Zanimljivosti

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 07 Nov 2018, 22:13

statebriga wrote: 07 Nov 2018, 22:09
Mutevelija wrote: 07 Nov 2018, 21:57 Nek nene :oo
pa nema svako zive rodtielje i ne zii svako blizu rodtielja :rumenko
Za prvo su okolnosti, s za drugo ko im je kriv :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Venera » 07 Nov 2018, 22:15

Mutevelija wrote: 07 Nov 2018, 22:13
statebriga wrote: 07 Nov 2018, 22:09
Mutevelija wrote: 07 Nov 2018, 21:57 Nek nene :oo
pa nema svako zive rodtielje i ne zii svako blizu rodtielja :rumenko
Za prvo su okolnosti, s za drugo ko im je kriv :cudi
pa eto, znaci okolnosti uslovljavaju podjelu rada u domacinstvu :p
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene lako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 07 Nov 2018, 22:18

Ne znam sta to znaci :valja i šta misliš :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene lako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Venera » 07 Nov 2018, 22:20

Mutevelija wrote: 07 Nov 2018, 22:18 Ne znam sta to znaci :valja i šta misliš :oo
pa eto u mojoj sredini niko ne kuha, niko ne cisiti snijeg :hihi

vidis da nije svudje ista prica :pusa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Merlin246 » 07 Nov 2018, 22:21

Ja bome cistim snijeg :pasaga

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Venera » 07 Nov 2018, 22:23

Merlin246 wrote: 07 Nov 2018, 22:21 Ja bome cistim snijeg :pasaga
moze biti dobra rekreacija :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Čarobni » 07 Nov 2018, 22:24

Merlin246 wrote: 06 Nov 2018, 18:44
Čarobni wrote: 06 Nov 2018, 15:45 Jadni muškarci, kakve su sve zamke morali izbjegavati kroz hiljade godina svog postojanja.
Cuj jadni muskarci. Jadne zene sta su sve morale proci da bi dosle do slobode i do normalnog zivota. Hvala svim feministicama koje su ikad postojale i koje postoje. :klanja Koje je to ispiranje mozgova bilo, Boze sacuvaj
I dan danas se ibretim kako smo uspjeli preživjet' sve ove ženske spletke.

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Merlin246 » 07 Nov 2018, 22:27

Čarobni wrote: 07 Nov 2018, 22:24
Merlin246 wrote: 06 Nov 2018, 18:44
Čarobni wrote: 06 Nov 2018, 15:45 Jadni muškarci, kakve su sve zamke morali izbjegavati kroz hiljade godina svog postojanja.
Cuj jadni muskarci. Jadne zene sta su sve morale proci da bi dosle do slobode i do normalnog zivota. Hvala svim feministicama koje su ikad postojale i koje postoje. :klanja Koje je to ispiranje mozgova bilo, Boze sacuvaj
I dan danas se ibretim kako smo uspjeli preživjet' sve ove ženske spletke.
Kome smetaju "zenske spletke" ima drugu opciju uvijek. :naklon

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 07 Nov 2018, 23:27

Ev naletio na primjer
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Nice try » 08 Nov 2018, 07:59

damir5 wrote: 07 Nov 2018, 09:35:ooo
Dok sam čitala ovaj priručnik, sjetih se da sam ovakve rečenice već negdje čula. Od moje svekrve :D
Kad sam bila u braku par godina, pa ona vidi ja ne peglam sve kao ona, dosta stvari ne serviram pod nos sinu joj i tako. Mi imamo svoje, ali ona je onako izokole smatrala da treba da me podstakne na neki način, pa mi je pričala kako mužu svako jutro čisti cipele, kako je ručak tačno u tri kad on dođe s posla i takve stvari.
Zamišljala sam svog muža i sebe u takvim situacijama i osmijeh je krasio moje poslušno lice dok se svekrva trudila da me nekako ustroji onako kako je ona naučila, bila naučena i slijedila cijeli svoj život.
Ona se udala malo poslije izdanja ovih priručnika sa teme i tada je bilo tako, gotovo opšte prihvaćeno. Žene su se takmičile koja će bolje dočekati muža, ispeglati mu košulju i slične stvari.
Neću pretjerati ako kažem da i danas nailazim na slična razmišljanja, ne mnogo kod mlađih žena, ali kod starijih svakako.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by damir5 » 08 Nov 2018, 08:03

Ne mogu se sjetiti imas li zaove ... a zanima me jesu li i one dobijale iste savjete? Obicno tu padaju te gospodje mame.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Čarobni » 08 Nov 2018, 15:07

"Sin mi se loše oženio, snaha ljenguza ništa neće da radi, sve on mora, gdje je nađe onakvu..., al' mi se zato kćerka dobro udala, ništa ne mora, sve on radi, zlatan momak."

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Venera » 08 Nov 2018, 15:17

Čarobni wrote: 08 Nov 2018, 15:07 "Sin mi se loše oženio, snaha ljenguza ništa neće da radi, sve on mora, gdje je nađe onakvu..., al' mi se zato kćerka dobro udala, ništa ne mora, sve on radi, zlatan momak."
:ha
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Nice try » 08 Nov 2018, 15:54

damir5 wrote: 08 Nov 2018, 08:03 Ne mogu se sjetiti imas li zaove ... a zanima me jesu li i one dobijale iste savjete? Obicno tu padaju te gospodje mame.
Imam dvije, e tu moram pohvaliti svekrvu, dosljedna je. Njima istu priču servira kao i meni, pa kad se nas tri sastanemo bude cirkus od smijeha.
Zanimljivo je da se svijest žena zaista mnogo promijenila samo petnaestak godina nakon ovog "tvog" priručnika. Tada se udala npr. moja mama. Ni traga ovih savjeta u njenoj priči.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by damir5 » 08 Nov 2018, 15:57

Nice try wrote: 08 Nov 2018, 15:54
damir5 wrote: 08 Nov 2018, 08:03 Ne mogu se sjetiti imas li zaove ... a zanima me jesu li i one dobijale iste savjete? Obicno tu padaju te gospodje mame.
Imam dvije, e tu moram pohvaliti svekrvu, dosljedna je. Njima istu priču servira kao i meni, pa kad se nas tri sastanemo bude cirkus od smijeha.
Zanimljivo je da se svijest žena zaista mnogo promijenila samo petnaestak godina nakon ovog "tvog" priručnika. Tada se udala npr. moja mama. Ni traga ovih savjeta u njenoj priči.
aha, dobro da je barem dosljedna :ok

pa eto, kako se svijest promijenila, od tad je sve krenulo naopako, jel' tako komšija? :o :valja :valja
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 08 Nov 2018, 17:56

Jest tako je. Allahsalwmet uzjerdamilo se pomamilo hoće da bude helać od sebe.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 08 Nov 2018, 17:58

Nice try wrote: 08 Nov 2018, 07:59
damir5 wrote: 07 Nov 2018, 09:35:ooo
Dok sam čitala ovaj priručnik, sjetih se da sam ovakve rečenice već negdje čula. Od moje svekrve :D
Kad sam bila u braku par godina, pa ona vidi ja ne peglam sve kao ona, dosta stvari ne serviram pod nos sinu joj i tako. Mi imamo svoje, ali ona je onako izokole smatrala da treba da me podstakne na neki način, pa mi je pričala kako mužu svako jutro čisti cipele, kako je ručak tačno u tri kad on dođe s posla i takve stvari.
Zamišljala sam svog muža i sebe u takvim situacijama i osmijeh je krasio moje poslušno lice dok se svekrva trudila da me nekako ustroji onako kako je ona naučila, bila naučena i slijedila cijeli svoj život.
Ona se udala malo poslije izdanja ovih priručnika sa teme i tada je bilo tako, gotovo opšte prihvaćeno. Žene su se takmičile koja će bolje dočekati muža, ispeglati mu košulju i slične stvari.
Neću pretjerati ako kažem da i danas nailazim na slična razmišljanja, ne mnogo kod mlađih žena, ali kod starijih svakako.
Ima ima more se naći :kafa
Sve je opet do matera
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 08 Nov 2018, 17:58

Nice try wrote: 08 Nov 2018, 07:59
damir5 wrote: 07 Nov 2018, 09:35:ooo
Dok sam čitala ovaj priručnik, sjetih se da sam ovakve rečenice već negdje čula. Od moje svekrve :D
Kad sam bila u braku par godina, pa ona vidi ja ne peglam sve kao ona, dosta stvari ne serviram pod nos sinu joj i tako. Mi imamo svoje, ali ona je onako izokole smatrala da treba da me podstakne na neki način, pa mi je pričala kako mužu svako jutro čisti cipele, kako je ručak tačno u tri kad on dođe s posla i takve stvari.
Zamišljala sam svog muža i sebe u takvim situacijama i osmijeh je krasio moje poslušno lice dok se svekrva trudila da me nekako ustroji onako kako je ona naučila, bila naučena i slijedila cijeli svoj život.
Ona se udala malo poslije izdanja ovih priručnika sa teme i tada je bilo tako, gotovo opšte prihvaćeno. Žene su se takmičile koja će bolje dočekati muža, ispeglati mu košulju i slične stvari.
Neću pretjerati ako kažem da i danas nailazim na slična razmišljanja, ne mnogo kod mlađih žena, ali kod starijih svakako.
Ima ima more se naći :kafa
Sve je opet do matera
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Mutevelija » 08 Nov 2018, 18:02

Vidi pasage Lajka a vamo dobar sa forumasicama :valja
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Ovako su pedesetih savjetovali žene kako da upecaju muža: Plačite tiho u ćošku

Post by Femea » 08 Nov 2018, 18:03

Mutevelija wrote: 08 Nov 2018, 18:02 Vidi pasage Lajka a vamo dobar sa forumasicama :valja
Lukavi stari lisac :oo
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests