djevojčice sada se pripremaju i odgajaju bolje od dječaka, one odmah otprilike znaju sta ce biti, zasticenije su kod roditelja od muske djece, valjda zbog nekog straha.
Imam osjecaj da nesto nije u redu sa odgojima dječaka i djevojčica nesto mi tu ne stima, ne radi se tu samo o tome da neko prije i neko poslije sazrijeva..
Last edited by Mutevelija on 06 Nov 2018, 18:46, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Merlin246 » 06 Nov 2018, 18:44

Čarobni wrote: 06 Nov 2018, 15:45 Jadni muškarci, kakve su sve zamke morali izbjegavati kroz hiljade godina svog postojanja.
Cuj jadni muskarci. Jadne zene sta su sve morale proci da bi dosle do slobode i do normalnog zivota. Hvala svim feministicama koje su ikad postojale i koje postoje. :klanja Koje je to ispiranje mozgova bilo, Boze sacuvaj

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests