Sami na putovanju

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15117
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 958 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Tokmak » 05 Dec 2018, 00:09

pa ne bih..napisao sam da ne bih mogao ići sam nigdje jer bi mi bilo dosadno već do popodneva... :123 :123
što bih mogao sam raditi? :hm
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Venera » 05 Dec 2018, 00:10

Chloe wrote: 04 Dec 2018, 23:50
statebriga wrote: 04 Dec 2018, 23:35
Chloe wrote: 04 Dec 2018, 23:31
statebriga wrote: 04 Dec 2018, 23:20 [
Chloe, pa to je mozda kod vas u braku sa djecom, potreba da se udaljite os svega , i znate da je to nemoguce , ali meni je to malo nerazumljivo :cvijece
Naravno da ti je nerazumljivo, nisi u mojim cipelama išla mojim putevima i stazama. :D

Nekad sam znala na forumu napisati djelić svojih obaveza onih onako sporednih, rekli ste da kukam ... Sjećaș se i tema je otvorena?
znam :D. ali mi je nacin pisanja o obavezama ostavio utisak da si pod konstatnim negativnim stresom :rumenko

imam prijatelje u braku , i njim atako pukne film kao tebi, ali vjerovatno je drugacije kad slusam uzivo :cvijece
Naprotiv, sve što radim radim sa zadovoljstvom, uživam doslovno. .. Takva sam po prirodi, da u svakom poslu tražim lijepu i pozitivnu stranu. I mislim da neki to znaju ovdje... :misli

Negativan stres doživljavam na poslu zadnjih godinu dana, ne samo ja nego cijeli kolektiv. Što i nije tajna...
:hm Ali kad vi uzimate ono šta i kako vam odgovara. :cudi
ma ne uzimam nesto sto meni dogovara, vec je tesko na forumu razviti kvalitetnije razumijevanje, drugacije bi bilo da popijemo kafu, pa se isrpicamo :cvijece i da znas, rado bih sa tobom popila kafu :pusa
Last edited by Venera on 05 Dec 2018, 13:55, edited 1 time in total.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Lanci » 05 Dec 2018, 00:11

zloćko tokmak wrote: 05 Dec 2018, 00:09 pa ne bih..napisao sam da ne bih mogao ići sam nigdje jer bi mi bilo dosadno već do popodneva... :123 :123
što bih mogao sam raditi? :hm
:hm oprosti pogresno sam shvatila tvoj post,🙈
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Venera » 05 Dec 2018, 00:12

toxic wrote: 04 Dec 2018, 23:51
statebriga wrote: 04 Dec 2018, 18:45
toxic wrote: 04 Dec 2018, 16:20 Ma, nisam ja nikakav izuzetak. Ja sam jednom otisla solo na more, i bezveze je. :oo
Drugacija vrsta putovanja ok, gde su ukljuceni obilasci itd, volim sama.
eh et' vidis da sam u pravu , bezveze je :hihi :pusa
Ako ce ti biti lakse, delimicno si u pravu. Nisi procitala drugi deo posta :p
a taj dio teksta mi je upravvo najvise zapeo za oko :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by uvijek_kontra » 06 Dec 2018, 09:09

Jao, neki dan smo u drustvu otvorili tu temu i svi smo se slozili sa misljenjem sto se mene tice. :D.

Jezik nikad nije bio problem za mene jer pricam hrpu istih, jedini problem je orientacija. :valja Al ozbiljno vam kazem, ja kad udjem u neki veci trgovacki centar na jedna vrata i dogovorimo se da se tu nadjemo, ja obavezno zavrsim kod xy vrata i jos sam ubijedjena, da su to prava i ta ista od ranije. :D. Znaci, zamislite kako to onda izgleda na putovanjima. Da mi nije mog kompasa ( :srce ) bog zna kad i kako bi se vratila kuci. :valja

I to je uvijek bila jedina prepreka da ne odem negdje sama. Jedino sam u Berlinu bila sama, a to kao da sam otisla u Ljubljanu. Isto mi dodje. :hihi

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Chloe » 06 Dec 2018, 09:12

uvijek_kontra wrote: 06 Dec 2018, 09:09 Jao, neki dan smo u drustvu otvorili tu temu i svi smo se slozili sa misljenjem sto se mene tice. :D.

Jezik nikad nije bio problem za mene jer pricam hrpu istih, jedini problem je orientacija. :valja Al ozbiljno vam kazem, ja kad udjem u neki veci trgovacki centar na jedna vrata i dogovorimo se da se tu nadjemo, ja obavezno zavrsim kod xy vrata i jos sam ubijedjena, da su to prava i ta ista od ranije. :D. Znaci, zamislite kako to onda izgleda na putovanjima. Da mi nije mog kompasa ( :srce ) bog zna kad i kako bi se vratila kuci. :valja

I to je uvijek bila jedina prepreka da ne odem negdje sama. Jedino sam u Berlinu bila sama, a to kao da sam otisla u Ljubljanu. Isto mi dodje. :hihi

Sinoć mi šalju fotke iz Ljubljane ... a ljepote Kontrić ... da mi se dočepati vikenda tamo u ovom periodu do NG ... :julia
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by uvijek_kontra » 06 Dec 2018, 09:15

Chloe, toliko sam gradova Evrope vidjela da mi uopste nije vise interesantno. Vjerujes li mi? U Ljubljani 8 godina, osim preko dana, ne bih vise ni isla jer je guzva ne mozes se maket. A to ne volim. :123

Nego, rado bih te ugostila da nemam isplanirane vikende sve do nove sa izletima. :pusa Mozda slj. godine da se ranije dogovorimo pa odemo i do Ljubljane. :srce Sto ne obidjes rodjake ili prijatelje, nesto si pricala da imas? Sigurno bi se obradovali. Imas oko 4 sata, cini mi se, autom. Naravno, ako imas slobodnog vremena za to. :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Chloe » 06 Dec 2018, 09:18

uvijek_kontra wrote: 06 Dec 2018, 09:15 Chloe, toliko sam gradova Evrope vidjela da mi uopste nije vise interesantno. Vjerujes li mi? U Ljubljani 8 godina, osim preko dana, ne bih vise ni isla jer je guzva ne mozes se maket. A to ne volim. :123

Nego, rado bih te ugostila da nemam isplanirane vikende sve do nove sa izletima. :pusa Mozda slj. godine da se ranije dogovorimo pa odemo i do Ljubljane. :srce Sto ne obidjes rodjake ili prijatelje, nesto si pricala da imas? Sigurno bi se obradovali. Imas oko 4 sata, cini mi se, autom. Naravno, ako imas slobodnog vremena za to. :srce
Hvala Kontrić kao da jesi. Imam gdje otići nikakav to nije problem, al' ne mogu stići od obaveza .... :D

Meni je Ljubljana prelijepa, a sad naveče onako okićena posebno. :julia
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by uvijek_kontra » 06 Dec 2018, 09:23

Ma i cinilo mi se da je tako.
Ipak probaj sebi da ostvaris te neke zelje, obaveze svakako nekad mogu sacekati, a vrijeme prolazi. :pusa

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by spacebound » 06 Dec 2018, 09:24

uvijek_kontra wrote: 06 Dec 2018, 09:09 Jao, neki dan smo u drustvu otvorili tu temu i svi smo se slozili sa misljenjem sto se mene tice. :D.

Jezik nikad nije bio problem za mene jer pricam hrpu istih, jedini problem je orientacija. :valja Al ozbiljno vam kazem, ja kad udjem u neki veci trgovacki centar na jedna vrata i dogovorimo se da se tu nadjemo, ja obavezno zavrsim kod xy vrata i jos sam ubijedjena, da su to prava i ta ista od ranije. :D. Znaci, zamislite kako to onda izgleda na putovanjima. Da mi nije mog kompasa ( :srce ) bog zna kad i kako bi se vratila kuci. :valja

I to je uvijek bila jedina prepreka da ne odem negdje sama. Jedino sam u Berlinu bila sama, a to kao da sam otisla u Ljubljanu. Isto mi dodje. :hihi
K'o da sebe citam :ha

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by uvijek_kontra » 06 Dec 2018, 09:27

Jao space, onda znas. :D.

Nekad me bude sramota. Setamo, razgledamo, popijemo kavu pa cemo npr. na drugu stranu u drugu zgradu do kina i ja krenem u jedan hodnik, on u drugi i pita "a gdje ces to ti?". Smeje se naravno, a meni vec raste huja dok ubedjujem da smo tu dosli, a duuuboko u sebi znam da nismo. :valja Pa se smejemo oboje, sta ces. Sad je vec svima jasno kako to kod mene ide.

Primjecujem kod najmladjeg brata isto. :valja

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Maja » 06 Dec 2018, 10:22

Pricajte mi o tome :123
Nisam se znala orjentisati u malom Mepasu (trzni) kad sam prvi put bila.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Julia-Klara » 06 Dec 2018, 12:58

Ja imam kompas u glavi , nema sanse da se izgubim.
Pamtim sitnice... Jednom sam sjedila na na googlemaps vracala u glavi dugu setnju po berlinskom Kreuzbergu, od metrostanice do bara gdje smo bili...Sve u bocu nasla :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Socrates » 06 Dec 2018, 13:06

I meni je glava kompasolika. :D.
. . . . . . . . .

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Merlin246 » 06 Dec 2018, 13:12

Ja se tesko snalazim u prostoru koji mi je nepoznat. Cesto se izgubim i onda samo panicarim kao budala dok ne dodjem sebi :plavi

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by spacebound » 06 Dec 2018, 13:16

Julia-Klara wrote: 06 Dec 2018, 12:58 Ja imam kompas u glavi , nema sanse da se izgubim.
Pamtim sitnice... Jednom sam sjedila na na googlemaps vracala u glavi dugu setnju po berlinskom Kreuzbergu, od metrostanice do bara gdje smo bili...Sve u bocu nasla :)
Ti ko moj muz,on je meni kompas.Sama obrah zelen bostan :ooo

Ne bih isla nigdje sama, ja ne volim sama ni u prodavnicu.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Maja » 06 Dec 2018, 15:54

Ali srecom sad sam otkrila cari prikaza lokacije na google karti pa se gledam na mobitel gdje sam. Al ni tad nikako da skontam one zrake iz plavog kruga koji me oznacava, jesu li ispred ili iza mene.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by damir5 » 06 Dec 2018, 15:58

gdje je usmjeren mobitel (ako ima kalibrisan kompas, jel') ... ili krenes pa vidis kako se krece krug na mapi

ja jos slikam neki orjentir, znamenitost gdje parkiram za ne daj boze, da mogu pitati nekog gdje je ... a i nadjem kasnije lokaciju fotke na mapi....
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Salko » 06 Dec 2018, 16:01

apsolutno nemam problem sa orjentacijom ali vidim vama djevojkama jest, isti slučaj je moja draga...
"ignorance is bliss"

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Vjetar » 06 Dec 2018, 16:04

Maja wrote: 06 Dec 2018, 15:54 Ali srecom sad sam otkrila cari prikaza lokacije na google karti pa se gledam na mobitel gdje sam. Al ni tad nikako da skontam one zrake iz plavog kruga koji me oznacava, jesu li ispred ili iza mene.
Iza tebe. Izduvni gasovi kad se krećeš :hihi

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests